Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראיון עבודה מועד ב' - מה עושים?

shachar187
שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי בראיון פרונטלי- טכני בחברה ולתפקיד שאני מאוד רוצה, ומסיבות כאלה ואחרות לא הייתי במיטבי והראיון לא הלך טוב.

כצפוי, יומיים לאחר מכן הודיעו לי שלא עברתי.

לא הרמתי ידיים ודרך מחלקת HR העברתי למראיין מכתב ובו אני מבקש צ'אנס נוסף.

באופן מפתיע הבקשה התקבלה ועשו לי מבחן מקוון שאותו עברתי בהצלחה ולאחריו קבעו לי שוב ראיון טכני ועם אותו מראיין.

חרשתי את הרשת באיתור שאלות נפוצות בחברה ולתפקיד עוד לקראת הראיון הראשון, אבל איך מתכוננים לראיון מועד ב'? 

על שאלות שאני יודע שטעיתי בהן בראיון, בדקתי מה התשובות לכך. שאלות שזכרתי, גם נסיתי למצוא את הפתרונות.

אבל מה מעבר? ולמה אפשר לצפות? סיטואציה מאוד מוזרה ולא שכיחה.

אחת הסיבות העיקריות שכשלתי בראיון הראשון זה כי הייתי מאוד מאוד לחוץ וזה שיבש לי את המחשבה.

המבחן המקוון שעשו לי היה קשה יותר ואותו כן הצלחתי, אז זה נותן לי בוסט באמונה ביכולות שלי.

קיים סיכוי קלוש שמישהו כבר היה בסיטואציה כזאת?

וגם טיפים להירגע יעזרו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך עם האמונה ביכולות שלך בכל הכוח!

תעשה תרגול,תן לחבר דף עם שאלות,שב מולו ותבקש שיעשה לך כמו ראיון דמה ושישחק טוב(יבקש ממך להסביר דרך חשיבה/להראות דרך אחרת וכו').

אפשר גם לעמוד מול המראה ולתרגל תשובות,אבל אם יש מישהו זמין מה טוב.

בהצלחה!

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתכונן לזה שישאלו אותך מה לדעתך היה לא טוב בריאיון שלך פעם קודמת ומה אתה רוצה לספר על עצמך הפעם ששונה.

ייתכן שיבקשו גם דוגמה ספציפית. 

זו לא בושה לציין גם שאתה מעט מתרגש, בדרך כלל עוזר למראיין לכוון אותך יותר לאן שהוא רוצה שתגיע. 

• רעיון טוב! 3

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עברת את המבחן זה אומר שאתה מבין בחומר ויודע מה אתה עושה, ככל הנראה מה שהפיל אותך בראיון עצמו זה הלחץ מהמעמד (לגיטימי) מה שגורם לבלבול.
הטיפ הכי גדול שאפשר לתת זה להגיע הכי רגוע שאפשר, לפני הראיון לשתות כוס מים/לעשן/להכנס לשירותים/כל דבר שיכול להוריד אפילו טיפה את הלחץ; כל אחד מסגל לעצמו איזו שיטה או מעשה שהוא עושה לפני ראיון, למשל בת הזוג שלי מדברת לעצמה מול המראה ואומרת לעצמה דברים כמו ״את תותחית, המשרה הזאת שלך״ וכו׳.
יש לך ייתרון קל - אתה יודע לאן אתה מגיע ומי מראיין אותך, אם נתנו לך עוד צ׳אנס זה אומר שכן הוכחת את עצמך ברמה המקצועית, נשאר רק לשווק את עצמך נכון ולהעיד על החוזקות שלך.
אפשר לשאול לאיזו משרה/איזה מקצוע?
על כל מקרה, שיהיה בהצלחה!

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתעודד שהשארת רושם חיובי למרות שלא עברת. אחרת אף אחד לא היה מבזבז את זמנו בלתת לך צ'אנס נוסף.

היה לי מקרה בודד בקריירה שלי כמראיין של מועמדת שלא עברה ראיון, אבל תחושת הבטן עליה היתה חיובית מאוד. החלטנו לתת לה צאנס נוסף ובראיון חוזר היא כיכבה. היום היא אחת העובדות המצטיינות בתחומה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ניקו פ. כתב:

זו לא בושה לציין גם שאתה מעט מתרגש, בדרך כלל עוזר למראיין לכוון אותך יותר לאן שהוא רוצה שתגיע. 

זה. פשוט זה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ניקו פ. כתב:

תתכונן לזה שישאלו אותך מה לדעתך היה לא טוב בריאיון שלך פעם קודמת ומה אתה רוצה לספר על עצמך הפעם ששונה.

ייתכן שיבקשו גם דוגמה ספציפית. 

די עשיתי את זה במכתב עצמו.

ציינתי את הסיבות שבגללן הייתי לחוץ + השאלות שלדעתי נפלתי בהן ומה הייתי עונה אחרת.

לפני 38 דקות, yuvk כתב:

אתה יכול להתעודד שהשארת רושם חיובי למרות שלא עברת. אחרת אף אחד לא היה מבזבז את זמנו בלתת לך צ'אנס נוסף.

היה לי מקרה בודד בקריירה שלי כמראיין של מועמדת שלא עברה ראיון, אבל תחושת הבטן עליה היתה חיובית מאוד. החלטנו לתת לה צאנס נוסף ובראיון חוזר היא כיכבה. היום היא אחת העובדות המצטיינות בתחומה.

והיא עברה שוב ראיון דומה?

כי לא ברור לי מה עוד יש לשאול אותי ברמה המקצועית/טכנית.

מן הסתם יכולים להמציא עוד מיליון שאלות מהתחום, אבל עברתי כבר ראיון מקצועי + מבחן.  שלדעתי לא הייתי מתבקש לעשות אותו אם הייתי עובר את הראיון.

כשהתקשרו להודיע לי שיהיה לי ראיון נוסף חשבתי שזה כבר יהיה ריאיון אישי, אבל אמרו לי ששוב יהיה ריאיון טכני ולאחריו אישי ולפנות לי שעתיים/שלושי כי רוצים לסגור הכל ביום אחד אם יילך כשורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, shachar187 כתב:

אחת הסיבות העיקריות שכשלתי בראיון הראשון זה כי הייתי מאוד מאוד לחוץ וזה שיבש לי את המחשבה.

אתה הולך לרופא ומקבל איזה משהו קל במינון קטן, להרגעה. אתה מנסה את זה קודם, לראות שזה לא מפיל אותך, וזהו.

טיפול סימפטומטי, נקודתי, יעיל וקל.

• רעיון גרוע 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בסיטואציה זהה מהצד המראיין.
דחינו מועמד, כתב מכתב בקשה להזדמנות שנייה והזמנו אותו שוב.
בגדול, אצלנו לא שואלים שאלות מקצועיות. התחום שלנו מאוד ספציפי וברור לנו שהמועמד לא ידע לענות. אז מראש, בראיון, מנסים לתהות על קנקנו של המועמד, להתקשר לממליצים, ולהבין אם הוא מהחומר המתאים.
בקיצור, שאלנו אותו ספציפית, למה ענה כמו שענה על כל שאלה שהעלתה לנו תמרור עצור בסינון הקודם. עם עוד כמה שאלות סיטואציה (מה תעשה במצב ש...)
הוא ענה, הסביר למה ענה מה שענה, וקיבלנו אותו לעבודה.
בנתיים נראה שבסדר.

לתשומת לבך, אני לא איש כח אדם. אני מראיין תוך שימוש בעיקר בשכל ישר וניסיון. ממה שאני מתרשם מחברים וקולגות, אחוז הפגיעה אצלנו סביר פלוס. קצת יותר קשה בשנים האחרונות עם דור הy, אבל זה מה שיוצא מהפקולטאות בשנים האחרונות אז זה מה שיש...;)

בהצלחה

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המראיין שלי הוא גם לא איש כוח אדם, אלא ראש צוות.

אבל מהתשובות שלכם יש מצב שיבחרו מקבץ שאלות מהראיון הקודם ויבדקו אותי שוב.

או לחלופין ינסו להבין יותר לעומק מה קרה לי בראיון הראשון.

מקווה שאכן זה מה שיהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחבר לרעיון שלקחת משהו מרגיע לפני. להוריד את רמת הלחץ. חשוב שלא תיהיה שאנן ורמות הלחץ ב-0, בד"כ יש איזה רף של לחץ שבו פועלים באופן אופטימלי.

זה נשמע אולי מצחיק אבל נסה לוודא שאתה אוכל ושותה מספיק ביומיים שלפני הראיון וביום ראיון עצמו. נסה לשמור על לו"ז קבוע כמו ספורט/שעות שינה/וכו'.

בקשר לרמה הטכנית, מאמין שהשארת רושם חיובי כמו שכתבו כאן, אחרת לא היו מזמנים אותך שוב. עצם זה שעברת את השאלות במבחן המקוון בהחלט מעיד על זה שיש לך את היכולות הטכניות.

השאלה אם ואיך זה מתבטא גם בראיון פרונטלי. נסה לעשות סימולציות עם חברים/חברה/משפחה לפני. תבקש שישאלו שאלות שלא מתוך המאגר (ואם אפשר, שאלות גם קשות יותר ממה שמצאת). אם יש לך חברים בתחום הרלוונטי, הכי טוב שהם ישאלו כי יוכל להתפתח דיון.

לא הייתי ננעל על שאלה כזו או אחרת, אם אתה לא רואה את הפתרון היעיל מיד, נסה לפתור טריוויאלי אם מבקשים לצייר/לכתוב/להראות אז תעשה את זה. כמובן שתדבר בקום רם ותסביר מה אתה עושה. כותבים את זה כל הזמן, אבל לפעמים תחת לחץ שוכחים לעשות את זה. מעבר לכך שאתה מראה שאתה יכול לפתור את הבעיה באופן כללי, דרך הפתרון הפשוט אפשר לעיתים למצוא איך לייעל. וגם אם לא מצאת, לא ביג דיל, הרי בכל מקרה פתרת. וזה אחלה בוסט לביטחון העצמי תוך כדי הראיון עצמו.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, netanel1014 כתב:

תשתה כוס או שתיים של וודקה לפני זה יעלה לך את הבטחון העצמי.

תביא איתך את הבקבוק, ותכבד גם את המראיין, אחרת לא יקבלו אותך לעבודה במכולת של בוריס.

• מצחיק 1
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, netanel1014 כתב:

תשתה כוס או שתיים של וודקה לפני זה יעלה לך את הבטחון העצמי. אא'כ הוא מראיין אותך עם שאלות מקצועיות שצריכות מחשבה רצינית .

מקווה שלא היית רציני חחח

אם זה מעניין מישהו, אז נראה שעברתי את הראיון ועכשיו ממתין לראיון נוסף מול המנהלים. כנראה ראיון הכרות ואישיותי.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, shachar187 כתב:

מקווה שלא היית רציני חחח

אם זה מעניין מישהו, אז נראה שעברתי את הראיון ועכשיו ממתין לראיון נוסף מול המנהלים. כנראה ראיון הכרות ואישיותי.

דווקא כן. כוס אחת או צי'סר זה באמת מעלה את הביטחון העצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...