Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש או יד שנייה

Tomer1992
שימו לב! השרשור הזה בן 1207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה מקרה אבוד, לא משנה מה כותבים ומה מציגים לך בסוף הסיכום שלך תמיד אותו הדבר :)

שהיה לך הרבה הצלחה עם רכבים חדשים והעיקר שאתה מצליח להתעלם מהכל ולהוכיח לעצמך שאתה תמיד צודק כל פעם מחדש 👍

• אהבתי 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 233
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

motizkn

מה הקשר למקרה אבוד או לא?

כל אחד והנוחות שלו, עם הכסף שלו, והחשבון שלו.

אם הצלחת לקרוא את כל השרשור, אני שאלתי שאלה {בעמוד 10 בערך}, ולא זכיתי לתשובה, מאף "אוהד רכבים משומשים", מבינכם. ואני עדיין ממתין..

מה הסיבות {לדעתך או דעתכם}, האמיתיות, שהאנשים מוכרים את הרכבים המשומשים שלהם?

או מדוע הם רוצים להיפתר מהם?

אני לא אזרוק לך יותר רמזים לתשובה.

תוכל למצוא אותם לבד. כי כתבתי אותם, פה ושם.

אבל בכנות, אותי מעניין מה אתה, או אחרים חושבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיבה שהבעלים הקודם של ה 3008 שלי מכר אותה לאחר שנה וחצי בהפסד כספי עצום? אני כן יזרוק לך רמז, זה לא בגלל שהרכב גמור הוא פשוט רצה לקסוס ויש לו כסף.

מה הסיבה שהבעלים הקודם של המאזדה 3  שלי מכר את הרכב לאחר 3 שנים? גם פה אני יזרוק לך רמז, זה לא בגלל שהרכב גמור, הוא יהלומן בבורסה וזה היה רכב רביעי בבית לבת הקטנה שמגיע לה רכב חדש (וכן יש לו כסף).

מה הסיבה שאני מכרתי את המאזדה 3 שלי לאחר 7 שנים, אני שוב יזרוק לך רמז (אני נדיב אני יודע) זה לא בגלל שהרכב גמור זה בגלל שגם לי היה קצת כסף ורציתי להשתדרג אז קניתי את ה 3008 😀 והבחורה שנוהגת במאזדה מאושרת ללא תקלות.

אז בכנות, יש מלא סיבות שאנשים מוכרים רכבים ואני מספיק כנה עם עצמי להודות שלפעמים זה בגלל שהרכב גמור.

אבל זה בכלל לא הסיבה המרכזית ולרוב זה בגלל שאנשים יש יכולת כלכלית ורצון לשדרג את הרכב (לפעמים לחדש ולפעמים למשומש יותר חדש או לקטגוריה אחרת) וכשאני מחפש רכב זה בדיוק למה חשוב לי להבין מי מוכר לי את הרכב ולמה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חסר סיבות למכור רכב משומש?!

שינויים בגודל המשפחה, שינויים בתכיפות הנסיעות, רצון להתפנק או לחסוך, סתם שיעמום מהרכב הנוכחי, לא חסר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שנייה שהיא לא פחת חשובה:

כמה אנשים,  [באחוזים],  לדעתכם, אנשים ישרים וייספרו לכם שהכל בסדר ברכב שלהם, וזה באמת נכון, לאומת היתר, שיינסו להסתיר כל דבר אפשרי, בכל דרך, העיקר להיפתר מרכבם, ולדחוף אותו למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתם את הסיבה הכי טריוויאלית, שהייתי בטוח שלא זקוקה להיזכר. אנשים מוכרים רכבים כל 3/4 שנים באופן אוטומטי בדיוק מופתי (שהם הרוב) לא חשוב מה המצב הרכב, וגם לא אכפת להם שהרכב כמעט חדש כי הם מטפלים בו רק במוסך מורשה. ככה הם רגילים כל חייהם ואי אפשר לשנות אותם. (גם חייבים להראות לשכנים שהם מבוססים)

מי ניהנה מזה, נחשתם נכון, רוכשי יד שנייה. ממש פשוט.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, yossiaviel כתב:

כמה אנשים,  [באחוזים],  לדעתכם, אנשים ישרים וייספרו לכם שהכל בסדר ברכב שלהם, וזה באמת נכון, לאומת היתר, שיינסו להסתיר כל דבר אפשרי, בכל דרך, העיקר להיפתר מרכבם, ולדחוף אותו למישהו אחר?

לא כולם עסוקים בלסדר אותך או אחרים כל הזמן, בדיוק כפי שלא כולם מוכרים את האוטו שלהם בגלל הצרות שהוא עושה להם ומתעקשים להעביר את החולירע לפראייר התורן. אנשים באופן טבעי נוטים להחליף מכונית לאחר זמן ויש גם שלל סיבות אחרות לחלוטין ישרות דרך ותמימות שגם פורטו כאן. גישה קצת פרנואידית אתה מציג.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yossiaviel כתב:

הרבה יותר מאנשי המכירות שיספרו לך שאין שום מחלות או יולשות ברכב החדש שהם ינסו למכור לך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, רועי5 כתב:

לא כולם עסוקים בלסדר אותך או אחרים כל הזמן, בדיוק כפי שלא כולם מוכרים את האוטו שלהם בגלל הצרות שהוא עושה להם ומתעקשים להעביר את החולירע לפראייר התורן. אנשים באופן טבעי נוטים להחליף מכונית לאחר זמן ויש גם שלל סיבות אחרות לחלוטין ישרות דרך ותמימות שגם פורטו כאן. גישה קצת פרנואידית אתה מציג.

בגלל זה אתם ממליצים, [גם כאן בפורום, ובצדק], לבדוק כל רכב בשבע עיניים, לא לסמוך על בדיקות "מתוזמנות" של חב" ליסינג, לפני הבדיקה להביא "חבר שמבין", או  לבדוק עבר ביטוחי, לא לסמוך על הסוחר ההוא בתחפושת,שזה הרכב של גרושתו לשעבר, או להיזהר מהמגרשים בנתניה, או מהמכון בדיקה, שקרוב מדי למגרש, או למוכר..

ואני יכול להמשיך ככה, ימים ולילות. מקווה שהבנתם את הכוונה.

בכל זאת, אני מאחל רק טוב, לקונה המשומשת הבאה שלו מכל הלב.

סתם, כואב כל פעם לקרוא כאן, על עוד אחד, ועוד אחד, שנפל קורבן, או נעקץ, בעיסקה גרועה, לפני נכנס לפורומים הייעוץ. ובא לספר את המקרה כאן, אחרי.

לפני 19 דקות, Night Driver כתב:

הרבה יותר מאנשי המכירות שיספרו לך שאין שום מחלות או יולשות ברכב החדש שהם ינסו למכור לך.

אני יודע ממה להיזהר.

הבעייה היא עם האנשים שלא.

ולצערי לא חסרים כאלה.

אגב, מחלות הילדות של רכבים חדשים, מועברים ישירות לקונה, שיהיה יד 2.

כל זה בתוספת "ריבית", של קילומטראגי רב, במקרה הטוב, ועם מכה או תואנה קשה, במקרה הגרוע, או רשימה ארוכה אחרת, שלא צריך להזכיר אותה שוב, ושוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שיודע להיזהר יודע להחזהר גם ביד שנייה.

כשאתה קונה חדש מן הסתם הסיכוי שלך לדעת על מחלות אופייניות של דגם מסויים יותר נמוך מאשר כשהוא בן 3. מספיקלהסתכל על הגיר של הפוקוס או מחשבי הגיר של הפלואנס דיזל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, vadim6385 כתב:

כלכלית עדיף משומש על חדש באותה קטגוריה.

לא פיקנטו חדשה מול S500 בת 20.

די, אנחנו חוזרים לאותו דבר. כל האבירי משומש פתאום נזכרים שאו שהרכב שלהם בעצם לא כזה משומש כי הם חיפשו חצי שנה וקנו כמעט חדש ממישהו שלא עמד בתשלומים, או באופן מפתיע "שוכחים" הוצאות על תיקונים, הכל ורוד, וכולם פראיירים שחיים בחובות, חוץ מהם עצמם.

תהנה. אתה מוזמן לבדוק את החישובים.

לפני 12 שעות, yossiaviel כתב:

אגב, מחלות הילדות של רכבים חדשים, מועברים ישירות לקונה, שיהיה יד 2.

כל זה בתוספת "ריבית", של קילומטראגי רב, במקרה הטוב, ועם מכה או תואנה קשה, במקרה הגרוע, או רשימה ארוכה אחרת, שלא צריך להזכיר אותה שוב, ושוב..

אני לא חושב כי אני יוצא דופן אך כמעט לפני כל רכישה אני מקליד/מעתיק את שם המוצר לגוגל בצירוף "review" או "problems". אם אני עושה את זה בשלוף לשואב אבק/מיקסר אז תחשוב מה נעשה לפני רכישת רכב. 

לדגם הספציפי שרכשתי ישנה מחלת ילדות (היטחנות הגלגל"ש של שרשרת התיזמון במנוע) שנפתרה רק לאחר שנה+ מיציאתו לשוק, אני קראתי בפורומים בחו"ל את הצרות של רוכשי הרכב כחדש וזה חיזק את גישתי לא לרכוש רכבים חדשים. אני אתן למישהו אחר שיתגלח ואשתדל לרכוש את הרכב בשנת הדגם המאוחרת ביותר שלו. 

במאמר מוסגר, רכבים בשנים האחרונות כוללים הרבה יותר מערכות נוספות, הרבה יותר טכנולוגיות חדשות ומתוכננים לשימוש קצר יותר. מה שמחזק את היתרונות של רכישה של משומש משנת דגם מאוחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מאמין שהרכב מיועד לשימוש קצר שנים הרי שאתה צופה יותר בעיות ברכב משומש.

בסופו של דבר אפשר להצמיד את הדיון הזה לדיון על רכישת מול שכירת דירה. ההחלטה מאוד אישית, ולא תמיד לגמרי רציונאלית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממש לא יכול להצמיד את זה לדיור, בארצנו דיור זה השקעה (לצערי) וערך הדירה יכול גם לעלות מה שמעודד קניה אבל ערך הרכב תמיד ירד (או לפחות ב99% מהמקרים)  מה שיוצר מצב של השקעה שלילית בכל מצב.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא לא נחטוף את הדיון, אם כי מה שכתבת ממש לא נכון, כאשר מדובר בדירה למגורים.

מכל מקום, כוונתי בפוסט היא בעיקר לדיון על נושא שבו מתקבלות הרבה מאוד  החלטות עם רכיב לא רציונלי מובהק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...