Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש או יד שנייה

Tomer1992
שימו לב! השרשור הזה בן 1229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם מי שאיבד את פרנסתו בתקופה שניכפתה עלינו יכל למצוא לו תחליף זמני גם אם מדובר בהכנסה יותר נמוכה ועבודה שלא היו עובדים בה בתקופה רגילה, מי שרעב לפת לחם היה כנראה רעב גם לפני המשבר, עם כל הצער שבדבר, אף אחד לא ידאג לנו מלמד עצמינו, כל המסתמך על האחר נופל בין הכסאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 233
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מדויק,

רוב העבודות בהכנסה נמוכה שאינן דורשות התמחות (ולרוב זה עבודות פרונטליות עם אנשים) ניפגעו קשה מהמצב ובנוסף הדרישה לכאלה עבודות עלתה בצורה חדה.

לכן גם אם אנשים רוצים למצוא משהוא כמו שציינתה היה להם מאד קשה להשיג עבודה כזו.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק שהיה לאנשים קשה בתקופה הזו למצוא עבודות עם הכנסה נמוכה  יותר כגון קופאים,שליחים, סדרנים וכו'.

היה כתבה על שחקן מפורסם שמבלי להתנצל הלך לעבוד כסדרן בסופר. לא צריך להתבייש, פרנסה היא פרנסה.

מי שרוצה מוצא. רב האנשים פשוט התביישו ללכת לעבודות "מתחת לרמתם". 

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אנשים לא עומדים בתור כדי לעבוד בדברים האלה בגלל שהם יכולים לשבת בבית ולקבל דמי אבטלה גבוהים יותר, אבל זה כבר דיון אחר לגמרי מהנושא.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכל דבר אחר, יש כמה צדדים שצריך לקחת בחשבון. לנקוט  תמיד רק צד אחד, כפי שנהוג כאן, חוטא לאמת.  

קשה לבן אדם שהיה לו מעמד כל השנים, וגם הוא בגיל יחסית מתקדם, פתאום לעבוד בסופר בתור עובד פשוט, לקבל הוראות מילדים, לעשות לפעמים עבודות פיזיות, וגם להרוויח פחות בדמי אבטלה. 

אלו נקודות פתיחה שלא מאפשרות גם לאדם החרוץ ביותר ( כותב מניסיון) לצאת להרפתקה שיכולה להיות מבזה ומשפילה. לא לשכוח שכל מי שנמצא באבטלה, במיוחד בגיל מתקדם, מפסיד הרבה כסף שיפגע בו בסופו של דבר קשה. ( פנסיה, קרן השתלמות - אין הפרשות)

כמו שאמרתי, תמיד לראות את כל התמונה לא רק את הקצוות. מקווה לימים טובים ומלבבים כמו לפני פחות משנה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, TsachiE כתב:

לא צריך להתבייש, פרנסה היא פרנסה.

מי שרוצה מוצא. רב האנשים פשוט התביישו ללכת לעבודות "מתחת לרמתם". 

נגיד ואתה מהנדס עם 10 שנים ניסיון. נגיד ופוטרת עקב קורונה. נגיד ולא מצאת עבודה בתחום מסיבה כזאת או אחרת.

איך היית מרגיש אם היית צריך ללכת לעבוד בסופר בעיר שלך, כאשר באים לשם חברים, שכנים, קולגות לשעבר, הבוס הקודם, החברים של הילדים שלך?

אני אישיתי הייתי מרגיש חרא עד כדי מחשבות אובדניות, ואל תספר לי ש"עבודה זאת עבודה" או "כל פרנסה מכבדת את בעליה", כי זה לא תמיד נכון.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם צריך כסף אז צריך כסף. בטח אם יש ילדים כמו הדוגמא שהבאת. אני מאמין שגם אם זה משבר כמו מגפה עולמית שמשפיע על כולם כמו עכשיו ולא פרטי, אז הסביבה הקרובה לא רק שלא תבין, אלא גם תהייה גאה בך ותתפוס ממך יותר.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, vadim6385 כתב:

נגיד ואתה מהנדס עם 10 שנים ניסיון. נגיד ופוטרת עקב קורונה. נגיד ולא מצאת עבודה בתחום מסיבה כזאת או אחרת.

איך היית מרגיש אם היית צריך ללכת לעבוד בסופר בעיר שלך, כאשר באים לשם חברים, שכנים, קולגות לשעבר, הבוס הקודם, החברים של הילדים שלך?

אני אישיתי הייתי מרגיש חרא עד כדי מחשבות אובדניות, ואל תספר לי ש"עבודה זאת עבודה" או "כל פרנסה מכבדת את בעליה", כי זה לא תמיד נכון.

אני הייתי הולך בראש מורם.

אף פעם לא מתבייש בזהשאני שם לחם על השולחן בזכות ולא בחסד.

הבעיה היא לא של מי שהיה שכיר ופוטר כי לו יש דמי אבטלה. הבעיההיא שת עצמאים ובעלי עסקים שנשארים עם ההתחייבויות בלי הכנסות לכסות אותם כי הרי אף אחד לא יגיד לתאורן בוא וקח את המחסן שלי חינם ואף אחד לא יגיד לבית הקפה אני מבין שקשה אז אל תשלם לי על מה שלקחת לפני הסגר.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאם צריך כסף, אז עובדים במה שיש ומכניסים מה שאפשר.

אבל הסביבה לא תמיד תפרגן לך. וגם ההערכה העצמית שלך המקרה כזה תהיה ברצפה.

כי ירקת דם בשביל להגיע למה שהגעת, ועכשיו צריך להתחיל מאפס, כאשר אף אחד לא מבטיח לך שלא תתקע ברצף של dead end jobs בסופו של דבר.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

אבל הסביבה לא תמיד תפרגן לך. וגם ההערכה העצמית שלך המקרה כזה תהיה ברצפה.

זו בעיה של הסביבה.

גם ביום יום אני בעבודה עם בגדי עבודה ולא פעם עם ידיים שחורות. אני לרגע לא מתבייש בזה ומי שמתפלא למה אני כמהנדס מסתובב ככה ויורד גם לשוחות ביוב אני עונה שמי שיש לו בעיה עם זה שיתמודד.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעשות את זה בתור מהנדס זה משהו אחד, לעשות את זה בתור זה שהגדרת תפקידו זה לנקות את הביוב בשכר מינימום זה משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ויש

לפני הרבה שנים הגיע מתקין שיש להתקין לי את השיש. התברר כי הבחר פיזיקאי עם תואר שני בטכניון, אשתו מרצה בכירה באוניברסיטה. הוא עצמו עבד בתפקיד בכיר באחת החברות הגדולות במת"מ, עד שיום אחד היה סבב קיצוצים והא פוטר. הבחור למד להתקין שיש והקים עסק. כעבור מספר שנים אותה חברה התחילה לחזר אחריו כדי להחזירו לעבודה, אבל הבחור התרגל לרמת חיים אחרת בזכות העסק שלו, והמשיך לעבוד באבק. דרך אגב, איכות העבודה שעשה היתה תענוג.

מצד שני, אם מדובר באדם יותר מבוגר הוא יתקשה להחליף קריירה, ולא לכל אחד יש היוזמה להקים עסק והסבלנות או הזמן ליצור לעצמו מוניטין. וללכת להיות סדרן בשופרסל זו ירידה של 80% בהכנסות תמורת עבודה מתסכלת לחלוטין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

לעשות את זה בתור מהנדס זה משהו אחד, לעשות את זה בתור זה שהגדרת תפקידו זה לנקות את הביוב בשכר מינימום זה משהו אחר.

מי שלא מכיר אותי לא יודע מה אני ובשבילו אני זה שיורד לשוחת ביוב..

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, vadim6385 כתב:

הבעיה ברכב יוקרה (ובזמן האחרון גם לא ממש יוקרה) מחוץ לאחריות זה שתמיד מרחפת מעל הראש שלך את המחשבה "מה אם יילך משהו רציני ומאוד יקר".

ועלות התיקון ממש לא תהיה עלות התיקון של דבר דומה (אם קיים) במשפחתומטית.

דוגמא - ב40 אש"ח אפשר לקנות קורולה 2013, או לקסוס GS300 שנת 2008.

אני הייתי לוקח את הקורולה, רק מהסיבה שיש את הפוטנציאל לתקלות יקרות ברכב יותרה ישן, ולעזאזל כל הערך המוסף של הלקסוס.

לא מסכים איתך וואדים.

הרי השרשור הזה מתחילתו מדבר על הבחירה בין רכב מהיבואן או משומש, מה עדיף ומה כדאי, ואצלי ישנה בדיוק הדוגמה המדוברת.

אני כתבתי על זה לא מעט בשירשור התחזוקה של הרכב אבל בגדול, לפני כ 6-7 שנים רציתי לקנות רכב בסכום מסוים והייתה גם השאלה של חדש לעומת משומש. לא מעט אנשים בסביבה הקרובה טענו כי בסכום של כ 150 אש"ח רכב חדש עדיף (מסלול מימון, אחריות, קריעת הנילונים וכו') אבל אני קיבלתי את ההחלטה של רכב יוקרה משומש.

אז לאורך השש שנים האחרונות שילמתי בממוצע קצת פחות משתי אלפייות לשנה יותר בהשוואה לרכב חדש, וורק לקנה מידה, אנחנו מדברים על כאלפיים ש"ח הבדל שנתי בין E350 אוונגארד למאזדה 3, בין רכב יוקרה גדול למשפחטומטית קטנה.... אני מניח שתסכים אם אומר כי הבדלי העלות הינם נמוכים בזמן שההבדל בין שני הרכבים במה שהם נותנים אדיר כמעט בכל קנה מידה. וכן, בוודאי שאצטרך לשלם בעתיד עבור תיקונים יקרים (אני עוד מעט ב 200K ואני עומד להחליף את כל הבולמ"ז בלי למצמץ) אבל כלכלית, בהשוואה של כיף לשקל לתקופה ארוכה אני מאוד שלם מהבחירה שלקחתי. גם אם נחשוב על החלופה אז הייתי משלם אז על רכב חדש 150, נשאר היום עם 50 עקב ירידת הערך ושש שנים הייתי מזיז את התחת שלי במשפחטומטית צפופה. למה לי?

-אחזור שוב, ככל שמחיר הרכישה גבוה יותר אז (ללא מקרה קיצון) כלכלית רכב משומש עדיף.

*אם נסתכל על רכישה בסכום של 150-170 אש"ח היום אז ללא כל ספק רכב יחודי משומש בן 3-4 יספק הרבה יותר כיף (ביצועים, פינוקים, "שופוני" וכו') ממה שניתן לקנות כחדש בסכום הזה.

*אין אפילו טעם להשוות בין S500 בת 15 או בימבה (פיקאנטו, i10 וכו') חדשה במחיר זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית עדיף משומש על חדש באותה קטגוריה.

לא פיקנטו חדשה מול S500 בת 20.

די, אנחנו חוזרים לאותו דבר. כל האבירי משומש פתאום נזכרים שאו שהרכב שלהם בעצם לא כזה משומש כי הם חיפשו חצי שנה וקנו כמעט חדש ממישהו שלא עמד בתשלומים, או באופן מפתיע "שוכחים" הוצאות על תיקונים, הכל ורוד, וכולם פראיירים שחיים בחובות, חוץ מהם עצמם.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...