Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש או יד שנייה

Tomer1992
שימו לב! השרשור הזה בן 1197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם מכונית עולה 120 אש"ח אז זה שוה ל-20 מקררים של 6000 ש"ח. לא זולים.

כמובן שאפשר למצוא מקררים של ליבהר שעולים כמו מכונית ויכולים להספיק לחדר אוכל של קיבוץ, אבל אפילו אשתי לא תצליח למלא אותם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 233
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 7 שעות, sperial כתב:

@Olegis לפעמים יש מזל רע, לפעמים מכוני הבדיקה משתפים פעולה עם המוכר וממעטים בחשיבות ממצאים (או משתפים פעולה עם הקונה על מנת להפחית ת מחיר המכירה). בהחלט יתכן שמי שמכר לך את הרכב הוא סוחר או מישהו שיודע לנהוג כסוחר. או שהקילומטראז' מזוייף.

לגבי התקלות שציינת - תתעלם ממצבר, צמיגים, רפידות וצלחות בילום וחלקים כאלה - החלפתם התקופתית היא בגדר בלאי בדיוק כשם שצריך למלא דלק שנצרך ולהחליף שמן כל תקופה. 

ההתייחסות שלך לירידת הערך באופן אבסולוטי שגויה - אתה צריך לחשב כאחוז מערכה באותה שנה. כמובן שמחיר עסקה ספציפית תלוי לא רק ברכב אל גם במוכר ובקונה. ירידה של 15% לשנה יהיה כלל אצבע לא רע, כך שאם קנית מכונית ששוויה 80,000 ש"ח סביר שכעבור שנה תהיה שווה 65,000 ש"ח, ירידת ערך של 12,000 ש"ח שתהיה סבירה. בסופו של דבר רכב הוא כמו מכונה שנשחקת ומאבדת את ערכה, מבחינה זו אינה שונה ממכונת כביסה או מקרר. פשוט, מכונית חדשה תעלה כמו 20 מקררים, וירידת הערך תהיה גדולה בהתאם. 

מעניין אותי כמה יחידות לימוד בתמטיקה סיים כותב השורות המצוטטות.

80000 שקל פחות 15% ירידת ערך (12000) שווה לדעת כותב השורות הנ"ל - 65000 שקל.

בדקתי עם בדידים, יצא לי 68000 שקל.

מה אני מפספס?

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, sperial כתב:

אם מכונית עולה 120 אש"ח אז זה שוה ל-20 מקררים של 6000 ש"ח. לא זולים.

כמובן שאפשר למצוא מקררים של ליבהר שעולים כמו מכונית ויכולים להספיק לחדר אוכל של קיבוץ, אבל אפילו אשתי לא תצליח למלא אותם.

זה נאמר בהקשר של קניית מקרר משומש במקום חדש? בינינו, זה מה שעשיתי.

מכונת כביסה של "מילה" באריזה נקנתה בפחות משליש ממחירה כחדשה בחנות. אותו דבר בנוגע למדיח (גם של "מילה") שמחירו כחדש הוא כבר בחמש ספרות.... זה היה לפני יותר משש שנים, לא ראיתי איזושהי הבדל ממכשיר חדש לחלוטין (למעט הרכבה עצמית למים/חשמל במקום טכנאי היבואן)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הגדול ביותר הוא ההובלה. אני לא יכול לבצע אותה עצמאית.

האמת - אני גם לא קונה מוצרי מילה. גם לא מותגי מדבקה זולים במיוחד, בדרך כלל אני בטווח הביניים (חוץ ממוצרים קטנים שאני קונה גנריים).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Haim

אם הבנתי נכון, אתה קנית מוצרי חשמל חדשים מהחנות, שהיו בתצוגה, ולא חוברו למע" מים או חשמל אצל לקוח אחר.

במקרה של השוואה לרכבים, זה כמו לקנות רכב חדש שהיה בתצוגה.

כאשר המוצר החשמלי נמצא בתצוגה, ההנחה יכולה להגיע לעשרות אחוזים, לאומת רכב חדש בתצוגה, עם הנחה כמעט אפסית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אם האנשים הטובים בסוכנות בכלל יטרחו ליידע אותך שהרכב מתצוגה

לדעתי צריך לחייב את היבואנים/סוכנים לרשום רכבי תצוגה על שמם ואחר כך למכור אותם בתור יד2.

זה לא שונה מרכב 0 ק"מ.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yossiaviel כתב:

Haim

אם הבנתי נכון, אתה קנית מוצרי חשמל חדשים מהחנות, שהיו בתצוגה, ולא חוברו למע" מים או חשמל אצל לקוח אחר.

במקרה של השוואה לרכבים, זה כמו לקנות רכב חדש שהיה בתצוגה.

כאשר המוצר החשמלי נמצא בתצוגה, ההנחה יכולה להגיע לעשרות אחוזים, לאומת רכב חדש בתצוגה, עם הנחה כמעט אפסית. 

לא, יד 2.

להבדיל מרכב, זה מוצר שלא צריך אותו מעכשיו לעכשיו אז לקח לי מספר חודשים עד שמצאתי את מה שרציתי ("מילה"+חדש באריזה) אצל מישהי שעירבבה בין אינצ'ים לסנטימטרים ולא הצליחה להעביר בדלת🙂. אם כבר האנלוגיה היא לרכב חדש שנרכש וכשהגיע לרוכש כאשר חטף שלילה ארוכה/נכנס לכלא/מת....

זו אנלוגיה ממש טובה, רכב/מוצר כזה נחשב כיד שניים אע"פ שמכל בחינה מעשית הוא חדש לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם רכב שנקנה בעסקת 0 ק"מ, לאחר שישב שנה או שנתיים בבונדד, האם הוא יותר טוב או פחות טוב מרכב תצוגה/רכב שנקנה והוחזר מיד?
ולמה לעזאזל על הראשון היבואן/ליסינג חוטף ירידת ערך משמעותית ודווקא על השני הירידה היא לרוב שולית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Haim

תן לי להבין.

המוצרים שאתה קנית הם חדשים, מאדם פרטי שלא השתמש בהם מעולם.

כלומר, לא חוברו לא לחשמל ולא למים.

רכב יד 1 "0" ק"ם. זה רכב חדש שלא נסע.

רכב יד 1 בבעלות יבואן אחרי 12 חודש זה רכב חדש שלא נסע.

רכב יד 1, לא משנה מי הבעלים בפועל, שנסע על הכביש, זה כן רכב משומש.

כנ"ל לגבי מקררים, מדיחים ומכונות כביסה. מבחינתך, כל מוצר יד 2, זה משומש?

אתה מערבב, בין מוצרים יד 2 שלא היו בשימוש = חדשים, לבין מוצרים שהשתמשו בהם, וחוברו לחשמל למים.

מלבד המחיר, והאחריות, מה ההבדל בתפעול במקרר בקרטון, חדש מהחנות, לזה שנמצא בקרטון אצל הלקוח בבית? זה לא אותו מוצר חדש בדיוק? תקרא לזה יד 2 או יד 179, אבל זה בדיוק אותו מוצר חדש, ולא משומש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, yossiaviel כתב:

כנ"ל לגבי מקררים, מדיחים ומכונות כביסה. מבחינתך, כל מוצר יד 2, זה משומש?

לא, חדש לחלוטין. אבל במשפחה המורחבת מתייחסים אלי כ"זה שקונה יד 2"🙂

ונכון גם לרכבים, מעולם לא רכשתי רכב מהיבואן ואיני עומד לעשות זאת אלא אני מנסה לנקוט באותה הגישה של רכישת המדיח, לרכוש מוצר כמעט חדש במחיר של מוצר משומש. הרכב הנוכחי שלי (השחור בסימלון) הוא דוגמה קלאסית, שולמו 150 אש"ח עבור רכב בן 5 עם קצת פחות מ 50K ק"מ נסועה עם ספר טיפולים מלא ומטופל בקפדנות. אם הייתי רוכש רכב חדש אז בסכום זה הייתי רוכש משפחטומטית פשוטה או הייתי משלם קצת פחות מחצי מיליון לרכב הזה.

ההיסטורייה שלי איתו מתועדת בפורום וסותרת חלק מהטענות של מעדיפי רכב חדש, למעט בעיית מזגן יקרה התחזוקה שלו הייתה זהה לתחזוקתו כחדש מהיבואן והעלות הכוללת (בהתחשב בירידת הערך המפלצתית) בהשוואה חדש מהיבואן פשוט מגוחכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

הרכב הנוכחי שלי (השחור בסימלון) הוא דוגמה קלאסית, שולמו 150 אש"ח עבור רכב בן 5 עם קצת פחות מ 50K ק"מ נסועה עם ספר טיפולים מלא ומטופל בקפדנות. אם הייתי רוכש רכב חדש אז בסכום זה הייתי רוכש משפחטומטית פשוטה או הייתי משלם קצת פחות מחצי מיליון לרכב הזה.

אני בכסף הזה הייתי מעדיף לקנות משפחתומטית (או אפילו מנהלים) פשוטה, אבל חדשה.

לא יהיה מרצדס כמובן, אבל לצרכים שלי זה מעל ומעבר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Haim_gds כתב:

לא, חדש לחלוטין. אבל במשפחה המורחבת מתייחסים אלי כ"זה שקונה יד 2"🙂

ונכון גם לרכבים, מעולם לא רכשתי רכב מהיבואן ואיני עומד לעשות זאת אלא אני מנסה לנקוט באותה הגישה של רכישת המדיח, לרכוש מוצר כמעט חדש במחיר של מוצר משומש. הרכב הנוכחי שלי (השחור בסימלון) הוא דוגמה קלאסית, שולמו 150 אש"ח עבור רכב בן 5 עם קצת פחות מ 50K ק"מ נסועה עם ספר טיפולים מלא ומטופל בקפדנות. אם הייתי רוכש רכב חדש אז בסכום זה הייתי רוכש משפחטומטית פשוטה או הייתי משלם קצת פחות מחצי מיליון לרכב הזה.

ההיסטורייה שלי איתו מתועדת בפורום וסותרת חלק מהטענות של מעדיפי רכב חדש, למעט בעיית מזגן יקרה התחזוקה שלו הייתה זהה לתחזוקתו כחדש מהיבואן והעלות הכוללת (בהתחשב בירידת הערך המפלצתית) בהשוואה חדש מהיבואן פשוט מגוחכת.

מדיח ומכונת כביסה חדשים עולים גרושים, וגם מקבל שנה + אחריות. לא משתלם לקנות יד 2 שמדיח חדש טוב עולה אלפייה וקצת.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חשבונאות קטנה!

למה בחורים צעירים נהיו לכאלה קמצנים ועוד שמדובר במכוניות?

למה הפחד הזה לא לצאת פרייר, כאילו הם בני 50 שחיו בצנע.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה אני שומע שאדם שלא רוכש רכב חדש, הוא קמצן. (זה חידוש עבורי, לא יודע אם לצחוק או לבכות)

מעניין שאותו "קמצן" כמוני שרוכש רק רכבים יד שנייה, משקיע על מערכת לקולנוע ביתי 30K לפחות, על מסכים כמה עשרות אלפים, על מערכת אודיופילית סכום כפול 4 ממערכת סראונד אם לא יותר. על ציוד אלקטרוני ומחשבים אלפי שקלים, על משקאות כמה אלפים, ועוד שלל הוצאות הוצאות שוטפות של עשרות אלפים, על דברים  שאוהבים באמת, שהם בסדר עדיפות ראשון. איך כל זה מתיישר אם קמצנות אין לי מושג. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...