Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש או יד שנייה

Tomer1992
שימו לב! השרשור הזה בן 1207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ומה ההדיוט הממוצע כבר עשה לרכב שלו שקנה חדש במיטב כספו במשך 2-4 שנים? אני יתן לך רמז, הכניס למוסך לטיפול תקופתי.

ואם כבר מדברים, אני אישית בודק שמן פעם בחצי שנה ולחץ בצמיגים אחת לחודשים למרות שאני גולש בפורום. אז מה זה עושה אותי? למזניח? למשקיע?

אני לא הולך לפתוח מכסה מנוע כל חודש בשביל לבדוק שמן ברכב שיש בו יותר חיישנים ומחשבים ממה שיש לי במעבדה בעבודה.

אם היה חסר שמן הרכב כבר יסמן לי.

הרבה סיסמאות ללא שום תפיסה במציאות.

ושוב נחזור על אותו הדבר, אין שום דבר פסול בלקנות רכב חדש כל עוד אתה יכול להרשות לעצמך כלכלית. אבל לבחירה ברכב חדש אין שום יתרון כלכלי או שיפור דרסטי באמינות.

עריכה אחרונה על ידי motizkn
  • רעיון טוב! 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 233
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

TsachiE

אני מתגורר באילת.

הסיכוי שלי למצוא כאן רכב, גם כאשר איהיה מוכן להתפשר על כ-50% ממה שרשמתי, שואף ל- 0 .

יש כאן 3 מגרשי רכב ששייכים ל-3 חברות ליסינג גדולות. רכבים שעברו חיים לא קלים.

מנגד יש כאן גם סוכנות טויוטה, שמוכרת משומשות פרטיות.

טויוטה סלקט. רק שהמחירים שלהם, של רכבים בני שנה-שנתיים, מאוד קרובים לרכב חדש, שהם בעצמם מוכרים ,גם.

יש אלטרנטיבה שנייה.

לקחת חופש מהעבודה, להשכיר רכב לשבוע, לעלות למרכז, ולהתחיל לחפש, ולחפש, ולחפש..

ולהיזהר מסוחרים שמתחזים למוכרים פרטיים, ומכל מיני אנשים שמנסים לדחוף לי גרוטאות מהתחת. הייתי בסרט הזה, ולא בא לי לחזור עליו שוב.

לי אישית, עדיף לקנות חדש, במסגרת מבצעים, או יד 1 "0" ק"ם, או רכב בליסינג פרטי, ולשלם עליו את הירידת ערך החודשית שלו, ולאחר תקופה, להחזיר, או להתחדש ברכב אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, motizkn כתב:

ומה ההדיוט הממוצע כבר עשה לרכב שלו שקנה חדש במיטב כספו במשך 2-4 שנים? אני יתן לך רמז, הכניס למוסך לטיפול תקופתי.

הוא ישים שמן לאו דווקא מתאים, ישים רפידות סיניות, ישתמש בפילטר תחליפי באיכות לא ידועה, ירכיב פלאגים לא מתאימים, ימלא מים בוישרים וכו'.

אסון גדול זה לא אבל מקצר חיים זה כן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה הפחדות מוזרות יש כאן, חסרות כל ביסוס במציאות. הלוואי שכל שכל הרכבים שאני אקנה ביד שנייה

יהיו שמורים קוסמטית ללא פגיעות בצבע, שלדה נקייה, נסועה נמוכה, בפנים לא הרוס ומקולף

את הרפידות "הסיניות" והצמיגים אני אחליף לבד ממש בכיף כמו שאני עושה תמיד, לאחר שאתקזז במחיר הרכב.

לא נראה לי שמישהו כאן באמת קנה רכבים שמורים יד שנייה, כי אם כן, לא היה מעלה השערות שמתאימות לעולם הפנטזיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות, הרוב מוחלט של האנשים לא נוגעים בכלום.

הולכים למוסך ומשלמים על הטיפול ולרוב המוחלט אין מושג איזה שמן יש להם ומי יצרן הרפידות וגם זה לא מעניין אותם.

ברכבים בני 2-7 לרוב הרכב יטופל מוסך מורשה וככל שהרכב יותר חדש אפילו במוסך מורשה יבואן, פשוט תבקש היסטוריית טיפולים ותוכל לראות מה שמו ומתי.

מה שאתה מציג יותר מתאים לרכבים בני 7-10 שלרוב מוחזק על ידי אנשים שאין להם את הממון ואז הם מנסים לקצר.

הדיון הזה חוזר על עצמו כבר יותר מידי, אני מצטער אבל החזקתי כל חיי 8 רכבים מיד 2 ומכל ה 8 אכלתי אותה רק כשהייתי צעיר והתקציב היה עד 20K וזה נגמר בשיפוץ גיר בעלות של 2.5k.

אני לא מבין את ההתעקשות החסרת היגיון להצדיק בכל דרך את הקניה של רכב חדש.

עריכה אחרונה על ידי motizkn
  • רעיון טוב! 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

בטוח שאם הייתי צריך רכב למכולת וחזרה והייתי עובד בעבודה עם שעות גמישות לא הייתי קונה חדש

אצלי זה בדיוק המצב, בגלל זה אין לי בעיה להיות עם אוטו ישן.

אם היה מצב אחר, הייתי נשאר עם הליסינג כנראה.

כי אני בספק אם אוטו בן 18 היה מחזיק נסועה יומית של 100-120 ק"מ בפקקים בלי הוצאות מסיביות על אחזקה (והייתי כבר בסרט הזה עם מכוניות צעירות יותר).

לפני שעתיים, nadavd4 כתב:

במצב כזה כבר עדיף לקחת איזשהו ליסינג פרטי, עם תוכנית שכוללת טיפולים, טסט ורכב חלופי. חוץ מלבוא לפגישה בשביל לחתום, פגישה לאסוף את הרכב ונסיעה להחזיר אותו זה אפס כאב ראש - בטח אם הכאב ראש הזה שווה אלפי שקלים ליום עבודה מבוזבז.

יש לי שני חברים שעושים בדיוק את זה - אחד נוסע שלוש פעמים בשבוע לבקר את הילדים שלו מהמרכז למושב בדרום, ולשני סתם אין עצבים להתעסק עם אחזקת רכב.

לפני 22 דקות, yossiaviel כתב:

מנגד יש כאן גם סוכנות טויוטה, שמוכרת משומשות פרטיות.

טויוטה סלקט. רק שהמחירים שלהם, של רכבים בני שנה-שנתיים, מאוד קרובים לרכב חדש, שהם בעצמם מוכרים ,גם.

השיא מבחינתי היה לראות אצלם קורולה בת שנתיים ב125 אש"ח (וזה בסוכנות בחדרה, מקום שהוא יחסית לא מרוחק מציביליזציה).

כאילו אתה מוסיף עוד 5 וקונה אוטו שהפלוצים היחידים שייספגו במושבים יהיו שלך, ובדיקה עם אור סגול לא תגלה כתמים מוזרים על הריפוד (רוב הסיכויים).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שרכב יד שנייה שווה באמינותו לרכב חדש אז קנה יד שנייה ותשמח שאני לא מתחרה בך עליו. 

אל תשכח שעל כל רכב בן שנתיים שלוש יש מישהו שקונה חדש אז כנראה שלפחות חצי מהאנשים חושבים שעדיף חדש (וזה חוץ מכל נהגי הליסינג כי אני מאמין שגם תומכי היד השנייה מסכימים שיוצא ליסינג לא קרוב אפילו לחדש).

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שעשיתי, יכולתי לקנות 3008 1.2 חדש או את הדגם הכי מפואר עם מנוע 2.0 דיזל בין שנה וחצי, ומהחתימה אתה יכול לראות במה בחרתי.

יש סיכוי של 0.1% שהבעלים הקודמים אמרו למוסך מורשה יבואן בטיפול לחסוך בשמן ולשים משהוא זול או להחליף לרפידות סיניות או שהמוסך החליט לשים פילטר זבל, אבל אני מהמר בנשמה ולכן למרות הסיכון קניתי את הרכב.

אני לא מצטער לשניה על הבחירה, לא זכיתי להוריד את הנילונים אבל רכשתי רכב עם מנוע מדהים מאובזר עם כל מה שצריך ושנראה ומרגיש כמו רכב חדש (כי הוא באמת חדש) בלי הרבה להתפשר וכבונוס הרכב כבר חטף ירידת ערך רצינית.

• רעיון טוב! 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שכל אחד כאן, אם היה לו תקציב לא מוגבל היה מעדיף רכב חדש על פני הישן(אלא אם כן מדובר באיזה רכב אספנות נדיר). אז אחרי שהבנו שרכב חדש בהכרח יותר טוב, השאלה רק בכמה כל אחד מתמחר את זה(עלות/תועלת, סיכוי/סיכון וכאלה). 

לי אישית החזקת רכב חדש לא פוגעת בתזרים החודשי ואני מוכן לשלם את הפרמיה. אני גם הארכתי את האחריות ל-5 שנים על מנת להחזיק את הרכב לתקופה יותר ארוכה כדי להקטין את העלויות של ירידת ערך ולקבל יותר וודאות בכל תקופת ההחזקה. 

רכב זה כלי שנועד לשרת אותי נאמנה אז את ה-400-500 שקל הפרש אני מעדיף לחסוך במקומות אחרים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי לראות את הדיון שהתפתח פה! נורא מעניין

אני אלך על רכב יד שנייה, לא יכול ללכת לישון במחשבה שסגרתי עסקה שאני אשלם עליה ל-3 השנים הקרובות על משהו שמאבד 40-50% מערכו, התאבדות פיננסית

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטה נבונה.

הפעם היחידה שאצדיק קנייה של חדש, זה רק אם יש לך אקסטרה כסף בעו"ש, שאתה יודע 100% שאין לך שום דבר לעשות איתו בשנים הקרובות. וכמו שראינו בתקופת הקורונה, גם במקרה כזה, עדיין עדיף לשמור אותו למשברים בלתי צפויים שעלולים לבוא. הקורונה הוכיחה לכולנו שאי אפשר לדעת מה יהייה מחר, ושאין באמת דבר כזה כסף מיותר.  ביטחון כלכלי זהו מושג נזיל בתקופות כאלה.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא מבין את ההפחדות הגורפות נגד רכב יד 2. אני ובני משפחתי קנינו כמה רכבים משומשים ולא נתקלנו בבעיה מיוחדת. את הרכב הנוכחי קניתי באוטודיל והיתה חוויה מעולה.  

2. התיאוריה שעלתה פה על ידי כמה חברים כאילו מי שיש לו כסף בהכרח יעדיף רכב חדש אינה נכונה. אני למשל יכול לקנות רכב חדש בקלות אבל עד היום רכשתי רק רכבים משומשים עם 3-4 שנים על הכביש.

3. אני מעדיף לקנות רכב באמצעות הלוואה. ניתן לקבל הלוואה על חשבון קרן השתלמות או קופת גמל בריבית נמוכה ולהשקיע את ההון העצמי כדי לייצר ערך יותר גבוה מהריבית של ההלוואה.  

עריכה אחרונה על ידי Holland
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שרכב יד שנייה שווה באמינותו לרכב חדש אז קנה יד שנייה ותשמח שאני לא מתחרה בך עליו. 

אל תשכח שעל כל רכב בן שנתיים שלוש יש מישהו שקונה חדש אז כנראה שלפחות חצי מהאנשים חושבים שעדיף חדש (וזה חוץ מכל נהגי הליסינג כי אני מאמין שגם תומכי היד השנייה מסכימים שיוצא ליסינג לא קרוב אפילו לחדש).
שגוי מהיסוד - אם חצי מהנהגים רוכשים רכב חדש וחצי יד שניה, אז רכבים היו נגרטים אחרי שתי ידיים כשכל אחד מחזיק ברכב כחמש עד עשר שנים, בממוצע.
בפועל, רכב עובר הרבה יותר ידיים ובתדירות גבוהה יותר. המספר הסטטיסטי היחיד שקרוב למציאות או יחס הרכבים החדשים שנמכרו בשנה כלשהי, לעומת כמות הרכבים הכוללת על הכביש - נחש בעצמך כעת כמה קונים חדש וכמה משומש...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, nadavd4 כתב:

שגוי מהיסוד - אם חצי מהנהגים רוכשים רכב חדש וחצי יד שניה, אז רכבים היו נגרטים אחרי שתי ידיים כשכל אחד מחזיק ברכב כחמש עד עשר שנים, בממוצע.

דיברתי על רכבים בני שנתיים שלוש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Tomer1992 כתב:

אהבתי לראות את הדיון שהתפתח פה! נורא מעניין

אני אלך על רכב יד שנייה, לא יכול ללכת לישון במחשבה שסגרתי עסקה שאני אשלם עליה ל-3 השנים הקרובות על משהו שמאבד 40-50% מערכו, התאבדות פיננסית

נהגת בתבונה, רכב 3/4 שנים יהיה זהה באמינות לרכב חדש, עם יישור קו סביר.

כל ההפחדות כאן אין להם שום ביסוס במציאות, הרי רוב רוכשי רכבים חדשים מטפלים במוסכי הסדר כולל חלפים מקוריים. אומנם צריך מעט סבלנות למצוא רכב שמור, אך הם קיימים בהחלט. בהצלחה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...