Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש או יד שנייה

Tomer1992
שימו לב! השרשור הזה בן 1198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@vadim6385 כן אבל לא נולדתי מבין ברכבים. טיפלתי במוסכים עם רכבי הראשון שהיה הכי זקן וגרוטה מכל הרכבים שלי, רכב בן 17 עם 300 אלף קמ. ולא הוצאתי יותר מ4 אלף שקל על תיקונים במשך שנתיים שהחזקתי אותו. 

אבא שלי או אחים שלי גם לא מבינים ברכבים, ואין להם יותר תקלות ממני ברכבים שלהם, הישנים יותר או החדשים יותר. 

אני בא להגיד שכמות התקלות שיש בפועל ברכב משומש נמוכה בהרבה ממה שאנשים חושבים. ואם יום עבודה שלך לא שווה אלפי שקלים, הרבה יותר משתלם שתתקן את הרכב המשומש מאשר תאבד ירידת ערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 233
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם אל תשכח שאצל הרבה אנשים אין את הידע/זמן/סבלנות לחפש את הכלה המושלמת, אז הם הולכים ליד2/מגרש/חברת ליסינג ולוקחים מה שפחות או יותר קרוב למה שהם רוצים ונמצא בתקציב שלהם, שברוב המקרים זה בדיוק רכב שעבר תחת ידיים של החברים מהסיפור של בוקי (ועם הגיל והיד הסיכוי לזה עולה בצורה אקספוננציאלית, ושואף ל100%).

אז זה למה בעיני רבים אוטו משומש זאת נבלה שכל שני וחמישי במוסך.

לפני 1 דקה, EliC25 כתב:

@vadim6385 כן אבל לא נולדתי מבין ברכבים. טיפלתי במוסכים עם רכבי הראשון שהיה הכי זקן וגרוטה מכל הרכבים שלי, רכב בן 17 עם 300 אלף קמ. ולא הוצאתי יותר מ4 אלף שקל על תיקונים במשך שנתיים שהחזקתי אותו. 

אבא שלי או אחים שלי גם לא מבינים ברכבים, ואין להם יותר תקלות ממני ברכבים שלהם, הישנים יותר או החדשים יותר. 

אני בא להגיד שכמות התקלות שיש בפועל ברכב משומש נמוכה בהרבה ממה שאנשים חושבים. ואם יום עבודה שלך לא שווה אלפי שקלים, הרבה יותר משתלם שתתקן את הרכב המשומש מאשר תאבד ירידת ערך.

אני לא ניחנתי במזל כזה, והוצאתי הרבה יותר מ4 אש"ח על תיקונים.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד על הסיטרואנים. מה עם הלנסר.?

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, vadim6385 כתב:

גם אל תשכח שאצל הרבה אנשים אין את הידע/זמן/סבלנות לחפש את הכלה המושלמת, אז הם הולכים ליד2/מגרש/חברת ליסינג ולוקחים מה שפחות או יותר קרוב למה שהם רוצים ונמצא בתקציב שלהם, שברוב המקרים זה בדיוק רכב שעבר תחת ידיים של החברים מהסיפור של בוקי (ועם הגיל והיד הסיכוי לזה עולה בצורה אקספוננציאלית, ושואף ל100%).

אז זה למה בעיני רבים אוטו משומש זאת נבלה שכל שני וחמישי במוסך.

גם אל תשכח שאצל הרבה אנשים את הכסף/כסף/כסף לקנות רכב חדש, והם עדיין קונים רכב חדש,  למרות שזה חורג בהרבה ממסגרת התקציב שלהם,  כי הם חיים להם בבועת התשלומים/ מימון ישיר/הבנקאי פירגן לי בהלוואה נוחה ושאר ירקות ואח"כ מתלוננים שלא סוגרים את החודש וזורקים את זה על "ביבי/קורונה/יוקר מחייה.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, EliC25 כתב:

הלנסר כן הייתה אמינה, אבל גם שם היו תקלות - רדיאטור, משאבת מים, בולמים.

גם קרה שהתחממה.

אומנם זה לא הגיע ל4 אש"ח, כי א) מיצובישי ב) חדש יותר

לפני 12 דקות, TsachiE כתב:

גם אל תשכח שאצל הרבה אנשים את הכסף/כסף/כסף לקנות רכב חדש, והם עדיין קונים רכב חדש,  למרות שזה חורג בהרבה ממסגרת התקציב שלהם,  כי הם חיים להם בבועת התשלומים/ מימון ישיר/הבנקאי פירגן לי בהלוואה נוחה ושאר ירקות ואח"כ מתלוננים שלא סוגרים את החודש וזורקים את זה על "ביבי/קורונה/יוקר מחייה.

זה אבטיח וזה מנדרינה.

זה שאנשים קונים מוצרים שלא בהישג ידם בכסף לא שלהם, זה סיפור אחר.

אבל, לדעתי לפחות, אם יש לך את האמצעים לקנות חדש, אין טעם להתעסק עם יד שניה.

גם אם זה לקחת הלוואה שאתה בכיף יכול לעמוד בהחזרים שלה.

אתה הלכת לקיצוניות אחרת - או קונים במזומן, או לוקחים הלוואה בשוק השחור ואז לא סוגרים את החודש וביבי אשם.

יש גם באמצע.

אז לי אין את התקציב לרכב חדש, או רצון להיכנס להלוואות, וגם אין לי צורך ברכב חדיש ויקר לנסיעות מרובות.

אז קניתי הונדה בת 18 ב6500 פלוס סכום שדי מתקרב לזה ליישור קו, ולי זה מספיק עכשיו.

כשכן יהיה לי את הצורך ו/או התקציב, אני אחליף כל כמה שנים חדש בחדש, כי:

א) אני יכול.

ב) אני עובד קשה ומגיע לי להנות מפרי עמלי

ג) בא לי

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, avargel כתב:

הישור קו הגיע כבר קרוב ל6500?

הגיע ל4500 פלוס עוד כמה דברים קטנים שעדיין צריך לעשות (להחליף רמקולים, לתקן תקרה צונחת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, אבל גם אתה הולך לקיצוניות. רב האנשים שקונים רכב לא במסגרת התקציב שלהם זה לא "מזומן או שוק אפור", זה פשוט  לא לקחת בחשבון את כל ההוצאות החודשיות שלהם  כמו שצריך, ואז רכב חדש + שאר הוצאות בשוטף פשוט נהייה מעמסה שגורמת להם לחיות באוברדראפט ולהתגלגל מהלוואה להלוואה.  וזו פשוט מנטליות בזבזנית ישראלית שהרבה  בארץ חולים בה, ורכב חדש זה רק אחד מהתוצאות של זה. רוצים הכל חדש והכל כאן ועכשיו, כי "חיים רק פעם אחת".

ורב האנשים שקונים רכב חדש, לא יכולים להרשות לעצמם. פשוט מנצלים את הקלות בה כל אחד עם חצי שקל בכיס יכול לקבל תנאי מימון נוחים, ולא מבינים שזה רק מעמיק את הבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, TsachiE כתב:

לא לקחת בחשבון את כל ההוצאות החודשיות שלהם  כמו שצריך

אני לא יודע (וגם לא רוצה לדעת) מה ההוצאות החודשיות של אנשים אחרים, אני יודע מה ההוצאות החודשיות שלי.

תעשה את החשבון שלך, אם אתה יכול לעמוד בהוצאה, תקנה, לא יכול - אל תקנה.

אבל אל תקבע בשביל אחרים מה מתאים להם ומה לא. אתה לא יודע מה האילוצים והשיקולים שלהם.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, EliC25 כתב:

אחרי כמה רנואים דווקא סופר לנסר האכילה אותי מרורים יותר מארבעת הרנואים שקדמו לה והסיטרואן שבאה אחריה יחד.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב חוזר הניגון, "רכב ישן יש לו סבירות להיכנס יותר למוסך" מה שלא עמד במבחן מציאות בשום צורה. (לא בתאוריה)

רוב הרכבים שרכשתי ביד שנייה היו אמינים לאורך שנים ללא בעיות מיוחדות. האחוזים של רכבים עם בעיות היו מזעריות לעומת רכבים ללא תקלות. בפועל אני זוכר בעיות עם פורד אריקה למרות שקרעתי לה את הצורה בטיולים בנגב (חפש את המטמון) על אבנים ונחלים. הלנציה פריזמה הייתה בעייתית במערכת החשמל, ורצועות נקרעות, כי לא כל אחד ידע למתוח אותן בצורה נכונה, עד שהכרתי מוסך טוב בתל אביב, של איש מקצוע אחד הטובים שאני מכיר שפתר את הבעיה של רצועות נקרעות לתמיד. (היה מדבר עם המנוע, והמנוע היה מחזיר לו תשובה...) 

נכון צריך להבין מה לקנות, הרבה סבלנות, בסוף מוצאים רכבים יד שנייה כמו חדשים. (מכנית וחיצונית)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, vadim6385 כתב:

אני לא יודע (וגם לא רוצה לדעת) מה ההוצאות החודשיות של אנשים אחרים, אני יודע מה ההוצאות החודשיות שלי.

תעשה את החשבון שלך, אם אתה יכול לעמוד בהוצאה, תקנה, לא יכול - אל תקנה.

אבל אל תקבע בשביל אחרים מה מתאים להם ומה לא.

אתה לא יודע שמאות אלפי אנשים חיים באובר דראפט לפי נתוני בנק ישראל? אתה לא יודע שאנשים חיים מעבר ליכולות הכלכליות שלהם? 

לא קובע בשביל אף אחד, מביע דעה. 

לפני 11 דקות, yogev20 כתב:

שוב חוזר הניגון, "רכב ישן יש לו סבירות להיכנס יותר למוסך" מה שלא עמד במבחן מציאות בשום צורה. (לא בתאוריה)

רוב הרכבים שרכשתי ביד שנייה היו אמינים לאורך שנים ללא בעיות מיוחדות. האחוזים של רכבים עם בעיות היו מזעריות לעומת רכבים ללא תקלות. בפועל אני זוכר בעיות עם פורד אריקה למרות שקרעתי לה את הצורה בטיולים בנגב (חפש את המטמון) על אבנים ונחלים. הלנציה פריזמה הייתה בעייתית במערכת החשמל, ורצועות נקרעות, כי לא כל אחד ידע למתוח אותן בצורה נכונה, עד שהכרתי מוסך טוב בתל אביב, של איש מקצוע אחד הטובים שאני מכיר שפתר את הבעיה של רצועות נקרעות לתמיד. (היה מדבר עם המנוע, והמנוע היה מחזיר לו תשובה...) 

נכון צריך להבין מה לקנות, הרבה סבלנות, בסוף מוצאים רכבים יש שנייה כמו חדשים. 

כתבת יפה, אבל בסופו של דבר, מי שרוצה לקרוע את הניילונים מהמושב, לרוב לא ישתכנע מתשובות ענייניות ומלומדות. לצערי.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שלא מבין כלום ברכבים, וגם לא מעניין אותו יותר מדי רק שיסע מ-א ל-ב במינימום בעיות ויהיה אוטומט. 

מכיון שהוא לא מבין ויש לו אותי ליעוץ, הגענו למסקנה שרכב סביב ה-40 אלף יהיה אופציה טובה כמשומש לרכב עם נתונים טובים, והיסטוריה מלאה ללא סיפורי אלף לילה ולילה(על מנת למזער כמה שיותר מצבים של כניסות למוסכים מעבר לטיפולים שוטפים).

בסופו של דבר הוא החליט שאין לו רצון לחפש אפילו את זה, והוא פנה ל-0 קילומטר וקנה I10 חדשה ב-67 אלף. 

עברו מאז שנתיים, ולפי הנתונים בשוק היד 2, ואם נתחשב בעובדה שהוא לא צריך לעשות ישור קו,  להחליף צמיגים, מצבר, טיפול גדול ואולי עוד כמה שטויות, יצא שעל רכב חדש יוצא שהוא משלם סביב ה-250 שקל יותר בחודש מאשר רכב משומש ב-40 אלף. 

אם תשאל אותו, בשביל הבדל כזה כול חודש, מבחינתו היה הכי טוב ללכת על רכב חדש. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שלרגע אני לא מנסה לשכנע לא לקנות רכבים חדשים, גם אם זה בהלוואות או אובר גבוה בבנק

או על חשבון רמת חיים, העיקר להחזיק רכב חדש. לא תפקידי לחשב עבור אחרים הוצאות. (זה גם לא מעניין אותי האמת)

אני מנסה לומר שרכבים חדישים ביד שנייה לא מועדים לתקלות כמו שכמה מנסים להפחיד כאן

זה הרי לא משקף את המציאות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, yogev20 כתב:

נכון צריך להבין מה לקנות, הרבה סבלנות, בסוף מוצאים רכבים יד שנייה כמו חדשים. (מכנית וחיצונית)

לך יש את הסבלנות, הידע, הזמן והאנרגיות להסתובב בכל הארץ ולחפש את האוטו המושלם.

לאחרים אין.

הרבה מאוד אנשים (כולל אותי) נכוו מבעיות של רכבים ישנים, ואני יכול להבין אותם.

ותגיד לי עוד משהו - תקלות של בלאי טבעי אתה מחשיב?

כי בשביל אדם שלא מבין, זאת תקלה לכל דבר, זה להיכנס למוסך ולפתוח ארנק.

לרכב ישן יש בלאי גבוה יותר מרכב חדש.

לפני 18 דקות, TsachiE כתב:

אתה לא יודע שמאות אלפי אנשים חיים באובר דראפט לפי נתוני בנק ישראל? אתה לא יודע שאנשים חיים מעבר ליכולות הכלכליות שלהם? 

לא קובע בשביל אף אחד, מביע דעה.

לא כולם חיים בעולם של דייב ראמזי.

תתפלא, יש גם אנשים שלוקחים הלוואות, קונים דברים, מחזירים את ההלוואות, סוגרים את החודש יופי, ואפילו נשאר להם בצד.

הכל עניין של איזון נכון של הוצאות מול הכנסות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...