Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

פשוט עצוב

ערוץ 12 הלכו לסיור ברחבי תל אביב  עם נהגי מוניות

נהג מונית מספר שהוא מכניס 90 שקל

הכסף לא מספיק לו לסיגריות, לאספרסו

נהג בן 72 אומר שבכלל לא מטרידה אותו המחלה

הוא מוטרד מהכסף שאין לו

לכו תסבירו לו שבזמן שהוא לא יכול לקנות אספרסו, יש קשיש שמזיל דמעה כי הוא לא יכול ללכת להשתזף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, khalil כתב:

2. בעולם נורמלי, כל שרשרת הפיקוד בניו יורק היו תלויים ברחובות עכשיו. הם אלה שקראו לטראמף גזען ודחקו, אשכרה דחקו באנשים לחגוג ראש השנה הסיני בפברואר, ולהמשיל להשתמש בסבווי במרץ.

אתה מדבר על סוף פברואר תחילת מרץ - אני מדבר על כל דבר בערך שקרה אח״כ. העובדות מדברות במספרים של איפה אנחנו עכשיו ואיפה רוב המדינות שזה מתחיל להשתוללן אצלהן כרגע.

ואני מנחש שבניגוד אליך - אני גר וחי פה.

לפני 38 דקות, khalil כתב:

3. קשה לי להאמין שיש סינאריו בו מדינה ממדינות הגל השני תתקרב למספרים של גרעין הצפון מזרח שחטף.

מקווה ומאמין אותו הדבר - אבל לטראמפ לא ממש היתה יד בזה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, מרק10 כתב:

הכי כייף לראות את העצמאיים שאתה בא לשלם להם במזומן והם מוציאים מאחד הכיסים סטיפה של שטרות בעובי של בגט בכדי לתת לך עודף.

הכסף הזה כנראה משוריין לימים קשיים כמו עכשיו :classic_blink:

אתה מדבר על ענפים מאוד מסוימים

ואני בטוח שהם לא אלה שבוכים עכשיו שאין כסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Liviur כתב:

אתה מדבר על סוף פברואר תחילת מרץ - אני מדבר על כל דבר בערך שקרה אח״כ. העובדות מדברות במספרים של איפה אנחנו עכשיו ואיפה רוב המדינות שזה מתחיל להשתוללן אצלהן כרגע.

מקווה ומאמין אותו הדבר - אבל לטראמפ לא ממש היתה יד בזה.

טראמף היה בזיון אחד גדול, אבל צריך להצביע על האשם העיקרי, וזה לא הוא.

זאת לא חוכמה לסגור כשאתה באמצע קלאסטר ענקי של המחלה, השאלה מה גרם לקלאסטר הזה.

אני לא גר שם, אבל זה לא אומר שאני לא קשור, והלב שלי מלא על כל אחד ואחד מצמרת ההנהגה בניו יורק, אין פיאסקו בגודל של מה שהם עשו לפני וגם אחרי עין הסערה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Transporter כתב:

מאוד מסוימים בקרב-קבלני שיפוצים,נהגי מוניות,מתווכים,מקומות לעשות בהם אירוע וכו'.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, halperin96 כתב:

זה מעניין.

חלק טוענים שמערכת הבריאות עוד רגע קורסת וחלק טוענים שהיא רחוקה מאוד.

יש אפשרות לקבל את האמת?

בהחלט. האמת שכולם משקרים לכולם.

מערכת הבריאות לא קורסת כמו שהיא לא קרסה בשום חורף קשה. אכן לפעמים מאשפזים במסדרונות למשך יום יומים חולה חדש עד אשר מתפנה מיטה.

* חולים קשים לא תמצא במסדרונות.

לפני 38 דקות, Transporter כתב:

דווקא לי נראה שאלא שבוכים עכשיו על קבלת מענק מופחת של 2500 שקלים זה בגלל שלא דיווחו אמת לרשויות המיסים.

הדבר מאוד מאוד נפוץ  בהרבה עסקים.

לא נתקלתי בחיים באינסטלטור, חשמלאי, שיפוצניק או מוסכניק שלא הסכים שאני אשלם לו בשחור.

מה עם כול הרופאים שמקבלים בשחור ונתפסו בשנים האחרונות ?

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, מרק10 כתב:

דווקא לי נראה שאלא שבוכים עכשיו על קבלת מענק מופחת של 2500 שקלים זה בגלל שלא דיווחו אמת לרשויות המיסים.

הדבר מאוד מאוד נפוץ  בהרבה עסקים.

לא נתקלתי בחיים באינסטלטור, חשמלאי, שיפוצניק או מוסכניק שלא הסכים שאני אשלם לו בשחור.

מה עם כול הרופאים שמקבלים בשחור ונתפסו בשנים האחרונות ?

עריכה אחרונה לפני 8 דקות על ידי מרק10

זה לא ככה

חלק מהם בכלל הבינו שכל עצמאי מקבל 7500 (זה  סתם כי הם הזיות)

חלק מהם, היו להם חרא דוחות ב 2018

השתפרו ב 2019 אבל לא מספיק בשביל לקבל 7500

אז באסה להם

האנשים שמסתובבים עם עשרות אלפי שקלים בתוך המשענת יד

אלה ממש לא האנשים שבכו

האנשים שאתה מדבר עליהם לא בוכים ולא רוצים כלום מאף אחד

אני לא רוצה להטפל פה לאף בעל מקצוע ושום ענף...אבל אתה מדבר על אינסטלטור שלוקח 1000 בשחור, אני רואה קבלן שלוקח 20-30 אלף מכל דירה שהוא עשה לה תוספות

הבעיה שאתה משוה כאן קבלת שיושב על ערמות של כסף

לנהג מונית שבקושי  סוגר את החודש וציפה ל 7500

או כל בעל מקצוע אחר שבאמת נפגע

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Liviur כתב:

מילת המפתח היא עכשיו.  אם הנוגדנים יעילים רק שלושה חודשים כמו שכל המחקרים האחרונים מראים, אז כל מה שנשאר הוא לשבת בסבלנות ולחכות לגל השני כאן באיזור.

אני מרגיש עכשיו בדיוק כמו בתחילת מרץ - יודעים שזה כאן ולקראת התפרצות - אבל כולם עדיין במוד של הכל בסדר, אצלנו זה לא יקרה...

גם בלי קשר לקורונה, מנהטן גמורה לגמרי, בעיקר בזכות ראש העיר האדיוט שלקח אותה שלושה עשורים אחורה.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, tzahico כתב:

מילת המפתח היא עכשיו.  אם הנוגדנים יעילים רק שלושה חודשים כמו שכל המחקרים האחרונים מראים, אז כל מה שנשאר הוא לשבת בסבלנות ולחכות לגל השני כאן באיזור.

אני מרגיש עכשיו בדיוק כמו בתחילת מרץ - יודעים שזה כאן ולקראת התפרצות - אבל כולם עדיין במוד של הכל בסדר, אצלנו זה לא יקרה...

גם בלי קשר לקורונה, מנהטן גמורה לגמרי, בעיקר בזכות ראש העיר האדיוט שלקח אותה שלושה עשורים אחורה.

אתה טועה

בגל הראשון כולם דאגו לא להדבק מהקורונה

היום לרוב האנשים כבר לא אכפת אם ידבקו או לא, רק מנסים להבטיח שיהיה להם ממה להתקיים ביום שאחרי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על ארה"ב.  מבחינה כלכלית אנשים כאן בנתיים לא כל כך מודאגים כשיש להם 600 דולר לשבוע מהפדרל + עוד כמה מאות בשבוע מהסטייט + חשבון מסחר ברובין-הוד.

מצד שני, קורונה יכולה להכניס כאן אנשים חסרי ביטוח בריאות לבור כלכלי מטורף.

אגב, ה-600 דולר מהפדרל יפסקו עוד שבועיים בדיוק.

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, tzahico כתב:

מצד שני, קורונה יכולה להכניס כאן אנשים חסרי ביטוח בריאות לבור כלכלי מטורף.

אתה רוצה לומר שמהגר או כול אדם שאין ברשותו ביטוח בריאות יצטרך לשלם לבית החולים עבור אישפוז בגלל מחלת הקורונה ?

קראתי באיזה מקום שחולה קורונה בארה"ב שהיה מונשם ומורדם וחזר לחיים חוייב ב-39 אלף דולר !

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

מסכים איתי שקשיש שמפחד להידבק יכול ללכת לים/בריכה/חדר כושר/סופר ב-7 בבוקר כאשר אין כמעט אנשים? 

אוכלוסיית בני ה-65 ומעלה בישראל עומדת על כ- 1.06 מיליון איש. להקצות שעתיים ביום ברוב המקומות הציבוריים לאוכלוסייה בקבוצת הגיל הזאת יצור עומס מטורף על אותם מקומות שהם הולכים אליהם ויצור פוטנציאל הדבקה מטורף לאוכלוסיה הכי פגיעה. זה עוד לפני שלקחנו בחשבון בעלי מחלות רקע כאלה ואחרות שהופכים להיות פגיעים לוירוס ובטח יוסיפו לפחות 100 אלף איש.

מעבר לכך, חלק מאותה אוכלוסיה עדיין משתתף בכח העבודה ולמנוע מהם פרנסה זה בהרבה מקרים לגזור עליהם חיי עוני.

גם אם מקצים להם שעות בנפרד בכל מני מקומות, אי אפשר למנוע אינטראקציה עם כלל האוכלוסייה ברמה כזו שלא ידבקו. איך בדיוק יגיעו אותם אנשים לסופר כדי לעשות קניות? בטלפורטציה? אז נעשה עכשיו גם אוטובוסים רק לבני 65 ומעלה? וגם הנהגים יהיו רק בני 65 ומעלה? והכרטיסנים?

והרופאים בקופות החולים, יקבלו אותם רק רופאים ואחיות בני 65 ומעלה? והמטפלים וצוות האדמיניסטרציה בבתי האבות, יהיו גם בני 65 ומעלה? גם הקופאים בסופר באותם שעתיים יהיו בני 65 ומעלה? והסדרנים?

בבניינים שהם גרים, באותן שעתיים ביום יוכלו לרדת ולעלות במדרגות ובמעלית רק בני 65 ומעלה?

שליחים וטכנאים שיגיעו אליהם רק בני 65 ומעלה?

אם בן 65 ומעלה פספס את אוטובוס הזקנים והפר את העוצר, נירה בו ברחוב ונשרוף את גופתו? 

זה הזוי ביותר עוד לפני שלוקחים בחשבון את העומס על מערכת הרפואה מהשתוללות חסרת רסן של הוירוס.

יש לי רעיון יותר פשוט, בואו פשוט נבנה גטו גדול, נתקע שם את כל בני ה-65 ומעלה ופשוט נצניח אליהם כל יום מזון ותרופות וזהו.

לפני 2 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מבין ?

בקצב הזה הם יסגרו בבית בכל מקרה

אבל איתם יסגרו גם כלהאזרחים במדינה  וגם המון עסקים

אז מה עדיף ? לתת להם "שעות למבוגרים" + דרישה לשבת בבית

או לסגור אותם בכל מקרה + כל המדינה + נזק כלכלי יותר גדול ממה שכבר יש?

אני חושב שהאפשרות הראשונה

אם זה לא ברור לך תוך שבועיים יש מצב לסגר מלא

מה  עשית בזה? שגררת איתם את כל האזרחים והעסקים לסגר?

הולכים לסגר נוסף לא בגללם, אלא בגלל כולם. כי אף אחד לא משתין לכיוון השני, קבוצות לחץ וממשלה רופסת אפשרו פתיחה חסרת רסן של המשק ללא תכנון. כל קבוצות האוכלוסייה אשמות בזה במידה שווה, ואי אפשר בגלל זלזול של כל האוכלוסייה להכניס לגטו יותר ממיליון איש.

ביום שבו כל אחד ישים את הפאקינג חתיכת נייר הזו על הפרצוף שלו כמו שצריך, בלי תירוצים ובלי קשקושים ילמדו לכבד את המרחב הפרטי של האחר, כל המשק יוכל להפתח במגבלות קלות למעט אירועים המוניים בהם דורסים אחד את השני.

אלוהים, כמה תירוצים מפגרים אני שומע כל יום. ההורים שמכניסים את הילדים שלהם לגן, רק שניה מכניסים את הילד לגן, לא צריך מסיכה.

בעבודה, אנחנו רק קבוצה קטנה של 10 אנשים שרואים אחד את השני כל יום, אז זה כמו משפחה.

באוטובוס, רק שניה הורדתי מסיכה לענות לשיחה חשובה.

בעבודה של מישהו אחר - אנחנו כל היום בישיבות כי יש לנו עומס, ואי אפשר לשבת כל היום עם מסיכה.

בסופר - לא צריך מסיכה, יש לי מגן פנים.

ביום בו אנשים יפסיקו להיות חתיכת מפגרים אגוצנטריים ויבינו שחייבים לשנות קצת את ההרגלים לטובת הכלל, יהיה אפשר לפתוח את המשק ב-95%. את המעט שיפגעו קשות אפשר לפצות עד למציאת חיסון, או עד שיקבלו אפשרות להתאים את עצמם עסקית למציאות החדשה במידה ולא ימצא חיסון ויגזר עלינו לחיות עם זה כמו שפעת. אז נוכל להיות כמו טיוואן למשל, עם משק פתוח ועם פחות מחולה אחד ביום בממוצע, ולא להציע פתרונות הזויים בסגנון קים ג'ונג און. אחר כך יהיה אפשר גם לחדש את התיירות עם מדינות אחרות בעלות מאפיינים דומים, ולהחיות את סקטור התיירות הגדול מאוד שמת, וימשיך להיות מת גם אם נכניס מיליון איש לגטו.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Nemesis כתב:

ביום בו אנשים יפסיקו להיות חתיכת מפגרים אגוצנטריים ויבינו שחייבים לשנות קצת את ההרגלים לטובת הכלל, יהיה אפשר לפתוח את המשק ב-95%. את המעט שיפגעו קשות אפשר לפצות עד למציאת חיסון, או עד שיקבלו אפשרות להתאים את עצמם עסקית למציאות החדשה במידה ולא ימצא חיסון ויגזר עלינו לחיות עם זה כמו שפעת. אז נוכל להיות כמו טיוואן למשל, עם משק פתוח ועם פחות מחולה אחד ביום בממוצע, ולא להציע פתרונות הזויים בסגנון קים ג'ונג און. אחר כך יהיה אפשר גם לחדש את התיירות עם מדינות אחרות בעלות מאפיינים דומים, ולהחיות את סקטור התיירות הגדול מאוד שמת, וימשיך להיות מת גם אם נכניס מיליון איש לגטו.

לא יכולתי לסכם את המציאות הנוכחית יותר טוב. כמה שאתה צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...