Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

אני לא יודע מה תוכניות המחקר של היצרנים, זה מה שיקבע את קצב החיסון בגילים אלה.

לגבי המחיר שישראל משלמת - זה סוד מסחרי. זה נכון גם למדינות אחרות. אל תשכח שישראל היא ה-testbed של היצרנים, אין אף מדינה עם תשתיות כמו שלנו שמאפשרות חיסון בקצב כה גבוה ומעקב מסודרהאחר המתחסנים.

תשמע, העלות הגבוהה זה R&D, זה כבר יצא, המחקרים על גילאי 16 פלוס כבר יצאו.

עכשיו לשיווק ומכירות יש עבודה, ל-R&D יש עבודה (חיסונים אחרים, אפליקציות אחרות על אותה טכנולוגיה, שיפור עמידות בטמפ' וכו'), לייצור יש עבודה.

מה עם החוקרים? להם אין עבודה כרגע.

נחשף מה המחיר שישראל משלמת (לפייזר לפחות), כמעט 30 דולר למנה אם אני זוכר נכון.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייבים לחסן גם את הילדים , אין שום דרך להיפטר מהמגיפה בלי חיסון של 2.4 מיליון ילדים שיש לנו במדינה.

תניחו שהחיסון עובד ביעילות של 97%... ותניחו שכמעט כל  (90%) ה 6.5 מיליון מבוגרים (מעל גיל 16) .

זה משאר לנו 10% שלא התחסנו ועוד 3% שהתחסנו אבל החיסון לא תפס עבורם (מ1001 סיבות - כולל התנהלות כושלת של הובלה וקירור שדפקו את החיסון בדרך). 

זה מעל חצי מיליון של מבוגרים שלא מחוסנים.

לכן 2.4 מיליון ילדים לא מחוסנים, שמסתובבים ומלבים את הקורונה ... רובם ללא תסמינים וללא הגעה לבתי חולים. 

יגרמו בקלות לחצי מיליון המחוסנים להידבק. 

ואתה לא יכול לסגור בבית את ה 2.4 מיליון ילדים.. לכן אין מצב שלא יחסנו את הילדים ..  אני בטוח שכל החברות עובדות בימים אלו על ניסויים בילדים. 

ועוד 3 חודשים יהיה אישור גם לילדים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי במספר הזה, איני יודע מה אמינותו.

לגבי החוקרים - יש להם הרבה עבודה. המחקר שפורסם אמור להשלים מעקב של שנתיים. מצד שני, האתיקה מחייבת פתיחת הקודים ומתן חיסון אמת לקבוצת הפלצבו. לא יודע מה הולך לקרות, יתכן שימשיכו מעקב לתופעות לואי בלבד או איזה טכניקה סטטיסטית להשוואה עם מי שלא יקבלצחיסון אמת.

עריכה - אין לי ספק שאם המחקרים יראו יעילות ובטיחות בילדים הם יחוסנו. אבל הלו"ז ממש לא ידוע, מתי יפורסמו המחקרים ומה יימצא בהם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

לגבי החוקרים - יש להם הרבה עבודה. המחקר שפורסם אמור להשלים מעקב של שנתיים. מצד שני, האתיקה מחייבת פתיחת הקודים ומתן חיסון אמת לקבוצת הפלצבו. לא יודע מה הולך לקרות, יתכן שימשיכו מעקב לתופעות לואי בלבד או איזה טכניקה סטטיסטית להשוואה עם מי שלא יקבלצחיסון אמת.

עריכה - אין לי ספק שאם המחקרים יראו יעילות ובטיחות בילדים הם יחוסנו. אבל הלו"ז ממש לא ידוע, מתי יפורסמו המחקרים ומה יימצא בהם.

אחרי שפורסמו המחקרים הראשוניים שלפיהם קיבלו אישור, יש להם הרבה פחות עבודה, אפשר להסיט את רוב צוותי החוקרים למחקרים אחרים ולהשאיר מעט למעקב

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, DareDevil כתב:

אם זה מעניין מישהו, לא שאני חושב שזה מעניין אבל אפשר להתחסן לקורונה באירופה אם יש לכם ביטוח רפואי מקומי שזה באסה אבל לא נורא. כנראה שנחכה לחיסון פה.

מהכיוון ההפוך, אני שמעתי על תושבי חוץ שמחזיקים באזרחות ישראלית, ולקחו טיסה במיוחד לכאן בשביל להתחסן.

אין לי מושג אם בקבוצת סיכון או לא.

ומה הולך במתחמי בדיקות דרייבאין?

עברתי ליד המתחם ברחובות, ליד פארק המדע, התור משתרע על פני כמה קילומטרים של מכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם יש לי איזו תהייה בנושא.

למען הסר ספק אני לא מכחיש קורונה וכד'...

אתם לא חושבים שאם המצב היה באמת ממש מסוכן בצורה בלתי רגילה, אז הממשלה כבר הייתה דואגת שהצבא יכתר שכונות שלמות עם מחסומים  והיו מחלקים מנות קרב/מזון יבש  ובאמת שאף אחד לא היה יוצא מהבית מלבד מי שבאמת צריך. (רופאים, שוטרים, וכד'...) 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

מה עם החוקרים? להם אין עבודה כרגע.

בטח שיש להם עבודה. הם צריכים עכשיו לראות איזה התאמות שוטפות הם יצטרכו לעשות בחיסון כדי לכסות את המוטציות החדשות, ובמידה מסוימת לנסות ולגלות מה יהיו באופן הסביר ביותר המוטציות הבאות כדי להתכונן אליהן גם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Benor כתב:

אתם לא חושבים שאם המצב היה באמת ממש מסוכן בצורה בלתי רגילה, אז הממשלה כבר הייתה דואגת שהצבא יכתר שכונות שלמות עם מחסומים  והיו מחלקים מנות קרב/מזון יבש  ובאמת שאף אחד לא היה יוצא מהבית מלבד מי שבאמת צריך. (רופאים, שוטרים, וכד'...) 

אתה בטוח שאתה במדינה הנכונה לזה?

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

נתקלתי במספר הזה, איני יודע מה אמינותו.

אבל מתמטיקה אתה יודע נכון? 

אם יש לך וירוס עם מקדם הדבקה של 2 ,  אז אתה צריך חיסון עדר של 50% על מנת למנוע הדבקות.

אתה זוכר שהקורונה בתנאי מחייה רגילים מגיע למקדם הדבקה של 7... וזה אפילו לפני המוטציה הבריטית שהחוקרים הבריטים מדברים על 50-70% יותר.

כלומר אפילו מקדם של 10 בתנאים חופשיים. 

במקדם של 10 , אתה חייב 90% חיסון עדר על מנת לעצור את המגיפה.

על מנת להגיע ל 90% , אתה צריך לחסן כנראה 95% . 

בקיצור , הילדים מהווים 30% מהאוכלוסייה, כנראה צריך לחסן את רובם על מנת להיפטר מהXרא הזה.

ועל מנת לשכנע הורים שיחסנו את ילדהם , נצטרך להגיע למצב של סיפורי זוועות של ילדים מונשמים במחלקות קורונה בבתי חולים. 

לפני 10 דקות, Benor כתב:

סתם יש לי איזו תהייה בנושא.

למען הסר ספק אני לא מכחיש קורונה וכד'...

הרבה מהבעיות זה שאנשים רואים רק שחור או לבן, לא מסוגלים להבין שיש מלא גוונים של אפור.

או שהקורונה לא מסוכנת ואפשר לפתוח הכל, או שהקורונה כל כך מסוכנת שלא ברור למה נותנים לנו להגיע לסופר.

אז זהו .. יש עוד הרבה רמות באמצע,  

מגבלות

הקלות 

סגר קל

סגר הדוק

ההערכה היא שסגר הדוק יוריד את המקדם מתחת ל-1... כמה מתחת ?  עד שלא מנסים לא יודעים. 

במקדם של 0.8 , נראה דעיכה של בערך חצי כל שבוע..   השבוע 10,000 , שבוע הבא 5,000, שבוע אחרי זה 2500  בשבוע הרביעי 1250 

במקדם של 0.6,  הדעיכה תהיה מהירה יותר .. שליש כל שבוע.. השבוע 10,000 שבוע הבא 3000  בשבוע השלישי  1500 

לדעתי המצב מסוכן .. צריך לרדת ל 1000.

הם זה משנה אם נגיע לשם תוך 4 שבועות או 3 שבועות ? 

אני מקווה שיצליחו להוריד את המקדם מתחת ל-1 .. פחות חשוב האם ל 0.6 או ל 0.8 

ואם חלוקת מנות קרב ואיסור יציאה מהבתים מורידה רק 0.1 מהמקדם .. אז זה מיותר. 

אם נגיע למקדם של 1.1 ,  מנות קרב מורידה ב 0.2.. אז זה חובה 

מקווה שהפעם יהיו חכמים יותר ויאשרו רק הפגנות בבלפור או בכיכר המדינה.

אתם זוכרים שפעם קודמת היו אוטובוסים שהעבירו אנשים ל"הפגנות" ב.. ביתר עלית, צפת, ירושלים, בני ברק... 

אם מאשרים הפגנות, כל מה שצריך לעשות זה רק למצוא את ההפגנה באיזור היעד שלך ולנסוע להפגנה.

האמת , זה יהיה עצוב אם יעשו סגר מלא , הדוק, בלי לנשום  ואז נראה 20,000 איש בבלפור או הפגנות ענק כל ערב בתל באביב

image.thumb.png.a8985d8b0dd2a4befd78d97f5de8cb21.png

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרוב תוכלו להגיד שאתם בדרך לשטיפה.

ולא רק ל אייס הום סנטר.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3885555,00.html

מכוני שתיפה.jpg

• רעיון טוב! 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים, עכשיו כבר לא מספיק סגרים, בידודים וכליאה במלוניות בשם הגנת הקולקטיב משפעת 2.0, עכשיו צריך חיסון חובה, אפילו לאוכלוסיה שלא נבדקה בכלל! אנשים מפחידים אותי יותר מקורונה, יותר מסרטן אפילו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חליל אתה קודם צריך שהיה לך מספיק חיסונים.

דבר שני תן קודם לאלה שרוצים אחרי זה שכנע אנשים.

אינה דוגמה על החיסונים של מודרנה.

N12 - צפי להאטה משמעותית בקצב ההתחסנות מאמצע ינואר (mako.co.il)

לומרות.jpg

זה מה שרוצים לעשות סגר הדוק.

שימו לב.  ירדנו ל 5 אנשים בשטח סגור ו 10 בפתוח.

N12 - פרסום ראשון: ההצעה המלאה של משרד הבריאות לסגר מלא (mako.co.il)

סגר  הדוק.jpg

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, korola כתב:

חייבים לחסן גם את הילדים , אין שום דרך להיפטר מהמגיפה בלי חיסון של 2.4 מיליון ילדים שיש לנו במדינה.

להבנתי, ותקנו אותי אם אני טועה, החיסון לא אומר שלא נדבקים בקורונה אלא שהגוף ילחם במהירות וינצח את הקורונה (בלי תסמינים בכלל? או עם חום? הרי כשהגוף נלחם אז החום עולה).

בכל מקרה רוב הילדים חולים בלי תסמינים או עם תסמינים קלים, אז מה ההבדל אם הם נדבקים בקורונה בלי תסמינים עם חיסון או בלי חיסון?

האם כבר יודעים אם אדם שחוסן ונדבק בקורונה בהכרח לא יכול להדביק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, flytomars כתב:

להבנתי, ותקנו אותי אם אני טועה, החיסון לא אומר שלא נדבקים בקורונה אלא שהגוף ילחם במהירות וינצח את הקורונה (בלי תסמינים בכלל? או עם חום? הרי כשהגוף נלחם אז החום עולה).

בכל מקרה רוב הילדים חולים בלי תסמינים או עם תסמינים קלים, אז מה ההבדל אם הם נדבקים בקורונה בלי תסמינים עם חיסון או בלי חיסון?

האם כבר יודעים אם אדם שחוסן ונדבק בקורונה בהכרח לא יכול להדביק?

תוצאות הניסוי לא אומרות לא את זה ולא את זה.

אין שום מידע מה קורה לאדם מחוסן שנחשף לנגיף.

מה שיודעים שב-95% מהמחוסנים נמנעת המחלה, כלומר לא התפתחו תסמינים כלל.

לא יודעים כולם ואין שום נתון האם המחלה דוגרת ויש עומס נגיפי כזה שאדם מחוסן מפיץ את המחלה או לא..

לגבי הנקודה השנייה, נכון , רוב הילדים חולים במחלה קלה.  מה קורה לשאר ? לאלה של ברוב? 

כמה ילדים חולים היו כבר בארץ?  100,000?   

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...