Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פאנקלאץ' - להחליף או למשוך איתו?

TLE60
שימו לב! השרשור הזה בן 1480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה שנשאלתי ע"י חבר פורום באופן פרטי (שמשום מה לא רצה לפתוח שרשור על זה. אל תשאלו אותי למה גם אני לא הצלחתי להבין) ולא ידעתי מה לענות במדויק.

היו לי מס' בימריות מהניינטיז ואכן החלפתי פאנקלאץ' אבל לא מסיבות של רעש כפי הוא מתאר אלא בגלל שהרכב התחמם בעמידה.

הרכב הוא E30M40  שנת 88' עם פאנקלאץ'

לפני מס' שנים הוא הוחלף לחדש כי הקודם לא ביצע את עבודתו נאמנה (ע"י עיתון הוא נעצר) ולפני שנה הפאנקלאץ' החדש התחיל לעשות רעשים חזקים בסל"ד עולה. כמו משאית זבל המתקרבת לפינוי. לפני זה זה לא היה קיים. הרעש דומה "לשאגת אריה" וזה רכש די נוראי. (מצ"ב סרטון לא של הרכב המדובר אבל מאותו יצרן)

אני משער שהפאן נמצא כנראה במצב קבוע (לא סגור על כך), דהיינו הוא עובד כל הזמן ישר איך שהרכב מונע  והמנוע עדיין קר. הרכב אינו מתחמם מעבר לטמפ' הרצויה, לא בעמידה ולא בנסיעה מאומצת ואינו מאבד מים. המחוג של הטמפ' נמצא על האמצע. כאשר בוצע מבחן "העיתון" לבדיקת הפאן, העיתון נקרע לגזרים. טרמוסטט ורדיאטור הוחלפו לפני מס' שנים.

השאלות שלו הן:

1. האם החלפת הפאן תפתור את בעיית הרעש? הרכב אינו מתחמם אך הרעש לא נחמד. אולי הרעש נובע ממשהו אחר? משהו חשמלי?

2. מה גרם לפאן להיות במצב קבוע? בלאי? משהו אחר?

3. האם מצב כזה יכול לגרום נזק?

הסרטון מהיוטיוב שמדגים את הרעש:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

במצב זה כזה יש עומס מיותר על המנוע וכן המאוורר עלול להתחיל ליצר סדקים בגלל ויברציה תוצאה מהכוח  הצנטרפוגלי הרצוף בנסיעה בסל"ד גבוה, שברים של המאוורר יגרמו לנזקים יקרים.

לכן, אני מציע לתקן ולא "לחיות עם זה". 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...