Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ציטוט

מחקרים שונים לאורך השנים הצביעו על קשר בין חוסר הביטחון של גברים בגבריותם לחוסר מצפון סביבתי. 

מדאאאים.... ואני דווקא מתגאה בחוסר המצפון הסביבתי שלי, לא זכור לי שהרגשתי חוסר ביטחון בגבריות שלי.

כתבת אווירה מבולבלת המהווה ביזבוז זמן או צחוקים (בחרו את המועדף עליכם), בשנים האחרונות הפסקתי לצרוך חדשות מעיתונים בארץ עקב התדרדרות הרמה. כיום אני לא מוצא הבדל גדול בין YNET למאקו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Hagaix כתב:

היא צודקת לגמרי לגבי ביטקוין. חצי אחוז מכל צריכת החשמל העולמית מבוזבזת על זה.

אז שתהיה אובייקטיבית ותדבר גם על אלגו טריידינג בבורסה - https://www.wired.com/insights/2011/12/stock-market-power/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, Hagaix כתב:

היא צודקת לגמרי לגבי ביטקוין. חצי אחוז מכל צריכת החשמל העולמית מבוזבזת על זה.

מעניין כמה אנרגיה הולכת על כל מה שקשור למטבעות קונבנציונליים.

התשובה עלולה להפתיע אותך.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, eitanuch כתב:

פינת השנאה היומית: 

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3894134

לא הייתי מכניס אותה לתוך הסיפור "שלנו". בדיקה קצרה מראה שמדובר ב...מה שאנשים מרושעים וצרי אופקים מסוימים באינטרנט (לא אני, כי אני לא כזה. אני לא מאמין בתוויות. או תגים, או משהו כזה...) כ"Raging SJW".

אלה תכנים (כמו כל תוכן שמייצג דעה ולא עובדות - לדוגמה מבחני דרכים שאני כותב) שצריך לקרוא בעין ביקורתית במיוחד.

• אהבתי 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פבל כתב:

לא הייתי מכניס אותה לתוך הסיפור "שלנו". בדיקה קצרה מראה שמדובר ב...מה שאנשים מרושעים וצרי אופקים מסוימים באינטרנט (לא אני, כי אני לא כזה. אני לא מאמין בתוויות. או תגים, או משהו כזה...) כ"Raging SJW".

אלה תכנים (כמו כל תוכן שמייצג דעה ולא עובדות - לדוגמה מבחני דרכים שאני כותב) שצריך לקרוא בעין ביקורתית במיוחד.

כשמחליטים להיות SJW בכל הכוח, אפילו ברני סאנדרס הוא פריבילג ראוי לבוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

מעניין כמה אנרגיה הולכת על כל מה שקשור למטבעות קונבנציונליים.

התשובה עלולה להפתיע אותך.

מחזק את ודים.

המערכת הבנקאית הרגילה בנויה ממיליוני בני אדם, מבנים, מחשבים וכו' שכולם מזהמים ככל הנראה פי כמה מאשר הביטקוין.

ובכלל לדעתי היכולת של מדינות להדפיס כסף ולגייס חוב (בריבית אפס) בלי הבחנה זה מקור זיהום הסביבה הגדול ביותר. את כל זה הביטקוין יכול לפתור...

עריכה אחרונה על ידי Gorpi
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.2.2021 בשעה 20:42, Cadillac58 כתב:

עם זה חייבים להסכים. הצגת המחיר הכולל את כל המיסים כבר בדף הראשון הייתה יותר טבעית, חוסכת בלבול, מיישרת קו עם הנהוג בישראל ואפילו הנהוג בטסלה בכמה שווקים אירופאים. מה גם שהמספרים הסופיים כל כך אטרקטיביים, למה לא להשוויץ בהם כבר בהתחלה ולהשתיק את הטענות שזה לא כולל מיסים בעשרות אלפים? לטעמי שיקול מוטעה שעדיף לתקן.

בלי קשר זה כמובן מבורך שחשפו את עלות המיסים. 

כרוכש בפועל של טסלה אני חייב להסכים ולחדד, נושא המיסים לא כתוב בצורה ברורה לכל אורך הרכישה. יש גם חוסר אחידות בין הדפים ברמת הניסוח דבר שגורם לבלבול בפרט הכי משמעותי ברכישת רכב - המחיר שלו.

בעמוד הראשון מצוין למטה מחיר ובו כתוב "כולל מיסים" אבל המחירים המרכזיים שמופיעים בצד גורמים לבלבול.

תוסיפו ריפוד לבן לרכב, רשום שעלותו היא 4000 ש"ח, אבל לסכום הכללי מתווספים 4000 שח +. שוב, חוסר דיוק.

בעמוד האחרון לפני ביצוע הרכישה עצמה כתוב מחיר הרכישה X, המחיר כולל מעמ בסכום X וגם רישוי בסכום X. ואז באה שורה שבה כתוב "מיסים X" ולא רשום האם הם כלולים או לא (הם כלולים).

גם בחשבונית שמתקבלת לאחר הרכישה סעיף המעמ רשום פעמיים בצורה שונה (הוסבר פה כבר אפילו על ידך כמדומני כיצד זה מחושב אבל עדיין זה סופר מבלבל)

בנוסף במסך עצמו של אישור ההזמנה *לאחר* הביצוע שלה כתוב את הסכום ורשום במפורש כולל עמלות "לא כולל מיסים" והנחות.

חשים בחוסר בטחון? גם אני. 

(מכיוון שזה משהו שגולשים לא יכולים לראות באתר אלא רק לאחר ביצוע הזמנה, מצרף פה צילום)

גם מועד האספקה לא מצוין בחשבונית שיוצאת, אפילו לא התאריך המשוער.

כל אלו הם דברים שיוצרים בלבול סתמי (והר של פניות לחברה עצמה ע"י הרוכשים לאחר הרכישה כדי לברר ולוודא). מה שמצחיק שבכל נושא המיסים המחיר הוא בדיוק כפי שרשום וכך גם ע"פ נציגי טסלה מועדי האספקה לאלו שהיה רשום להם "מרץ" ואין שום עקיצה ככה שללקוח יש חוסר וודאות סתמי שלא לצורך. אלו דברים שפוגמים מאוד בחווית רכישה באינטרנט. כל נושא העלויות היה צריך להיות רשום בצורה ברורה, פשוטה ו*אחידה* במהלך הרכישה.

‏‏לכידה.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה בהחלט די מבלבל, הסיבה לכך היא שהמס והמע"מ מחושבים מחדש על כל תוספת. כנראה שטסלה משנה את התמחור הבסיסי של הדגם עם כל תוספת ובחלק מהדגמים עם חלק משילובי התוספות נכנסים למדרגת מס אחרת כמו תוספת של מס יוקרה לדוגמה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.2.2021 בשעה 20:51, eladts כתב:

אני חושב שהסיבה לדרך המוזרה שבה טסלה מציגים את המחירים נובעת מהיכולת לבנות את הרכב עם תוספות. כיוון ששיטת חישוב המיסוי משתנה בהתאם למחיר, אי אפשר לדעת, עבור דגם +SR איזו שיטה תהיה בשימוש ולכן זה בעיתי לרשום את המחיר המלא של התוספות. לרשום את מחירי התוספות בתור טווח היה מעלה תמיהות. עם זאת, היה ניתן להציג זאת בצורה ברורה יותר.

צודקים שני המגיבים מעלי וצודק גם eladts בניתוח הנבון שבציטוט, ועדיין יש פתרון פשוט למנוע בלבול:

בכל שלב לאורך ההזמנה אפשר תמיד להציג את המחיר כולל כל המיסים ולפני אגרת רישוי כמקובל בישראל. כשבאים לבחור תוספת, המחיר שלה כבר יופיע בהתאם לתוספת המחיר כולל מיסים (ולא כמו היום - תוספת של 4,000 שקל למשל לא כוללת מס קנייה ובסוף הסכום עולה). העדכון הרי מתבצע און-ליין ואין שום בעיה ליישם את זה גם אם החישוב מדלג בין שתי שיטות מיסוי - הרי במילא המחיר הסופי המלא עם מיסים מופיע בתחתית המסך! אז למה שיהיה כתוב משהו אחר בצד שמאל של המסך?

אז נכון שייווצר מצב מוזר בו צבע מטאלי ב-SR+ עולה 4,274 ש"ח וב-LR מחירו קופץ ל-6,270 ש"ח - אבל מה לעשות שזו המציאות?... ראוי שיביאו את המציאות כמו שהיא בלי משחקים מיותרים. 

כך או כך, בשורה התחתונה המחירים חסרי תחרות וזה מה שהכי חשוב.

עריכה אחרונה על ידי Cadillac58
  • אהבתי 2

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...