Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, robertf כתב:

לא זה עוד לא עובד פה ולא מאושר. מיותר לשלם עבור זה כרגע כשאפשר להוסיף את זה בכל עת.

באסה. בטח כשזה יאושר בסוף המחיר גם יעלה יותר ממה הוא עכשיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 3 דקות, Y_u_v_a_l כתב:

באסה. בטח כשזה יאושר בסוף המחיר גם יעלה יותר ממה הוא עכשיו

בכל מקרה עדיף להוסיף את זה אחרי הרכישה, כי אם מוסיפים את זה בזמן הרכישה מתווסף לזה מס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב- ראיתי שבחו"ל קיימת אופציית רכישה לדגם ה Long range של בוסט מהירות ב 2,000 דולר שחותך בערך חצי שניה מהתאוצה של 0-100 ל כ 3.9 שניות..מישהו יודע אם קיים גם בארץ?

לפני 1 דקה, Tibbyle כתב:

בכל מקרה עדיף להוסיף את זה אחרי הרכישה, כי אם מוסיפים את זה בזמן הרכישה מתווסף לזה מס.

צודק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Y_u_v_a_l כתב:

אגב- ראיתי שבחו"ל קיימת אופציית רכישה לדגם ה Long range של בוסט מהירות ב 2,000 דולר שחותך בערך חצי שניה מהתאוצה של 0-100 ל כ 3.9 שניות..מישהו יודע אם קיים גם בארץ?

צודק

קיים בכל העולם, אין סיבה שיחסמו את זה פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, טוסטוס כתב:

הכתבה בYNET כל כך שגויה ו"מסריחה" מאינטרס, שלא מצאו כאן לנכון אפילו לפרט את כל שגיאותיה.אבל כל קורא עם אינטלגנציה ממוצעת שמכיר מעט את הנושא רואה את השקרים וההגזמות, והנסיונות להקטנה בכתבה:
החל מהכותרת:

מה פתאום!
העלות הסופית והמדויקת בהזמנת טסלה מודל 3 בסיסית כולל מיסים, מע"מ, ואגרת רישוי  היא 179,754 ש"ח.

אח"כ מצויינות בכתבה 5 "בעיות" שרובן ככולן מוגזמות וחלקן אף שקריות:

1. טסלה תשתמש בכל עמדות הטעינה הציבוריות הקיימות.

2. טסלה כבר החלה להקים עמדות טעינה ייעודיות שימשיכו להתפרש בחודשים הקרובים.

3. ניתן להתקין עמדות טעינה פרטיות בבתים ע"י חברות פרטיות בדיוק כמו לכל מכונית חשמלית אחרת.

נכון (בינתיים). אבל בכל מקרה, לפחות מהחוויה שלי במשרדי המכירות, היבואנים מציעים על פי רוב עיסקה מפוקפקת ולא רווחית במיוחד תמורת הרכב הישן.

שקר! פשוט כך.

גם הדגם הזול מגיע באבזור גבוה מאוד, הרבה מעבר למקובל בגירסאות בסיס.

וכן, בגירסת הבסיס יש מראות מתקפלות וכן ריפודי עור מלא כולל חימום במושבים הקדמיים ו12 אפשרויות כוונון חשמלי.

מה זה הספקולציות האלה "אולי המדינה תטיל מיסים על חשמל" וגם אם כן זה יהיה נכון לכל היבואניות שעוברות לרכבים חשמליים.

להכניס את זה ברשימת החסרונות של רכישת טסלה זו נוכלות תקשורתית ומצג שווא.

ויש עוד בדיחות גרועות כמו זו:

מקווה שעכשיו הבנת למה כל תוכן ורוח הכתבה מסריחה מאינטרס לא כשר. 

הנקודות שהעלית מצוינות, לא התדיינו על נכונות הכתבה, גם אני לא מסכים עם מה שנאמר בה. 

הסקת המסקנה שלך (ההסרחה מהאינטרס) היא זו שלא נימקת או הבאת איזה הסבר, ראיה, משהו. 

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Tibbyle כתב:

מה למען השם גורם לך לחשוב שאם תקנה את זה מאוחר יותר לא יתווסף לזה מס...? זה לא בדיוק הפיצ'ר התוכנתי הראשון שנמכר בישראל. 

במילים אחרות, תשלם על זה בדיוק את אותו מס שתשלם עכשיו [זהירות, ספקולציה לפניך] אם לא יותר, כי כרגע זה "חוסה" תחת המס הנמוך יחסית של רכב חשמלי ולך תדע אילו מיסים ידביקו על זה כשזה יימכר כמוצר נפרד.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, פבל כתב:

זה לא בדיוק הפיצ'ר התוכנתי הראשון שנמכר בישראל. 

זה לא?

מה עוד נמכר בארץ בתור פיצ'ר תוכנתי בלבד?

בתור מה זה ממוסה? חלקי חילוף לרכב?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, פבל כתב:

מה למען השם גורם לך לחשוב שאם תקנה את זה מאוחר יותר לא יתווסף לזה מס...? זה לא בדיוק הפיצ'ר התוכנתי הראשון שנמכר בישראל. 

במילים אחרות, תשלם על זה בדיוק את אותו מס שתשלם עכשיו [זהירות, ספקולציה לפניך] אם לא יותר, כי כרגע זה "חוסה" תחת המס הנמוך יחסית של רכב חשמלי ולך תדע אילו מיסים ידביקו על זה כשזה יימכר כמוצר נפרד.

סתם שאלה.. כשאתה קונה שירותים בתשלום, למשל מגוגל, שמתומחרים במחיר מסויים, מוסיפים לך עליהם מס?

נקודה למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פבל כתב:

האמת שעשיתי חישוב קטן, מאסק אמר שהשירות הזה יהיה בקרוב גם על בסיס של מנוי עם תשלום חודשי..וראיתי כל מיני הערכות ברשת שאמרו שזה כנראה יהיה באיזור ה 150 דולר. אם ככה תשלום חודשי כזה ישווה את מחיר הקניה היום אחרי 6.5 שנים של שימוש. אני אישית לא מחזיק רכבים כ"כ הרבה זמן - ואם כך באמת יהיה , כלכלית יהיה יותר נכון לשלם מנוי חודשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, פבל כתב:

לכאורה, אם זה מוצר נפרד זה לא רכב והמס היחיד הרלונטי הוא מע"מ, בדיוק כמו שאתה קונה רשיון לאופיס. אולי אפילו מזה אפשר להתחמק אם תקנה את שדרוג התוכנה ישירות מטסלה ארה"ב.

לפני 7 דקות, YaronNahum כתב:

Stage1 לכל רכב טורבו , לדוגמא 

זה בד"כ לא נמכר ישירות מהיצרן או דרך היבואן בישראל.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, David32 כתב:

זה לא?

מה עוד נמכר בארץ בתור פיצ'ר תוכנתי בלבד?

בתור מה זה ממוסה? חלקי חילוף לרכב?

התכוונתי לא בהכרח בשוק הרכב. אני ממש חייב להיות יותר ברור לגבי דברים כאלה בעתיד :lol: 

אבל גם בשוק הרכב, כמו שאמר @YaronNahum - תוכנות ניהול.

ואני מניח שכן (לא יודע, מניח), שזה ימוסה בדיוק כמו חלפים/תוספות פיזיים בטיחותיים.

לפני 3 דקות, Tibbyle כתב:

סתם שאלה.. כשאתה קונה שירותים בתשלום, למשל מגוגל, שמתומחרים במחיר מסויים, מוסיפים לך עליהם מס?

נקודה למחשבה.

בוודאי שכן. אתה פשוט לא חשוף לזה כי הם לא מפרטים את זה.

אין מוצרים שנמכרים בישראל (חוץ מאשר אני מניח מוסדי יסוד למיניהם כמו לחם אחיד) שאין עליו מס כלשהו. החנויות פשוט לא "מפרקות" בפנינו את המחיר כמו שטסלה עושה (לדעתי, אגב, זה סתם מיותר ומבלבל).

לפני 3 דקות, Y_u_v_a_l כתב:

האמת שעשיתי חישוב קטן, מאסק אמר שהשירות הזה יהיה בקרוב גם על בסיס של מנוי עם תשלום חודשי..וראיתי כל מיני הערכות ברשת שאמרו שזה כנראה יהיה באיזור ה 150 דולר. אם ככה תשלום חודשי כזה ישווה את מחיר הקניה היום אחרי 6.5 שנים של שימוש. אני אישית לא מחזיק רכבים כ"כ הרבה זמן - ואם כך באמת יהיה , כלכלית יהיה יותר נכון לשלם מנוי חודשי

לא מכיר את זה, התייחסתי לקנייה בלבד.

לפני 1 דקה, eladts כתב:

לכאורה, אם זה מוצר נפרד זה לא רכב והמס היחיד הרלונטי הוא מע"מ, בדיוק כמו שאתה קונה רשיון לאופיס. אולי אפילו מזה אפשר להתחמק אם תקנה את שדרוג התוכנה ישירות מטסלה ארה"ב.

זה לא רכב, זה "חלפים לרכב", ועל רובם המס לא מסתכם במע"מ.

https://www.gov.il/apps/taxes/importTable/

אתה יכול לסנן פה לפי "רכב" בקטגוריה הראשית ו"חלפים" במשנית, ולקבל סינון של גובה המס על מגוון רחב של סוגי חלפים.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה:

כניראה בסוף השנה הPLAID P יגיע עם השלדה החדשה עם 2 יציקות שלמות מלפנים ומאחור- אז אני תוהה: איך במוסכים יתקנו תאונות שלדה לרכב? יזמינו יציקה שלמה חדשה? כי לא ממש יהיה קל לרתך משאריות רכב אחר או למשוך כמו בתאונות שלדה אחרות.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • מעניין 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, פבל כתב:

זה לא רכב, זה "חלפים לרכב", ועל רובם המס לא מסתכם במע"מ.

https://www.gov.il/apps/taxes/importTable/

אתה יכול לסנן פה לפי "רכב" בקטגוריה הראשית ו"חלפים" במשנית, ולקבל סינון של גובה המס על מגוון רחב של סוגי חלפים.

אבל זה לא חלק פיזי שמתקינים ברכב ואפילו לא תוכנה שמתקינים ברכב. זה בסך הכל רשיון לשימוש באפשרות שקיימת ברכב ממילא. אחרי התשלום דרך האפליקציה התכונה מאופשרת לרכב מרחוק. אם אני קונה רשיון לאופיס זה נחשב חלפים למחשב?

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

eladts זו באמת נקודה מעולה. אבל אפשר לקחת את זה לכאן או לכאן. 

להתייחס לזה כאל רכישת תוכנה ולא מוצר פיזי ולא לשלם מיסוי כשל חלק לרכב. 

אבל, יש שתי נקודות. הראשונה היא האם טסלה לא מדווחת על כל מכירה כזו למדינה- אם כן, סוף לסיפור. 

נקודה שנייה היא במקרה שהשינוי דורש רישום ברישיון הרכב, כמו הוספת מערכת בטיחות, שינוי בהספק וכו' וגם שם יהיה קל לרשות המיסים לשים יד על חיוב כזה. 

אלא אם כן טסלה תהייה ממש מתוחכמת ואני ממש מקווה שזה אפשרי ותמצא איזה קונץ פטנט של רכישת העדכון בתשלום לספק בחו"ל, זאת אומרת שאין "ייבוא" של התוכנה. 

האם יש משהו דומה למיסוי כזה אצלכם בארצות הברית?

עריכה אחרונה על ידי קרמבו

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...