Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה עולה לגור לבד בימינו?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך דלק יוצא לך 500-600 שקל בחודש אם אתה מתכוון לנסוע ברכבת?

חופשי חודשי פלוס דלק יוצא לך סכום שאתה משלם כבר עכשיו (~1000 ש"ח).

לדעתי או שתישאר עם הרכב ותרוויח את הנוחות, או שתיפרד מהרכב לגמרי ואז באמת תחסוך גם בדלק וגם בזה שאתה לא צריך להחזיק רכב (ביטוח, טסט, טיפולים).

קניות- אפשר לעשות משלוח או להגיע בתחבורה ציבורית. אם אתה גר לבד אתה לא הולך לעשות קניות של עגלות.

לגבי יציאות עם חברים, מישהו יכול לאסוף אותך או שתגיע בתח"צ, ואם אתה לא יוצא לעיתים קרובות אז גם מונית זאת אופציה.

קח הערכה פאסימית של ההוצאות ותבדוק כמה נשאר לך מהמשכורת אחרי כל ההורדות.

אם הסכום קטן ולא משאיר מקום להוצאות פתאומיות כנראה שאתה לא יכול להרשות לעצמך לגור לבד, לפחות לא ברמת החיים הנוכחית.

ואז השאלה היא מה יותר חשוב לך- לגור לבד או לשמור על רמת החיים.

דרך אגב, זה לא אומר שומדבר רע עלייך כמובן, פשוט לא זול לגור מחוץ לבית של ההורים, וזה עוד יותר קשה שזה לבד במובן של יחיד ולא זוג צעיר.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה תלוי איפה גרים. יש מקומות שלהיות בהם בלי רכב בשעות מסויימות זה כמו מעצר בית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך דלק יוצא לך 500-600 שקל בחודש אם אתה מתכוון לנסוע ברכבת?

חופשי חודשי פלוס דלק יוצא לך סכום שאתה משלם כבר עכשיו (~1000 ש"ח).

לדעתי או שתישאר עם הרכב ותרוויח את הנוחות, או שתיפרד מהרכב לגמרי ואז באמת תחסוך גם בדלק וגם בזה שאתה לא צריך להחזיק רכב (ביטוח, טסט, טיפולים).

רכב, זו אחת מהפרוילגיות שאני לא מוכן לוותר עליהם מכל מיני סיבות.

רוב הזמן, אני לא מוכן להיגרר יותר מחצי שעה בתחבורה הציבורית לכל כיוון נסיעה.

לא הכל רק נמדד רק בכסף ובחסכון. אני מאמין, שאנחנו לא חיים אך רק בשביל לחסוך ואם אפשרי אז אפשר גם להנות מהכסף.

360 ש"ח זו עלות החופשי חודשי עד לעבודה (לא כולל את איזור ת"א).

בתוך העיר ולסידורים קטנים אני לא מאמין שאעבור את ה-25-100 ק"מ בחודש.

רוב חבריי מתגוררים באיזור המרכז. נסיעה לת"א הלוך חזור כ- 100 ק"מ.

אני מאמין שפעם או פעמיים בשבוע יצא לי לנסוע למרכז ולהשתמש ברכב.

הרכב צורך כ1/14 ק"מ לליטר משולב משמע עלות נסיעה של כ-200 ש"ח עבור 400 ק"מ +/-

אני מעריך שיצא לי לתדלק כ2-3 פעמים בחודש תלוי עד כמה אשתמש ברכב.

ללא רכב, בעיקר בסופי שבוע אני ארגיש כלוא.

*הרכבת תשמש אותי בעיקר להגעה לעבודה וחזרה ממנה.

בשאר הזמן אני לא יודע עד כמה היא תצליח לשרת אותי השאיפה היא - כמה שיותר.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב, זו אחת מהפרוילגיות שאני לא מוכן לוותר עליהם מכל מיני סיבות.

רוב הזמן, אני לא מוכן להיגרר יותר מחצי שעה בתחבורה הציבורית לכל כיוון נסיעה.

לא הכל רק נמדד רק בכסף ובחסכון. אני מאמין, שאנחנו לא חיים אך רק בשביל לחסוך ואם אפשרי אז אפשר גם להנות מהכסף.

360 ש"ח זו עלות החופשי חודשי עד לעבודה (לא כולל את איזור ת"א).

בתוך העיר ולסידורים קטנים אני לא מאמין שאעבור את ה-25-100 ק"מ בחודש.

רוב חבריי מתגוררים באיזור המרכז. נסיעה לת"א הלוך חזור כ- 100 ק"מ.

אני מאמין שפעם או פעמיים בשבוע יצא לי לנסוע למרכז ולהשתמש ברכב.

הרכב צורך כ1/14 ק"מ לליטר משולב משמע עלות נסיעה של כ-200 ש"ח עבור 400 ק"מ +/-

אני מעריך שיצא לי לתדלק כ2-3 פעמים בחודש תלוי עד כמה אשתמש ברכב.

ללא רכב, בעיקר בסופי שבוע אני ארגיש כלוא.

*הרכבת תשמש אותי בעיקר להגעה לעבודה וחזרה ממנה.

בשאר הזמן אני לא יודע עד כמה היא תצליח לשרת אותי השאיפה היא - כמה שיותר.

מה שמוביל בדיוק למה שרשמתי בהמשך התגובה שלי: מה יותר חשוב לך- לגור לבד או לשמור על רמת החיים.

לדעתי אם אתה לא ממש חייב לעבור לגור לבד, אל תעשה את זה.

זאת לא רק שאלה של אם תעמוד בהוצאות החודשיות והבלת"מים, גם אם תצליח לשרוד את זה, מה הלאה?

צריך מתישהו לצבור הון עצמי לדירה משלך, להשתדרג ברכב עוד כמה שנים, סתם לקנות מחשב חדש, טלויזיה, יציאות, טיולים\חופשות בארץ\חו"ל...

אם יש לך את האפשרות להישאר בבית של ההורים ולחסוך, אבל באמת לחסוך ולא לשים איזה 1000 שקל בצד כל חודש, עדיף לא לעשות את הצעד עדיין ולדחות את זה לתקופה שבה יהיה לך יותר גב כלכלי, גם מבחינת כסף וגם מבחינת משכורת שאולי תהיה גבוהה יותר.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכבר ביליתי מספיק זמן אצל ההורים.

הגיע הזמן להתקדם אני כבר לא ילד.

מקסימום - תמיד אפשר לחזור.

אני מעדיף שזה יהיה מבחירה שלי, להתכונן לזה נפשית ולא שזה "יכפה" עליי מחוסר ברירה ביום מן הימים.

בגיל הזה, אובדן העצמאות וההרגשה שאתה לא עצמאי לי לפחות לא נעימה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

רציתי להתייעץ איתכם לגבי עלות הובלה של רהיטים.  יחסית קטנה

סלון ספות (3+2+1) + שולחן לסלון.

שולחן אוכל + 6 כיסאות

ההובלה תעשה מגבעתיים לחדרה. 

בדירה אחת מדובר  בקומה שנייה , בשנייה קומה ראשונה.

בשתי הדירות יש מעלית אבל בספק שהכל יצליח להכנס לשם. 

קבלתי הצעת מחיר של 1000 שח. 

האם המחיר מוגזם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי נסיון עם תמחור של הובלות, אבל כשחושבים על המרחק, ועל הכובד שלל הרהיטים שצריכים להוביל, המחיר לא נראה לי כל כך נורא.

אם נניח שאתה תנסה להתמודד עם העניין בעצמך, אתה תצטרך להתארגן על רכב בגודל מתאים.

בהנחה שאין לך מישהו בסביבה הקרובה לך שיכול להשאיל לך את הרכב שלו, שכירה של רכב כזה היא לא הרבה יותר זולה מהצעת המחיר שקיבלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, המרחק בין הערים משפיע באופן מזערי על המחיר, הקומות הן הקטע החשוב.

בשני המקרים לא מדובר בקומת קרקע, כך שההצעה סבירה בסך הכול.

אם לא אכפת לך לשרוט/לשבור כמה רהיטים, יש סיכוי שתמצא הצעה זולה יותר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תביא בחשבון שההוצאה העיקרית היא הטיפ לסבלים (כמו בחתונה - לסבל הראשי). במעבר הדירה שלי לפני מספר שנים זה היה פי 3 או 4 ממחיר ההובלה הרשמי*. וזה בלי להתיחס להתנהגות המבחילה של הסבלים, שדרשו לקנות להם קולה מדגם מסויים (ולא משנה שנתתי להם שתי שישיות מדגם אחר), ודרשו מהשכנים (שבכלל לא קשורים) לספק להם מים קרים. 

*במקרה שלי היה מדובר על הובלה של משאית גדולה ואחר כך נגלה נוספת של חצי משאית, והרבה מדרגות, בעיקר בדירה החדשה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מחיר הגיוני מאד. עדיף לשלם אותו מאשר להתעסק עם זה בעצמך, להוביל תכולת דירה זה חתיכת טירטור מהתחת.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם אתה יכול לדחוף עוד דברים להובלה, גם אם זה לשלם קצת יותר כדי שהמוביל יעבור בעוד מקום.

לדעתי מחיר הגיוני בסך הכל. אנשים משלמים יותר על הובלה בתוך אותה עיר.

אני אישית לא השתמשתי בשירותי מובילים כאשר עברתי דירה מחדרה לכפ"ס, אבל זה כי את הדברים שהיו לי הצלחתי לדחוף לאיוניק + פריוס בנגלה וחצי.

אומנם נכנסתי לדירה ריקה, אבל הרבה דברים קניתי או לקחתי מאנשים שמסרו, ואו שהזמנתי הובלה מהחנות או שהצלחתי להכניס לרכב.

אבל למעבר הבא אצטרך הובלה כנראה, כי אני לא רואה את עצמי סוחב תכולת דירה לבד או מסנג׳ר חברים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית מדובר בריהוט שנמסר אליי אז כך שאין לי עוד מה לדחוף שם.   לבדו כל הריהוט הזה יכול לעלות להערכתי כחדש אלפי שקלים.

ככל הנראה שאת שאר הדברים אני ארכוש מחנות.

מיטה, מקרר, מכונת כביסה וכד' גם פסיכולוגית וגם הגיינית אני מעדיף חדש על פני משומש.   על בסיס מיטה עוד הייתי מסוגל להתפשר ולרכוש /לקבל משומש, אבל על מזרון לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ריהוט מרופד חייב לקנות חדש לדעתי, או לפחות לקבל מאנשים שאתה מכיר וסומך עליהם, אם אתה לא רוצה לקבל הפתעה לא נעימה בפנים.

מזרון חייב להיות חדש, ועדיף גם להשקיע בו, כי זה בדיוק כמו נעליים, מה שתקבל זה פונקציה של מה שתשלם, ויש לזה השפעה ישירה על הבריאות וההרגשה האישית.

בסיס למיטה אפשר לקנות במחירים לא גבוהים בחנויות מזרונים. לא צריך לשלם הרבה, העיקר שיהיה משהו שיחזיק אותך. אבל במזרון עדיף להשקיע.

מוצרי חשמל - אני קניתי הרוב חדש, ממיטב תוצרת סינית ממחסני חשמל. 

עוד עצה - אם יש דיירים קודמים לדירה, שצריכים להתפנות עכשיו, תבדוק איתם מה אפשר לקבל/לקנות מהם. יחסוך לך הובלה.

כל מה שההורים יכולים לתת לך - תקח (בדגש על כלי מטבח). שב עם אמא כדי שתלמד אותך לבשל, לפחות דברים בסיסיים. שים לב מה היא עושה במטבח, כדי להבין מה אתה צריך.

תגדיר שגרת נקיון.

תצא ותראה חברים כמה שיותר. תפתח תחביב. תלמד משהו. תפתח טינדר ותכיר בחורות. העיקר אל תיפול לשגרה של בית-עבודה-לשחק במחשב-הורים בסופ"ש-זהו, כי זה מהר מאוד יגמור אותך.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

אבל למעבר הבא אצטרך הובלה כנראה, כי אני לא רואה את עצמי סוחב תכולת דירה לבד או מסנג׳ר חברים.

הובלת רהיטים עוברת הסלמה במהלך השנים. שתי ההובלות הראשונות שלי (כרווק) היו עם טנדרון/איזה אלכס (לפני שהמונח "אלכס" היה קיים). במעבר בראשון כזוג הרבה עבודה עצמית לשבירים, שליש משאית לרהיטים. הפעם הבאה - כמעט משאית. לפני 7 שנים משאית וחצי. אבל, זהו. בפעם הבאה בבקשה שהבנים יקחונאת העודפים למשקי הבית, שאני מקווה שינהלו בשנים הקרובות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...