Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת הבחירות לכנסת הבאה - האם אתם מסכימים להמשיך לתפקד כפרות החליבה של האוצר?

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא כולם נולדו שווים, לכן צריך לעזור לאלה שיותר קשה להם ולא לרחם על אלה שיש להם.

.

עם כל זה, יצא לך להציץ אי פעם בתקציב המדינה או שאתה סתם נהנה לפזר ססמאות פופוליסטיות באוויר ולשלוף את קלף ה"לא רגיש\מתנשא" מול כל מי שמבין דבר או שניים בכלכלה?

גם אנשים שנולדו שווים לא תמיד מגיעים לאותו המקום.

אחד קרע את הטוסיק בלימודי הנדסה תואר אחד או שניים, עובד 10-12 שעות ביום והביא רק שני ילדים כדי לשמור על רמת חיים מסוימת, והשני למד באוניברסיטה של החיים, לא פספס חופשות יקרות באילת בתשלומים והלוואות והביא 4-5 ילדים כי "ילדים זה ברכה והם יביאו פרנסה".

עכשיו גם אם נתעלם רגע מזה שהראשון משלם מסים שוטפים הרבה אבל הרבה יותר גבוהים מהשני.

אם נחזור לתקציב המדינה, ביטוח לאומי תופס את המקום השלישי בטבלה (אחרי חינוך וביטחון), ז"א שכל אותם ה"עשירים" שאתה טוען שצריך למסות אותם עוד יותר כי הם עשו משהו עם החיים שלהם, כבר עכשיו מממנים את השכבות החלשות.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חבל על המאמץ, את מנותקת, מתנשאת וחסרת רגישות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכריז על תוכנית רכב למתבכיין,

זכאים להירשם לתוכנית רק מי שלא היה בבעלותו רכב ב 5 שנים האחרונות ויש לו רישיון נהיגה לפחות 5 שנים.

עלות הרישום 200 ש"ח לשנה.

כל חודש יוגרלו כ-1,000 רכבים מיבואנים שונים (בעיקר רכבים שלא הצליחו להימכר), הרכבים ימכרו לזוכים ללא מיסים ( המדינה מוותרת על המיסים לרכבים האלה - היבואנים יקבלו את כל כספם כאילו מכרו במחירון).

הקונים לא יוכלו למכור את הרכב 5 שנים .. אבל יוכלו להשכיר אותו...

מבטיח שבכל הגרלה יהיו גם רכבי יוקרה ממיטב היבואנים (רכבים ב 500,000 ש"ח שימכרו ב 250,000 ) ..

מישהו יכול לראות מה לא בסדר בתוכנית הזאת?

איך דווקא היבואנים מרוויחים מהתוכנית ורוב האזרחים מפסידים....

ואיך דווקא העניים הכי נדפקים...

אם הצלחתי לחסוך 500,000 לרכב יוקרה.. אז כנראה שהייתי צריך להרוויח 1,000,000 ש"ח ולשלם 50% מס עליהם.

ואז שסוף סוף אני רוכש את הרכב ב 500,000 שוב פעם חצי מזה זה מיסים.

אה.. אבל בגלל שאני עצמאי , אני אכניס את הרכב לעסק ואצליח לפחות להקטין את המיסים שלי לשנים הבאות .. אז זה לא כל כך נורא.

כמובן שאם אני עבריין והצלחתי להרוויח 500,0000 אלף נקי ממס מבלי להצהיר עליהם .. אז לפחות יקחו לי חצי מזה שאבוא לקנות רכב.

ואת האמת אין לי מושג על איזה מיסוי כבד על רכבים אתם מדברים,

משפחה ממוצעת משכבת הביניים, שכל אחד מבני הזוג מרוויח כ-15,000 ש"ח.

מס הכנסה - משלמים בערך 8,000 ש"ח לחודש.

בהוצאות הכללית שלהם (סופר, בגדים, חשמל , מים ) יש 17% מע"מ , נניח מתוך 10,000 ש"ח שהם מבזבזים בחודש

1,700 נוספים הם מע"מ.

ועכשיו הם מחזיקים 2 רכבים ... רכב אחד חדש עם ירידת ערך של כ-15,000 בשנה רכב שני ישן יותר שירידת הערך שלו היא 8,000 בשנה.

כלומר ירידת הערך (הפחת) על הרכבים הוא פחות מ 2000 בחודש.

אז למרות שהמס על רכבים הוא כמעט 100%... הוא משפיע עליהם רק ב 1,000 ש"ח לחודש

לעומת 10,000 ש"ח של מס הכנסה ומע"מ

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל זה, יצא לך להציץ אי פעם בתקציב המדינה או שאתה סתם נהנה לפזר ססמאות פופוליסטיות באוויר ולשלוף את קלף ה"לא רגיש\מתנשא" מול כל מי שמבין דבר או שניים בכלכלה?

גם אנשים שנולדו שווים לא תמיד מגיעים לאותו המקום.

אחד קרע את הטוסיק בלימודי הנדסה תואר אחד או שניים, עובד 10-12 שעות ביום והביא רק שני ילדים כדי לשמור על רמת חיים מסוימת, והשני למד באוניברסיטה של החיים, לא פספס חופשות יקרות באילת בתשלומים והלוואות והביא 4-5 ילדים כי "ילדים זה ברכה והם יביאו פרנסה".

עכשיו גם אם נתעלם רגע מזה שהראשון משלם מסים שוטפים הרבה אבל הרבה יותר גבוהים מהשני.

אם נחזור לתקציב המדינה, ביטוח לאומי תופס את המקום השלישי בטבלה (אחרי חינוך וביטחון), ז"א שכל אותם ה"עשירים" שאתה טוען שצריך למסות אותם עוד יותר כי הם עשו משהו עם החיים שלהם, כבר עכשיו מממנים את השכבות החלשות.

האחד נולד בפריפריה הוסלל לתיכונים מקצועיים ולמשכורת שכר מינימום וממש לא התחיל באותה נקודת פתיחה של אחד שנולד בתל אביב והוסלל להייטק מרגע שנולד כולל על ידי המדינה.

כמה קל להיות דמגוג.

שלא לדבר בכלל על כל הקטע העדתי. שלא לדבר בכלל שאתה לא יכול להתקבל לקיבוץ אם אתה לא בצבע הנכון. שלא לדבר על עוד מיליון דברים וגורמים.

רוב האנשים כאן פשוט מנותקים ובועתיים, לא נותר אלא לאחל לכם להיות חלק מאותם אלה שתקועים עם תחבורה ציבורית בלבד ובכלל ולחיות ממשכורת מינימום לפחות במשך כמה שנים , נראה אתכם אז מדברים איתי גבוהה גבוהה בלהסתפק בתחבצ ושרכב זה מותרות.

עריכה אחרונה על ידי me5000
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו הגענו לנושא העדתי? דופקים את השחורים? לא מתקבלים לקיבוצים? מסלילים אותם?

ואי. אתה נשמע כמו מנחם בגין בשנת 1970 (כאילו שבאותם ימים לא השקיעו בחינוך. ההפך הוא הנכון, אז מערכת החינוך הישראלית נחשבה מופת לכל העולם).

אתה יודע למה החינוך בישראל דפוק? בגלל אנשים כמוך שצעקו "מסלילים". אז החינוך המקצועי חוסל, והאנשים המתאימים לחינוך מקצועי נאלצים ללכת לחינוך העיוני ולהכשל בו, או לוותר בכלל על חינוך. אז נכון שיש בתי ספר פחות ויור טובים, ויש עיריות שמשקיעות פחות או יותר בחינוך. אבל, כתבתי לך, לא כולם נולדו שווים. וזה המקום שבו המדינה צריכה להשקיע. ודרך אגב, גם משקיעה. תראה את כל המכללות שמושם מה נמצאות בפריפריה, במקומות שאינם מסוגלים לתמוך באוניברסיטה שלמה, שהיא דבר יקר מאד. לקחת את המיסים (שכבר הוסבר לך קודם מי משלם אותם), ולתת לאנשים חכות, לא דגים.

ואני כבר לא מדבר על בתי ספר מצויינים בפריפריה. אבל, כמובן, לא כאלה שבשליטת הרבנים. שהם האסון שלנו. מקדמים חינוך שמחסל את העתיד של התלמידים וחוץ מזה גזענים לא קטנים.

אני גם לא יודע מהו "צבע העור הנכון" - קודם כל כיון שנישואין "בין עדתיים" הם לפחות שליש אם לא יותר מזה מהזוגות, ואם תוריד מזה את הזוגות החרדיים עם הגזענות שלהם זה כבר הופך לרוב. ואם יש גזענות היא בכיוון ההפוך. את המונח "הוא משלנו" אני שומע רק מיוצאי צפון אפריקה. לשמחתי גם זה נדיר מאד.

אז תזיז את התחת שלך, תרשם לאוניברסיטה או למכללה המתאימה לך, תעבוד 3 לילות בשבוע ותגיע לאן שצריך אני , אשכנזי לבנבן שכמתי, עשיתי כך. אשתי, המרוקאית הקטנה והשחורה עשתה כך. זה, יחד עם התנהלות כלכלית נכונה, הביא אותנו למקום בו אנחנו נמצאים. לא כסף מההורים אלא עבודה קשה והשקעה עצומה בלימודים. ולא מעט שנים קשות של חיים ממינוס למינוס - תוך הקפדה לא להגיע למצב של runaway. לא תלונות ש"דופקים אותנו" ודרישות שמישהו יממן אותי.

ועוד דבר קטן, אבל חשוב. שכונות עוני יש בכל העולם. אמנם יש מקומות עם פחות או יותר שוויון, אבל בשום מקום אין שוויון מוחלט.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

אולי צפון קוריאה, וגם שם יש שווים יותר ופחות

חוץ מזה, מה זה "נולד בפריפריה והוסלל לחינוך מקצועי"?

אני עובד בחברת היי טק במרכז הארץ, וחלק גדול מהאנשים פה או באים מרחוק, או שוכרים באיזור, אבל במקור מיישוב פריפריאלי כלשהו.

אומנם יש כאלה שההורים שלהם היו בעלי אמצעים, מספקים כדי לדאוג לחינוך לילדיהם (לא בהכרח עשירים), אבל הם מיעוט, וגם הם לא קיבלו הכל כלול, והיו צריכים לעבוד קשה.

וגם יש דרישה עצומה בשוק לעובדים מקצועיים, שאותו חינוך מקצועי אמור להכשיר (ודאגו לחסל אותו למען שוויון הזדמנויות מדומה). היום מכונאי, חשמלאי או אינסטלטור יכול להרוויח יותר מדוקטור, וגם לך תמצא כזה שאשכרה יודע את העבודה, ולא יעבוד עליך.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיסוי על רכבים ודלק יעילים מאוד בתור מסים עקיפים (כי גם מעלימי הכנסה וחסרי הכנסה משלמים אותם), לא רואה שמעבירים את המיסוי ליאכטות וגראס...

ועדיין לגליזציה של קנאביס ומיסוד הזנות יכולים לשמש מקור מיסים מכובד מאוד עבור המדינה וימנע מהרבה אנשים להפוך ל"פושעים" וגם יפחית ניצול נשים ככל הנראה. כי זה יהיה סוג של מקצוע מוסדר ותופסק הברחה לא חוקית של נשים מכל מיני מדינות לארץ, כאשר הן חושבות שבאות לעבודה אחרת בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחד נולד בפריפריה הוסלל לתיכונים מקצועיים ולמשכורת שכר מינימום וממש לא התחיל באותה נקודת פתיחה של אחד שנולד בתל אביב והוסלל להייטק מרגע שנולד כולל על ידי המדינה.

כמה קל להיות דמגוג.

שלא לדבר בכלל על כל הקטע העדתי. שלא לדבר בכלל שאתה לא יכול להתקבל לקיבוץ אם אתה לא בצבע הנכון. שלא לדבר על עוד מיליון דברים וגורמים.

רוב האנשים כאן פשוט מנותקים ובועתיים, לא נותר אלא לאחל לכם להיות חלק מאותם אלה שתקועים עם תחבורה ציבורית בלבד ובכלל ולחיות ממשכורת מינימום לפחות במשך כמה שנים , נראה אתכם אז מדברים איתי גבוהה גבוהה בלהסתפק בתחבצ ושרכב זה מותרות.

אתה מבין היכן חבר'ה מסוגך מפסידים כל דיון? בשלב מסויים תסמונת טורט של הצדקנות קופצת והם לא מסוגלים להתגבר על הדחף לסמן לכולם שהם מוסריים יותר. זוטות כגון העובדה שאין לך מושג מי הם בני שיחתך לא מפריעות.

גם להמציא טיעונים שאף אחד לא בעדם כמו "רכב זה מותרות" לא מוסיף שום הגיון. מישהו מתנגד כאן להורדת מיסוי על רכב? באמת?

או להתעלם כשמעמידים אותך על טעותך ומסבירים לך שרכב יוקרה ממוסה בצורה הרבה יותר כבדה מרכב זול לא מוסיף לך אמינות ורצינות. אתה רוצה רק להרצות ולירות מילים באוטומט או לנהל דיון ולהתייחס לעובדות שמסבירים לך?

אף אחד לא אשם אם מישהו כשל בבחינה הפסיכומטרית ולכן לא הצליח להתברג בפקולטה טובה. בכל שכונה וכל פריפריה יש התפלגות סטנדרטית של הישגים אובייקטיביים, והמשק בוחר את המוכשרים ביותר. לא כולם נולדו מוכשרים באותה מידה.

ותנוח דעתך לגבי "תיכונים מקצועיים". בעלי מקצוע מרוויחים יותר טוב מרוב האקדמאים שלא הלכו למקצועות הריאלים.

שנית, אם מישהו בחר לבזבז נעוריו בלימודים מיותרים ולהיחשף לשטיפות מוח של מרצים המרוויחים בוכטות ונהנים מקביעות, תוך כדי שמתעלמים מזה שהסטודנטים המממנים אותם יפלטו לשוק בלי שום כישורים, זו לא אשמת איש.

אפילו עניין כמו תחב"צ הוא לא כזה טריוויאלי:

בערים הכי עניות: מודיעין עילית, בית"ר עילית, בית שמש, אלעד, בני ברק וכו.. יעלו אותך על מוקד אם תציע תחב"צ בשבת (אם אם תעז "להסליל להייטק" את ילדיהם במידה ותנסה ללמד אותך חשבון). אני לא מתווכח עם סדר העדיפויות שם, ומקבל את זה שהם רואים את החיים אחרת.

אקיצר, זה נעשה דיון פוליטי מדי עבורי, זה לא מה שאני מחפש בפורום, מאחל לך הצלחה :-)

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוגר תיכון מקצועי מרוויח שכר מינימום?

חרט/כרסם מתחיל מ7-7.5 אלף בחודש,עם הנסיון והוותק השכר מגיע גם ל10-12.

מרוויחים יותר מבוגר תואר בכלכלה/משפטים.

עובדי הייטק הם לא עשירים,גם אלה שנמצאים בקצה העליון ומרוויחים 30-40 אלף בחודש.

הם חיים סבבה לגמרי אבל עשירים הם לא.

חבל שאתה בוחר להאשים במצב שלך אנשים שקרעו את התחת 3-4 שנים בלימודי הנדסה ועבדו כמה שנים טובות מסביב לשעון עד שהגיעו לשכר מכובד.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין היכן חבר'ה מסוגך מפסידים כל דיון?

אם זה מפתח בכל פעם דיון של עשרות עמודים, הם מנצחים.

יפסידו בדיון זה כשההודעה תהיה בלי תגובה, או שכל הדיון יסתכם ב"חחח לגמרי אחי"

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שפייגלין במצע שלו רוצה לבטל את המס ההזוי על קניית רכב בישראל ולהשוות את יחס המיסים הנכנסים מתחום התחבורה ליחס ההוצאות בנושא כמו כבישים ושאר תשתיות. אני באופן אישי הייתי שמח לראות מפלגות אחרות מכניסות את זה למצע שלהם (ומתכוונים לפעול בנושא ברצינות ולא מן השפה אל החוץ), זה דבר שיכול לשכנע אותי בקלות להצביע עבורם ולתת לי עוד אופציות בעת שלשול הפתק. תחום התחבורה בישראל הוא שערוריה ואין אף אחד שמטפל בו בתור נושא קיומי למרות שזה חלק בלתי נפרד בחיי היומיום של כולנו. חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוני, איזה מס אתה רוצה שיעלו במקום המס על הרכב? רק תבחר משהו שיכניס ארבעים ומשהו מיליארד ש"ח בשנה.

כרגיל, מצע פופוליסטי חסר בסיס. אבל הפוסט שלך מראה כמה קל לעבוד על אנשים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מסכים שזה פופוליסטי להציע הורדת מיסים בלי להסביר מאיפה יביאו את הכסף החסר, אבל אם תקרא את המצע שלהם, תראה שהם במקביל רוצים לצמצם משמעותית את מוסדות המדינה ולבטל המון דברים שעולים כסף רב (אם זה נכון או לא זה דיון בפני עצמו). כשלמדינה יש פחות הוצאות היא צריכה פחות מיסים, זה לא פופוליסטי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...