Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת הבחירות לכנסת הבאה - האם אתם מסכימים להמשיך לתפקד כפרות החליבה של האוצר?

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב התייאשתי מלצפות מכם לחמלה כלפי השכבות החלשות אז לא משנה, חלק ממה ממה שנכתב כאן סבבה אבל אין לי כוחות להסביר לאחד אחד למה אתם טועים.

anyways אפשר לקחת כספים מחברות הביטוח והיבואנים, כרגע הם הגופים החזירים ביותר, איך? לא יודע, מיסים, הגבלת רווח שימצאו דרך ועל ידי כך להוזיל את מחירי הרכב

לפני 100 שנה ניסו לעשות את זה במדינה הגדולה ביותר בעולם. זה לא הצליח.

כלומר - אתה יכול לקחת מיסים על מנת לתת שירותים. אבל גם לזה יש גבול - תקח יותר מדי מיסים והגופים יפסיקו לתפקד. גם את זה אינך רוצה. הרי לפי ההגיון העקום שלך - לא יהיו יבואנים, אז לא יהיו מכוניות לחלוקה למסכנים.

אתה צריך להבין - אני לא משתגע על טייקונים, אבל לא כיון שהם עשירים, אלא בגלל שחיתות שקשורה אליהם. מי שהצליח בעסקיו ביושר - אדרבא, שיהנה מרוחיו. מי שהרויח אותם בזכות שחיתות - שיושיבו אותו בכלא ויחלטו את נכסיו.

דרך אגב - יש לך מושג איך פועל ביטוח?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לקחת לכל עשיר את המרצדס שלו, לחתוך אותה ל10 לחלק לעניים!

לגבי זה שכל אחד רוצה רכב חדש וגם מגיע לו כזה - אהא, טוב אחי.

עבדתי בתעשייה הבטחונית שלוש שנים, אני *כמעט* בוגר תואר להנדסה בטכניון, עובד בתפקיד מהנדס כבר שנה וחצי, ולמרות זה בשנה שעברה גרתי בדירת 5 שותפים כדי לחסוך עוד קצת. ואיזה קטע, אני נוסע ברכב שעולה 6000 ש"ח וזה אחלה דרך להגיע לעבודה (שנמצאת 20 דק' של כבישים מפותלים מהחור שאני גר בו..וגם זה בשביל להוריד עלויות מחיה).

היו לי בצבא חיילים שהיה להם מכנס של נייק ונעליים של אסיקס בזמן שבבית יש 4 ילדים בחדר אחד ו3 בחדר השני ואמא ישנה במטבח, כי 'מי שנראה מליון דולר, יעשה מליון דולר'. ה3-4 שפגשתי אחרי הצבא לא הגיעו רחוק בחיים.

בקיצור, כמו שכבר כתבו פה - מי שלא יודע להתנהל, מקבל עזרה בסיסית מהמדינה, מי שזה לא מספיק לו מוזמן לחסוך לכרטיס לשבדיה ולהצטרף לסורים במחנות הפליטים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם משרד התרבות לדוגמא זה משהו שלא צריך להתקיים.

במילא לא עושה את העבודה, כי כולם פה לא מתורבתים

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המועצה לייצור ולשיווק אגוזי אדמה

די נו, אנלא מאמין'ך :lol: :lol: :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די נו, אנלא מאמין'ך :lol: :lol: :lol:

אהה, זה כסף קטן..

רוצה משהו ששווה שפשוף עיניים ממש טוב? התחייבות המדינה לפנסיה תקציבית (ה-הישג של ההסתדרות), מגרד את הטריליון שקל. בתיאבון :-) ..

עריכה אחרונה על ידי ליפיגו
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב התייאשתי מלצפות מכם לחמלה כלפי השכבות החלשות אז לא משנה, חלק ממה ממה שנכתב כאן סבבה אבל אין לי כוחות להסביר לאחד אחד למה אתם טועים.

anyways אפשר לקחת כספים מחברות הביטוח והיבואנים, כרגע הם הגופים החזירים ביותר, איך? לא יודע, מיסים, הגבלת רווח שימצאו דרך ועל ידי כך להוזיל את מחירי הרכב

אחינו, אתה נשמע כמו שחזור של הפגנת צדק חברתי בכיתה ח'.

אתה מפזר ססמאות בלי שום כיסוי.

*למען הסר ספק - אני עני שנוסע באוטו שעולה פחות מחצי ממחיר של I10, חסר תואר, בוגר בית ספר מקצועי ("בוגר"... בלי בגרות) ומרוויח פחות מהשכר הממוצע.

"לקחת כספים מחברות הביטוח והיבואנים"? חחחחחח על מה? אה, אתה לא יודע. הבנתי.

"למסות מכוניות יקרות יותר ממכוניות זולות"? בוא נעשה חשבון קטן.

קיה פיקנטו מול מרצדס S קלאס פלאג אין כאשר:

על שתיהן (בשביל הנוחות) בוא נגיד שהיבואן מרוויח סכום שווה ערך ל-10% מהמחיר הסופי.

על שתיהן יש מס קניה רגיל (פלאג אינים מעל 300K איבדו את ההטבה).

הפיקנטו נמצאת ברמת זיהום 4, ה-S בקבוצה 2.

הטבת הבטיחות של הפיקנטו היא 2050 שקל, של המרצדס 2400.

עכשיו למספרים (שיכולים להיות לא מדויקים כי קשה לעשות את החישוב הזה ברוורס, אבל יהיה קל מאוד להבין מהם את הכיוון הכללי):

פיקנטו עולה (נניח) 80 אלף שקל. העלות הסופית שלה ליבואן היא 72 אלף שקל. עכשיו תוריד מע"מ (17%, 10 אלף) ומס קניה (83%, 28 אלף). מהמספר הזה (38 אלף שקל) הפיקנטו מקבלת הטבת בטיחות והטבת קבוצה ירוקה (13,263) שמורידים את גובה המס הכללי ל-23 אלף שקל בערך. שהם קצת פחות מ-29% מהמחיר שהלקוח משלם באולם התצוגה.

ה-S קלאס עולה 855 אלף שקל. אחרי 10% רווח העלות ליבואן היא 770 אלף. מתוך זה מע"מ (111 אלף) ומס קניה (298) שעולים ביחד 409 אלף שקל, מהם מורידים הטבת בטיחות והטבת קבוצה ירוקה (16,579​ ש"ח) מקבלים גובה מס כללי של קצת פחות מ-391 אלף שקל, שהם 45.7%.

כאמור, אני, כמוך, רחוק הכי שאפשר מ"עשיר". אבל אתה, בשונה ממני, מעוור משנאה. חבל.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הרי לפי ההגיון העקום שלך - לא יהיו יבואנים, אז לא יהיו מכוניות לחלוקה למסכנים.

מה הבעיה, נתחיל לייצר שוב מכוניות לכל פועל פה בארץ ונחלק אותן לכל עני ביציאה מרמי לוי.

רק מעניין מי ירכיב את המכוניות במפעל, כי כולם הלכו להייטק בגלל שבתי ספר מקצועיים זה רע וזה עושה הסללה.

המחשבה שהמדינה תנסה לפתח בעצמה מכונית מ-0 מפחידה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל על המאמץ, את מנותקת, מתנשאת וחסרת רגישות.

תראה, זה ידוע שלג'ינג'יים אין נשמה.

האחד נולד בפריפריה הוסלל לתיכונים מקצועיים ולמשכורת שכר מינימום וממש לא התחיל באותה נקודת פתיחה של אחד שנולד בתל אביב והוסלל להייטק מרגע שנולד כולל על ידי המדינה.

כמה קל להיות דמגוג.

שלא לדבר בכלל על כל הקטע העדתי. שלא לדבר בכלל שאתה לא יכול להתקבל לקיבוץ אם אתה לא בצבע הנכון. שלא לדבר על עוד מיליון דברים וגורמים.

רוב האנשים כאן פשוט מנותקים ובועתיים, לא נותר אלא לאחל לכם להיות חלק מאותם אלה שתקועים עם תחבורה ציבורית בלבד ובכלל ולחיות ממשכורת מינימום לפחות במשך כמה שנים , נראה אתכם אז מדברים איתי גבוהה גבוהה בלהסתפק בתחבצ ושרכב זה מותרות.

מנותקים ובועתיים?

אתה יודע מי האנשים מהאחורי המקלדת? מה אתה יודע עליהם?

אני דווקא עבדתי כמה שנים טובות בשכר מינימום, ועשיתי את זה במשמרות, כשלמדתי באוניברסיטה והייתי צריכה לכלכל את עצמי כי לא גרתי בבית הורי. וגדלתי בבית של עולים שהגיעו למדינה זרה עם כלום ושום דבר בידיים כדי לתת עתיד לילדים שלהם ועבדו בשכר מינימום במשמרות.

אבל עזוב, אבא שלי קנה רכב חדש ולא החליף אותו 14 שנים, לאמא שלי אין רישיון עד היום והיא מסתדרת בתחבורה ציבורית ובזכות התנהלות כלכלית נבונה הצליחו גם לקנות דירה, אז אני אשאר בבועה המנותקת שלי מהבכיינות שלך.

מי שלא נולד בתל אביב לא יכול להגיע להיי טק?

אני מבינה שאתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך, אבל אם תבדוק את מדרג העיריות בחינוך תראה שתל אביב אפילו לא בעשירייה הפותחת כשב"ש ואשדוד מדורגות מעליה וירושלים הבירה סוגרת את הרשימה יחד עם חולון במקום האחרון.

נראה שבאמת קל לך להיות דמגוג, תמשיך כך.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצית הטרגדיה של המאה ה-20 - אנשים מסבירים לכל אורך השרשור

בצורה מאוד מסודרת ומנומקת מדוע הקומוניזם נכשל וייכשל בעבר, בהווה ובעתיד,

אבל תכל׳ס ההוכחות נכתבו בדם. :-(

- - - - -

(החתום לעיל מתנהל ב-90% מהזמן בתחב״צ, לא שזה משנה למישהו)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואל תשכח, צמצמו את אנשי הקבע (גם אותם אוהבים לשנוא בפורום הזה) - ואז מקבלים את דו"ח בריק על מוכנות הצבא למלחמה.

לא. אנחנו לא בשנות ה-70. שירות קבע לא מושך היום אנשים איכותיים. פשוט לא. וחוץ מזה, כל מערכת ביורוקרטית, בטח כזו שלא דופקת דין וחשבון על ההוצאות שלה, לעולם תשאף להגדיל את עצמה. אין לזה תנאי עצירה. ולכן גם אם יגייסו 7 מיליו נגדים, יוכל האלוף בריק לספר שזה לא מספיק. ובהקשר הזה, היה טוב אם צהל היה קצת לומד מסטארטאפים שמגייסים עשרות מיליוני דולרים, אבל לא ממהרים להפציץ ולגייס מאות עובדים, אלא מנסים לשמור על מסגרת אורגנית קטנה, יעילה, מוכוונת מטרה ואיכותית יותר.

ואם נשים לרגע בצד את צהל, אז אתה מעלה טעונים דמגוגים למדי. אפשר להסביר למה צריך עיריות וממשל מקומי כלשהו, שיקבל החלטות חשובות חיי היומיום, כמו איך לתכנן שכונות חדשות. אבל בוא, למה המדינה צריכה לממן תאטרון, או את מועצת מגדלי הזיתים ביקנעם עלית? במקרה הראשון, אם נשים ציניות מרכסיסטית בצד, הסיבה היחידה לזה היא יוקרה. בדיוק כמו שלפני 500 שנה משפחות כמו מדיצ'י היו מממנות אומנים. ולמקרה השני בכלל אין הסבר או סיבה מעבר לזה שמגדלי הזיתים היו כנראה מקושרים מספיק לפוליטיקאים הנכונים, כמו כל גרסה אחרת ללוביזם בעולם.

אבל עזוב אפילו את זה. האם בכל מדינות המערב יש את כל המנגנונים הביורוקרטיים יש בארץ?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אנחנו לא בשנות ה-70. שירות קבע לא מושך היום אנשים איכותיים. פשוט לא. וחוץ מזה, כל מערכת ביורוקרטית, בטח כזו שלא דופקת דין וחשבון על ההוצאות שלה, לעולם תשאף להגדיל את עצמה. אין לזה תנאי עצירה. ולכן גם אם יגייסו 7 מיליו נגדים, יוכל האלוף בריק לספר שזה לא מספיק. ובהקשר הזה, היה טוב אם צהל היה קצת לומד מסטארטאפים שמגייסים עשרות מיליוני דולרים, אבל לא ממהרים להפציץ ולגייס מאות עובדים, אלא מנסים לשמור על מסגרת אורגנית קטנה, יעילה, מוכוונת מטרה ואיכותית יותר.

ואם נשים לרגע בצד את צהל, אז אתה מעלה טעונים דמגוגים למדי. אפשר להסביר למה צריך עיריות וממשל מקומי כלשהו, שיקבל החלטות חשובות חיי היומיום, כמו איך לתכנן שכונות חדשות. אבל בוא, למה המדינה צריכה לממן תאטרון, או את מועצת מגדלי הזיתים ביקנעם עלית? במקרה הראשון, אם נשים ציניות מרכסיסטית בצד, הסיבה היחידה לזה היא יוקרה. בדיוק כמו שלפני 500 שנה משפחות כמו מדיצ'י היו מממנות אומנים. ולמקרה השני בכלל אין הסבר או סיבה מעבר לזה שמגדלי הזיתים היו כנראה מקושרים מספיק לפוליטיקאים הנכונים, כמו כל גרסה אחרת ללוביזם בעולם.

אבל עזוב אפילו את זה. האם בכל מדינות המערב יש את כל המנגנונים הביורוקרטיים יש בארץ?

יבגני - המדינה זקוקה לצה"ל. אם לא משיגים אנשים איכותיים שיבצעו עבודה חיונית כנראה שיש בעיה במערכת הגיוס, התגמול, תנאי העבודה או משהו אחר. אתה לא יכול לעשות מיקור חוץ לכל דבר, מה גם שכנראה שהשיטה של מיקור חוץ הרבה פעמים יקרה, לא תמיד עומדת ביעדים, אבל נוחה מבחינת סעיפי תקציב. ובדרך יש כל מיני גוזרי קופנים. המצב לא כל כך שחור לבן.

לגבי תרבות, חקלאות וכו' - הבעיה כאן אינה הביורוקרטיה. קודם כל המדינה צריכה להחליט מה היא רוצה. אז אם המדינה מחליטה שחשובה לה עצמאות מבחינת ייצור מזון כנראה שצריך לסבסד כל מיני דברים, גם אם יבוא יותר זול (אבל במחיר של ויתור לפחות על חלק מהביטחון באספקה). אז אם המדינה מחליטה שצריך לייצר חלב צריך גם מי שינהל את העניין. האם כדי לנהל את החקלאות צריך מועצה אחת, שתיים או עשרים זו כבר החלטה משנית, ויש לנו נערי אוצר שמעולים בניעור מערכות מתנפחות, עד כדי חנק.

האם במדינות המערב יש ביורוקרטיה. אין ספק שכן. כל מדינה עם השגעונות שלה. אני לא מצוי במועצת הפטריות של צרפת. ביורוקרטיה גם חיונית כדי שהעסק לא יתפזר. כמובן שצריך לשים לה גבולות, אבל אם אתה חושב שהשוק החופשי יעשה את שלו כנראה שאתה טועה. מישהו צריך להכווין את המערכת, לקבוע סדר עדיפויות, לקבל החלטות תקציביות וכו'. ואפילו שחיתות ומקורבים אינם משהו ייחודי לישראל, הם קיימים בכל העולם, כולל המערבי שאנחנו מעריצים. אפילו בארה"ב השחיתות חוגגת. ההבדל הוא ששם זה מובנה וחוקי. בעלי החברות הגדולות - אלה שאנחנו נוהגים לכנות "טייקונים", משמנים את חברי הקונגרס לא פחות מאשר אצלנו, ומעברים בין התעשיה הפרטית לבין גורמי הממשל שכיחים מאד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני - המדינה זקוקה לצה"ל. אם לא משיגים אנשים איכותיים שיבצעו עבודה חיונית כנראה שיש בעיה במערכת הגיוס, התגמול, תנאי העבודה או משהו אחר. אתה לא יכול לעשות מיקור חוץ לכל דבר, מה גם שכנראה שהשיטה של מיקור חוץ הרבה פעמים יקרה, לא תמיד עומדת ביעדים, אבל נוחה מבחינת סעיפי תקציב. ובדרך יש כל מיני גוזרי קופנים. המצב לא כל כך שחור לבן.

מי אמר שהמדינה לא צריכה את צהל?!

וזה בכלל לא קשור למיקור חוץ. הטענה ברמה שאתה מעלה "אסור לקצץ בתקציב הבטחון כי לא נהייה מוכנים למלחמה" היא לא נכונה, או לכל הפחות דורשת הוכחה.

בוא נקח את הדוגמא הכי שרירותית שיש: גלי צהל. למה לעזאזל הצבא צריך תחנת רדיו? למה הוא צריך את "במחנה" ו"מערכות"? תזמורת או להקה צבאית? וזה עוד כסף קטן. מיליונים בודדים בשנה. ומיקור חוץ הוא רק פתרון אחד לבעיה מאוד קונקרטית של חוסר יעילות וחוסר מקצועית. הוא בוודאי לא פתרון ליחידות שדה, אלא אם מביאים לכאן את blackwater.

כמובן שצריך לשים לה גבולות, אבל אם אתה חושב שהשוק החופשי יעשה את שלו כנראה שאתה טועה. מישהו צריך להכווין את המערכת, לקבוע סדר עדיפויות

זה לא עניין של שוק חופשי מול קומוניזם.

אני לא בעד ביטול מיסים ומדינת רווחה. אני נגד משיכת כפתיים של "ככה זה עובד. ואסור לגעת כי הכל יקרוס".

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שגישות שלנו פחות רחוקות ממה שמצטייר.

ההבדל בינינו הוא שאני לא מסתכל רק דרך החור שבגרוש. האם יש צורך בגל"צ, ב"מערכות" או במועצת הפירות? תלוי איך אתה רואה את הגופים המפעילים אותם. זה בדיוק מה שכתבתי על ניעור מערכות על ידי האוצר והתאמה שלהן לצרכים העכשוויים. ולפעמים הצרכים אינם נמדדים בכסף. למשל "מערכות" היא במה שנותנת לקצינים הבכירים הזדמנות לכתצוב על נושאים איסטרטגיים (ובכך להרחיב את ידיעותיהם ולחדד את מחשבתם) או לקרוא ולהרחיב השכלה מקצועית - בהחלט מטרות חשובות כדי לעזור לארגון לא להתאבן. הרי באותה מידה אתה יכול לפסול את קיום המוסדות האקדמיים. להסתפק במכללות שמלמדות מהנדסים ולא עוסקות במחקר. אבל המחקר - בדרך כלל אינו מכניס כסף בעצמו, הוא הבסיס לפיתוחים מחוץ לאקדמיה. בדיוק כפי שמערכת החינוך הפסדית בתקציב השוטף, אבל מהווה בסיס להתקדמות המדינה.

וכפי שנכתב קודם - בכל מקם יהיה מי שינפח את הארגון. זה מתחיל בממשלה ונגמר במזכירות בית הספר. לדרגים הממונים יש תפקיד חשוב של בקרה, והתאמת התקציב (כח אדם, ציוד וכו') לצרכים המשתנים. אבל אז תתלונן על ניפוח הדרגים הממונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שיהיו לנו replicators קומוניזם יעבוד נהדר.
גם אז לא.

גם ינחתו פה חייזרים ויתנו לנו מקור אנרגיה בלתי נדלה, וטכנולוגיות ייצור מזון ללא השקעה כלשהי, כמה עשרות שנים קדימה אנשים יהרגו אחד את השני על מטרים מרובעים ומעוקבים של מרחב מחיה.

מה שכן, אז באמת יהיה צריך אמצעים דרסטיים כדי להקטין את כמות אוכלי השניצלים. ואולי אז משטרים דיקטטוריים אפלים יהיו כורח המציאות ויפרחו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...