Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למלון הכל כלול בקיץ הקרוב

timur2008
שימו לב! השרשור הזה בן 494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל תודה על ההשקעה!!!

אכן נתת לי עצה בכיוון הזה, וגם אחת המשפחות חיפשה טיול שהוא לא בטן גב. אני זורם וצערי גם מתכנן.

הסיפור שלנו קצת יותר מסובך, כי אחד הזוגות טס לאמסטרדם ואנחנו לבריסל.

כולם נוחתים ב 9 בבוקר ב 23 לאוגוסט

וטסים חזרה ב 30.

הטיסות בחזרה ב 9 בבוקר

משישי לשישי.

אין גמישות בתאריכים כי הכל כבר מוזמן.

לגבי הרכב, אני בטוח שאפשר להכניס 2 מזוודות ל אוטו בגוגל הזה.

לגבי הדוחות קראתי כבר המון, וכן אנחנו נשים את כל התשומת לב לנהוג כחוק, ( לא יזיק לנו קצת חינוך על הכביש). חוצמזה אין לאן למהר.

באותו היום ניסע למקום מפגש, קניות וכניסה לכפר הנופש אני מאמין.

לא נעמיס על היום הזה יותר מדי, לא רוצים להיות בלחץ משום דבר.

לגבי כמה שמות והמלצות שנתת, אני צריך לבדוק על מה מדובר.

אם תוכל לשלוח שמות באנגלית או לינקים לגוגל מפות ( אני מתכנן שם את כל הטיול) יהיה מעולה.

חוץ מזה כל טיפ, המלצה, עזרה,תתקבל בברכה.

אגב, איפה לקנות כרטסי כניסה לאתרים, ראיתי שהמחירים לא זולים בכלל.

עריכה אחרונה על ידי timur2008

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את התכנון כחלק מהטיול. אפילו מהחלקים היותר מהנים. פתח לך חמ"ל עם 2-3 מחשבים, האחד עם מפות גוגל והאחר לגלישה באתרי המרשתת הרלוונטיים. שים לב שלזמנים שאתה מוצא במפות גוגל צריך להוסיף 30-50% להפסקות שתיה, טעיות בניווט וכו'.

האמת היא שלא ביקרתי בהולנד כבר הרבה שנים (חוץ ממעבר באתר עתיקות מעניין ליד מאסטריכט, בדרך מבריסל לקלן). מכל מקום, מדובר במדינה מתקדמת וקרוב לודאי שתוכל לרכוש כרטיסים להרבה אתרים במרשתת, כולל כרטיסים מודפסים (בבית) או אלקטרוניים (בנייד). יחסוך הרבה תורים. אני נוהג לקנות כרטיסים אלקטרוניים די סמוך לביקור - ערב או שניים קודם - אבל לא לגמרי ברגע האחרון.

אם אתה מצליח לישון בלילה שלפני הטיסה הלוך ובטיסה עצמה, ומצבך מאפשר לך לנהוג את הסיבוב דרך מפעלי הדלתא (Delta Works) ב-Zeeland עשה זאת בדרך הלוך. אם אתה עייף סע ישיר לכפר הנופש. בדוק עד איזה שעה אתה יכול להגיע ולהתקבל שם (שיחת טלפון או מייל קצר למשרדי הכפר יעשו את העבודה - ההולנדים כולם דוברי אנגלית ברמה גבוהה, בודאי באתרי תיירות). לא הייתי עושה זאת כטיול יום כיון שזה כבר סיפור של נהיגה של 500 ק"מ, לא בלתי אפשרי אבל מתיש.

הדולפינאריום הוא Dolfinarium Harderwijk

חיטהורן היא Giethoorn. חרונינגן היא Groningen.

ארנהם (ולא ארנהיים, כפי שהישראלים נוטים לטעות) היא Arnhem והאתרים בה הם המוזיאון הפתוח (Open air museum) שזכור לי לטובה במיוחד כיון שחוץ מהעניין הרב מצאתי בו כמה פריטים שהכרתי בבית הורי - יש לי שורשים בהולנד - וגן החיות. שני אלה ימלאו לכם יום שלם. ביקרתי בלא מעט מוזיאונים פתוחים, זה שבהולנד מהיותר טובים שבהם, עד כמה שאני זוכר המתחרה העיקרי הוא זה של דנמרק אבל הייתי גם בכמה נחמדים (ויותר קטנים) בעוד כמה מדינות, אני אוהב את הז'אנר.

פארק Efteling.

המסלול המעגלי שציינתי - Lelystad, Hoorn, Enkhuizen, Marken, Volendam. מדובר במסלול ארוך שמצריך יציאה מוקדמת וחזרה מאוחרת, ויתכן שיהיה צורך לוודר על משהו. כולל נסיעה על סכר ארוך מללישטאד עד הורן. הורן ואנקהאוזן זכורות לי כביקורים די קצרים - אבל זה מלפני המון שנים. אם נוסעים ביום רביעי - לעצור בשוק הגבינות של אדם. ועוד על המסלול הזה - שוב, אתר די גדול - פארק טחנות הרוח של Zaanse Schans. כמובן שאפשר לשלב ביום אחר עם נסיעה לאיזור אמסטרדם או הארלם.

עוד טיול יום אפשרי - הערים העתיקות Gouda ו-Delft (למיטב זכרוני Delft יותר מעניינת) ואפשר לשלב עם ביקור בהאג (המלצה על ארמון הפרלמנט עם המוזיאון שלידו וכן Panorama Mesdag שלפי זכרוני לא רחוק מאד) או עליה למגדל התצפית ברוטרדם. אני מעדיף את האג.

.

פקטור חשוב שצריך להביא בחשבון הוא מזג האויר. להיות גמיש כיון שלמשל, אפטלינג (או Walibi, פארק השעשועים הגדול השני) יתחרבשו לגמרי בגשם. לבדוק את תחזית מזג האויר כל ערב וכל בוקר.

בעניין נהיגה: חשוב מאד להכיר את הרמזור האירופי שבו בפניה שמאלה עליך לתת זכות קדימה לרכב הבא ממול. חפש אתרים על נהיגה בהולנד, אבל הבא בחשבון שהשיטה הזו מקובלת במרבית העולם (הרמזור הישראלי הוא חריג) ולכן לא תקרא עליו. ובכל זאת יש משהו מיוחד בהולנד - אין רמזור מרוחק, אלא רק רמזורים לפני הצונת (בכבישים בין עירוניים בדרך כלל על גשר גבוה מעל כל נתיב). לכן אם עברת את הרמזור עליך להשלים את חצית הצומת.

הכבישים בהולנד מעולים ומרבית הכבישים המהירים משולטים בשילוט אלקטרוני כל 500 מ'. לציית להוראותיו, כולל הגבלת מהירות (שבתוקף עד המחלף הבא). במקרה תאונה יחסמו נתיבים על ידי שילוט אלקטרוני, לעתים עשרות ק"מ לפני מקום התקרית. לא להתחכם עם הנתיבים הפנויים - אלה נשמרים לרכב החרום, וניסיון להשתמש בהם יעלה לך בהתקלות חמורה עם המשטרה.

לגבי הרכב אם אתה מסתפק בשתי מזוודות סביר שתסתדר ברכב. אם אתה לוקח גם טרולי'ם זה כבר עלול להיות בעייתי. בכל מקרה, תמיד החזק ברכב מי שתיה, חטיפים, בגדים להחלפה (גשם!!!).

הכר את AH או Albert Heijn - זה השופרסל של הולנד אבל עוד יותר חזק מאשר שופרסל. תמצא בו כל מה שתצטרך. החנות בכפר הנופש בדרך כלל יקרה, המנע ממנה ככל יכולתך. כיון שאתה נוסע עם שתי מזוודות ל-4 אנשים, וכיון שתזקק לבגדי חורף, סביר שתזקק לכביסה. קח מהבית כמה טבליות כביסה, זה יותר זול מקניה במקום. קרוב לודאי שבכפר הנופש יש מכבסה, הסיפור לוקח כמה שעות לכביסה + ייבוש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה, קראתי הכל.

חלק מהמקומות שהזכרת כבר שקראתי עליהם המון וגם מתכוון להגיע.

למקומות אחרים אני אבדוק.

לגבי הנהיגה, זה טיפים חשובים, אני עדיין לא מתעמק בזה כי נעשה ( הדרכת נהיגה) יותר לעומק לקראת הטיול עם החברים ואני אשמור את מה שכתבת.

אם יהיה לי שאלות, אני יעלה כאן בתקווה שתוכל לענות.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם במהירות עסקינן - יש דבר שנקרא "איזור מיתון תנועה" - שאינו נפוץ בארץ. באירופה זה נפוץ - מסומן על ידי שלט מלבני עם המילה Zone ומתחתיה תמרור הגבלת מהירות - בדכ 30 קמ"ש. הדבר הזה נפוץ במיוחד בקרבת בתי ספר, אבל גם בשכונות מגורים. בניגוד להגבלת מהירות רגילה התקפה עד הצומת הקרוב, התמרור הזה בתוקף עד תמרור דומה עם קו חוצה (אאל"ט בהולנד הוא אדום). כיון שתמרור הזה מוצב במקומות רגישים כמו בקרבת בתי ספר הוא בדרךכלל מגובה במצלמות מהירות העשויותלהיות נסתרות, עם tolerance של לא יותר מקמ"ש אחד. להקפיד הקפדה יתרה!!

עוד בענייני מהירות - בהולנד לא קיים תמרור דרך עירונית אלא שלט כחול קטן עם שם היישוב, המהווה גם מקביל תמרור ה"בית" שלנו. ביציה מהשטח העירוני תמרור דומה עם קו חומה אדום (גם במדינות שכנות תמרורים דומים, גרמניה, למשל, בצהוב).

לנוחותך לוח תמרורים מהויקיפדיה. שים לב לשוני מהתמרורים בארץ. כמוכןלהבדלים בין התמרורים המיועדים לרכב מנועי ולתמרורים המיועדיםלרוכבי אופניים (K7, K8). לא לטעות ולא לעקוב אחרי תמרורי האופניים - זה קרה לי, למזלי לא תפס אותי שוטר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל האצבע שלי הוא 100 אירו לזוג ליום. אתם ארבעה אז זה 150-200 אירו ליום.

מחיר הדלק דומה לזה שבארץ או טיפה יותר.

יש לכם אתרים יקרים כמו אפטלינג או הדולפינריום שעולים לפחות 30-40 אירו לאדם.

המלצתי היא לא להביא הרבה מזומן - אלא להשתמש בכרטיסי אשראי. לפני הנסיעה פתח חשבון אירו במסגרת חשבון הבנק שלך וקנה אירו לחשבון זה, העמלה היא פחות מאחוז אחד. קשר בין כרטיסי האשראי לבין חשבון זה, ואז "גיהוץ" הכרטיס לא יעלה עמלה נוספת, ואילו משיכת מזומן בחו"ל תעלה סכום קבוע, שבדרך כלל עדיף על משיכה עם המרה על ידי חברת האשראי מעל 100-120 אירו. אם תראה שהסכום בחשבון המט"ח מצטמצם מתחת לצרכיך קנה עוד אירו באמצעות האפליקציה או אתר הבנק.

קח לפחות 2 כרטיסי אשראי ושאשתך תקח עוד שניים, רצוי שלכל אחד יהיה כרטיס ויזה וכרטיס מאסטרקארד. הכרטיס העיקרי יהיה "כרטיס הבית" של הבנק בו מתנהל חשבונך, הכרטיס האחר יכול להיות גם כרטיס חוץ בנקאי (אם כי אאל"ט במקרה זה לא תוכל לקשרו לחשבון הבנק, כך שאם תזקק לו תשלם עמלות המרה לפי טבלת התעריפים של חברת האשראי.

השימוש בכרטיס האשראי נעשה ללא מגע יד הקופאי - אתה מכניס את הכרטיס לחריץ שבתחתית המסופון וכאשר אתה נדרש אתה מקיש את קוד הכספומט ואז הכפתור הירוק, וממתין עד קבלת אישור העסקה. אם על מסך המסופון מופיע סמל 3 הקשתות (דומה לסימול WiFi בשורת ההתראות בטלפון) אתה נוגע עם הכרטיס במסך ושומע ביפ - העסקה הושלמה.

ממליץ מאד להפעיל את מנגנון ההתראות ב-SMS על שימוש בכרטיס האשראי בסף הנמוך ביותר שחברת האשראי מאפשרת.

חשוב מאד שמסגרת האשראי של הכרטיסים תהיה מספקת - חברת השכרת הרכב והמלון\כפר הנופש "יחסמו" סכום מסויים - קרוב לודאי כמה מאות אירו כל אחת - ואתה צריך מסגרת עודפת מעבר לחסימה זו. לדעתי אתה זקוק למסגרת אשראי של לפחות 25000-30000 ש"ח בכרטיס.

עוד הערה - תקשורת!! ממליץ על "גלובאל סים" של פלאפון או "החול כלול" של הוט, אלא אם יש לך אפשרות לקבל חבילה זולה במיוחד במסגרת חשבון הסלולר הרגיל שלך. עם זאת, אל תוותר על הסים הקבוע שלך, כיון שהודעות SMS יגיעו רק אליו, ולעתים מתקבלות הודעות חשובות, כמו מחברת האשראי או חברת התעופה. כמוכן ממליץ לקחת מחשב או טאבלט לצורך תכנום המסלול, מעקב אחר החשבונות וכו' - ולהשתמש בו באמצעות ה-WiFi בכפר הנופש או באתרים המספקים WiFi חופשי (לשים לב לאבטחת מידע ברשתות ציבוריות) או באמצעות tethering לקו הטלפון.

אפשר לקנות גם סים מקומי. וכאמור - לא לוותר על הסים הישראלי, כלומר לקחת מכשיר עם עם שני חריצים לכרטיסי סים או שני מכשירים, כאשר אחד מהם יכול להיות איזה מכשיר ישן שיצא משירות. אם מדובר בחבילות זולות (ודומני שבהולנד אפשר לקנות סים עם חבילות במחיר סביר מאד) רצוי לצייד כמה שיותר בני משפחה בכרטיסים, למקרה של פיצול באתרים הומים, או סתם כאשר אתם יושבים לשתות קפה בקניון והאשה הולכת למדוד נעליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

הייתי בהולנד שבוע עם הילדים לפני שנה וחצי, חלק מהאטרקציות שספריאל ציין עשינו, פשוט צריך לבחור. מדינה נהדרת לטיולי משפחות.

האתרים גדולים, מרווחים, מתוכננים נכון מבחינת תנועה וחניה, הדברים פשוטים וברורים.

הנהיגה קלה מאוד, עשינו כ-1200 ק"מ על פוקוס סטיישן,

תדלקתי פעמיים למיטב זכרוני.

מבחינת תקשורת הייתי מתעקש לבוא מוכן מהארץ.

קניתי בסחיפול, היה מאוד מסובך לתפעול ראשוני, בזבזתי על זה שעה עד שמוכר מקומי עזר לי. מיותר ומוגבל וגם לא כזה זול, לא רחוק מה-99₪ של פלאפון למשל.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם באים עם סים אחד מהארץ אפשר לקנות נוספים במקום בזמנכם החופשי - והתקשרות ביניכם תתנהל (בכל מקרה) בואטסאפ (הודעות ושיחות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כולל לינה ושכירת רכב.

מזון מהסופרמרקט, פה ושם (לא כל יום) מזון מהיר. לא כולל מסעדה משום סוג אחר.

ממליץ לך לעצור לקניות בסופרמרקט בדרך מנמה"ת לכפר הנופש. המינימרקט בכפר הנופש יקר, וקרוב לודאי ששעות הפתיחה יחסית קצרות. מה שכן - אם יש שם מאפיה כדאי להיות בה מוקדם בבוקר ולהנות מלחמניות ולחם טריים וחמים, גם אם לא הכי זולים. כמוכן ממליץ להביא מהארץ קצת מזון ליום הראשון - חטיפים, אולי פירות וירקות. להצטייד בכמה בקבוקי מים כבר בנמה"ת. למלונות אני נוהג להביא נס קפה וחלב, קרוב לודאי שבמקרה שלכם זה מיותר ותוכלו להצטייד בדרך לכפר הנופש.

כיון שיש לכם כמה אתרים שבהם תשהו שעות רבות ממליץ לקחת 1-2 תרמילי גב ולמלאם בכל טוב בבוקר. אפטלינג זכור לי לרעה בכך שאי אפשר למלא בו בקבוקי מים, וכמובן שזה בכוונה שתקנה שם ביוקר. עדיף להביא מהסופר שבדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר הדלק דומה לזה שבארץ או טיפה יותר.

יש לכם אתרים יקרים כמו אפטלינג או הדולפינריום שעולים לפחות 30-40 אירו לאדם.

המלצתי היא לא להביא הרבה מזומן - אלא להשתמש בכרטיסי אשראי. לפני הנסיעה פתח חשבון אירו במסגרת חשבון הבנק שלך וקנה אירו לחשבון זה, העמלה היא פחות מאחוז אחד. קשר בין כרטיסי האשראי לבין חשבון זה, ואז "גיהוץ" הכרטיס לא יעלה עמלה נוספת, ואילו משיכת מזומן בחו"ל תעלה סכום קבוע, שבדרך כלל עדיף על משיכה עם המרה על ידי חברת האשראי מעל 100-120 אירו. אם תראה שהסכום בחשבון המט"ח מצטמצם מתחת לצרכיך קנה עוד אירו באמצעות האפליקציה או אתר הבנק.

קח לפחות 2 כרטיסי אשראי ושאשתך תקח עוד שניים, רצוי שלכל אחד יהיה כרטיס ויזה וכרטיס מאסטרקארד. הכרטיס העיקרי יהיה "כרטיס הבית" של הבנק בו מתנהל חשבונך, הכרטיס האחר יכול להיות גם כרטיס חוץ בנקאי (אם כי אאל"ט במקרה זה לא תוכל לקשרו לחשבון הבנק, כך שאם תזקק לו תשלם עמלות המרה לפי טבלת התעריפים של חברת האשראי.

השימוש בכרטיס האשראי נעשה ללא מגע יד הקופאי - אתה מכניס את הכרטיס לחריץ שבתחתית המסופון וכאשר אתה נדרש אתה מקיש את קוד הכספומט ואז הכפתור הירוק, וממתין עד קבלת אישור העסקה. אם על מסך המסופון מופיע סמל 3 הקשתות (דומה לסימול WiFi בשורת ההתראות בטלפון) אתה נוגע עם הכרטיס במסך ושומע ביפ - העסקה הושלמה.

ממליץ מאד להפעיל את מנגנון ההתראות ב-SMS על שימוש בכרטיס האשראי בסף הנמוך ביותר שחברת האשראי מאפשרת.

חשוב מאד שמסגרת האשראי של הכרטיסים תהיה מספקת - חברת השכרת הרכב והמלון\כפר הנופש "יחסמו" סכום מסויים - קרוב לודאי כמה מאות אירו כל אחת - ואתה צריך מסגרת עודפת מעבר לחסימה זו. לדעתי אתה זקוק למסגרת אשראי של לפחות 25000-30000 ש"ח בכרטיס.

עוד הערה - תקשורת!! ממליץ על "גלובאל סים" של פלאפון או "החול כלול" של הוט, אלא אם יש לך אפשרות לקבל חבילה זולה במיוחד במסגרת חשבון הסלולר הרגיל שלך. עם זאת, אל תוותר על הסים הקבוע שלך, כיון שהודעות SMS יגיעו רק אליו, ולעתים מתקבלות הודעות חשובות, כמו מחברת האשראי או חברת התעופה. כמוכן ממליץ לקחת מחשב או טאבלט לצורך תכנום המסלול, מעקב אחר החשבונות וכו' - ולהשתמש בו באמצעות ה-WiFi בכפר הנופש או באתרים המספקים WiFi חופשי (לשים לב לאבטחת מידע ברשתות ציבוריות) או באמצעות tethering לקו הטלפון.

אפשר לקנות גם סים מקומי. וכאמור - לא לוותר על הסים הישראלי, כלומר לקחת מכשיר עם עם שני חריצים לכרטיסי סים או שני מכשירים, כאשר אחד מהם יכול להיות איזה מכשיר ישן שיצא משירות. אם מדובר בחבילות זולות (ודומני שבהולנד אפשר לקנות סים עם חבילות במחיר סביר מאד) רצוי לצייד כמה שיותר בני משפחה בכרטיסים, למקרה של פיצול באתרים הומים, או סתם כאשר אתם יושבים לשתות קפה בקניון והאשה הולכת למדוד נעליים.

תודה על הטיפים המאוד חשובים,

שאלה.

איך לקשר בין חשבון מט"ח לכרטיס אשראי? לפי לפנות לבנק או לחברת כרטיס אשראי?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבנק. בתקווה שיסבירו לך כיצד להתנהל. והשיטה טובה גם לדולר ארה"ב, אני מניח שאתה משתמש בו לרכישות ברשת.

דרך אגב, אם אתה עובר את הסכום שהנרת אין בעיה, חברת האשראי תמיר את הסכומים לשקלים העמלה טיפה יותר גבוהה, כל עוד אינך עובר את המסגרת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא הייתי בהולנד כבר כמה שנים אבל אלו שני הסנטים (אירוסנטים)שלי:

הסנסורים: זה מצלמות כמו בכביש שש ואם המהירות הממוצעת שנסעת בין מקטע למקטע גבוהה מהמהירות המותרת המחושבת אפילו בקמ"ש אחד תקבל דוח. אז אל תיסע מהר, ואם יהיה לך מגביל מהירות ברכב, תשתמש הבו.

מזומנים: אשראי מתקבל היום בכל מקום, גם במקומות שסרבו הרבה שנים לקבל "כסף מפלסטיק".

סופרמרקטים: AH לא זכור לי כמקום זול במיוחד ומבחינה זו ההשוואה לשופרסל די נכונה. מחירים יותר "רמי לוי" אבל באיכות גבוהה תוכל למצוא ברשתות הגרמניות המוזלות aldi או lidl

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה גם לך,

היום ראיתי שבכרטיס ויזה כאל שלי יש 2.8 % עמלת עסקת מטח.

האם זה נהוג בכל כרטיסי אשראי, או שיש כרטיסי אשראי בלי עמלות?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נע בין 2.3 בישראכרט ל-3.0% ולאומי קארד. במשיכת מזומן זה להפך: ישראכרט היקר ביותר (3.9%), כאל בערך 3.3-3.5% (בדוק בתעריפון) ו-3.% בלאומי קארד.

אבל, כפי שכתבתי, אם תקשר את הכרטיס לחשבון אירו (וגם דולר ארה"ב) תשלם רק עמלת קנית מט"ח של הבנק, בד"כ בבסדר גודל של 0.8-1% והגיהוץ לא עולה תשלום נוסף, ומשיכה בכספומט עולה סכום קבוע שהופך את השיטה לכדאית במשיכה של כ-100-120 אירו.

לגבי מטבעות שאינך מקשר לחשבון הבנק - העמלה תהיה זו המצויינת בתעריפון הבנק.

יכול לומר לך שבטיולים החארונים שלי בחו"ל כמעט לא השתמשתי במזומן. ב-23 יום קבנדה השתמשתי בפחות מ-100 דולר (קנדי, זה 80 ארה"ב) במזומן. כל השאר, כולל סכומים קטנים כמו כרטיסי אוטובוס בונקובר (8 ש"ח) - בכרטיסי האשראי. וכך גם באיטליה, איסלנד ועוד מספר מדינות. ל-5 ימים באיטליה יצאתי עם 200 אירו במזומן וחזרתי עם למעלה מ-150 מהם.

מה שחשוב מאד הוא להחזיק לפחות שני כרטיסי אשראי, אחד מאסטרכרד והאחר ויזה (לא חשוב איזה חברה מנפיקה), ועוד זוג כרטיסים לאשתך. זה למקרה של אבדן, גניבה, חסימה מסיבה כלשהי על ידי חברת האשראי או תקלה עולמית במערכת הסליקה. דיינרס קלאב ואמריקן אקספרס פחות נפוצים, יתקבלו בברכה במלונות וחברות השכרת רכב, אבל לא אצל כל סוחר או בכל מדחן. אני יוצא בדרך כלל עם 4-5 כרטיסים (ואשתי מספר דומה) - כאשר אחד זמין לשימוש והאחרים, יחד עם הדרכונים, בפאוץ' נסתר מתחת לבגדים. אמנם לא בהולנד, אבל את אשתי כייסו בהצלחה לפחות פעמיים והיו עוד מספר ניסיונות שהוכשלו על ידי התארגנות נכונה.

חשוב לזכור את סיסמאות הכספומט של הכרטיסים - בלעדיהן הם לא שמישים. במקרה הצורך אפשר לשחזר באמצעות האפליקציה של חברת האשראי, אבל זה בתנאי שיש לך חיבור אינטרנט פעיל והסים הישראלי שלך פעיל לקבלת SMS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...