Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למלון הכל כלול בקיץ הקרוב

timur2008
שימו לב! השרשור הזה בן 493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בפנים

שאלה נוספת שיש לי,

שמתי לב שאפשר להסמין כרטיסים לאתרים באינטרנט, אבל ברוב האתרים הם רוצים שתציין את יום ההגעה.

עכשיו אנחנו לא יודעים מראש וגם בגלל מזג האוויר מה יהיה באיזה יום,

השאלות שלי הן,

- האם אפשר להזמין משם באתר ולהגיע ללא כרטיסים מודפסים?

בד"כ תוכל להוריד את הכרטיס לפלאפון במקום להדפיס, אבל כמו שספיראל כתב תצטרך לבדוק לפני קניית הכרטיס באתר.

אתה חייב להגיע ביום המבוקש וברוב המקרים גם בשעה המדויקת.

-האם ישנה אפשרות שקרוב למועד הביקור לא יהיו פתאום כרטיסים ונפסיד את הביקור במקום?

כן בהחלט, זו שיא עונת התיירות. תבדוק עכשיו לכמה זמן קדימה אפשר להזמין כרטיסים, זה ייתן לך מושג. באתר של ה BBC יש תחזית טובה לבערך 10 ימים אבל עם מזג האוויר המשוגע באירופה השנה יש לקחת את הכול באחריות.

-האם ישנה דרך להוזיל עליות לאתרים שרשמתי למעלה, כאשר ברור לי שיש הנחנה קטנה בהזמנה באתר של 1-2 יורו

להפך, בחלק מהאתרים ההזמנה דרך האינטרנט יותר יקרה. את המחיר "במקום" לא משלמים בשום מקום, או מקסימום אותו מחיר. אבל לפעמים זה כדאי כדי לשריין לך מקום.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזית אמינה היא 4 ימים, לכל היותר חמישה. מעבר לכך אלה כבר ספקולציות גסות מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון!!!

אז סיימנו טיול של 8 ימים בהולנד,

מה אפשר להגיד, מדינה מדהימה, אנשים נחמדים מאוד, טבע עוצר נשימה, רוגע ושקט. הכל נקי ומסודר.

כולם נחמדים וסובלניים גם ברחוב וגם בכביש.

היינו ב

דולפינריום

טיול אופניים באווה פלואה

שייט ב חיטהורן

עשינו מסלום קארטינג *2

יום אחד נחנו בבקתות,

מוזיאון הרכבות

יום אמסטרדם, מדם טוסו+ נמו +קניות +שייט.

מוזיאון המטוסים

ואליבי

ופארק החבלים לקינוח!!!!!

הגענו עם טיסות דרך בריסל,

לקחנו לרכבי פרימיום,

Bmw 3

סטיישן.

היינו בכפר הנופש ב Droompark De zanding.

עלות הטיול כולל הכל, הכל הכל. כולל חבילות גלישה, ביטוח כל ההוצאו, כל כניסות האתרים, אוכל במסעדות ובמסעדות מזון מהיר+ דלק, תשלום חניות פה ושם וקניות של כ200 יורו באמסטרדם.

סה"כ 22,000

לזוג + שני ילדים 9+16.

ניווט בוייז.

נעזרתי המון בשלל קבוצות ואתרים.

תודה מיוחדת למי שמהתחלה רשמו לעשות טיול מסוג זה ולא מלון הכל כלול, היה שווה כל רגע.

טיול גם כייפי וגם מעניין וגם מגבש.

סעו להולנד אנשים, אנחנו בטוח נחזור שוב.59c5a0fdac389c0f8624797c24d3a78e.jpgdf76677bf245d1b6a08e80c52d8ff7b5.jpg40d9177b023f51cd0d09b44acc418b34.jpge6d8a3bd935ecb9391d6e58b32c64d62.jpg8430d584b73543fd00ab21a3e8388889.jpg7c4ae319d3ca47d0410f4a03f0a6b9ce.jpg82b03f110343912c1764bbdbd0b6a8ef.jpg92cf0dbcde56e9a3abad1ae905fa72c3.jpgf981fe26bc834c632224d4ae7e2c9130.jpg

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני לוקח לעצמי את הקרדיט (הודעה #3 בשרשור).

שמח שנהניתם.

הבחירה בהולנד היתה חכמה - ארץ שבנויה לתיירים בכלל ולצעירים שבהם בפרט.

עכשיו הגיע הזמן להתחיל תכנן את הטיול הבא - וכבעלי ניסיון ראשוני תהנו יותר. ובכל טיול תשתפרו - בתכנון, בביצוע ובחוויות.

אל תתנו לגיל של הילד הגדול להפריע לכם, החווייה הזו מגבשת את המשפחה, ותהיה כזו גם בעוד 10 שנים. לפני חודשיים יצאתי לטסופ"ש ארוך עם שלושת הבנים, וכדי לסבר את האוזן הצעיר שבהם בן 23, והחוויה המשפחתית היתה טובה לכולם, בלי קשר לעצמאות הבסיסית שלהם. ואולי תוכל לשבץ גם טיולים זוגיים שלך ושל אשתך, בריא לזוגיות ולאיכות החיים. טיול יכול להיות גם משהו קצר של סופ"ש ארוך בעיר בינונית, ובבחירה נכונה של היעד, העונה, הטיסות והמלון גם לא מכביד מדי כלכלית.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

טוב, הגיע בזמן לתכנן את הטיול הבא. 

אחרי הולנד שהייתה מדהימה רוצים לעשות משהו דומה. 

כפר נופש 

רכב 

לטייל 

אשמח להמלצות  

על בלגיה

צרפת 

היער השחור בגרמניה( לא כל המשתתפים מתים על גרמניה בגלל ההיסטוריה),אבל לא פוסלים על הסף. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.8.2019 בשעה 19:50, sperial כתב:

.

עכשיו הגיע הזמן להתחיל תכנן את הטיול הבא .

אמרתי לך 😀

חבל שהקורונה שמה אותנו על הולד ל-3 שנים. גם אני חזרתי לטייל רק לפני 3 חודשים.

מהרשימה שלך הייתי נוטה להוריד את בלגיה, היא פחות מעניינת, אלא אם אתה חזק בעניין שלי גני שעשועים.

בתמורה מוסיף את אוסטריה, איטליה ואולי שוויץ*. או יעד פחות שגרתי - דנמרק.

ובמקום כפר נופש לקחת צימר או מלון, אפילו להתחכם ולפצל את הטיול בין שניים.

* שווייץ יקרה מאוד, אבל אתה יכול למצוא מקום לינה בצד הגרמני של הגבול ולהוזיל עלויות לינה ומזון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב. אתמול כתבתי את ההודעה במקביל לפנדלים של הולנד-ארגנטינה. עכשיו התפניתי, ועברתי על השרשור מתחילתו.

סה"כ רוב העצות שקיבלת נכונות, אבל בכל זאת, עברו 3 שנים וקורונה, וכמה דברים השתנו. אז כמה הצעות:

1. ראיתי את גילאי הילדים, הוספתי 4 שנים, הם כבר לא כל כך ילדים, יותר נוער. זה אומר שאפשר לשנות את התוכנית הטיול, למשל קצת יותר קולטורה. זאת אומרת מוזיאון פה ושם, או איזו טירה עתיקה ועוד דברים שפחות מעניינים בני 9.

2. לא להנעל על כפר נופש. לא לחשוש ממלון (אבל לוודא שכלולה ארוחת בוקר. זה מקל על הלוגיסטיקה). או צימר\AirBNB. אם מדובר בטיול על שטח יותר רחב אפשר לעשות אותו "נודד" עם לינה ביותר ממקום אחד. 

3. אתה יכול לבחור בטיול עירוני - למשל ברלין או פריס או לונדון או עיר גדולה אחרת. לבחור במלון שנמצא בקרבת תחנת תחב"צ (עדיפות לתחתית, אם יש באותה עיר), וכמובן אין צורך בשכירת רכב, בעצם מומלץ להמנע ממנה. אם מדובר בעיר יותר קטנה אפשר לשלב - נניח 3-4 ימים בעיר כמו מינכן ואז שכירת רכב ויציאה לעוד כמה ימים ליער השחור או זלצבורג. כמובן שבאירופה האפשרויות בלתי מוגבלות.

4. עמלות המרה בכרטיסי אשראי - יש כרטיסים עם עמלה מופחתת (למשל כרטיס FlyCard של אלעל, יש כמה מנפיקים, או מועדוני לקוחות מסויימים), ואפילו עמלה אפס (למשל "רעות תקני לי" של Max), יש לך מספיק זמן להזמין ולקבל כרטיס כזה, יחסוך לך 1-3% ממחיר הטיול. רק לשים לב לבטל את דמי הכרטיס החודשיים בכל תקופה, לפני שהם מתחדשים.

5. רוב אירופה היום cashless. לפני 3 חודשים הייתי שבועיים בשוודיה ונורווגיה, השתמשתי בערך ב-100 ש"ח במזומן, מרביתם במוזאון היהודי בשטוקהולם. הרבה מקומות כלל לא מקבלים מזומן. לעומת זאת גוגל\אפל פיי עובדים מצויין, מכניסה לשירותים הציבוריים ועד בית המלון. זה נכון לרוב אירופה.

6. לאור גיל הילדים כל אירופה פתוחה לפניך - מטנריף עד פינלנד, מכרתים עד איסלנד. תבחר ותהנה. אם התקציב ולוח הזמנים מאפשר אפשר גם לחצות את האוקינוס, אבל זה לא לפחות משבועיים - שלושה.

7. אולי הבעיה הגדולה ביותר - עולם התעופה השתנה לבלי הכר. מודל הלואו-קוסט קיים היום גם בחברות המסורתיות, אתה קונה כרטיס בסיסי שכולל מקום ישיבה ותיק גב קטן, ואז מוסיף שירותים - כגון טרולי, מזוודה, מקום ישיבה וכו'. מצד אחד טיפה מסבך את הרכישה, מצד שני אתה יכול להתאים במדוייק לצרכיך, כולל אפשרות להוסיף (אך לא להסיר) שירותים לקראת הטיסה. אישית אני מעדיף כרטיס ברמת הביניים (שכולל גם הושבה, טרולי ועדיפות בעליה למטוס,  שחשובה כדי שהטרולי יעלה איתך ולא ישלח לבטן המטוס ברגע האחרון), ולפי הצורך מוסיף מזוודות. חוץ מזה - אין כל גמישות. נגעת-נסעת, כל שינוי יעלה הרבה כסף - לכן חשוב לקרוא היטב את תנאי הכרטיס - שונה מחברה לחברה - וכן לוודא שהשמות והתאריכים נכונים, כי המצב הוא "נגעת-נסעת", ואם תגלה שגיאה אחרי 2 דקות כנראה שתשלם הרבה תמורת תיקונה. מציע לך להצטרף לקבוצת הפייסבוק "טיסות סודיות", יש שם הרבה מאוד קשקשת, אבל תוכל ללמוד מניסיונם של אחרים.

8. אני מניח שאתה מדבר היום על נסיעה בעוד למעלה מחצי שנה. הקפד להזמין מלונות בתעריף שמאפשר ביטול. נכון, קצת יותר יקר, אבל מפחית סיכונים. זה המחיר של ביטוח.

9. ביטוח - לרכוש ברגע שאפשר ממה שאני מכיר המגבלה היא חצי שנה לפני הנסיעה (פספורט קארד). המחירים עלו מאוד מאז שנסעת - השפעות הקורונה - אבל אין ברירה. אני עדיין מבוטח בפאספורט-קארד אבל קורא על כך שחברות אחרות, למשל הפניקס, נותנות שירות מצויין במחיר הרבה יותר נוח. שווה בדיקה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, timur2008 כתב:

לא כל המשתתפים מתים על גרמניה בגלל ההיסטוריה

אל תספר להם על בלגיה

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או הולנד, שבה הושמדה כ-75% מהקהיל ההיהודית. בכלל, אם נכנסים להיסטוריה הזו כנראה שאין מדינה חפה מפשע - אפילו אנגליה, עם ההגבלות שהטילו על עליה לא"י.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

המון תודה ל sperial

על המאמץ וההשקעה. 

שאלה לגבי היער השחור, האם ממליץ? 

אגיד לך מה אנחנו מחפשים אולי יהיה לך יותר קל לכוון. 

מחפשים סגנון של כפר נופש / צימרים צמודים, במקום יפה וירוק. עם רכבים צמודים לצאת לטייל לטבע, פארקים אטרקציות. לחזור בערב לשבת בחוץ כולם ביחד, לשתות משהו, לאכול וליום הבא. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היער השחור? אם הבנתי נכון בדיוק מה שאתה מחפש. הייתי בו שבוע אינטנסיבי (דיסקליימר - זה היה ב-2010, עברו כמה שנים). הרבה שעות ברכב השכור, כי הכבישים קטנים והמרחקים גדולים. אבל אינסוף תעסוקה, ומהווה בסיס גם אל מחוץ למתחם (אם צפונה, למשל להיידלברג או שטוטגארט, אם מזרחה לאגם קונשטנץ, אם דרומה לשווייץ (אבל זה מצריך שבוע-שבועיים נפרדים) ואם מערבה (למשל לשטראסבורג או קולמאר). מבחינת אטרקציות יש אינסוף, אזכיר רק את פארק אירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...