Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למלון הכל כלול בקיץ הקרוב

timur2008
שימו לב! השרשור הזה בן 493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל תודה,

אנחנו מתכוונים להגיע פעם או פעמיים לאמסטרדם לפי מיטב הבנתי יש חניון האיצטדיון עם הסדר עם התראם, בסופו של יום החניה תעלה משהו כמו יורו אחד.

האם זה החניון הכי מומלץ? האם הגעה וחזרה אליו עם ילדים היא סבירה?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמסטרדם היא עיר המצריכה סדר גודל של 3 ימים (תלוי במה אתה מתעיין ועד כמה אתה מתעמק - אין בעיה לבלות שם גם כפליים).

לא מכיר את החניון האמור, אבל חיפוש קצרצר מעלה את זה . בקיצור - 8 אירו ליום הראשון + מחיר כרטיסי הנסיעה.

אני חוזר על המלצתי הקודמת - רכז את אמסטרדם בתחילת או בסוף הטיול, שכור חדר מלון (או אכסניה, או AirBNB או מה שתרצה) בעיר - תחסוך גם זמני נסיעה (הנסיעה מה-P+R לעיר אורכת זמן), גם חניה וגם כמה ימי שכירת רכב.

אישית אני אוהב להתחיל בעיר הגדולה (בלי רכב) מכמה סיבות - להתרגל לאוירה, להבין מי נגד מי כולל מבחינת נהיגה, לשכור את הרכב כעבור יומיים - שלושה לאחר שהתאוששתי מהלילה הלבן או הג'ט לאג, ואז מחזיר את הרכב בנמה"ת או בסמוך לטיסה או ערב קודם ולן במלון בקרבת השדה, כך שאין לחץ להגיע בזמן לטיסה מבחינת פקקי תנועה ופרוצדורת החזרת המכונית. אם מסיבה כלשהי אני מחזיר את הרכב בסמוך לטיסה אני מתכנן את ההגעה שעתיים שלוש יותר מוקדם ומבקר באיזה אתר קרוב לשדה בשעתיים האלה. משאיר לי גמישות במקרה של תקלה בדרך. כל ההמלצות האלה הן תוצאה של לקחים מטיולים קודמים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי קצת על תחילת השרשור (מלפני חצי שנה) - ואני וראה שהתאריכים שלכם נעולים.

מציע שתציין את שעת הנחיתה ושעת ההמראה בבריסל ואת מתווה הטיול.

לגבי אמסטרדם - מציע לך הצעה אחרת: לחנות בארנהם, אמרספורט או אוטרכט ולנסוע ברכבת. היתרון הוא פחות שעות על הכביש, המנעות מפקקים (שיכולים להיות איומים) והגעה ממשל מרכז העיר, מה שיאפשר לכם לעשות את רוב הטיולים רגלי, להנות מהאווירה ולחסוך את דמי הנסיעה בתוך העיר. בדוק באתר חברת הרכבות את זמני הנסיעה, המחירים והסדרי החניה. הנסיעה ברכבת ההולנדית גם היא תהייה חוויה לילדים.

עוד אזהרה - פקקי התנועה סביב בריסל עלולים להיות קשים מאד, להביא בחשבון כאשר מתכננים את הנסיעה לשדה. אם מדובר בשעות היום הרי שאם תקדימו תוכלו לנסוע מרחק קצר לקריית מוזיאוני התחבורה (רכב, רכבות ותעופה - בחר את המעניין אותך) ולבלות שם שעה או יותר. לפני מספר שנים היה לי ניסיון מר, כמעט הפסדתי טיסה מבירסל ארצה בגלל הפקקים.

חזור וקרא את ההצעות שעלו בתחילת השרשור. ויש עוד רעיון שעולה במוחי עכשיו: בדוק אם יש איזה משחק כדורגל בערים הסמוכות, ואם יש - קח את הבנים. לא בגלל הכדורגל אלא בגלל האווירה. דאג להזמין כרטיסים מראש. הבנים שלי עשו את זה בקלן (משחק בין לוורקוזן לטוטנהאם, אני נשארתי עם אשתי בעיר), למרות ה-0:0 החוויה לא תשכח. גם משחק ליגה הולנדי יכול לתת את האפקט.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

הטיסות שלנו לבריסל 23

נחיתה ב 9 ההוקר

חזרה 30 ב 10:35

מתוכן

חיטהורן

מוזיאון המטוסים

ואליבי /אפטלינג

מוזיאון הרכבות

דולפינריום

הפארק הלאומי, טירה

המוזיאון הפתוח +גן חיות

אמסטרדם - מאדאם טוסו / תערוכת גוף האדם, קניות, נמו,מגדל אדם.

יושנים ב

Droompark De zanding

זה על קצה המזלג.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההרכב זה 6 מבוגרים

2 בנים כיתה ד

2 בנים כיתה א

ילדה יא

ילדה כיתה ד

לא נילך לכדורגל כי הטיול שלנו כבר דיי עמוס. ולא חסר אטרקציות,בהזדמנות אחרת.

בגדול הסתכלתי דרך גוגל מאפס, כרגע חוץ מהגעה מבריסל לפארק שזה בערך שעתיים. לכל מקום זה בערך שעה, סביר.

ברור שניקח בחשבון בלתמים, ובגדול למעט השדה, אנחנו לא ממהרים לשום מקום.

לשדה ניסע בלילה, אני מאמין שיהיה פנוי וניצא הרבה זמן מראש.

כרגע מה שמטריד אותי קצת זה אמסטרדם, אבל אני מצאתי כמה פתרונות לעניין הזה.

אתה קצת הפחדת אותי האמת.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיון בלוח הטיסות אני מנחש שאתה טס עם אלעל

בהלוך אתה בבעיה מסויימת - תהיה אחרי לילה לבן (מה לעשות, כדי להגיע לבריסל בטיסה ישירה ב-9 אתה ממריא בסביבות 6 בבוקר, זה אומר להיות בנתב"ג ב-03:00. אני לא יודע מאין אתה מגיע, אבל לא תישן הרבה באותו לילה. הגעה ב-9 פירושה יציאה לדרך לכל המוקדם ב-11:00, וזה בהנחה ששכירת הרכב תלך חלק. אני שכרתי בבריסל פעמיים ובשני המקרים הפרוצדורה היתה ממש בעייתית. הנהיגה לכפר הנופש תקח לך כ-3 שעות (אני מביא בחשבון שאתה עייף, מתברבר ועוצר פעמיים לקפה). אילו לא היית אחרי לילה לבן הייתי ממליץ על סטיה למפעלי הדלתא, אבל מדובר בסיור שלוקח כמה שעות, וכנרה שעדיף שתיסע ישירות לכפר הנופש ואז, לפי מצב העייפות, תחליט איך אתה ממשיך את היום.

בחזור, לעומת זאת, אתה צריך להיות בנמה"ת בסביבות 07:00 (צריך לחזיר את המכונית), מה שאומר לצאת מכפר הנופש בסביבות 4 לפנת בוקר. שוב, חצי לילה לבן, וצריך לברר בכפר איך אתה עושה את הצ'ק אאוט, שכן מההיכרו השטחית שלי עם מקומות כאלה הם בעייתיים מאד עם הכנסת המכוניות לצורך טעינת המזוודות, וצריך לודא מראש אשפרות כזו ואפשרות לביצוע הצ'ק אאוט המוקדם.

לגבי אמסטרדם - אני מבין שאתה מתכן יום אחד בעיר הזו. שוב, המלצתי היא לתכנן יום ארוך, שכן יש לה הרבה מאד מה להציע, כולל הנקודה היהודית (בית הכנסת הפורטוגזי, המוזיאון היהודי הסמוך ובית אנה פרנק שבעייתי מבחינת התור בכניסה). גם לאפטלינג חשוב להגיע מוקדם ולתכנן הרבה שעות, והכי חשוב - לבדוק את התחזית (רצוי מספר ימם מראש) ולשבץ ביום הצפוי להיות עם מז האוי הטוב ביותר, תוך בדיקה משלימה של התחזית ערב קודם. זה נכון גם לגבי חיטהורן (ואו, הייתי שם לפני 39 שנה) וארנהם (שטחים פתוחים עצומים, אם כי במוזיאון הפתוח יש תחבורה פנימית על ידי טראמים היסטוריים).

אתה לא צריך לחשוש באמסטרדם, אבל צריך להערך נכון. אני חוזר על דעתי שכדאי להגיע ברכבת. המרכז עצמו קומפקטי וסביר שתוכ לעשות את רובו אם לא כולו רגלי, אלא אם יש לך מישהו בעייתי מבחינת הליכה.

בכלל, טיולים צריכים תכנון מדוקדק. אני נוהג להכין טיולים מראש, והרבה פעמים משנה דברים בשניה האחרונה, אם כיון שאני מגלה אתר חדש על הדרך, אם בגלל מזג האויר, אם בגלל כל מיני בלת"מים. זה חלק מהעניין, והייתי מוסיף - חלק מההנאה.

עוד דבר חשוב שאנשים לא מביאים בחשבון - לבדוק שעות פתיחה בכל האתרים המבוקשים!! יש לא מעט אתרים שסגורים חצי יום או יום בשבוע, וחבל להגיע ולמצוא דלתות סגורות.

ולא לשכוח - רשיון פלסטיק ישראלי + רשיון בינלאומי לכל בעלי הרשיון. ולעשות כרטיס מועדון בחברת ההשכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יושב על זה דיי חזק,

יש לי את כל שעות הפתיחה, עלויות,

דרכי הגעה לכל מקום.

ימים מסודרים.

הפארק שלנו מאפשר כניסה ויציאה עם הרכב חופשית.

צ'ק אוט נסגר מראש במייל, הם אומרים שיש מישהו בקבלה, או ש משאירים מפתחות במקום מיועד. כמובן שנסגור את זה ביום ההגעה.

אני לא טס אלעל אלא בריוסל,

שעת הטיסה המדוייקת 4:55.

תבין, הטיול בעיקרו עבור הילדים, זה טיול משפחתי.

לכן תוכנן עבורם.

אנחנו על הדרך גם נהנים כמובן, אבל האטרקציות קודם כל עבור הילדים.

אני לא פוסל שאחזור להולנד עם בת זוגתי וחברים

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חניה בתוך אמסטרדם עולה 8 אירו לשעה גם אם תמצא מקום. לא מכיר את ההסדר של הארנה, אבל תבדוק אם יש משחק בתאריכים שלך.

עדיף לקחת ולהחזיר רכב בתוך העיר מאשר בסכיפהול, הנסיעה לתוך העיר לא כלכך קשה ולהגיע לעיר עולה 6.5E באוטובוס או 10E ברכבת. יש לשים לב לשעות הפתיחה. (לא רלוונטי לפות"ש)

כרגע (לא ברור לי עד מתי) יש שיפוצים וחסימות באיזורים נרחבים ב ZUID אם יש כוונה להיכנס לעיר ברכב (מאד לא מומלץ) חובה להצטייד במערכת ניווט אונליין כמו וייז.

יש גם תורים נרחבים בטוסו כך שמומלץ להגיע די מוקדם או מאוחר. שים לב שלהבדיל מטוסו לונדון טוסו אמסטרדם זה 90% סלבז.

ממליץ שאם יש לכם זמן תקחו שייט תעלות של שעה-שעה ורבע, אחת החברות מציעה הדרכה בעברית.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחכתי: כרגע בית אנה פראנק עמוס ביותר וניתן לקנות כרטיסים רק דרך האתר. יש כרטיסים רק בערך לחודשיים קדימה.

המלצתי לחשוב להעביר את הקניות להארלם במקום לאמסטרדם במיוחד אם אפשר להגיע לשם בשבת ואז אפשר לבקר במוזיאון קורי טן בום במקום אנה פראנק אותו סיפור עצוב רק בלי היומן.

(לא יודע איך החניה בהארלם כי הגעתי ברכבת, אבל זו עיר דיי קטנה ומהממת)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הטיסות - לא משנה באיזה חברה אתה טס, חוץ מאשר שהטיסה עם SN תחסוך את ה"ארזת לבד" בבריסל. מה שחשוב הוא לוח הזמנים, ואם אתה ממריא ב-5 בבוקר זה עוד יותר גרוע מאל-על שממריאים ב-6, מבחינת הלילה הלבן והנהיגה שאחריו, מה גם שנתב"ג נמצא כרגע בעונת שיא וההמלצה להגיע 3 שעות לפני הטיסה יותר ממוצדקת.

אני לא מכיר חלק מהאתרים בתוכנית שלך, כמו מוזיאוני המטוסים והרכבות, וגם לא ברור לי למה אתה קורא "פארק לאומי וטירה" - יש הרבה כאלה.

ואני חוזר ומדגיש - לזמנים במפות גוגל הוסף סביב ,30%, שכן הם מבוססים על תזמון אופטימלי ונסיעה במהירות המותרת. במציאות תסע יותר לאט, תטעה בדרך, תצטרך הפסקות שירותים וכל מיני עיכובים כאלה.

דרך אגב - אני תכננתי טיול דומה לפני 17 שנים. ההבדל היה שהיינו משפחה אחת כך שלא היתה בעיית תיאומים ותיאומי ציפיות עם משפחה נוספת (האמת היא שעשינו זאת 3 שנים קודם בפריס - היינו 18 איש - והיה מצויין), והעיקר היה התארגות קצת יותר מתוחכמת (וגם יקרה), היינו שבוע בכפר נופש (ליד איינדהובן), ואז עוד שני לילות בליידן ששימשו לביקורים בהאג ובדלפט המקסימות (וגם לביקורי משפחה, שהיתה לי אז בפרברי האג). ועוד 3 ימים באכסניית הנוער באמסטרדם שהיתה מגעילה, אבל זולה וממוקמת היטב. הילדים היו בני 11, 9 ו-6, ולא היתה שום בעיה עם אתרים מהסוג שנראה לי שאתה נמנע מהם, כמו האתרים היהודיים שהזכרתי.

עוד עניין קטן - אני מניח שתסעו ב-3 מכוניות, כדאי שתדאגו לכרטיסי סים או חבילות חו"ל מתאימות כדי לסדר את השיירה בדרך. עד כמה שאני זוכר חבילות סלולר פריפייד הולנדיות יקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי,

אז ככה לגבי טיסות זה סגור, ואנחנו בחרנו להגיע בבוקר בכדי 'להרוג' בכוונה את היום הראשון שגם ככה בדרך כלל מת, בסידורים, קניות לבקתות, צ'ק אין ומנוחה.

לגבי הגעה לאמסטרדם השתכנעתי ומצאתי דרך להגיע באמת ברכבת לעיר, טיפ מצויין ותודה על זה.

בדקתי תחנת רכבת קרובה וככה נעשה.

לגבי חבילת הגלישה, יהיה לכולם. כרגע יש מצעים של 100 g ב 299₪

ועוד בן משפחה ב 49 שח מקבל 30g

זה מתאים לנו לגמרי.

לגבי לקיחת רכב והחזרה,

סגרנו מראש רכב דרגת פרימיום מבריסל והחזרה גם כן ב 1500₪ כולל הרחבת ביטוח.

לשבוע ימים, מחיר סביר לדעתי, וזה נסגר כבר בפברואר. דרך sixt

לגבי האתרים, דיי חרשנו על זה, אין לזה סוף, ובכל מקום יש מי שימצא את כזה או אחר יותר טוב ומומלץ מהשני, זה בסדר. אי אפשר ככל הנראה לעבור את הכל..

לגבי קניות, לא באמת מתכוונים לשרוף יום קניות, קצת לתת לנשים להסתובב בחנויות לקנות משהו כזה או אחר, ולשים v.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הטיסות - לא משנה באיזה חברה אתה טס, חוץ מאשר שהטיסה עם SN תחסוך את ה"ארזת לבד" בבריסל. מה שחשוב הוא לוח הזמנים, ואם אתה ממריא ב-5 בבוקר זה עוד יותר גרוע מאל-על שממריאים ב-6, מבחינת הלילה הלבן והנהיגה שאחריו, מה גם שנתב"ג נמצא כרגע בעונת שיא וההמלצה להגיע 3 שעות לפני הטיסה יותר ממוצדקת.

אני לא מכיר חלק מהאתרים בתוכנית שלך, כמו מוזיאוני המטוסים והרכבות, וגם לא ברור לי למה אתה קורא "פארק לאומי וטירה" - יש הרבה כאלה.

ואני חוזר ומדגיש - לזמנים במפות גוגל הוסף סביב ,30%, שכן הם מבוססים על תזמון אופטימלי ונסיעה במהירות המותרת. במציאות תסע יותר לאט, תטעה בדרך, תצטרך הפסקות שירותים וכל מיני עיכובים כאלה.

דרך אגב - אני תכננתי טיול דומה לפני 17 שנים. ההבדל היה שהיינו משפחה אחת כך שלא היתה בעיית תיאומים ותיאומי ציפיות עם משפחה נוספת (האמת היא שעשינו זאת 3 שנים קודם בפריס - היינו 18 איש - והיה מצויין), והעיקר היה התארגות קצת יותר מתוחכמת (וגם יקרה), היינו שבוע בכפר נופש (ליד איינדהובן), ואז עוד שני לילות בליידן ששימשו לביקורים בהאג ובדלפט המקסימות (וגם לביקורי משפחה, שהיתה לי אז בפרברי האג). ועוד 3 ימים באכסניית הנוער באמסטרדם שהיתה מגעילה, אבל זולה וממוקמת היטב. הילדים היו בני 11, 9 ו-6, ולא היתה שום בעיה עם אתרים מהסוג שנראה לי שאתה נמנע מהם, כמו האתרים היהודיים שהזכרתי.

עוד עניין קטן - אני מניח שתסעו ב-3 מכוניות, כדאי שתדאגו לכרטיסי סים או חבילות חו"ל מתאימות כדי לסדר את השיירה בדרך. עד כמה שאני זוכר חבילות סלולר פריפייד הולנדיות יקרות.

Aviodrome - Aviation Themepark

Burgers' Zoo

Klimbos Garderen

Muiderslot

Netherlands Open Air Museum

מוזיאון הרכבות באוטרכט

הפארק הלאומי הואה פלואה

וואליבי הולנד

הולנד חיטהורן

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סלולר - קנו global SIM של פלאפון עם 4 ג"ב ב-150 ש"ח, שישמש אתכם גם לנסיעות הבאות (אוי יש הצעות דומות בחברות אחרות, פשוט לי יש הדבר הזה שביקר כבר בכמה וכמה מדינות). בכל מקרה, אם אתם לא מתמכרים ליוטיוב לא תשתמשו ביותר מכמה מאות ג"ב בשבוע, אז אין שום סיבה לשלם 300 ש"ח לשבוע אחד. אם מישהו משיג חבילה ב-50 ש"ח - הרווחתם. שיחות בין החברים בצעו בואטסאפ, וכך גם עם המשפחה בארץ.

לגבי הרכב - החשוב ביותר הוא לוודא כי יהיה נוח ומספיק מרווח לכל המשפחה על מטענה. המחיר נשמע טוב, ואם יש השתפות עצמית (בדרך כלל קרוי excess) השלם את הביטוח במסגרת ביטוח הנסיעות שלך. חייב לומר שאני שכרתי בבריסל ואן 7 מושבים (רכב מייצג אופל זאפירה, קיבלתי רנו אספאס) שהיה נפלא, אם כי היה לי סיפור עם תשלום עבור נהג צעיר, ובביקור קודם היה לי סיפור עם קבלת רכב מתאים - הייתי צריך להחליף 3 מכוניות עד שקיבלתי רכב שתאם להזמנה שלי (למעשה בסופו של דבר היה שדרוג). אינ זוכר באיזה חברה היה מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת שיש לי,

שמתי לב שאפשר להסמין כרטיסים לאתרים באינטרנט, אבל ברוב האתרים הם רוצים שתציין את יום ההגעה.

עכשיו אנחנו לא יודעים מראש וגם בגלל מזג האוויר מה יהיה באיזה יום,

השאלות שלי הן,

- האם אפשר להזמין משם באתר ולהגיע ללא כרטיסים מודפסים?

-האם ישנה אפשרות שקרוב למועד הביקור לא יהיו פתאום כרטיסים ונפסיד את הביקור במקום?

-האם ישנה דרך להוזיל עליות לאתרים שרשמתי למעלה, כאשר ברור לי שיש הנחנה קטנה בהזמנה באתר של 1-2 יורו

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשובה אחידה, כיון שלכל אתר נהלים משלו. יהיה עליך לבדוק פרטנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...