Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, gadik6 כתב:

על איזה "חישוב"/נתונים זה מבוסס?

לא שאני לא מאמין שמחירי המכרזים ירדו, אבל כשהם רושמים שבקרית משה זה ירד ב-26% (שבפועל זה כמעט 50%), אני קצת מתקשה לסמוך על ה"עבודה" העיתונאית שלהם.

לא ברור לך שזו טעות הקלדה ומישהו התבלבל בשורה 3?

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, ישה כתב:

בוא נמתין לאלה שמבינים .

תקרא גם כאן

https://www.news1.co.il/Archive/001-D-454818-00.html

מה אתה אומר? הזויים הנתונים האא

המספרים האלה הם בערך חצי מעלות הבניה בפועל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, ay115 כתב:

אז כן, אפשר להגיד שגם אנחנו כמו הרבה בני דורנו, קפצנו מעל הפופיק, אבל מה הייתה האלטרנטיבה? לחכות על הגדר ולקוות לטוב? להמשיך לשלם שכירות ולגור בדירה שנבנתה בשנת 1950? לעזוב את המרכז ולנסוע שעה וחצי לכל כיוון?

אבאלה, 3 שורות לפני אמרת שגם זכיתם בשכירות מוזלת ל-10 שנים. הנה אלטרנטיבה. אתה מנסה להצדיק את ההתאבדות הכלכלית הזו. אז לקחת סיכון, אני אגלה לך סוד - סיכון יכול להתממש.

לפני 18 שעות, ay115 כתב:

אבל גם אם טעינו, גם אם היינו קצת חסרי אחריות, גם אם קפצנו טיפה מעל הפופיק שחתמנו על משכנתא מקסימלית ללא הון עצמי (בשים לב שבמקרה האישי שלנו, לא לקחנו הלוואות משלימות, סגרנו 12% מהמשכנתא אחרי שנה), לראות אנשים שמייחלים לנפילה ולקריסה של אנשים במצב דומה, זה די עצוב, ואני מקווה שנבואות הזעם שלהם יתבדו, ולו בשל העובדה שבסופו של דבר, יש אנשים בקצה של המשוואה.

מאחל לך שהכל יסתדר ותצליחו ואפילו תשתדרגו בעתיד. כל זה לא אומר שההצדקות שנתת לגיטימיות. יכולת להיות בשכירות ארוכת טווח ל-10 שנים במחיר מוזל ואף אחד לא היה מוציא אותך.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכית בשכירות מוזלת ולא לקחת? פספוס... שכירות מוזלת זה פחות מהריבית של המשכנתא ללא כל חיתוך קרן.
אתה מבין שאתה תשלם 7500 על דירת 3 חד׳ בפתח תקווה, שכירות על דירה דומה גג גג 5000. זה +2500 שקל בחודש לתזרים, בשילוב של ה400 אלף הון וכל ה150 אלף שחסכת לסגור מסלולים היית יכול לחסוך המון כסף במקום הרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, ישה כתב:

^^^

עוד אטום  שבגללו עלו על הבסטיליה.

בוא נסגור את הצבא בוא נסגור את המשטרה

ואת בתי החולים ואת בתי הספר 

ואת הנכים נגלגל מראש הנקרה למטה לסלעים. 

המדינה לא צריכה לדאוג לכלום.

יש איפהשהוא אמצע בין ״כלום״. ל״הכל״.

לתפיסתי ולתפיסתם של חלק מהאנשים האמצע הזה לא כולל לתת נדלן במתנה. אלא כן לעזור בשכירות למי שקשה לו וכו כדי שאף אחד לא ישאר ברחוב.

לפני 17 שעות, DareDevil כתב:

יש להן קרן עושר כבר עשרות שנים לעומת ישראל שיש לה רק מלפני כמה שנים.

וגם המון מיסים, שאני לא מוכן לשלם.

גם ילודה אפסית ביחס לישראל

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, wa11a כתב:

אבאלה, 3 שורות לפני אמרת שגם זכיתם בשכירות מוזלת ל-10 שנים. הנה אלטרנטיבה. אתה מנסה להצדיק את ההתאבדות הכלכלית הזו. אז לקחת סיכון, אני אגלה לך סוד - סיכון יכול להתממש.

מאחל לך שהכל יסתדר ותצליחו ואפילו תשתדרגו בעתיד. כל זה לא אומר שההצדקות שנתת לגיטימיות. יכולת להיות בשכירות ארוכת טווח ל-10 שנים במחיר מוזל ואף אחד לא היה מוציא אותך.

לפני 31 דקות, תחבצ כתב:

זכית בשכירות מוזלת ולא לקחת? פספוס... שכירות מוזלת זה פחות מהריבית של המשכנתא ללא כל חיתוך קרן.
אתה מבין שאתה תשלם 7500 על דירת 3 חד׳ בפתח תקווה, שכירות על דירה דומה גג גג 5000. זה +2500 שקל בחודש לתזרים, בשילוב של ה400 אלף הון וכל ה150 אלף שחסכת לסגור מסלולים היית יכול לחסוך המון כסף במקום הרכישה.

זכינו בשכירות מוזלת לדירת 3 חדרים (כ-4,800 לחודש, כאשר שכר הדירה צמוד מדד), באזור שלא רצינו לחיות בו (אור יהודה) - מאחר שהוא היה מחייב אותנו להחזיק 2 רכבים, ולעמוד בפקקים כשעתיים ביום - לכן בשכלול הכולל העלות החודשית, יחד עם העלות הריאלית של הזמן שלנו, הפכה את העסקה ללא כדאית. 

לאחר 10 שנים, היינו משלמים מעל ל-600,000 על שכירות [תלוי במדד] + עוד כ-150,000 - 200,000 בעלויות עודפות של אחזקת רכב נוסף + שימוש מוגבר ברכב הנוכחי, אז בתחשיב הכלכלי הערכנו שיהיה לנו יותר משתלם לרכוש דירה מאשר להמשיך לקוות לטוב.

סיכון תמיד יכול להתממש, אני ממש לא צריך עזרה של המדינה בהתמודדות על עליית הריבית, אבל בין זה לבין תאוות הנקם של אנשים פה מדובר על מרחק של מזרח ומערב.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בתחשיב הזה אתה צודק, פחות משתלם לכם ספציפית להצטרף לתכנית המוזלת.
בכל זאת כרגע יותר שווה להשכיר את אותה הדירה שאתה חי בה או דירה דומה בהרבה פחות מההחזר החופשי- אבל כמובן שהכי קל להיות חכם בדיעבד ואם המחירים היו עולים בעוד 15% בשנה היית מרוויח ים אבל אי אפשר לחזות. כרגע העסקה שלך לא טובה ומקווה שבעתיד זה יסתכם כשנה שנתיים גרועות ותמחזר למשהו טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה ברוך שובך!

בתאריך 24.2.2023 בשעה 07:42, ישה כתב:

וכיוון שהפיקוח על הבנקים עמד מנגד ואף סייע לכך בהוראות על המסלולים האפשריים , אז אני רואה בשני הגופים הללו את האחראים למצב בו אנשים יגיעו למצבי קיצון בו יצטרכו למכור את דירותיהם  ויסייעו להם לעבור את השנים הקשות הללו.

ישה, אתה בוודאי  זוכר איפה הייתה גליה מאור ב1983 (ההורים שלי ניצלו בנס מהסיבות הלא נכונות)

ומה היא עשתה אחר כך.

לא נראה לי שהפיקוח על הבנקים השתנה מאז מהותית.

לפני 18 שעות, DareDevil כתב:

יש להן קרן עושר כבר עשרות שנים לעומת ישראל שיש לה רק מלפני כמה שנים.

וגם המון מיסים, שאני לא מוכן לשלם.

רק למדינת הנפט נורווגיה יש קרן כזו, וזאת אחת מהסיבות שהם לא חברים באיחוד האירופאי.

לפני 13 שעות, Transporter כתב:

לא אני פשוט ריאלי וזה לא נוח לך לשמוע כי אתה כבר במשך שנה מספר לנו שתכף המחירים הולכים לחזור כאן למחירי 2008

אז זה לא יקרה בקרוב וכנראה לא יקרה בכלל

זה הדבר היחידי הנכון שכתבת.

שאר הדברים עדיף היה אם לא היו נכתבים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, ישה כתב:

אבל אם המספר נכון אז לא 1.7 מיליון ש"ח אלא רק 700-800 אלף ש"ח לדירת 70-80 מ"ר

אבל אם יגיע זוג לא צעיר, שכבר מבוסס ויש לו איזה כמה שקלים בצד ויירצה לקנות, אתה תמנע ממנו?

נמשיך עם רישום אצל המדינה להגרלות? או מי שמקורב לצלחת צריך לקבל?

כמו כל דבר, המציאות צריכה להיות באמצע. המדינה לא צריכה להסתכל על קרקעות כמקור רווח, אבל אי אפשר לצפות שיחלקו דירות במתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, יובל .מ. כתב:

אבל אם יגיע זוג לא צעיר, שכבר מבוסס ויש לו איזה כמה שקלים בצד ויירצה לקנות, אתה תמנע ממנו?

נמשיך עם רישום אצל המדינה להגרלות? או מי שמקורב לצלחת צריך לקבל?

כמו כל דבר, המציאות צריכה להיות באמצע. המדינה לא צריכה להסתכל על קרקעות כמקור רווח, אבל אי אפשר לצפות שיחלקו דירות במתנה.

בטח שהקרקעות הם מקור רווח. הם חלק מהמקורות התקציביים של הממשלה. ואם המס לא ייגבה שם הוא יצטרך להיגבות במקום אחר. כמו כן הורדת מחירי הקרקע כשלעצמה לא מורידה את מחירי הדיור. זה חוסר הבנה של צד הביקוש וההיצע ומה משפיע על מה. הביקוש הגבוה ביחס להיצע הוא זה שגורם לקבלנים להציע מחיר גבוה על הקרקע ולא להפך (מחירי הדיור לא גבוהים בגלל מחירי הקרקע אלא מחירי הקרקע גבוהים בגלל מחירי הדיור). הפתרון היה ונשאר הגדלת ההיצע, אם ישחררו יותר קרקע לבניה ויפעילו תוכניות כמו פינוי בינוי ותמ״א שיגדילו את ההיצע מחיר הדירות ירד וכמובן גם מחיר הקרקע שקבלנים יהיו מוכנים לשלם במכרז.

• אהבתי 2

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הכשל, אין מחירי קרקע שהמדינה קובעת, יש מכרז פתוח על הקרקע שהיא מקצה (כלומר רמ"י מקצה).

אם המדינה הייתה מקצה מספיק קרקעות אז המחיר של הקרקע לכל מכרז היה יורד ולכן גם המחיר לדירה היה יורד.

מחירי הקרקעות מאד גובהים כי רמ"י שולטת בהיצא של הקרקעות ולא משחררת מספיק קרקעות, ומצד שני משווקת את המעט שהיא משחררת במכרזים פתוחים שנסגרים במחירים גבוהים כי הרבה קבלנים נלחמים על אותם מאט קרקעות.

• אהבתי 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, wa11a כתב:

בטח שהקרקעות הם מקור רווח. הם חלק מהמקורות התקציביים של הממשלה. ואם המס לא ייגבה שם הוא יצטרך להיגבות במקום אחר. כמו כן הורדת מחירי הקרקע כשלעצמה לא מורידה את מחירי הדיור. זה חוסר הבנה של צד הביקוש וההיצע ומה משפיע על מה. הביקוש הגבוה ביחס להיצע הוא זה שגורם לקבלנים להציע מחיר גבוה על הקרקע ולא להפך (מחירי הדיור לא גבוהים בגלל מחירי הקרקע אלא מחירי הקרקע גבוהים בגלל מחירי הדיור). הפתרון היה ונשאר הגדלת ההיצע, אם ישחררו יותר קרקע לבניה ויפעילו תוכניות כמו פינוי בינוי ותמ״א שיגדילו את ההיצע מחיר הדירות ירד וכמובן גם מחיר הקרקע שקבלנים יהיו מוכנים לשלם במכרז.

בוא נחשוב על מכרז בצורה אחרת:

כמו שהמדינה קובעת דרישות בכל מכרז שהיא מוציאה לעצמה (נניח ציוד משרדי, בניית מחלף, הקמת בית חולים, תבחר), וכל מי שניגש נלחם על לתת את המחיר הנמוך ביותר תוך עמידה בתנאים, ככה היא יכולה לעשות בקרקעות.

נניח היא צריכה למכור קרקע ב-30 מיליון, שתיתן לקבלנים להתחרות על מחיר נמוך לדירה סופית. היא תיקח את מה שהיא צריכה, הקבלן ייתן מחיר נמוך (יחסית), וביי.

כרגע המצב הוא שהמדינה היא היחידה שמרוויחה, כי במקום ה-30 שהיא צריכה היא מקבלת 40.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברור שהמדינה תרוויח, השליטה הבלעדית על זה היא שלה.

כל עוד אנשים קונים דירות ב2.5, 3 מליון מה אכפת להם? אחלה הכנסה ממס רכישה. אחלה הכנסה על הקרקע. תענוג.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יובל .מ. כתב:

בוא נחשוב על מכרז בצורה אחרת:

כמו שהמדינה קובעת דרישות בכל מכרז שהיא מוציאה לעצמה (נניח ציוד משרדי, בניית מחלף, הקמת בית חולים, תבחר), וכל מי שניגש נלחם על לתת את המחיר הנמוך ביותר תוך עמידה בתנאים, ככה היא יכולה לעשות בקרקעות.

נניח היא צריכה למכור קרקע ב-30 מיליון, שתיתן לקבלנים להתחרות על מחיר נמוך לדירה סופית. היא תיקח את מה שהיא צריכה, הקבלן ייתן מחיר נמוך (יחסית), וביי.

כרגע המצב הוא שהמדינה היא היחידה שמרוויחה, כי במקום ה-30 שהיא צריכה היא מקבלת 40.

כי הפתרון שלך דורש הגרלה על הדירות כמו היום. מדובר בסבסוד של עשרות מיליארדי דולרים לרכישת דירות לזוגות בד״כ בעשירונים גבוהים יותר (כי הם מסוגלים לרכוש דירה) ולא רק זה גם הסבסוד עמוק יותר ככל שהדירה יקרה יותר משמע דווקא העשירים מקבלים את הסבסוד הגבוה ביותר.

זה עוד פתרון עקום כמו כל שאר הפתרונות של העשור האחרון. הדרך היחידה היא להגדיל את ההיצע, גם אם תסבסד קרקע אז מי שזה בהגרלה יהנה אבל הדירות בשוק החופשי (הרוב המוחלט הרכישות כולל יד שניה) יהיה יקר מאוד כי עדיין לא פתרת את בעיית ההיצע, רק סבסדת קבוצות מסויימות באוכלוסיה.

ואתה יודע מה הבעיה הכי גדולה עם הסבסוד הזה דוגמת מחיר מטרה ומחיר למשתכן? שאף אחד לא נותן את הדעת על העלות התקציבית של זה כי זה איבוד הכנסה ולא הוצאה אז זה לא נרשם בספרי התקציב. אם הייתי בא עם ההצעה הזו ואומר לך את העלות האמיתית של זה היית אומר לי שאני משוגע וזו תוכנית מטומטמת.

• אהבתי 1

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, wa11a כתב:

. אם הייתי בא עם ההצעה הזו ואומר לך את העלות האמיתית של זה היית אומר לי שאני משוגע וזו תוכנית מטומטמת.

https://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/805257

נכון לסוף 2018 התוכנית עלתה כ-7 מיליארד ש"ח, כלומר כל אחד מאיתנו שילם 10,000 ש"ח. מאז נוספו כנראה עוד כ-3-4 מיליארדים לעלות.

עריכה: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001417554

11 מיליארד לא כולל מחיר מטרה

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...