Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

ספקולנטים? אתה מתאר אנשים אחראים שלא מוכנים לקחת הלוואה עצומה מהבנק לפרק זמן של 30 שנה שלך תידע מה יקרה בזמן הזה ספקולנטים?
לאנשים שכן לוקחים הלוואה כזו למרות שהם יודעים שאם פתאום הם לא עובדים חצי שנה הם יקרסו אתה לא קורא ספקולנטים?
הנה בבקשה זהו העיוות בLive!

חבר המדינה חילקה דמי אבטלה שנה קדימה לאנשים שישבו בבית שלהם עם אפס עגול של הוצאות למה היא הייתה צריכה לאפשר להם לדחות משכנתא? 
רק אנשים חסרי אחריות בצורה קיצונית לא יוכלו לשרוד עם דמי אבטלה ואפס הוצאות חוץ ממשכנתא. לא מגיעה להם עזרה נוספת.
כמובן שנוסיף עוד קצת דלק למדורה שחס וחלילה לא תיכבה, נוריד מס על משקיעים ונגדיל את חלקו של מסלול הפריים במשכנתא. רק תיזהרו לא להישרף כי המדורה הזו הפכה לשריפה.

מקווה שה"ספקולנטים" למדו מזה לקח חשוב.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה אמנם צודק אבל האנשים האלה לא לקחו הלוואה ל30 שנה כדי לקנות רולקסים ולאכול וואגיו בהופעות של אייל גולן, הם עשו את זה לצורך בסיסי של דיור. למדינה יש אינטרס גדול שלא יהיו משפחות של הומלסים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, farkash7 כתב:

חבר המדינה חילקה דמי אבטלה שנה קדימה לאנשים שישבו בבית שלהם עם אפס עגול של הוצאות למה היא הייתה צריכה לאפשר להם לדחות משכנתא? 

זה היה מהלך של הבנקים. בנק ישראל פשוט לא התנגד.

הבנקים קידמו מהלך כזה בגלל

הם לא רצו שערך הדירות שמשמשות בטוחה ירדו, הם לא רצו להתעסק עם פושטי רגל באמצע מגיפה. 

והכי חשוב. בסופו של דבר זאת אחלה הלוואה. מה שנקרא הלוואת בלון 

ממה שאני מכיר המדינה לא העבירה כסף לבנקים כדי לאפשר מהלך כזה אלא פשוט נתנה אור ירוק.

דרך אגב. המהלך הזה קיים גם בלי שום קשר לקורונה והרבה יועצי משכנתאות מטעם הבנק אוהבים לנפנף בזה עוד הרבה לפני הקורונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, SlowRide כתב:

הם עשו את זה לצורך בסיסי של דיור.

בעלות על דירה למגורים =! צורך בסיסי של דיור.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, SlowRide כתב:

אתה אמנם צודק אבל האנשים האלה לא לקחו הלוואה ל30 שנה כדי לקנות רולקסים ולאכול וואגיו בהופעות של אייל גולן, הם עשו את זה לצורך בסיסי של דיור. למדינה יש אינטרס גדול שלא יהיו משפחות של הומלסים.

אם אני צריך מקום לגור בו אני יכול:
א. לשכור בית כי אין לי הון עצמי.
ב. לקנות בית "קטן" כי זה מה שאני מסוגל לעמוד בו.
ג. לחנוק את עצמי עם משכנתא פסיכית+הלוואות ולקוות לטוב.

אם בחרתי בג' ומבחינתי תסריט שאני מקבל דמי אבטלה עם אפס הוצאות הוא תסריט שאני לא עומד בו אז אפשר להגיד שבמונחים של דירות והאופציות שהיו לי בחרתי לקנות רולקס+וואגיו+מרצדס במקום להסתפק בCasio, אנטריקוט רגיל מרמי לוי וקיה פיקנטו. עכשיו אני מבקש שתצילו אותי כדי שלא אהפוך להומלס, זה שחבר שלי הוא הומלס, כלומר גר בשכירות כי הוא לא דביל כמוני לא ממש מעניין אותי, בעיה שלו, ספקולנט.

לפני 44 דקות, om2 כתב:

זה היה מהלך של הבנקים. בנק ישראל פשוט לא התנגד.

לגבי דחיית משכנתא אני לא בטוח כמה אתה צודק, בכל מקרה הבנקים רוצים הרבה דברים. מי שקובע בסוף זה בנק ישראל ולא הם. 
ההחלטה על ריבית הפריים הייתה נטו של בנק ישראל והיא תידלקה גם תידלקה את השוק.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, farkash7 כתב:

ספקולנטים? אתה מתאר אנשים אחראים שלא מוכנים לקחת הלוואה עצומה מהבנק לפרק זמן של 30 שנה שלך תידע מה יקרה בזמן הזה ספקולנטים?

צודק. 100%

לא (רק) ספקולנטים, אלא אנשים שלא מצליחים לקנות דירה.

ומסכים שהמדינה כשלה בטיפול במשבר הדיור.

אבל אני לא חושב שהפתרון למשבר הדיור, הוא "לנצל" מגיפה עולמית כדי לשלוח אלפי אנשים לרחוב, מתוך תקוה שזה יעשה ריסט למחירי הדיור.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 15 דקות, Gosser1860 כתב:

בעלות על דירה למגורים =! צורך בסיסי של דיור.

נכון מאד אבל זה לא רק עניין כלכלי, זה משהו תרבותי. אם זה לא היה, הדירות היו הרבה יותר זולות כי הביקוש היה בהתאם.

לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

ב. לקנות בית "קטן" כי זה מה שאני מסוגל לעמוד בו.
ג. לחנוק את עצמי עם משכנתא פסיכית+הלוואות ולקוות לטוב.

ואם התחלת ב-ב' עמדת בתשלומים כמו גדול וגם נשאר לך לשים קצת בצד, והקורונה הפכה את זה למשהו שלא ניתן לעמוד בו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

slowride ואם התחלתי ב-ב' ללא קורונה, בעולם אוטופי והכל טוב ויפה, ופיטרו אותי מהעבודה וכעת לא ניתן לעמוד במשכנתא, האם על המדינה להציל אותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

ואם התחלת ב-ב' עמדת בתשלומים כמו גדול וגם נשאר לך לשים קצת בצד, והקורונה הפכה את זה למשהו שלא ניתן לעמוד בו? 

בוא תסביר לי איך זה קורה?
ביום יום הרגיל אני משלם משכנתא+הוצאות ועוד חוסך.
ביום יום הרגיל יש לי הוצאות על דלק/חופשות/אירועים/גנים/חוגים/קניות/מסעדות ואני עדיין חוסך.

ימי קורונה ופיטרו אותי.
הנחה - אני מקבל דמי אבטלה, כלומר אני לא עצמאי. הם זה סיפור אחר.
אז אני מקבל דמי אבטלה, ואני יושב בבית. אין לי הוצאות על דלק/חופשות/אירועים/גנים/חוגים/קניות/מסעדות.
אני מוציא כסף רק על משכנתא+אוכל+חשמל+ארנונה.

תסביר לי איך אני משתייך לקבוצה ב'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה מאד תלוי במקרה.

אתה מרוויח 10k בחודש, משלם 2000 משכנתא, עוד 1000 על ארנונה מים גז חשמל אינטרנט ונטפליקס, עוד בערך 2000 על אוכל, שמפו ותחתונים. ביחד זה יוצא ממש על הקשקש מה שתקבל בדמי אבטלה. כל שטות קטנה כמו לפטופ מקולקל או נזילה בדוד שמש ואתה יוצא מאיזון. 

לפני כשעה, BloodFist כתב:

slowride ואם התחלתי ב-ב' ללא קורונה, בעולם אוטופי והכל טוב ויפה, ופיטרו אותי מהעבודה וכעת לא ניתן לעמוד במשכנתא, האם על המדינה להציל אותי?

בעולם אוטופי, קנית דירה בשוק החופשי והמדינה לא צריכה להציל אותך כמו שהיא לא תציל אותך אם לקחת הלוואות בשביל להביא איביזה fr חדשה עם משכורת מינימום.

אבל המדינה שולטת בשוק, כל האדמות בבעלותה, שומרת על ביקוש גבוה ועליית מחירים, מחליטה איזה סוגי דירות יבנו וימכרו, ואפילו עושה הגרלות על דירות מסובסדות. אם יש לה אינטרס להתעסק בכל זה יש לה אינטרס שאנשים לא יאבדו את הבית ונכללים בזה גם טיפשים שלקחו על עצמם משהו שגדול עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחתוך בנטפליקס. תחתוך באינטרנט. 2000 שקל אוכל? כמה אנשים אתה מאכיל ומה הם אוכלים? לפי התחשיב שלך זה רק זוג במקרה הגרוע כי אין שם גנים/חוגים, נשמע לי גבוה... יש לך המון איפה לחתוך שם.
לא רואה פה קריסה כלכלית קרבה גם אם הדוד מתקלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להסביר עד כמה התגובה שלך מנותקת לחלוטין. רואים שלא עברת חל"ת ו/או משבר.

אם שני ההורים בבית בחל"ת וההכנסה קורסת ב-40% למשק בית, גם "החזר ההוצאות" לא יכסה את זה.

ואם אני נוסע לעבודה בתחבורה ציבורית? איזה דלק חסכתי?

לכמה מסעדות כבר הולכים בשגרה? פעם בחודש? מה אתה חושב שכולם בליינים בתל אביב?

חלק ניכר מהאוכלוסיה חי בדיוק על הקשקש ודמי אבטלה/חל"ת רחוקים מאוד מלאזן את הדבר הזה.

אנשים חיים על חסכונות ושורפים הכל כדי להחזיק עם הראש מעל המים. לא כולם בני 50+ עם חסכונות ובלי משכנתא.

הניתוק, אוי הניתוק.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נטפליקס זה 40 שקל בחודש. לחתוך את זה לא יציל אותך אבל אוקיי.

אם אתה חותך אינטרנט איך ימצאו עבודה? איך ישלחו טפסים של ביטוח לאומי?

נחתוך אוכל ל1000, שזה מאד מאד בסיסי, בלי בשר עוף כמעט בכלל.

עדיין אנשים צריכים להתקלח עם שמפו וסבון, לקנות סכיני גילוח, עדשות מגע, נייר טואלט, כל מיני דברים. דמי אבטלה לא מכסים את כל זה וגם אם כן אז על הקשקש. עזוב דוד שמש נוזל שזה כמה מאות, ועד בית דורש ממך 4500 לשיפוץ המעלית. המקרר החליט לשבוק חיים. התנפצה הזכוכית במקלחון. חסר שטויות כאלה? או שאתה פותח חסכונות או שאתה נכנס לחובות.

יש באתר ביטוח לאומי חישוב הוצאות מחיה בכבוד. עבור רווק בן 30 שגר במרכז זה 5180 שקל בחודש.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ש @farkash7 מנסה להגיד זה שבמקום לתת לשוק לעשות את שלו. 

את רוכשי הבית שלא מסוגלים לעמוד בתשלומים, המדינה מצילה.

את חסרי הבית, שכן מסוגלים לעמוד בתשלומים, המדינה מזניחה.

את הראשונים, צריך להציל כדי שחלילה לא ימכרו את הבית ויהפכו להיות חסרי בית.

את האחרונים (שהם חסרי בית) צריך להגיד אוי אוי אוי ולהמשיך כרגיל.

מה שמתפספס פה, זה שלמדינה לא אכפת לא מהראשונים ולא מהאחרונים, למדינה אכפת מיציבות המשק.

אם שוק הדיור מוצף בדירות, אפילו באחוזים בודדים, זה עלול לגרום לאפקט דומינו, שעלול למוטט את הבנקים.

זה למה המדינה יותר דואגת מאבטלה וחדלות פרעון מאשר מאינפלציה סבירה או אפילו קצת מעלה לסבירה.

קצב הבנייה היה אותו קצב גם לפני 2008.

הביקוש היה אותו ביקוש +- גם לפני 2008.

המחירים זינקו כלפי מעלה רק מאז 2008 הדבר העיקרי שהשתנה מאז זה סביבת ריבית אפס שנמשכת עד היום.

כשזה יטופל, השוק יתאזן.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, SlowRide כתב:

נטפליקס זה 40 שקל בחודש. לחתוך את זה לא יציל אותך אבל אוקיי.

אם אתה חותך אינטרנט איך ימצאו עבודה? איך ישלחו טפסים של ביטוח לאומי?

נחתוך אוכל ל1000, שזה מאד מאד בסיסי, בלי בשר עוף כמעט בכלל.

עדיין אנשים צריכים להתקלח עם שמפו וסבון, לקנות סכיני גילוח, עדשות מגע, נייר טואלט, כל מיני דברים. דמי אבטלה לא מכסים את כל זה וגם אם כן אז על הקשקש. עזוב דוד שמש נוזל שזה כמה מאות, ועד בית דורש ממך 4500 לשיפוץ המעלית. המקרר החליט לשבוק חיים. התנפצה הזכוכית במקלחון. חסר שטויות כאלה? או שאתה פותח חסכונות או שאתה נכנס לחובות.

יש באתר ביטוח לאומי חישוב הוצאות מחיה בכבוד. עבור רווק בן 30 שגר במרכז זה 5180 שקל בחודש.

יש להם טלפון עם אינטרנט.
עם 1000 שקל בחודש שאתה כל היום בבית מגרד את ה***** אתה יכול לאכול חודש כמו גדול עם שניצל כל יום.
אני לא מבין מאיפה הבאת את התחשיב הזה. אתה מדבר על זוג? רווק? שגר במרכז? מרוויח 10 נטו? וקנה דירה במרכז? עם משכנתא של 2000 שקל בחודש?
השנה זה 1990? מה אני מפספס?
איך בדיוק קונים דירה במרכז עם שכר של 10K נטו בחודש? איך בדיוק קונים דירה כזו עם משכנתא של 2000 שקל בחודש?
תחזור כמה עמודים אחורה לבחור שחוסך 13K וברח לפתח תקווה כי הוא לא מצליח לקנות דירת שני חדרים ברמת גן.

עזוב סיפורי סבתא.
אם אין לך מספיק כסף כדי לשרוד חצי שנה בלי לעבוד אל תקנה בית חביבי. זה לא משנה אם זה בערד או בת"א.

לפני כשעה, yuvalganim כתב:

הניתוק, אוי הניתוק.

אתה לא יודע מה עברתי או לא עברתי.
במקרה או שלא בתחילת המשבר החברה שלי עברה זעזוע. לא קשור למשבר, אבל קרה שזה היה בתחילת משבר הקורונה.
הוציאו את כולם לחל"ת. לאחר החל"ת החזירו 7 עובדים מתוך 30.
תאמין לי שאני יודע טוב מאוד איך זה מרגיש שאחוז גבוה מאוד מההכנסות שלך נחתך.
בגלל שאני יודע טוב מאוד איך זה מרגיש, ומצד שני אני יודע מה קורה להוצאות של משק בית בזמן סגר אני אומר מי שלא עזרו לו דמי אבטלה, והוא לא עצמאי קפץ הרבה מעל הפופיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...