Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, TheOne23 כתב:

לרוב האנשים אין את הכוחות הנפשיים ואורך הרוח להתמודד עם מחירים של מוצרים פיננסים שמתעדכנים מדי יום.

אין פה כוחות נפשיים סגוליים ולא אורך רוח מיוחד, יש פה עניין של נסיון.

לרוב האנשים יש ניסיון ארוך שנים בלהיות חייבים לבנק מיליונים, אז הם מתרגלים לזה.

עוד דבר שכנראה קורה כאן, זה שנאת הפסד, אנשים שונאים להפסיד יותר משהם אוהבים להרוויח. המחשבה על האפשרות שאפשר להפסיד כסף בשוק ההון מבטלת לחלוטין את המחשבה על האפשרות שאפשר להרוויח כסף בשוק ההון.

על שאר התגובה שלך אני לא אגיב כי אתה מניח הנחות שגויות על אופי האדם ומתאר מקרים ספציפיים שכמובן מתיישרים עם דעתך אבל אין בינהם בהכרח קשר לכלל או למציאות.

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

להניח שאנשים שונאים להפסיד יותר משאוהבים להרוויח זו גם הנחה שגויה על אופי האדם. אם זה היה נכון אף אחד לא היה מסתכן ומשקיע ונשאר עם המעט שיש לו. אתה מדבר על ניסיון, למי יש ניסיון בלהיות חייב מיליונים לבנק בגיל 30? כמעט לאף אחד.

לא כולם מבינים שמה שמתאים לך לא בהכרח מתאים לי וההפך. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, farkash7 כתב:

מציאה זה רכישת בית במחיר נמוך מערך השוק שלו.
מה שתיארת זה לא "מציאה". זה פשוט איתור של בית שעונה על כמה שיותר סעיפים בצ'ק ליסט שלך. אם יש לך מספיק כסף הוא יענה על כל הסעיפים, ואם אין לך אתה תתפשר על חלקם.
מיקום למשל זו התפשרות והיא התפשרות מקובלת מאוד שלא מעט אנשים עשו ועושים. חלקם מתחרטים על זה וחלקם לא.
אני לא מכיר אנשים שרוצים לגור בר"ג אבל מחוסר ברירה עוברים לערד.
כן מכיר כאלה (הנה היה אחד כאן בשרשור) שקונים בפ"ת או ראש העין, אז גם אלו שמתפשרים יש להם גבולות, הם לא מתאבדים על דירה כמו שאתם מתארים.

לא מבין מה לא בסדר בלסמן מטרה (דירה) ואז לחשוב איך להשיג אותה. זה לא שונה מלסמן כל מטרה אחרת בחיים ואז להשיג אותה.

למה זו לא מציאה?

נקביל את זה לקניית רכב.

רכב במחיר מחירון, עם קילומטראז׳ נמוך ושטופל בצורה יותר קפדנית ממה שמגדיר היצרן. אני הייתי מגדיר את זה כמציאה למרות שהמחיר הוא בדיוק כפי שקבע המחירון.

מה לא בסדר בלסמן מטרה? לסמן מטרה זה בסדר גמור... אבל הגישה הזו של אני רוצה דירת חמישה חדרים שעולה 2 מיליון אבל בעצם אני יכול להרשות לעצמי רק דירת שלושה חדרים שעולה 1.2 מיליון, עכשיו בוא נראה מאיפה אני מגרד כסף ולוקח הלוואות וכו׳ כדי לקנות עכשיו דירת חמישה חדרים.

איך אתה בוחר רכב? יש לי תקציב של 50 אלף, עכשיו בוא נבדוק אילו רכבים רלוונטיים בתקציב שלי. ככה לטעמי נכון לעשות במידה מסוימת גם בבחירת בית, נניח יש לי 250 אלף ש״ח ז״א אני יכול לקנות בית בשווי של מיליון ש״ח, עכשיו מה האופציות העומדות לפני.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

להניח שאנשים שונאים להפסיד יותר משאוהבים להרוויח זו גם הנחה שגויה על אופי האדם.

https://he.wikipedia.org/wiki/שנאת_הפסד

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

למי יש ניסיון בלהיות חייב מיליונים לבנק בגיל 30? כמעט לאף אחד.

ניסיון בלהיות חייב מאות אלפים יש להרבה אנשים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ולמרות זאת אנשים משקיעים, אז?

מאות אלפים זה לא מיליונים. אבל זאת האפשרות היחידה של אנשים להכניס יציבות לחיים. כל עוד יש להם מאיפה לגייס הון ראשוני, ימשיכו לקנות דירות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Katom כתב:

אין פה כוחות נפשיים סגוליים ולא אורך רוח מיוחד, יש פה עניין של נסיון.

ברור משקיעים מנוסים לא עושים טעויות ולא מפסידים כסף.

יש פה בהחלט הרבה פסיכולוגיה והתנהגות המונים אחרת לא היו מפולות.

מהיכרותי עם רוב האנשים זה לא יתאים להם.

גם לך לא בטוח שזה יתאים. אין לי מושג כמה זמן אתה משקיע ואלו משברים כבר חווית בשוק.

ב2008 היית בפנים? 

לפני 40 דקות, BloodFist כתב:

למה זו לא מציאה?

זו לא מציאה כי זה מחיר השוק. 

בדירות אין מחירון לוי יצחק יש עסקאות שנעשו באותו אזור. אם קנית באותו מחיר כמו כולם זו לא מציאה.

אם אתה ומשה קניתם דירות באותו רחוב באותו סדר גודל של מחיר אז שניכם מצאתם מציאה? ואם 20 אנשים קנו כמוכם אז כולכם מצאתם מציאה?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום אין כמעט מציאות בנדל"ן.

אם המחיר זול ממה שהדירה שווה כנראה זה בגלל משהו שאתה לא רואה.

(בעיות טאבו, בעיות רטיבות, שכנים גרועים, רעש בלילה ושאר דברים)

כך שדירה זולה במיוחד צריכה בדיקה יסודית.

(זה לא אומר שדירה לא זולה לא צריכה בדיקה)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנכתב מעלי, מציאות מוצאים כשהשוק חלש ויש אנשים שמוכרחים למכור, גם בהפסד.

כשהשוק רותח כמו היום, אין מציאות.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, farkash7 כתב:

ברור משקיעים מנוסים לא עושים טעויות ולא מפסידים כסף.

לא רואה איך זה קשור לתגובה שלי.

לפני 47 דקות, farkash7 כתב:

גם לך לא בטוח שזה יתאים. אין לי מושג כמה זמן אתה משקיע ואלו משברים כבר חווית בשוק.

ב2008 היית בפנים? 

2008 או 2000 משבר פרחי הטוליפ לא רלוונטי לי כי אני אישית משקיע כסף שאני יכול לאבד.

גם אם מחר התיק יתאפס אני לא אמות מרעב, ואם הוא ישאר ב0 אז כנראה שכסף, משכנתא ודירות הן כבר לא הבעיות הכי דחופות של האנושות.

הדיון הוא לא עליי, הדיון היה אמור להיות על העובדה שאפשר גם אחרת, ועם קצת סבלנות,רצון ותכנון ארוך טווח אפשר לקנות בית בנוחות מבלי להשתעבד לחלוטין לבנק.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, Katom כתב:

גם אם מחר התיק יתאפס אני לא אמות מרעב, ואם הוא ישאר ב0 אז כנראה שכסף, משכנתא ודירות הן כבר לא הבעיות הכי דחופות של האנושות.

בוודאי שזה רלוונטי כי אתה מדבר באוויר. אם היית חווה משבר אחד או שניים, יוצא מהם עם הפסד כבד (סביר להניח) ונשאר בשוק ההון עם סכומי כסף משמעותיים וממשיך להגדיל אותם הייתי אומר שאתה לא מדבר באוויר.
חוץ מזה למה אתה קושר קשר ישיר בין שוק ההון למחירי הדירות?
אם מחר התיק שלך יתאפס אתה אולי לא תמות ברעב, אבל אם התיק הזה הכיל גם את ההון הראשוני שלך כנראה שדירה לא תהיה לך.

תראה כמה זמן לקח לנאדסק לחזור לשער של משבר הדוטקום. תראה כמה זמן לקח למדדים ביפן לחזור לרמות של המשבר בתחילת שנות ה-90...
מה שיורד לאפס חוזר לרמתו הקודמת לאט... לאט מאוד אם בכלל.

לפני 49 דקות, Katom כתב:

הדיון הוא לא עליי, הדיון היה אמור להיות על העובדה שאפשר גם אחרת, ועם קצת סבלנות,רצון ותכנון ארוך טווח אפשר לקנות בית בנוחות מבלי להשתעבד לחלוטין לבנק.

לא הראת פה שום דבר.
אתה מדבר באוויר, "קצת סבלנות, רצון ותכנון ארוך טווח", אלו דיבורים באוויר. יש הבדל בין לדבר לבין לעשות, וכבר אמרתי רבים כולל אנשים מנוסים דיברו וכאשר הגיע שעת המבחן עשו טעויות. כשמגיע משבר בשוק, משבר בחיים, משבר בעבודה הכי קל זה למכור את תיק המניות.

הראת שיש אופציה תאורטית להגיע לדירה עם משכנתא קטנה. יקח לך שנים להגיע למצב הזה, תצטרך בדרך להשקיע את כספך בסיכון גבוה כי מה לעשות כדי לקבל תשואה על הכסף בימינו נדרש סיכון גבוה. באם לאחר אותם שנים באמת תעמוד בתוכנית שלך, לא תעשה בדרך טעויות ובדיוק כשתמצא דירה טובה השוק לא יהיה בסופה של נפילה אז כן תוכל לקנות דירה עם משכנתא מינימלית.

במקום כל הסיפורים האלה אתה יכול לקנות עכשיו דירה עם משכנתא "גדולה". 

אני לא מבין בדיוק מה הבעיה עם המסלול השני? החוב? מה בדיוק כל כך רע בחוב? אתה יודע שרוב מדינות העולם נמצאות בחובות? אתה יודע שלרוב החברות יש חוב?
חוב הוא אמצעי למטרה. אם המטרה שלך היא וודאות, לרכוש דירה, חוב בדמות משכנתא יכול להיות גם "מתנה". הרי לא תקבל חוב בתנאים כאלה אף פעם.
אתה מקבל וודאות הרבה יותר גבוהה. יש לך דירה, זו הייתה המטרה שלך והשגת אותה. אתה יודע די בוודאות באילו תנאים השגת אותה, מסול משכנתא שתוכנן נכון יהיה "עמיד" לשינויים בשוק. אתה יודע כמה כסף זה יעלה לך בסוף וכמה זה יעלה לך בכל חודש. מה יותר וודאי מזה?

מי שלא מחפש וודאות כנראה שלא דחוף לו לקנות דירה. מי שמחפש דירה רוצה וודאות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, ישה כתב:

הסבירו לך אחרים את ישה עשו זאת היטב אבל אתה ממאן להבין

אנחנו במדור המכוניות

גלגל עולה 250 שקלים ויש לי 250 שקלים 

בבורסה אתה קונה גלגל אחד בנדלן אתה קונה 4 גלגלים. אחד בכספך 3 בכספו של הבנק 

ואם מחיר הגלגלים עולה אני מרוויח על כל ה 4 גלגלים 

ולגבי הסיכון

נער הייתי וגם זקנתי

ראיתי אלפי מקרים בהם מניות נחתכו לאפס או קרוב לכך לא ראיתי מקרה אחד של דירה כזה.

אבל כל החיים לפני . 

ואלה, הופתעתי לרעה, חשבתי שיש לך ידע במימון והשקעות, מסתבר שלא... אתה ממשיך להתייחס ל- "מניה=חברה" ולא "מניה=הון עצמי בחברה".

בבורסה יש חברה שמחזיקה ב- 4 גלגלים, היא מימנה 3 גלגלים בחוב מהבנק/אג"ח וגלגל אחד בהון עצמי. אתה קונה חלק מההון העצמי הזה. אם השווי של ה- 4 גלגלים עולה ההון העצמי שאתה מחזיק מרוויח על כ- ה- 4. בדיוק אותו הדבר מבחינת ההיגיון. אם ניכנס לדקויות, החברות בבורסה בדרך כלל ממונפות פחות מ- 75% חוב כיוון שהסיכון של הפעילות שלהן גבוה מלהחזיק דירה. מה שכן, כיוון שהסיכון של הפעילויות שלהן גבוה יותר, גם התשואות של הפעילות גבוהות משל דירה.

לא ראית מקרה אחד של אקוויטי של דירה יורד ל- 0? תחזור אחורה כ- 13 שנים לארה"ב, אנשים זרקו את הדירות לבנקים. לא משקף את הסטטיסטיקה בישראל? גם אין להשליך מהשקעה במניה ספציפית בסיכון גבוה להשקעה במדד מניות מרכזי (מתי הם נחתכו לאפס או קרוב לכך, תזכיר לי?).

נער היית וגם זקנת, אבל לפעמים ניסיון לא מספיק, צריך גם ידע. מתנצל על השפה המעליבה, אבל זה גם הטון שלך. 

וחשוב להדגיש, אני לא תופס צד בויכוח של מה עדיף לעשות עם החסכונות, לקנות דירה או להשקיע בבורסה, יש יתרונות וחסרונות לגבי כל דבר והם כבר נכתבו פה מספיק פעמים. חשוב מאוד להכיר אותם ושכל אחד ינסה לבחור מה מתאים לו, לפרמטרים האישיותיים שלו ולידע שלו. אבל הטענה "השקעה בדירה עדיפה על פני מניות כי היא ממונפת ומניות לא" אינה נכונה כלל וכלל. 

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו מעליי, הבונוס הגדול של נדל''ן הוא מינוף שלא קיים ברמת המשקיע הפרטי בשוק ההון.

אגב יש אופציה -למתאבדים בלבד- להתמנף חזק גם בשוק ההון.

זה עובד כך, חלק מבתי ההשקעות בישראל נותנים הלוואות בריביות זולות מאוד (p-) עד 80% מהכסף שנמצא בתיק.

אתה שם 200 אל''ש, לוקח חזרה 160, הולך לבית השקעות אחר שם 160 לוקח חזרה 128, וכך הלאה והלאה, בסופו של דבר על 200 מזומן תוכל להשקיע קרוב ל700 אל''ש..

אם התיק עלה בx% הרווחת x4.

למה זה למתאבדים?

כי כמו שנכתב אין ספור פעמים אדם רגיל שרואה מפולת של 30-40%, בורח ונועל הפסד. כשזה כסף שלך זה כואב אפילו כואב מאוד, כשאתה ממונף x3 והשוק נפל ב 30%, מחקת 100% מההון עצמי שלך ונשארת עם חוב לבית ההשקעות של 70% מסך ההשקעה. זה בדיוק מסוג הדברים שגורמים לאנשים לקפוץ מהגג.

בנדל''ן לפחות בארץ, הסיכון הזה פשוט לא קיים, ואין לך אפשרות לברוח בלחיצת כפתור מהשוק וכו', ולכן יותר קל לאנשים למנף את עצמם לדעת.

בתאריך 29.8.2021 בשעה 13:52, Gosser1860 כתב:

מקבל. אבל הבנק לא זורם לתת לי הלוואה לרכוש את המניה בדומה לדירה. למה?

בתאריך 29.8.2021 בשעה 14:03, BarryG כתב:

כי זה מינוף על מינוף. הבנק מניח שהחברה כבר ממונפת בשיעור האופטימלי מבחינת סיכון מול עלות, ולא רוצה לתת מינוף נוסף. 

אני חושב שיש תשובה נוספת, כשהבנק מלווה לך כסף עבור דירה הוא מקבל הערכת שמאי ספציפית לנכס הנקנה/הממושכן, הבנק יודע את הסיכון (או אי הסיכון) בנדל''ן בארץ, הוא יודע בדיוק למה הכסף משמש, ובהתאם לכך מחליט האם שווה לו לקחת את הסיכון ובאיזה ריבית לתמחר את ההלוואה.

בנק שיתן לך הלוואה להשקעה בשוק ההון, אין לו מושג האם תשקיע באג''ח/מדדים/מניה ספציפית, הוא לא יכול להעריך את הסיכון של ההשקעה כי כל רגע אתה יכול לעבור לאפיק השקעה אחר, השקעה במניה ספציפית יכולה להתאפס לחלוטין..

אז הבנק פשוט לא מלווה לך. אגב יש גם תקנות של בנק ישראל שאוסרות על מתן הלוואת משכנתא על דירה קיימת לצורך השקעה בשוק ההון, אבל זה נועד להגן על האנשים ופחות על הבנקים. 

עריכה-

@BarryG

אתה מפספס את ישה ושאר המגיבים,

אותי לא מעניין כמה החברה ממונפת, נניח והתשואה גם בשוק ההון וגם בנדל''ן היא 5% לשנה, בשוק ההון חברה ממונפת עושה תשואה כזו, ובנדל''ן דירה עושה תשואה כזו. 

לי יש 250 אל''ש, אני יכול לשים בשוק ההון ולסגור שנה עם 262.5 אל''ש, אני יכול להתמנף על דירה ולסגור שנה עם מליון ו 50 אל''ש, מחזיר את ההלוואה בסך 750, ונשארתי עם 300 אל''ש רווח של 50 מהון עצמי של 250. (הכל מטאפורי כמובן, יש הוצאות קניה ומכירה וכו')

מה שיש מאחורי המסך לא מעניין אותי בכלל..

הסיפר עם הדירות בארה''ב ב2008, לא רלוונטי בכלל.

הדירות שם לא ירדו ל0, הם ירדו ל70%, א-ב-ל

1. בארה''ב יכולת לקבל 100% משכנתא,

2. יכולת בכל רגע נתון להניח מפתחות ולתת לבנק לשבור את הראש,

מה שיצר מצב שאנשים קלטו שהחוב גדול מערך הנכס, אפילו רק ב5% השאירו לבנק את הנכס ומחקו את החוב שלהם!

בישראל המינוף נמוך יותר. ובנוסף לקחת משכנתא מליון, לא עמדת בהחזר? זרקת לבנק את הנכס, הוא נמכר ב 800 אל''ש. אתה נשאר חייב 200 אל''ש לבנק. 

במצב כזה אנשים לא זורקים דירות לבנקים, כי החוב שלהם יושב עליהם ולא על הנכס בלבד, אלא נשארים עם הדירה ומשלמים. 

ובמצב כזה הבנקים לא מציפים את השוק בדירות מעוקלות ולא גורמים לקריסה של המחירים.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר
  • אהבתי 1

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, איצי בר כתב:

@BarryG

אתה מפספס את ישה ושאר המגיבים,

אותי לא מעניין כמה החברה ממונפת, נניח והתשואה גם בשוק ההון וגם בנדל''ן היא 5% לשנה, בשוק ההון חברה ממונפת עושה תשואה כזו, ובנדל''ן דירה עושה תשואה כזו. 

לי יש 250 אל''ש, אני יכול לשים בשוק ההון ולסגור שנה עם 262.5 אל''ש, אני יכול להתמנף על דירה ולסגור שנה עם מליון ו 50 אל''ש, מחזיר את ההלוואה בסך 750, ונשארתי עם 300 אל''ש רווח של 50 מהון עצמי של 250. (הכל מטאפורי כמובן, יש הוצאות קניה ומכירה וכו')

מה שיש מאחורי המסך לא מעניין אותי בכלל..

אני לא מפספס, הדוגמה שלך לא טובה כי היא לא משווה תפוחים לתפוחים- אתה מציג את זה כאילו הסיכוי לתשואה של 5% בשוק ההון (ניח, S&P500) שווה ערך לעליית מחיר דירה ב- 5% בשנה. למה זה לא תפוחים לתפוחים? המניות עצמן הן של חברות ממונפות בערך ב- 50%, אז מה שאתה מציג לי בפועל זה: "תראה, מחיר הדירה שלי עלה ב- 5% בזמן שמחירי החברות עלו ב- 2.5%". אני מניח שמוסכם שהשקעה בדירות בישראל מסוכנת פחות מהחברות ב- S&P500, אז הדוגמה שלך אומרת שבשנה ממוצעת מחירי דירה בישראל עולים פי 2 מהתשואות של חברות בסיכון גבוה יותר.

רוצה לעשות השוואה קצת טובה יותר (ועדיין רחוקה מאידיאלית)? תבדוק כמה עלו ב- 12 החודשים האחרונים חברות ייזום נדל"ן למגורים, שמחזיקות בקרקעות. הנתונים- דמרי- 122%, אפריקה מגורים- 67%, אזורים- 114%. יודע למה? כי שם יש גם מינוף ברמת חוב פיננסי וגם מינוף מעצם ההחזקה בקרקע במקום דירה (מינוף תפעולי כי עליית מחירי דירות עוברת ברובה למחיר הקרקע). נכון שההשואה לא מושלמת, יש סיכון הקמה וכו', אבל הדוגמה הזאת ממחישה שלהגיד שאין מינוף בהשקעה במניות זה פשוט טענה לא נכונה בצורה מוחלטת.

עוד כמה דקויות- מינוף 75% זה רק לדירה ראשונה, ורק כשקנית אותה. עם כל שנה שעוברת המינוף שלך יורד. הוצאות קניה ומכירה גם כן משמעותיות מאוד כמובן.

תוספת מאוחרת:

הערה כללית, כשמנתחים כל השקעה צריך להסתכל על נכס הבסיס והתשואה שהוא נותן, ואז על המינוף, והתשואה של האקוויטי אחרי מינוף. להשיג תשואות גבוהות על ידי מינוף גבוה מאוד זאת לא חוכמה גדולה כי זה פשוט עניין של התאמה לתיאבון הסיכון.

אם מישהו מחזיק בדירה ב- 1 מיליון בלי משכנתא והיא עולה ב- 3% אז הוא עשה 3%, אם מישהו מחזיק באותה דירה עם 500 א' משכנתא אז הוא עשה 6% (נניח שהשכירות קיזזה את הריבית). אז מה, המסקנה שמי שעשה 6% חכם יותר? לא, הוא פשוט בחר להיות בסיכון גבוה יותר. 

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אני הקצנתי בשביל הדוגמא.

אבל גם עכשיו אתה אומר שהשתואה בשוק ההון גבוהה מנדל''ן, לא על זה הוויכוח, זה טיעון אחר לגמרי, הדיון היה על מינוף למשקיע הפרטי בהשקעות..

כמובן שעיסקה לא ממונפת שמרוויחה תשואה x 10 מעיסקה ממונפת בx4, אופציה א' עדיפה.

אגב גם בדוגמאות שלך, אני לא חושב ש s&p עלה בעשור האחרון x4 מדירה בישראל כולל ההכנסות משכירות, אני בכוונה לא מדבר על מניות ספציפיות כי יכול להיות שמחר תתגלה פרשת שחיתות בדמרי והמניה תיפול ב 50%.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BarryG כתב:

ואלה, הופתעתי לרעה, חשבתי שיש לך ידע במימון והשקעות, מסתבר שלא... אתה ממשיך להתייחס ל- "מניה=חברה" ולא "מניה=הון עצמי בחברה".

עזוב אותך משטויות

אני הוא שקונה בשקל מוכר בשני שקל ומרוויח את ה 10% שלי

לפני כשעה, BarryG כתב:

בבורסה יש חברה שמחזיקה ב- 4 גלגלים, היא מימנה 3 גלגלים בחוב מהבנק/אג"ח וגלגל אחד בהון עצמי. אתה קונה חלק מההון העצמי הזה. אם השווי של ה- 4 גלגלים עולה ההון העצמי שאתה מחזיק מרוויח על כ- ה- 4. בדיוק אותו הדבר מבחינת ההיגיון.

יש  קשר רופף בין החזקות החברה לשווי המניה והעובדה  היא הדוגמאות שהבאת 

לפני כשעה, BarryG כתב:

אם ניכנס לדקויות, החברות בבורסה בדרך כלל ממונפות פחות מ- 75% חוב כיוון שהסיכון של הפעילות שלהן גבוה מלהחזיק דירה. מה שכן, כיוון שהסיכון של הפעילויות שלהן גבוה יותר, גם התשואות של הפעילות גבוהות משל דירה.

לא ראית מקרה אחד של אקוויטי של דירה יורד ל- 0? תחזור אחורה כ- 13 שנים לארה"ב, אנשים זרקו את הדירות לבנקים. לא משקף את הסטטיסטיקה בישראל? גם אין להשליך מהשקעה במניה ספציפית בסיכון גבוה להשקעה במדד מניות מרכזי (מתי הם נחתכו לאפס או קרוב לכך, תזכיר לי?).

נער היית וגם זקנת, אבל לפעמים ניסיון לא מספיק, צריך גם ידע. מתנצל על השפה המעליבה, אבל זה גם הטון שלך. 

אתעלם מהבוטות האישית

אבל עזוב אנחנו בישראל למיטב זכרוני אז דוגמאות מהשוק האמריקאי שעובד באופן שונה לא רלבנטיות כבר ענו לך על זה בפרוטרוטרוט 

לא יודע איפוא היית ב1982שמניות צנחו לאפס או ב1983 שהבורסה הייתה קורסת עם כל מניות הבנקים ואיתם כל אזרחי ישראל  , מזל שממשלת ישראל הכניסה את היד לכיס ונתנה מצנח.

לפני כשעה, BarryG כתב:

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...