Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, farkash7 כתב:

הבעיה היא כאשר מסתכלים על דירה למגורים תחת קטגוריה של השקעה. דירה למגורים היא לא השקעה בעיני.

הבעיה שזה עולה כמו שזה עולה בדיוק מהסיבה שזה נחשב בעיני רבים להשקעה בטוחה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, עידן. כתב:

אפס עזרה. תיארתי לפני כמה עמודים מה קניתי, איך חסכתי ובאיזה גיל. מוזמן לחפש

קצת לא ברור לי איך בחור חוסך 3500 שקל כל חודש ועוד אוכל כל יום בחוץ.

אני עובד שעות נוספות ומרוויח לא רע, נוסע ברכב ישן, לא מבזבז כסף בכלל (לא קונה בגדים או מוצרי אלקטרוניקה אוכל בחוץ פעם בחודש ופעם בשנה-שנתיים חו"ל משכיר דירה קטנה לא באזור סופר מבוקש) ועדיין בחמש שנים חסכתי באזור ה120 אלף שקל (אפשר להגיד 150 אם לוקחים את הקרן השתלמות בחשבון) בחשבון גס יוצא שאני חוסך 2000 שקל בחודש.

אז מהזווית שלי קצת קשה לי להבין איך מה שאתה אומר אפשרי

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה דיכאון איתכם. ואחרי זה יורדים על דור המילניום שהם מבזבזים בלי הפסקה. גם מי שמתכלב נשאר כלב.

• אהבתי 4

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Gavrik כתב:

אני עובד שעות נוספות ומרוויח לא רע, נוסע ברכב ישן, לא מבזבז כסף בכלל (לא קונה בגדים או מוצרי אלקטרוניקה אוכל בחוץ פעם בחודש ופעם בשנה-שנתיים חו"ל משכיר דירה קטנה לא באזור סופר מבוקש) ועדיין בחמש שנים חסכתי באזור ה120 אלף שקל (אפשר להגיד 150 אם לוקחים את הקרן השתלמות בחשבון) בחשבון גס יוצא שאני חוסך 2000 שקל בחודש.

אה? איפה כתבתי שאני אוכל כל יום בחוץ? רחוק מזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, vadim6385 כתב:

הנקודה שלי זה מאיפה אתה כל כך בטוח שאותם 3 מיליון יהיו שווים את מה שהם שווים היום?

אין לי מושג כמה הם יהיו שווים, אני יודע שאם כסף יהיה אמצעי חליפין, 3 מיליון יהיו שווים יותר מ2 מיליון.

מכאן שכמה שיותר ממנו - יותר טוב. השקעה לטווח ארוך זו דרך לצבור יותר ממנו.

וזה בתנאי שבכלל תשרוד עד גיל פרישה.

זה בתנאי שבכלל תשרוד את היום. ואז את מחר. ואז את מחרתיים.

לפני 8 שעות, farkash7 כתב:

משכנתא לעומת זאת היא התחייבות שקל בהרבה לאנשים לעמוד בה, פשוט כי אין להם ברירה, הם חתמו על חוזה. אם הם יפרו את החוזה הם יפסידו את הבית+כל מה שהם שילמו עד עכשיו ויזרקו לרחוב/יתחילו לשלם שכירות.

עם זה אני חד משמעית מסכים, אנשים מעדיפים להיות במינוס מאשר בפלוס, אולי בגלל גישה כזאת:

וזה בתנאי שבכלל תשרוד עד גיל פרישה.

אני לא רוצה להיות מונע ע"י פחד (לא להפסיד את הבית), אני לא רוצה שהבחירות שלי בחיים יהיו מבוססות על איך אני ממשיך להחזיר משכנתא.

אני כן רוצה שהבחירות שלי בחיים יהיו מבוססות על טובתי וטובת משפחתי עד כמה שאפשר.

אבל אני אישית לא מבין למה כמה מיליונים בשוק ההון גורם לאנשים יותר חוסר נוחות מאשר כמה מיליונים בחוב לבנק.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, אני חושב שהסיבה היחידה לשקול לקנות דירה היא לא כי זו השקעה בטוחה, אלא כי שוק השכירות בארץ לא יציב ולא מעודד השכרה לטווח ארוך. אם זה ישתנה כנראה שיהיו לא מעטים שיוותרו על הקניה. הבעיה היא שכדי שזה יקרה צריך רגולציה שתדחוף בכיוון הזה, ולזה נראה לי אין שום סיכוי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, עידן. כתב:

אוכל בחוץ על בסיס יומיומי לאורך 10 שנים מגרד את החצי מליון שח מלמטה

לפני 3 שעות, עידן. כתב:

אה? איפה כתבתי שאני אוכל כל יום בחוץ? רחוק מזה

ציטוט אחד למעלה ☝🏼

לפני 9 שעות, farkash7 כתב:

וואלה דיכאון איתכם. ואחרי זה יורדים על דור המילניום שהם מבזבזים בלי הפסקה. גם מי שמתכלב נשאר כלב.

יש לי כלב חיי כמו מלך, הוא ביקש לא להעליב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסביר משהו לאט

היתרון שברובו הגדול לא קיים בבורסה הוא המינוף.

אתה בא עם 25% ומקבל מימון של 75% 

אם לא היית אהבל לקחת אותו במסלול פריים ובמסלול קל"צ שניהם לא צמודים לכלום

ואילו ה 100% של הדירה שלך צמוד למדד משוגע של עליית מחירי הדיור 

ובמהלך השנים אתה מקטין את חובך הלא צמוד במקום  "לזרוק " שכר דירה לבעל הבית .

אלה היו 60 שניות 

• אהבתי 2

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, ישה כתב:

נסביר משהו לאט

היתרון שברובו הגדול לא קיים בבורסה הוא המינוף.

אתה בא עם 25% ומקבל מימון של 75% 

אם לא היית אהבל לקחת אותו במסלול פריים ובמסלול קל"צ שניהם לא צמודים לכלום

ואילו ה 100% של הדירה שלך צמוד למדד משוגע של עליית מחירי הדיור 

ובמהלך השנים אתה מקטין את חובך הלא צמוד במקום  "לזרוק " שכר דירה לבעל הבית .

אלה היו 60 שניות 

טעות, כשאתה קונה מניות בבורסה הן בדרך כלל של חברות ממונפות. זה שאתה רואה "מניה" כנכס לא אומר שזה נכס הבסיס, כמו דירה. נכס הבסיס הוא חברה, ואתה קונה את האקוויטי שלה, שהוא כבר ממונף ברוב המקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי דיי כבר עם הנרטיב הזה של ״זרקת כסף לבעל הבית, מימנת לו משכנתא״

חברים, תרצו או לא - יש לבנאדם הוצאות דיור בחייו, או שאתה קונה, או שאתה שוכר, בכל מקרה תצטרך לשלם x כסף עבור קורת גג.
כל ההודעות של בומרי הפורום מתבססות על זה ששכירות זה זריקת כסף לפח.

• רעיון טוב! 6
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Gavrik כתב:

אפשר ועוד איך, מאז שסיימתי את הלימודים אני עובד בערך 3.5 שנים, בזמן הזה חסכתי כ-190 אלף למרות שאני אוכל כל יום בחוץ ולפעמים אפילו יותר מפעם אחת.

גר בשכירות, רכב מהעבודה, טס פעמיים שלוש בשנה לחול ובאופן כללי די בזבזן.

אם אתה לוקח בחשבון את ההשתלמות אז אפשר להגיד אפילו שחסכתי כ-250 אלף.

מצטרף לדיון הזה לאחר שאני קורא פה כמה שבועות,

בנאדם בן 30 כמוני מרוויח יחסית מעל הממוצע - חסך עד היום כ-300 אלף לדירה.

הבת זוג מביאה עוד סכום יפה, ביחד מגיעים ל-700-800 אלף הון עצמי.

רוצים לגור במקום נורמלי באיזור ירושלים - קרוב למשפחה ולחברים (לא חייב אותה שכונה, אבל איזור ירושלים) - עדיין כדי לגור במקום נורמלי צריכים לקחת משכנתא של כ-1.2 מיליון לדירת שלושה חדרים.

כל הזמן הזה חשבתי שהשוק יתאזן אבל הוא כבר הגיע למצב של בועה, אם חשבתי שאני אחסוך עוד קצת וזה יעזור לי לקחת פחות משכנתא אז הבועה התפוצצה לי בפנים.

דירת שלושה חדרים בירושלים באיזור קרית יובל(שזה יחסית שכונה סבירה, לא שכונת יוקרה) נושקת ל-2 מיליון, אם זה המצב של הדור שלי אז הדור הבא בכלל יהיה אבוד.

עריכה אחרונה על ידי Abergel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, BarryG כתב:

טעות, כשאתה קונה מניות בבורסה הן בדרך כלל של חברות ממונפות. זה שאתה רואה "מניה" כנכס לא אומר שזה נכס הבסיס, כמו דירה. נכס הבסיס הוא חברה, ואתה קונה את האקוויטי שלה, שהוא כבר ממונף ברוב המקרים.

טעות גדולה

מה איכפת לי עם החברה ממונפת בבורסה  אני קונה ב 100 ש"ח מניה ב 100 ש"ח 

בדירה אני קונה ב 25 שח מניה שהיא למעשה דירה ב 100 ש"ח 

לפני 8 דקות, maxcher כתב:

אולי דיי כבר עם הנרטיב הזה של ״זרקת כסף לבעל הבית, מימנת לו משכנתא״

חברים, תרצו או לא - יש לבנאדם הוצאות דיור בחייו, או שאתה קונה, או שאתה שוכר, בכל מקרה תצטרך לשלם x כסף עבור קורת גג.
כל ההודעות של בומרי הפורום מתבססות על זה ששכירות זה זריקת כסף לפח.

כמו שאוכל זה לא זריקת כסף לפח אבל במקום לשלם שכירות תשלם משכנתא באותו גובה ושם חלק הולך וגדל מקטין את החוב שלך .

יש מבין

• אהבתי 3
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ישה כתב:

טעות גדולה

מה איכפת לי עם החברה ממונפת בבורסה  אני קונה ב 100 ש"ח מניה ב 100 ש"ח 

בדירה אני קונה ב 25 שח מניה שהיא למעשה דירה ב 100 ש"ח 

ואלה לא מתאים לך, תורת המימון בסיסית...

מה זה משנה אם המינוף ברמה שלך או ברמת החברה שאתה קונה, עדיין יש מינוף ביחס לנכס הבסיס ואתה נהנה ממנו. 

בשנים האחרונות אפשר לקנות בבורסה בארץ מניות של חברות ריט שמחזיקות בדירות להשכרה בישראל, כמובן שהחברות האלה ממונפות. אז מה תגיד, כשאתה קונה מניות של ריט דיור להשכרה אתה קונה אחזקה בדירות בלי מינוף? במיוחד ששם, בגלל שמדובר בחברה שמחזיקה בדירות בפיזור גדול ונסחרת בבורסה, המימון יותר זול מהמשכנתא שהיית לוקח. 

הבהרה: לא מדובר בהמלצה לרכישת מניות של ריטים של חברות דיור להשכרה, יש גם אספקט של עלויות ניהול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מתקיימים התנאים הבאים:

1. יש לך כסף לקנות דירה

2. הכסף הזה לא מושקע ולא "עושה כסף" [בגובה של שכר הדירה לפחות]

3. אתה בכל זאת בוחר לשכור דירה ולא לקנות

= אתה זורק כסף לפח

אבל

אם אין לך כסף לקנות דירה = אתה בכלל לא במשחק, והרי צריך לגור איפשהו, נכון? אז שכירות אינה זריקת כסף לפח

או

יש לך כסף לקנות דירה, אבל הכסף הזה עובד בשבילך והוא מרוויח לגר יותר מעלות שכר הדירה = שכירות אינה זריקת כסף לפח [ואפילו להיפך]

• רעיון טוב! 4
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Abergel כתב:

אפשר ועוד איך, מאז שסיימתי את הלימודים אני עובד בערך 3.5 שנים, בזמן הזה חסכתי כ-190 אלף למרות שאני אוכל כל יום בחוץ ולפעמים אפילו יותר מפעם אחת.

גר בשכירות, רכב מהעבודה, טס פעמיים שלוש בשנה לחול ובאופן כללי די בזבזן.

אם אתה לוקח בחשבון את ההשתלמות אז אפשר להגיד אפילו שחסכתי כ-250 אלף.

אז אתה מרוויח כנראה ממש טוב וגם הרכב מהעבודה עוזר.
ממוצע השכר בארץ הוא באזור ה10 בחשבון, אם ניקח ממוצע שכר של צעירים בני 20 עד 30 אז הוא נמוך עוד יותר (באזור ה7 אלף שקל).
להשכיר דירת שתי חדרים באשקלון באזור שהוא לא אזור פשע (לא בעתיקות) עולה +-2700 ש"ח כולל ארנונה וחשבונות זה כבר מגרד את ה4000.
600 שקל לקניות בסופר, 300 לתקשורת ובידור, 1800 שקל הוצאות רכב ואתה נשאר בלי שקל אחד על התחת.
-בלי לימודים, בלי לטוס לחו"ל, בלי להפנק - לא נשאר לך שקל.

בחשבון פשוט אתה כנראה מרוויח פי 3 יותר מהממוצע כי אם תיקח את הוצאות החובה שהן באזור ה7 בחודש ותוסיף את מה שאתה מדבר אליו אתה צריך להרוויח מעל ל15 אלף בחודש כדי שזה יהיה בר קיימא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...