Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

סתם מעניין אותי מה יש בגנים האלה שזה עולה 3.5 לחודש (בערך שכר דירה סבירה בכפר סבא).

מאכילים שם את הילדים וואגיו ויש הופעה של יובל המבולבל (או מי שזה לא יהיה עכשיו) כל יום?

וכמה אתה חושב שמערכת החינוך עולה למשלם המסים פר תלמיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, BarryG כתב:

ניחוש מושכל - הרבה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

תמיד אפשר לקחת הלוואה בשוק האפור

הנה יש פרסומת פה בפורום אפילו

Capture+_2021-09-02-06-14-33.png

סתם מעניין אותי מה יש בגנים האלה שזה עולה 3.5 לחודש (בערך שכר דירה סבירה בכפר סבא).

מאכילים שם את הילדים וואגיו ויש הופעה של יובל המבולבל (או מי שזה לא יהיה עכשיו) כל יום?

נתחיל מזה שעלות השכירות של הגן + ארנונה.

בדרך כלל זה לא יהיה גן 30 מ"ר 

אלא גן של סביב 100 מ"ר + גינה.

אם זה מקום יקר אז סביב להניח שעלות השכירות היא סביב 8 אלף (שכירות + ארנונה)

כך שגן של 10 ילדים (זה מה שיש בפרטי בערך) צריך לקחת מכל ילד סביב 1200 ברוטו כדי שנטו יכנס 800 לכסות את עלות המבנה 

תביא גננת תתן לה שכר מינימום (או 2 גננות שיתחלקו בניהן בשעות)

היא עובדת כל יום 9 שעות (7 וחצי עד 4 וחצי)

וביום שישי עד 1 נגיד שזה 5.5

זה סביב 220 שעות בחודש.

6500 כמעט ברוטו לגננת.

עלות מעסיק יהיה כמעט 8000 

משמע שההורים צריכים לשים כמעט 12000 שח בחודש בברוטו כדי שיהיה 8000 נטו.

עד עכשיו 2400 כמעט.

תוסיף על זה חשמל, מים, ביטוח. רישוי. אוכל. בלאי של משחקים, נקיון, חוגי חיות(ושטויות כאלה)

ותראה שאתה מגיע למספרים האלה.

בקבוצות קטנות זה לא הכי רווחי להפעיל גן.

מי שרווחי לו זה שעושים את זה משפחתון בבית ואז עוד מזדכים על השכירות של הבית שלהם כהוצאה מוכרת.

אבל לא שווה את הכסף אם פתחו לך זאטוטידה בבית הפרטי שלך.

או שיש כאלה שפותחים גן ענק,

למשל הבנות שלי היו במעון שהוא קומפלקס ענק של 10-12 קבוצות עם מטבח+מבשלת.

מאמין ששם הרווחים כבר גדולים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמצחיק זה שמאשימים את אלקין. בזמן שהוא בתפקיד אי אפשר להוציא היתר למלונה לצ'יוואווה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, קאררה כתב:

הופיע היום בטוויטר וחשבתי שרלוונטי לדיון 

זה מכלכליסט, כל יום יש איור אחר.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.9.2021 בשעה 16:53, farkash7 כתב:

שוב תחזור לתסריט שאתה נתת. הבנאדם הרוויח 10K, עכשיו פתאום חסרים לו 2000 בחודש.
אם יש לו ילד אז הוא בבית בחל"ת נכון? הוא לא עובד נכון? הילד לא הולך לגן נכון? הופ הרוויח 2500-3000 שקל.
מה כל כך קשה להבין?
מי שיש לו שני ילדים בגן הופ הרוויח 4-6K בחודש.

ברוב תקופת הקורונה (למעט הסגר הראשון) שילמנו על הגן. אמנם לא מחיר מלא, אבל גם לא 0.

זה כולל גם תקופות של סגר (2 ו-3) וגם תקופות שהגן לא פעל או פעל במתכונת מרודדת בגלל הוראות משרד הבריאות.

נראה לי שמתוך שנה ו-5 חודשים בערך (מאמצע מרץ 2020 עד אמצע אוגוסט 2021) כפול 3000 שקל לחודש גן, שזה יוצא 54 אלף שקל, מה שלא שילמנו זה בערך 6 או 7 אלף.

בתאריך 2.9.2021 בשעה 06:15, vadim6385 כתב:

ארוחת בוקר, גננת, מטפלות, ארוחת צהריים, סנדוויץ' או משהו ב-3 בצהריים וכאלה.

אין וואגיו ואין הופעה של יובל המבולבל.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אנחנו שילמנו חצי מחיר על חודשים שהגן היה סגור. בימים שהיתה קייטנת קורונה שילמנו על כל יום פי 1.5 בערך. אבל זה או לשלם על קייטנה או לא לשלוח את הילד ולשלם על חצי חודש + אחד יוצא לחל"ת ומפסיד משכורת.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר קייטנת קורונה.

אצלנו בסגר הראשון לא שילמנו על החודש העוקב כי הסגר התחיל אחרי הראשון לחודש וגם אחריו הגנים לא חזרו מיידית.

אבל חתמנו על הסכם מעודכן אחרי הסגר הראשון שעל ימים שהגן סגור בגלל הוראות הממשלה משלמים 50%, א-ב-ל, שבתות / ערב חג / חג וכו' לא נכנסים לחישוב הזה, ועליהם משלמים מלא. כמו שמה-11 לאוגוסט עד ה-31 לאוגוסט משלמים חודש מלא של אוגוסט למרות שאין גן בשלושה שבועות האלה.

וממה ששמעתי מסביבי זה עוד מצב טוב, אני יודע אנשים מסביב ששילמו גם בסגרים מחיר מלא. לא לדבר על כאלה שנעלמו עם הצ'קים ואחרי הסגר לא פתחו מחדש את הגן

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קייטנת קורונה זה גן לילדי הורים חיוניים.

אני לא זוכר בדיוק מה היה בין הסגרים כי הכל התנהל בבלאגן מול הגן בהודעות וואטסאפ ולא חתמנו על כלום חוץ מאיזו הצהרה של עובדים חיוניים, אבל לא חושב שיצאתי מורווח מהתקופה הזו. אם כבר ההפך, הפסדתי מלא ימי חופש ואשתי לא קיבלה משכורות מלאות כמה חודשים תוך כדי שאנחנו משלמים לגן.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו אם שני ההורים היו חיוניים - הגן עבד במתכונת רגילה בתשלום רגיל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.9.2021 בשעה 09:54, BarryG כתב:

2300 ש״ח בחודש.

תקציב משרד החינוך : 66.5 מיליארד שקלים לשנה (מתוך: https://finance.walla.co.il/item/3451264)
מספר התלמידים בשנה שעברה: 2.405 ( מתוך : https://www.maariv.co.il/news/Education/Article-785948)

66,500,000,000 / 2,405,000 =  27,650
(שנתי)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מועתק מדף המחאה הגדולה:

מצרפים דוגמא לשיטה המשוחתת להנדסת שוק הנדל"ן שמתרחשת בשוק הישראלי והשתכללה לרמות הזויות בשנה האחרונה.
חברת אזורים, שבמשך עשרות שנים פעלה כחברה יזמית וקבלנית ועסקה בבניה והמכירה של דירות, הקימה לאחרונה חברת בת בשם "אזורים Living", שתעסוק בהשכרת דירות. החברה רכשה 66 דירות בירושלים מחברת קרסו נדל"ן ב-153 מיליון שקל. עד כמה שזה נשמע מופרך, זה אמיתי. חברת בת של חברת בניה, במקום לעסוק בבניה ובמכירת דירות (או השכרת דירות), עוסקת ברכישת דירות מקבלנים אחרים.
■ קומבינה 1 - על פי הדיווח לבורסה, בחברת אזורים Living ישנם שמונה נושאי משרה בכירה ודירקטורים, ולגבי כל אחד מהם מצויין במפורש שהוא "בן משפחה של בעל עניין אחר בתאגיד". אין ספק שיודעים לדאוג לבני המשפחה על חשבון הציבור. קישור לבעלי עניין: https://www.bizportal.co.il/realest.../quote/profile/1162775
■ קומבינה 2 - למה חברת בת של חבת בניה תרכוש דירות במקום לבנות? בשביל הטבת מס של מאות אלפי שקלים לכל דירה, הטבה שהממשלה החליטה לחלק לחברות שרוכשות דירות להשכרה, תוך התחייבות להשכיר את הדירות לפחות חמש שנים מהרכישה (במקום 20 שנה, כפי שהיה לפני השינויים של הרצת הנדל"ן של הממשלה בשנה האחרונה). בגלל משך הבניה, יתכן והדירות האלה בכלל לא יושכרו, אבל את הטבת המס הם כבר קיבלו.
■ קומבינה 3 - הכל על חשבוננו וכולנו מושקעים בקומבינה באמצעות קרנות הפנסיה שלנו, כפי שאפשר לראות בקישור המשקיעים: https://www.tase.co.il/he/market_data/company/1794/about.
■ קומבינה 4 - חברת קרסו נדל"ן מוכרת את הדירות לפני שלב הפרייסיייל, בלי הוצאות שיווק, בלי אנשי מכירות, בלי בירוקרטיה ואפילו בלי לתת הנחת פריסייל ובמחיר מופרך. המחיר הממוצע של הדירות ש"אזורים Living" שילמה הוא 2.3 מיליון שקל, עבור דירות שיהיו מוכנות אולי בעוד 3.5 שנים. רק בשביל הסדר הטוב: בפירסום האחרון של הלמ"ס, מחיר דירה ממוצעת בירושלים הוא 1.92 מיליון שקל, ונזכיר שהקבלנים תמיד נוהגים לתת הנחות של עשרות אחוזים לרוכשים בשלבי הפריסייל. הפעם שכחו הנחות, שכחו מחירי שוק. ככה יצא.
■ קומבינה 5 - המכירות במחירים שהם הרבה מעבר לממוצע, גורמים לעליה סטטיסטית במחירי הדירות, וכולם "חוגגים" את הדיווחים על עליות המחירים של הלמ"ס, כאשר בפועל מדובר בקבלנים שקונים מקבלנים במחירים מופרכים ומהנדסים את המחירים בשוק כלפי מעלה. איפה הימים שהיו חקירות פליליות של קרטלים שמתאמים מחירים? כאן לא צריך לתאם, פשוט קונים אחד מהשני. ולהזכיר - קרטל זאת עבירה פלילית שנכנסים עליה לכלא.
■ קומבינה 6 - במסגרת חוקי הקורונה הממשלה דאגה גם לתת ערבות ממשלתית לחברות הריט, ככה שלא רק הפנסיות שלנו בתוך הקומבינה, גם כספי המיסים שלנו בקומבינה, במקרה של קריסה של החברה.
העיקר שטוענים שיש "ביקוש מטורף" וש"צריך לתת לכוחות השוק לעבוד". האמת היא ששוק הנדל"ן הישראלי הוא הדבר הכי רחוק משוק חופשי.

https://www.facebook.com/mechaat.dior/posts/2559678470843337

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...