Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

בגדול פרויקט נווה אפק הוא מה שהפך את ראש העין למה שהיא היום.

הם אגב פספסו כמה פרויקטים אחרים, פחות סקסיים וגם את העובדה שכבר שנים אין שום פרויקט כזה (אולי חוץ מ"אור ים")

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חדש עניין השכונות לאנשי קבע.
אור ים הוא אחלה של פרוייקט והם קיבלו שם הנחות משמעותיות, אבל למה אתה מצפה מצה"ל?
מלא קומבינות ומלחמות כדי לדאוג לאנשי הקבע, העיקר לא להילחם בשדה הקרב.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן היום אתה אומר - הקימו להם שכונה בראש העין, אבל בזמנו איש קבע (שהכרתי בשירותי הצבאי) אמר שהוא מראש העין, הסתכלו עליו מוזר ועקום, ואז הוא היה צריך להגיד שזו שכונה שחלקה מיועדת לאנשי קבע וכו'.

אני מכיר עוד כמה שכונות כאלה, כולם במקומות שבזמן אמת - לא נהנו מביקוש ער, חלקם לא נהנים מביקוש ער עד היום.

בגדול אלה תוכניות שמטיבות עם רצונות של המדינה (לעודד אנשים משכבה סוציו אקונומית גבוהה למקומות ככה ככה), עם רצונות של השלטון המקומי הרלוונטי (כי כולם רוצים למשוך אנשים משכבה סוציו אקונומית גבוהה יותר), ועם אנשי הקבע כמובן (שמקבלים דירות בהנחה).

בלי התוכניות האלה, ספק רב אם בראש העין פסגות אפק וגבעת טל היו קורמות עור וגידים ונהנות מביקוש של אנשי הייטק.

@zaf @lanosforce @איציק נ. - יש לכם תיקון למשהו שכתבתי?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לתת את ההנחות רק לאנשי קבע? למה ליעד את השכונה רק לאנשי קבע?
רוצה לחזק מקום מסויים? תן הטבות שוות לכולם. שווק את המגרשים בהנחות. גם ככה מי שאין לו כסף לא קונה מגרש ובונה, אז אל תדאג, עניים לא יגיעו לשם, ועם הרמה האינטלקטואלית של חלק מאנשי הקבע אני לא בטוח כמה מדובר בהשבחת שכונות. יותר השבחת פנסיות.

במה בדיוק צריך לחזק את אור עקיבא/קיסריה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אבל בזמנו איש קבע (שהכרתי בשירותי הצבאי) אמר שהוא מראש העין, הסתכלו עליו מוזר ועקום

אני מסתכל מוזר ועקום על כל מי שנשאר בקבע אפילו שעה יותר ממה שהוא מחויב :)

• אהבתי 1
  • מצחיק 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, farkash7 כתב:

למה לתת את ההנחות רק לאנשי קבע? למה ליעד את השכונה רק לאנשי קבע?
רוצה לחזק מקום מסויים? תן הטבות שוות לכולם. שווק את המגרשים בהנחות. גם ככה מי שאין לו כסף לא קונה מגרש ובונה, אז אל תדאג, עניים לא יגיעו לשם, ועם הרמה האינטלקטואלית של חלק מאנשי הקבע אני לא בטוח כמה מדובר בהשבחת שכונות. יותר השבחת פנסיות.

במה בדיוק צריך לחזק את אור עקיבא/קיסריה?

למה לתת כרטיס חבר צהוב רק לאנשי קבע?

כי למעט ההנחה, יש הוצאות על השכונה - שיוצאות מהכיס של צה"ל.

הטבות שוות לכולם זה לא מגנט לאוכלוסיה מסוימת, והפרויקטים האלה נועדו להיות מגנט לאוכלוסיה מסוימת.

אין קשר לרמה אינטלקטואלית, אלא כספית גרידא, ולאנשי קבע של אז עם הפנסיות התקציביות, יש רמה כספית גבוהה, ולכן הרצון למשוך דווקא אותם.

אני לא יודע במה צריך לחזק את אור עקיבא (אני דיי בטוח שמבחינה מוניציפלית אור ים שייכת לאור עקיבא), אבל זו התפיסה. בונים במקום שרוצים לחזק את הרשות המקומית באוכלוסיה עם כיסים יותר עמוקים מהאוכלוסיה הקיימת.

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

אני מסתכל מוזר ועקום על כל מי שנשאר בקבע אפילו שעה יותר ממה שהוא מחויב :)

ועליי? אני נשארתי בקבע שנתיים וקצת פחות ממה שהייתי מחויב 😂

אגב זו לא הייתה הסיבה היחידה להסתכל עליו מוזר, הוא הסתובב עם שפם של שחקן פורנו משנות ה-80, הרבה אחרי שנות ה-80.

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

m3, לא בטוח שיש מה לתרום לדיון על ידי סקירה של התהליך שעברה ראש העין עם הקמת השכונות המיזרחיות . מה שחשוב אולי יותר להבין זה שהבנייה בפסגות נבלמה על ידי התנגדות עמותת נווה אפק הצבאית במשך 15! שנה. 

השכונות המזרחיות בראש העין נבנו בתחילה (1990/1) עם ראיה של אופק לבני המקום. מצפה אפק וגבעת הסלעים היו הראשונות, במקביל עמותת צוות, של יוצאי צבא (לא אנשי קבע) החלה בבנייה כקבוצת רכישה, בשכונות טל (גבעת טל ) ופורמט של בנייה עצמית בחלקה. התהליך נעצר בגלל מלחמת המפרץ ב 1991 וחודש ב 1992. אז החלה ההקמה של נווה אפק הצבאית ובסמוך לה האזרחית כחלק מתכנית 7 הכוכבים של אריאל שרון.

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר תרמת.

השאלה היא האם לדעתך ללא נווה אפק הצבאית - נווה אפק האזרחית הייתה כמו שהיא היום, ובמשתמע מכך גם פסגות?

לדעתי לא, לא מעט מאנשי נווה אפק האזרחית אמרו שעברו לשם כי זו שכונה חזקה שמלאה באנשי קבע

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני לא יודע במה צריך לחזק את אור עקיבא

לא צריך לחזק האמן לי.
בדוק למשל מי קנו חלק מהמגרשים שנמכרו לציבור הרחב שם, לא מעט אנשים מקיסריה. זו שכונה שמותגה מהתחלה כשכונה שבמקרה נמצאת באור עקיבא, אבל בפועל צמודה לקיסריה עם תכנון של החברה לפיתוח קיסריה. היא לא הייתה צריכה שום מיתוג נוסף/חיזוקים.

בקיצור קומבינה...

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור אתה אומר טעות שלא קנינו שם דרך אשתי 😂

זו לא בדיוק קומבינה, אלא רצון של תושבי קיסריה (עם החברה לפיתוח קיסריה לפי מה שאתה אומר) להתרחב, ובמקביל לחזק את אור עקיבא בתושבים מרופדים היטב.

אז זה מראש תוכנית שנועדה ל-Win-Win-Win. התושבים יהיו קרובים לקיסריה, ישלמו ארנונה נמוכה יותר מאשר בקיסריה, אור עקיבא תקבל ארנונה מתושבים חדשים שיקנו דירות גדולות ויקרות יותר, ומעט מתוכם אם בכלל זכאים להנחות ארנונה, מה שיביא לשם גם יותר עסקים, ולכן שוב יותר ארנונה.

ואז המאזן התקציבי של אור עקיבא בעצמו יהיה טוב יותר, ולא יצטרכו מענקי איזון מהמדינה. ולכן גם המדינה מרוויחה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כבר תרמת.

השאלה היא האם לדעתך ללא נווה אפק הצבאית - נווה אפק האזרחית הייתה כמו שהיא היום, ובמשתמע מכך גם פסגות?

לדעתי לא, לא מעט מאנשי נווה אפק האזרחית אמרו שעברו לשם כי זו שכונה חזקה שמלאה באנשי קבע

אכן, זה היה השיקול שלי לבחור בראש העין. 
בא נאמר כך, מי שלא היה חלק מעמותת צוות או מבני ראש העין, לא הכיר את ראש העין עד שהחלו לדבר על "השכונה הצבאית". גבעת הסלעים ומצפה אפק נחזו להיות למשפרי דיור בני ראש העין הותיקה. מצפה אפק הייתה ונותרה מסורתית בעיקרה כפועל יוצא מאופי המישתכנים שבחרו לגור בצמוד לעיר הוותיקה. 

פסגות הייתה אמורה להיבנות לפני שנת 2000. המאבק היה נגד התכניות לבנייה רוויה (מעבר ל 5 קומות) ולכן היה עיכוב של 15 שנים במימוש. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בגדול אני צודק בהערכה - ללא נווה אפק הצבאית, סביר להניח שהאופי של ראש העין (ופסגות ונווה אפק האזרחית במיוחד) היה שונה לגמרי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן. העיר הוותיקה עדיין מאופיינת באוכלוסיה מסורתית, שמרנית ובמידת מה דתית יותר באופן בולט מאשר בשכונות "החדשות" . ב 1992 היו בעיר הוותיקה כ 10K תושבים, כיום מתקרב ל 60K כאשר 20-25K נוספו מאז 2018. 

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...