Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

השרשור נפתח ב2017

מאז המחירים זינקו

עם זאת

ולמרות שאני נביא בינוני מאוד

לענ"ד בשנה הקרובה נראה עצירה ובשנה שאחריה תיתכן אף ירידה

זאת בעקבות אינפלציה שתגרור העלאת ריבית, וכן משבר שווי חברות הטכנולוגיה שגייסו כספים לפי שווים בלתי נתפסים בשנים האחרונות וחילקו משכורות עתק לצוציקים בני 24

ברגע שהמשקיעים שמים לזה סטופ ורוצים לראות חברה שעוברת מצמיחה או מוכרת חלומות לחברה רווחית (שזה אומר לעיתים קיצוץ בהוצאות)

הולך להיות מעניין

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומרים את זה בתחילת כל שנה, המחירים יעצרו ויתכן ותיהיה ירידה. 

בינתיים אין לזה סוף, השכנים שלי שמפרסמים דירה כמו שלי במחיר הזוי בעיני מצליחים למכור בטווח של שבועות בודדים. 

מסכים איתך שעליית ריביות בנוסף לאינפלציה ישפיע אבל, זה יהיה בעיקר על אלה שממונפים קצת יותר מדי.

רוב הציבור יספוג את זה על ידי קיצוץ בהוצאות. 

וגם כשתיהיה עליית ריביות יהיה גל נוסף של התנפלות על מה שיש בשביל לקבל משכנתא "זולה" כי כולנו זוכרים ומי שלא זוכר ההורים יזכירו לו  את התקופות בהן חיובי המשכנתא דפקו כמו שעון אבל הקרן לא זזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שהכסף הזול ייגמר. הסיפור ייגמר והנדלן יקרוס.

אגב, זה לא נכון שיהיה "גל נוסף של התנפלות" שכן מרכיב ניכר של משכנתא הוא פריים ואם זה עולה אין לך הרבה מה לעשות.

מרכיב נוסף הוא המרכיב הצמוד והמדד כידוע מזנק ולכן זה לא משתלם.

מה נשאר? לקחת הכל קל"צ? זה כבר לא כל כך משתלם...

בקיצור.

אם הריבית תעלה לאזור ה-3% ומעלה, הנדלן פה יצלול.

כרגע אנחנו עוד רחוקים

• רעיון טוב! 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, yuvalganim כתב:

כרגע אנחנו עוד רחוקים

כל עוד הביקוש גובר על ההיצע הוא לא יוכל לצלול לשום מקום. 

ייתכן שנראה האטה במחירים בגלל העלאת מס הרכישה על משקיעים, אבל הם גם ככה חלק קטן מהשוק. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה להגיד תודה להורים שלי שיעצו לי לקחת חלק כמה שיותר גדול בקל״צ לפני כמה שנים. בסוף זה היה 80% קל״צ 20% פריים. כמה שנים אמרתי להם שעשיתי טעות, הריבית נמוכה, הקל״צ סתם יקר… הם אמרו לי חכה, במשכנתא של 20 שנה דברים יכולים להשתנות 10 פעמים. היום אני אומר להם תודה.

• רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@garicho

כל אחד ומצבו, יש שלוקחים משכנתא של 20 שנה ומשלמים 20 שנה. יש שלוקחים משכנתא של 30 שנה ומסיימים פחות מ10.

אז אני גם מודה להורים שלך שיעצו לך טוב, מצד שני, אין כלל ברזל, כל אחד צריך לקחת את מה שמתאים לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, garicho כתב:

אני רק רוצה להגיד תודה להורים שלי שיעצו לי לקחת חלק כמה שיותר גדול בקל״צ לפני כמה שנים. בסוף זה היה 80% קל״צ 20% פריים. כמה שנים אמרתי להם שעשיתי טעות, הריבית נמוכה, הקל״צ סתם יקר… הם אמרו לי חכה, במשכנתא של 20 שנה דברים יכולים להשתנות 10 פעמים. היום אני אומר להם תודה.

לפני כמה שנים לקחת 80% קל"צ?

טעות

לא היו שום סימנים מקדימים לעליית ריבית (בשונה מהיום), ויכלת לנצל כמה שנים טובות בפריים אפסי

• רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, snoop90 כתב:

@garicho

כל אחד ומצבו, יש שלוקחים משכנתא של 20 שנה ומשלמים 20 שנה. יש שלוקחים משכנתא של 30 שנה ומסיימים פחות מ10.

אז אני גם מודה להורים שלך שיעצו לך טוב, מצד שני, אין כלל ברזל, כל אחד צריך לקחת את מה שמתאים לו.

נכון. מבחינתי המטרה במשכנתא של דירת המגורים היחידה שלך (לא דירות להשקעה, שם זה סיפור אחר) היא מזעור סיכונים. לא לקחת משכנתא עם עלויות משתנות יותר מידי. לא לקחת משכנתא במטבע חוץ.

נכון, מי שלקח משכנתא צמודה ליורו/דולר ממש הרוויח בשנים האחרונות. אבל הוא יכול היה גם ליפול.

לפני 1 דקה, avargel כתב:

לפני כמה שנים לקחת 80% קל"צ?

טעות

לא היו שום סימנים מקדימים לעליית ריבית (בשונה מהיום), ויכלת לנצל כמה שנים טובות בפריים אפסי

לפני 4 שנים, בקל״צ של 3%. וזאת בידיוק הנקודה, לא היו סימנים מקדימים, אבל לוקחים משכנתא ל-20 שנה, לא ל-5. 

ועד לפני כמה חודשים לא היה אפשר לקחת פריים יותר משליש, אז היית צריכה לקחת משתנה צמודה. ותראה מה מצב האינפלציה עכשיו…

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בשביל זה לוקחים (למשל:) שליש פריים, 50% קל"צ, והיתרה במ"צ

את הפריים פורסים ל30 שנה, את הקל"צ ל20, ועל המ"צ מסתערים מתוך כוונה לחסך תוך 5 שנים

לקחת 80% בקל"צ 3% בתקופה שבה יכלת לקחת 33% בפריים סביבות ה0.8%, ועוד מ"ל של 1.2%, פיננסית - זו טעות

פסיכולוגית - כל אחד והאופי שלו

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yuvalganim כתב:

ברגע שהכסף הזול ייגמר. הסיפור ייגמר והנדלן יקרוס.

אגב, זה לא נכון שיהיה "גל נוסף של התנפלות" שכן מרכיב ניכר של משכנתא הוא פריים ואם זה עולה אין לך הרבה מה לעשות.

מרכיב נוסף הוא המרכיב הצמוד והמדד כידוע מזנק ולכן זה לא משתלם.

מה נשאר? לקחת הכל קל"צ? זה כבר לא כל כך משתלם...

בקיצור.

כרגע אנחנו עוד רחוקים

אתה צודק במיקרו אבל טועה במאקרו.

נגיד היום ריבית הפריים שמקבלים במשכנתא ממוצעת נעה בין 1 ל-1.5 אחוז וריבית הקל"צ נעה בין 3 ל-3.5 אחוז.

נניח עוד שנה מעלים את הריבית ב-1% אז נכון שברור לכולם שהפריים יתייקר אבל אתה גם לא תקבל יותר את הריבית קל"צ שהייתה לפני שנה אלא ריבית גבוהה יותר. לכן תהיה התנפלות, כדי "לנעול" את הריבית הקבועה.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, avargel כתב:

בדיוק בשביל זה לוקחים (למשל:) שליש פריים, 50% קל"צ, והיתרה במ"צ

את הפריים פורסים ל30 שנה, את הקל"צ ל20, ועל המ"צ מסתערים מתוך כוונה לחסך תוך 5 שנים

לקחת 80% בקל"צ 3% בתקופה שבה יכלת לקחת 33% בפריים סביבות ה0.8%, ועוד מ"ל של 1.2%, פיננסית - זו טעות

פסיכולוגית - כל אחד והאופי שלו

זה די מה שעשיתי. לקחתי כ-10% משתנה צמודה עם כסף שידעתי שיהיה לי איך לסגור תוך שנתיים, כדי להוזיל את הקל"צ. מה שנקרא מסלול פיתוי. אבל אחרי שנתיים נשארתי עם 80% קל"צ ו-20% פריים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, garicho כתב:

היום אני אומר להם תודה.

אתה אומר להם תודה על זה שאתה כבר שנים משלם פי 2 ריבית?

הפריים צריך להגיע ל-4% רק כדי שהריבית שאתה משלם במסלול הזה תשתווה לקל"צ שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

אתה אומר להם תודה על זה שאתה כבר שנים משלם פי 2 ריבית?

הפריים צריך להגיע ל-4% רק כדי שהריבית שאתה משלם במסלול הזה תשתווה לקל"צ שלך.

איך הגעת לזה אם הקל"צ שלי 3%?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, MiniMiz3r כתב:

אני מניח (מקווה בשבילך) שאתה לא משלם פריים אלא פריים מינוס. כשאני לקחתי משכנתא ב-2015, קיבלתי פריים מינוס 0.9 על המסלול הזה.

כשלקחתי כבר לא היה פריים מינוס 0.9. מה שהיה לי זה פריים מינוס 0.4, ככה שעכשיו הריבית היא 1.2%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...