Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

המונופול שיש למדינה על הקרקעות לבניה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המונופול הזה היה גם לפני 2012.

וגם קצב הבנייה האיטי וגם קצב הילודה המהיר. כל שאר החרטוטים שאנשי םמספרים לעצמ םבתקשורת.

הכל-הכל היה לפני 2012 שהתחילו העליות.

מה השתנה ? הריבית במשק.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עליית המחירים לא התחילה ב-2012

image.png.705160c8f2bbf3538f41b6de81841613.png

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שזה יוצא יותר לכיוון של 2007

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עליית המחירים החלה ב-2008 למעשה. אחרי שבעשור עד 2008 המחירים ירדו ריאלית בכ-30% (אחרי הבניה המאסיבית של אריאל שרון עם העליה מרוסיה) שפתאום מצאנו את עצמנו עם המון דירות ובלי ביקוש.

העליה בנדל"ן החלה בהתחלה בעיקר בגלל ההון השחור שזרם לשם (אנשים אשכרה קנו דירות עם מזוודות של כסף מזומן) ולאחר מכן עם המחאה החברתית (שלאחריה הריבית ירדה דרסטית) המחירים עלו ולא הסתכלו אחורה.

הבעיה היום של הנדל"ן היא אחת ויחידה: ריבית נמוכה והיעדר אפיקי השקעה אחרים. הדבר מאפשר לקבלנים לבקש עוד ועוד כסף בגלל שההלוואות הן למעשה בחינם.

גם המשקיעים שמים כסף וגם הזוגות הצעירים לוקחים משכנתאות ענקיות אבל נוחות (שוב הריבית הנמוכה).

זה דומה לכביש עמוס - לא משנה כמה נתיבים יוסיפו, תמיד יהיה פקק. 

הבעיה היא לא הנתיבים או כמות הרכבים, הבעיה היא האלטרנטיבה (בנדלן - היעדר אפיקי השקעה בטוחים וטובים). זה כל הסיפור.

מבחינת ריביות - ישראל הולכת ככל הנראה לשמור על הפער מארצות הברית, כלומר כל עליה של הריבית בארצות הברית תגרור עליה זהה בישראל.

בחודש שעבר האמריקאים העלו את הריבית ואנחנו מיד נצמדנו אליהם (0.25%), כעת הצפי היא לעליה נוספת של 0.5% ואז עוד 0.75% בכל פעימה.

כלומר האמריקאים צופים ריבית של סביב 3% לקראת אוגוסט. ישראל תהיה בדיוק באותו מסלול.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים. אם היה קצת עודף היצע, היתה תחרות מחירים בשוק השכירות ואנשים לא היו ששים להחזיק דירות שמפסידות כסף. שווי הדירות היה צריך לרדת לשקף את המצב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Nemesis כתב:

לא מסכים. אם היה קצת עודף היצע, היתה תחרות מחירים בשוק השכירות ואנשים לא היו ששים להחזיק דירות שמפסידות כסף. שווי הדירות היה צריך לרדת לשקף את המצב.

לדעתי זה היה נותן הזדמנות לעוד משקיעים להיכנס, דירות כמו שרשם יובל זה האפיק הבטוח היחיד, אי אפשר להשוות בכלל את הביטחון והתשואות בנדלן לבורסה עד היום. 

בסוף השנה נראה מה תיהיה הריבית ואז אנשים יחשבו מסלול מחדש. 

בשנים האחרונות, בסביבה שלי מדברים רק על איך לקנות נדל"ן. 

לכן כל עוד הריבית בבנק אפסית תמיד יהיה מישהו שיקנה דירה ולכן לא באמת יכל להיות עודף דירות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש באמצע עיר לווין באזור תל אביב, לולי תרנגולות. זה אומר דרשני.

כשיש בניינים עם ארבע קומות באמצע עיר באזור המרכז, זה אומר דרשני.

לא הפשרת קרקעות אלא הגדלת מספר הדירות בערים קיימות.

• אהבתי 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, nev כתב:

קבלנים מעדיפים לבנות מעט וביוקר מאשר הרבה בפחות יוקר. 

כי אין מספיק בנייה, כי לא משחררים מספיק קרקעות.
ברגע ש-10 קבלנים נלחמים על פיסת קרקע אז המחיר של הקרקע עולה וכדי להצדיק אותו בונים יקר.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...