Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בנוגע לסוחר שרימה אותי - יש התפתחויות חדשות...

morpheus1234
שימו לב! השרשור הזה בן 7022 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לך ספר לאנשים שרוצים למכור רכב למה אתה רוצה שיבואו עד אליך לבדיקה...ועוד אתה שואל את זה מראש כדי לא לראות סתם את הרכב...

אחר כך הם חושבים שהבודק מקומבן איתך אבל לא יודעים שבכל מקרה הבודק מחויב לקונה ולא למוכר לקונה ולא למוכר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני יכול לנסות לעודד אותך...

בשנת 97' קניתי פיאט אונו מסוכנות טראפיק.

הרכב נבדק במכון לידם בפעם הראשונה, נמצאו בו מספר תקלות שוליות, הרכב נשלח למוסך של טראפיק ברשפון, הלכנו שוב לבדיקה באותו המכון שהצהיר שעכשיו הכל תקין כולל הליקויים הקטנים.

עשיתי סיבוב על הרכב והוא נראה לי בסדר גמור.

קניתי אותו.

אחרי יומיים נסעתי איתו, והחנתי אותו בעליה. הרמתי את בלם היד והרכב פשוט דירדר אחורה. למחרת לקחתי אותו למוסך המרכזי של פיאט, והם מהקשבה ואחרי הסתכלות מהירה על הרכב אמרו לי שיש לו שלל נזקים שהמכון לא הצהיר עליהם.

קיבלתי מהם רשימה בכתב של הנזקים כולל עלויות תיקון.

עם הניירת הזאת (והרכב מושבת בבית) ניגשתי לטראפיק שכמובן ניסו להתנער מכל העניין, שכן כבר עברו מספר ימים.

אז הגשתי תביעה בבית משפט לתביעות קטנות כנגד טראפיק והמכון בדיקה. אף אחד מהשניים לא טרח בכלל להגיע והשופטת פסקה לטובתי את מלוא סכום התיקונים + פיצוי על אבדן ימי עבודה ועגמת נפש.

משהו אחר,

אולי אפשר לפתוח שרשור עם שמות של סוחרים והמיקום שלהם שנדע להתרחק מהם? (הכוונה לקומבינטורים, לא מגרשי מכירה)

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אפשר לפתוח שרשור עם שמות של סוחרים והמיקום שלהם שנדע להתרחק מהם? (הכוונה לקומבינטורים, לא מגרשי מכירה)

מאחר ולא ניתן לבדוק ולאמת כל דבר שרשום בשרשור כזה, נעדיף לא להכנס לנושא מחשש ללשון הרע ופתח לתביעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבן אדם שמכר את הרכב לסוחר מוכן לשתף איתי פעולה, והוא אמר שהוא יחזור אלי ברגע שימצא את ממצאי הבדיקה במכון (שמתיימר להיות תחת השגחתו של הטכניון ומשרד התחבורה)

שיפנה למכון הבדיקה, רוב הסיכויים שהם שומרים עותקים של זה, והם ידפיסו לו עותק (אולי בתשלום, אבל אם הוא לא מוצא זה אופציה לא רעה).

החלטת כבר איך אתה פועל?

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הגשתי תביעה בבית משפט לתביעות קטנות כנגד טראפיק והמכון בדיקה. אף אחד מהשניים לא טרח בכלל להגיע והשופטת פסקה לטובתי את מלוא סכום התיקונים + פיצוי על אבדן ימי עבודה ועגמת נפש.

וקיבלת את הכסף, או שרק פסקו לטובתך? :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, נראה לך שכששופט נותן למישהו פסק דין של, נניח, שנה בכלא, אז הוא גם מרצה שנה בכלא? (ובלי להתחכם על להוריד חצי בגלל התנהגות טובה :-P )

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

1. כיוון שאמרת שאין לך כסף לעו"ד אני מציעה לך לפנות לש.י.ל = שירות ייעוץ לאזרח, זהו גוף הנותן ייעוץ משפטי חינם לאזרחים ( בכל עירייה יש מחלקה כזו או שתנסה ל מספר שאני ימסור תיכף ), הייעוץ שהם נותנים מאוד טוב ואמין ( הם עזרו לי מאוד ).

מספר הטלפון הארצי של ש.י.ל הוא: 1-800-50-60-60.

2. כמו שיעצו לך - תתחיל לאסוף ולתעד מסמכים דחוף, כל מה שנראה לך קשור אפילו רק במעט תשמור.

3. אל תפנה למשטרה כל עוד לא התייעצת עם ש.י.ל.

4. תנסה לעקוב/ לצלם את הנבל וכך תוכל להגיע למשפט עם עדות חותכת

בהצלחה

Lancia Kappa Turbo

מועדון " לנצ'יה ישראל "

www.scale-forum.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי **********אתם משפחה מרובת ילדים ממש , מה ? 3 אחים , רק בשרשור הזה******מיצטער להגיד לך אבל נידפקת ותילמד להבא, וטוב שאתה כאן ככה גם אחרים

ילמדו ולא יפלו בפח.

לגביי המכון הם עושים קומבינות יותר מאשר דברים חוקיים לדומה: חבר רצה ליקנות אופנוע לא זוכר את הדגם משהוא 600 והוא ביקש מהמכון שילכלך כמה שיותר על האופנוע (בתשלום כמובן) כדי להוריד לבחור מימחיר האופנוע,האופנוע היה במצב חדש שום בעיה לא היתה אבל רשימת התקלות היתה ארוכה והאופנוע נימכר בחצי מחיר והכול היה מתוכננן מראש.

החבר נוסע על האופנוע כשנה בערך ושום תקלה ולפי הבדיקה האופנוע היה שווה לפח.

אז מכונים כן מישתתפים בקומבינות כאלה ואחרות, הייתה צריך ליבחור את מקום הבדיקה בעצמך.

לגבי עורך דין, היום אתה לא צריך לשלם לעורך דין, אתם עושים הסכם לדוגמה אם תצליחו להוציא 18000 ש"ח אז העורך דין יקח כ 25% או 30% מהסכום.

או שתיפנה לתוכנית של אמנון לוי אני בטוח שהוא והצוות שלו יעזרו לך הם מחכים שאנשים כמוך יפנו אליהם זה העבודה שלהם.

תנסה קודם לדבר עם הסוחר ואולי תגיעו לפשה שלשנכם יתאים ואם לא תגיד לו שאתה הולך להיתלונן אולי הוא ישנה את דעתו ויציע משהוא...

אם במידה ותחליט ללכת לדבר איתו תיקח איתך מישהוא מהמישפחה אימא, אבא, אח אחות, שנים הוא יותר ילחץ, מניסיון.

מקווה שעזרתי לך קצת ומקווה שיסתדר והכול יבוא על מקומו ותעדכן אותנו מה ניסגר רז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו תשמעו קטע, הלכתי לקנות פורד אסקורט,טורבו דיזל סטיישן ממגרש טרייד אין בראשל"צ. הרכב נראה שמור מאוד(שנת 98), המחיר נמוך ואין בעיות.הישוותי מספרי שילדה ומנוע, בדקתי בכלליות את האוטו,נהגתי בו קצת והלכנו לבדיקה. הדבר היחידי שאני יודע הוא שהוחלף מנוע לפני שבוע ויש ביידיי את שטר המכר. אחרי 2 דקות בבדיקה ניגש אלי הבוחן ומבקש ממני ללכת איתו לרב בוחן.

מסתבר שיש סימני חריטה ומספור מחדש למנוע. הם פשוט הסיגו שטר מכר למנוע כזה, חרטו את המספרים על המנוע הישן, והי פרסטו... מנוע חדש באוטו.

אני חייב לציין שמכון הבדיקה היה הכי פייר בעולם ואפילו החזיר לי את הכסף של הבדיקה.

בברכה, יניב.

המכון החזיר לך את הכסף?! מאוד התרשמתי(האם עוד נותרו אנשים טובים בכל מה שמתקשר למילה "תחבורה" ?!:-) )

אם תוכל להעלות את שם המכון לרווחת הרבים, מכון כזה מגיע לו שיזכירו את שמו בפרסיא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון במקרה של רמאי שלא מתחום הרכב:

1ץ אסוף מסמכים ותעד ה-כ-ל בכתובים! (במקרה זה דרוש גם שמאי מטעמך לדעתי).

2. גש למשטרה והגש תלונה - אלה יכולים להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ נגד הסוחר ולהתחיל בהליך פלילי.

3. במקביל, החל בהליכי הוצאה לפועל - סכום תביעה מקסימלי כ- 17,400ש"ח: הכנס את עלות השמאי לכתב התביעה.

4. לאחר שתזכה בתביעה מן הסתם ויהיה בידיך פסק דין (ענין של כמה חודשים), תאלץ כנראה להתעייבש כחדשיים והסוחר לא ישלם את המגיע לך (בסבירות גבוהה, הרי הוא נוכל), ואז תפתח בהליכי הוצאה לפועל שבתוך כמה חודשים או שנים, תלוי במזלך, יביאו לך בסופו של דבר את המגיע לך.

אני לא רוצה חס וחלילה לרפות את ידך, להיפך- אך זוהי הפרוצדורה המעשית.

יתן לבצע הכל ללא עו"ד כדי לחסוך עלויות וחשוב להכניס את כל העלויות האישיות לכתבי התביעה/הוצ"פ.

סך העלויות נע סביב מספר מאות שקלים לרוב - העיקר בשלב הההוצ"פ.

בהצלחה!

נ.ב. תוכל לחפש מדריכים רלבנטיים במדור צרכנות ב- YNET.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אתה יכול גם להסתכל על הצדדים החיוביים:

יש בידך כנראה מכונית נהדרת, שגם אם עברה 135 אלף ק"מ, עדיין כנראה במצב טוב מאוד וצפויה לעבוד באמינות מופתית.

אוקיי, אז איזה מאניאק עשה קופה בדרך אליך וזה מעצבן, אז מה? האוטו עדיין נהדר ואולי אף קנית אותו בסה"כ במחיר סביר.

הערכת שמאי פרטי ושמירת כל המסמכים חשובה גם ללא כל קשר להליכים משפטיים עבור היום שתרצה למכור את הרכב, בהנחה שאתה אדם הגון שיספר לרוכש על הק"מ האמיתי- אז תזדקק להוכחות שסיפורך אמיתי ואמין.

זהו, תהנה מהרכב, זה הכי חשוב. כוווולם יוצאים פראיירים פעם אחת או יותר במהלך חייהם במדינה זו, ועדיף ב"קטנה" כמו במקרה שלך מאשר לאכול אותה בגדול...

שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי אני אומר לך מניסיון משהו עכשיו ויש לי הרבות דודים כמו הסוחר שרשמת עליו.

קודם כל נפלת לפח שהרבה מופלים אליו, תעשה מה שאני מציע לך ותחסוך לך הרבה צרות והרבה כאב ראש........

תפנה לסוחר וגם ל"גיסו" ותציב להם את העובדות ובנוסף תציב בפניהם עובדות נוספות כמו ששינוי קמ' במד האוץ זו עברה פלילית ויכולה לגרום לריצוי של 7 שנים בכלא! לאחר מכןתפנה לבעל מכון הבדיקה וגם בפניו תציב את העובדות, לאחר מכן תאמין לי ששתי הגופים ידברו בינהם וימצאו פיתרון!

חשוב מאוד שתגיד ככה לסוחר---- או שתחזיר לי את מיטב כספי או שאני פונה למשטרה!

אל תבקש פחות או יותר ממה ששילמת כי אחר מכן הם יכולים להאשים אותך בסחיטה!!!

בקיצור לא בית משפט קטן ולא בטיח..... גמור הכל מול הסוחר, "גיסו" ובעל מכון הבדיקה!

שמע לעצת בן אדם חכם!

בייי ושבת שלום!

קובי.

"נשים זה כמו חנייה,או שהן תפוסות או שהן שמורות לנכים"

"עדיף כלב חבר מחבר כלב"

KOBY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי אני אומר לך מניסיון משהו עכשיו ויש לי הרבות דודים כמו הסוחר שרשמת עליו.

קודם כל נפלת לפח שהרבה מופלים אליו, תעשה מה שאני מציע לך ותחסוך לך הרבה צרות והרבה כאב ראש........

תפנה לסוחר וגם ל"גיסו" ותציב להם את העובדות ובנוסף תציב בפניהם עובדות נוספות כמו ששינוי קמ' במד האוץ זו עברה פלילית ויכולה לגרום לריצוי של 7 שנים בכלא! לאחר מכןתפנה לבעל מכון הבדיקה וגם בפניו תציב את העובדות, לאחר מכן תאמין לי ששתי הגופים ידברו בינהם וימצאו פיתרון!

חשוב מאוד שתגיד ככה לסוחר---- או שתחזיר לי את מיטב כספי או שאני פונה למשטרה!

אל תבקש פחות או יותר ממה ששילמת כי אחר מכן הם יכולים להאשים אותך בסחיטה!!!

בקיצור לא בית משפט קטן ולא בטיח..... גמור הכל מול הסוחר, "גיסו" ובעל מכון הבדיקה!

שמע לעצת בן אדם חכם!

בייי ושבת שלום!

קובי.

סחיטה???

הוא יכול להאשים אותי בסחיטה???

אני יכול להאשים אותו בזיוף,הונאה,התחזות !!! + עוד כמה דברים שלא ארשום פה...

נראה לך שהוא יסכים לקנות את הרכב חזרה - ואז הוא ירשם כיד שלישית???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, קיבלתי את הכסף.

זה אמנם לקח מעל לשנה עד שקיבלתי את כל הסכום, אבל קיבלתי אותו צמוד למדד.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עברו יותר משבועיים מתאריך העברת הבעלות בינך לבינו אז הוא יאלץ לעשות את הרכב יד שלישית, אם עברו פחות משבועיים הוא רושם את הרכב חזרה על שמו וניגש למשרד הרישוי ושם כל הפרוצדורה חוזרת להיות לפני שאתה נכנסת לתמונה! ואגב אם אכן יתבצע התהליך הזה אז רישיון הרכב החדש שיודפס יהיה על שם ה"גיס" שבעצם יש לו תו סוחר אלא שהרישיונות לא יהיו מופקדים!

סתם לידיעת קוני הרכבים המשומשים אני נותן לך כמה עצות לגבי קניית רכב:

שימו לב לתאריך הבעלות שרשום על רישיון הרכב--כלומר אם היית מסתכל על רישיון הרכב של היאריס היית רואה שבעלות שונתה אבל היד לא.........

לאחר מכן שימו לא להערות נוספות---שימו לב שלא יהיה רשום תו סוחר או רישיונות מופקדים!

קנו רכב רק ממי ששמו מופיע על רישיון הרכב!!!!!-----לסוחרים יש גיבוי מלא מבעלי תו סוחר!

לכן למכון בדיקה משלכם----גם אם הוא רחוק מן מקום המפגש עם המוכר!

בררו בחברה את מס' הק"מ שעבר הרכב (כמו שידידנו עשה רק שהוא עשה את זה כמה ימים מאוחר מידי.........)

אני חושב שזהו.

קובי.

"נשים זה כמו חנייה,או שהן תפוסות או שהן שמורות לנכים"

"עדיף כלב חבר מחבר כלב"

KOBY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7022 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...