Jump to content

Guy

 • הודעות

  4,081
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Guy

 1. אהלן, אתחיל מהסוף - אני עוזר לקרובת משפחה מבוגרת למכור את הרכב, הוא לא שלי, והמכירה בפועל תתבצע ישירות מולה, אני רק עוזר לסנן את המתעניינים. הרכב הוא מזכיה ממפעל הפיס, ולכן הוא נמכר מיידית. הרכב המדובר הוא אופל קורסה 1.4 ל', אוטומטית, המכונית עלתה על הכביש ממש עכשיו, מודל 2017, עם 30 ק"מ (כן,שלושים). מכיוון שבהתחלה היא לא חשבה למכור, הותקנו בחברה בתשלום של כמה אלפי שקלים מובילאי, חיישני חניה אחוריים וקודנית. בסוף היא שינתה את דעתה והחליטה למכור את הרכב החדש, ולהישאר עם הרכב הקיים שלה, ולכן הוא מוצע למכירה. למכונית יש בלוטות' מקורי עם שליטה מההגה ואחריות יצרן לשלוש שנים. המחיר המבוקש הוא 75,000 שקלים. הרכב נמצא בפתח תקווה, לפרטים נוספים אנא צרו קשר בהודעה פרטית. אגב - אין לי מושג למה המערכת החליטה לקשר את המילים אופל קורסה לדף של רנו פלואנס, כנראה מנפלאות התכנון האוטומטי שלא תמיד עובד טוב... גיא
 2. הסוויפט עדיפה על הסיריון כמעט בכל התחומים. אבל לא יהיה חסר לו מקום בסוויפט אלא אם הוא מ-מ-ש גבוה (מעל 195).
 3. בכל מקרה הייתי בוחר בסוויפט. גם אם הוא בחור גדול לא תהיה לו בעיה לשבת שם, האקסנט יכולה להפריע יותר לגבוהים. אבל בכל מקרה שווה לשבת באוטו. מה שכן, שני הדגמים של הסוויפט הם בקבוצה 2, שידאג שהוא מקבל את הדגם המאובזר עם 6 כ"א (זה ההבדל החשוב, השאר זה אבזור).
 4. הפיניקס היו עד לא מזמן בבעלות משפחת שחר-קז, היבואנים של וולוו, הונדה ויגואר. כך שבהחלט הגיוני שהפינקס ביטחה כל רכב שהונדה/וולוו/יגואר מייבאים לארץ. אולי אחרי המכירה נותר הסכם כל שהוא. (אם כי עדיין זה מעט מוזר שאף אחד אחר לא הצליח להשיג מהם הצעה) ותתחדש, מכונית מעולה, במחיר מעולה. (מודל 07' עולה 359 אלף ש"ח במחירון)
 5. Guy

  גנבים בגבעתיים

  אין אפשרות לסגור אותה לחלוטין? או לפחות להסתיר כדי שלא יראו מה חונה בפנים? אגב תנוחמי על הגנבה, מניסיון אישי, זה מעצבן, מאוד מעצבן.
 6. שים לב האם הרכב טופל כראוי לפי זמן ולא לפי ק"מ. בדוק האם הוחלפה רצועת טיימינג (שוב, לפי זמן ולא ק"מ) בדוק במחירון מה המחיר של הרכב עם היד והק"מ. גיא
 7. אני לא ממש מסכים עם SRACK, הקופרה היא לא רכב רק לקו ישר. וכן (כמו שאמרו כאן קודם) הייתי מעדיף אותה בכל יום על פני הלאון טורבו. היא רחוקה מלהיות מושלמת, היא (מאוד) לא נוחה, ההגה לא מעביר תחושות אבל אפשר להשתעשע עם הרכב ובתמורה מול מחיר זו בהחלט אופציה ראויה. קרא כאן מבחן לרכב.
 8. בכל מקרה חשוב לזכור שכדאי לקחת את הרכב לבדיקה נוספת ולא להסתמך על הבדיקה שלהם.
 9. עובד כן. השאלה האם זה שווה משהו. בכל מקרה לא מדובר על 5+ שנים, אלא על 10+ שנים וזה משתנה מיצרן ליצרן, זה לא ש-E-NCAP מייצרים את כ"א ולא מגלים עובדות. אגב אני בספק אם יש מישהו בארץ שאחרי 10+ שנים החליף ברכבו כריות אויר. מדובר בהוצאה שיכולה להגיע לסכומים גבוהים מאוד וברוב המקרים רכב משומש בן 10 הוא יחסית זול (משפחתית בת 10 לצורך הדוגמא, לא S קלאס) לגבי 5 כוכבים, הארגון הצהיר שנשקלת העלאת הרף לשישה כוכבים.
 10. טעות. כל רכב עם 5 כוכבים חייב להיות עם 6 כ"א לפחות. אם היה לכם סניק עם פחות (לדעתי אתה טועה, אבל יכול להיות) אז זה אומר שבארץ מכרו את הרכב עם פחות כריות, ולא שיש לו 5 כוכבי ריסוק עם פחות משש כריות. דוגמא טובה היא C4 עם ציון של 5 כוכבים, אבל בארץ ניתן לרכוש אותה עם 2 כ"א, באירופה לא ניתן.
 11. ברוך הבא לפורום (אם כי בנסיבות לא מבריקות...) קרא כאן. בחיפוש קצר אולי תמצא עוד מידע.
 12. אם הקורולה מכוערת לדעתך, למה הצעת אותה בתור אופציה?
 13. אם מדובר על אקורד בסיסית ה-B4 עדיפה. יותר - מאובזרת, מתנהגת, נוחה, בטוחה (יותר כריות).
 14. כדאי להקשיב מה רשום בהודעה של פותח השירשור. סובארו 3.0 מתאימה למי שרוצה קודם כל ביצועים והנאה מנהיגה לפי מה שרשום כאן, אין לרוכש הזה יתרון על פני סובארו 2.0 למעט באבזור. 159 גם לא תתאים, מה גם שזה יהיה הסלספיד שלא מתאים לכל אחד. לקסוס IS חורגת ב-20 אלף מהטופ של התקציב, והיא רחוקה מאוד מלהיות מרווחת. אופציה שניראית מתאימה מאוד (והוזכרה כאן) היא הקאמרי. נראה שגם ה.24 ל' המאובזרת תתאים לו, ואם לא יש את ה-3.5 ל' שמגיעה בנסף גם עם עור, קסנון ועוד כמה דברים קטנים.
 15. בשנת 04' מדובר בפוקוס מהדור הקודם. לא מדובר במטוס, אך היא לא איטית יותר מהמתחרות (בטח שלא בצורה משמעותית). בכל מקרה הפוקוס רחוקה מאוד מההגדרה "עושה טובה שהוא נוסע". ולצורך ההשוואה, היא מהנה יותר לנהיגה מאשר ה-RUNX. (בשתיהן אני מדבר על ה-5 דלתות). ולפותח השירשור, אם לא תרשום מה אתה מחפש מהרכב, לא נוכל לעזור. השאלה היא לא מה אנחנו מעדיפים לקנות, אלא מה הצרכים שלך.
 16. לחיות זה לחננות. אבל כל אחד וסדר העדיפויות שלו. מה גם (לדעתי הצנועה) שהסוויפט עדיפה בכל מקרה. ולסיום, אם אתה לא רושם בסדר העדיפיות שלך מה יותר חשוב ממה, וזה בהנחה שאין לך תקציב לא מוגבל, אז אי אפשר לעזור לך.
 17. איך המיקרה נשארת ברשימה שלך, כאשר אתה מדבר על בטיחות בתור מספר 2 בחשיבות? 2 כ"א בלבד, כאשר הרכב נבחן במבחן הריסוק עם 4 כ"א. (אח"כ תשאל למה אני רוצה לפרוש מהדיון, אתה שואל שאלה, מתעלם לחלוטין מהתשובה ואח"כ עוד רושם שבטיחות חשובה ומשאיר את המיקרה).
 18. Guy

  שוב- רנו פואגו

  הקפצת מודעה מלפני כשנה וחצי. אם אתה רוצה ליצור קשר, למה לא להתקשר לטלפון שמופיע בהודעה?
 19. זו צריכה משולבת במבחן. לא רשום עירוני - X מחוץ לעיר Y. פסי האטה בורות וכו' זה נוחות, לא התנהגות. אתה החלום של איש מכירות שמנסה למכור דגם עם אבזור בטיחותי חסר. למיקרה יש 2 כ"א קדמיות. (נוסע ונהג) בקצרה, מה שרשמת עכשיו הוא פשוט שגיאה. אתה בתור נהג תהנה משש כריות אוויר כך - כרית נהג תעזור לך, כרית וילון, תעזור לך , וכרית צד תעזור לך. בקיצור שתי כריות אוויר יספיקו לך, אם הבטיחות לא מספיק חשובה לך. אני קרוב לפרישה מהשירשור הזה.
 20. מהמבחן (לא מילה במילה כי אין לי כוח להעתיק) יאריס רובוטית - 11.8 ק"מ לליטר סוויפט - 13.6 ק"מ לליטר. צר לי אך התנהגות לא מודדים במישור. נוחות כן, התנהגות לא. אגב לא ברור לי איך בטיחות לא נכנסת לך בתור אחד מהדברים החשובים ברכב חדש, אבל כל אחד והשיקולים שלו.
 21. במבחן באוטו, כפי שאמרו קודם כאן או במקום אחר אני כבר לא זוכר, היאריס הרובוטית צרכה יותר דלק מהסוויפט. להתקין תיבה רובוטית בסוויפט? זה לא רדיו דיסק. אין אפשרות להתקין תיבה רובוטית בסוויפט. היא מספיק חסכונית גם ככה. אם אתה רוצה יותר חיסכון, תבחר רכב עם תיבה ידנית, או רובוטית. (בסוויפט אין אופציה לידני). אם אתה רוצה לנהוג יום יום עם תיבה רובוטית כמו שיש ביאריס - תהנה. (אני, לא הייתי מוכן לנהוג בזה, ולצורך העניין גם לא הייתי נותן רכב כזה לאמא שלי, שלא מחפשת הנאה מנהיגה). אגב לא ברור לי איך החיסכון חשוב לך מאוד, אבל הנוחות שלך בתור נהג לא מעניינת אותך בכלל. לגבי הרדיו דיסק המקורי בסוויפט, לדעתי אין סיכוי. אבל עדיף לשאול בסוכנות לא? קח בחשבון שגם אם תהיה אופציה היא תאריך ב-ה-ר-ב-ה את זמן ההמתנה לרכב. אגב לא ברור לי למה הסיריון עדיין ברשימה כאשר הסוויפט עולה עליה משמעותית. את הגרנדה פונטו אני לא מכיר, אבל לזכותה יאמר שהיא הרכב הכי בטוח בקטגוריה (בארץ, באבזור הבטחותי המלא). אגב, הדיון כאן מתחיל לחזור על עצמו ונראה כמו לטחון מים (אם כל הרצון לעזור).
 22. מניסיון (אם כי לא שלי) אין בעיה לקבל צילומים של גיליונות ישנים, גם ישנים מאוד. דבר עם מחלקת המנויים ותתעקש פשוט. לא הולך? תתקשר למערכת עצמה. ונמרוד, תקרא את ההודעה לפי שאתה לוחץ שלח. חלק מההודעות שלך מבולבלות לחלוטין.
 23. אם יש לך חשש שהק"מ שונה, לך איתו למוסך ותראה היסטוריית טיפולים ובאיזה ק"מ + תאריך בוצע כל טיפול. ואז תהיה רגוע לגבי הק"מ. ולגבי הכ"ס - 140.
 24. ציון הריסוק של הפוקוס בנקודות, מעט גבוה יותר. (לשניהם יש 5 כוכבים). לגבי שאר הדברים אני לא ממש מסכים, אבל מחוסר זמן אני אפרט בהזדמנות אחרת.
×
×
 • תוכן חדש...