Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

אוי @אליהו שבת - הבחור כתב "אסלה סמויה" במקום "מיכל הדחה סמוי". טעות שחוזרת על עצמה בלי סוף בפורום הזה, ובכל פעם משעשעת אותי מחדש. כשהאסלה סמויה - איך תשב עליה?

ודרך אגב, מיכל נסתר הוא יפה אסתטית, ומעליו יש מדף שהוא שימושי מאוד, אבל לתקן אותו זו צרה גדולה. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

ודרך אגב, מיכל נסתר הוא יפה אסתטית, ומעליו יש מדף שהוא שימושי מאוד, אבל לתקן אותו זו צרה גדולה. 

במקום לאינסטלטור קוראים לגניקולוג של פרות

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר למשתכן הקבלן חייב לתת מטבח, הזיכוי אם אתה לא מעוניין הוא 1000 שקל למטר. בדירה 6 חדרים הוא צריך לתת 6 מטר 

צירפתי תמונה מיד 2 למטבח כזה (זה מטבח של 5 מטר - דירת 4 חדרים). בעקרון אם משכירים את הדירה, אפשר להשאיר אותו ולהוסיף ארון עליון. יש ביד 2 הרבה דירות כאלו, כי הם משכירים ישר אחרי המסירה.kitchen.jpeg.e5b824fc3f7d39ee2547fdea65368d8e.jpeg

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אשמח להכוונה או ייעוץ :)

אני ואישתי לפני לקיחת משכנתא לבנייה עצמית של בית.
מתכננים לקחת 1,250,000 ש״ח שמהווים כ 34% מערך הנכס.

מכוונים למשכנתא בגובה החזר באזור ה8200 ש״ח עד חמש שנים ואז לרדת לכיוון ה7500-7200 ש״ח בהחזר החודשי.

החלוקה של עד חמש ואחרי 5 שנים נובעת מכך שלפי ההערכות שלנו תוך 3 שנים נוכל לחסוך כ350 אלף ש״ח לטובת פירעון של אחד המסלולים.

יש לכם המלצה כיצד לחלק את המימון בין המסלולים השונים ומה פחות או יותר הרביות שאנחנו יכולים לצפות להן?

(זאת המשכנתא השנייה שאנחנו לוקחים כך שאין לנו רצון להיעזור ביועץ, בפעם הקודמות התהליך היה סבבה והיינו מרוצים ממה שקיבלנו מהבנק).

תודה מראש.

עריכה אחרונה על ידי R'n'B
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

אוי @אליהו שבת - הבחור כתב "אסלה סמויה" במקום "מיכל הדחה סמוי". טעות שחוזרת על עצמה בלי סוף בפורום הזה, ובכל פעם משעשעת אותי מחדש. כשהאסלה סמויה - איך תשב עליה?

תקנה מותג ידוע

לא תצטרך לתקן לעולם

מנגנון ניתן להחלפה תוך כמה דקות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבריט מותג מספיק מכובד?

יש לי 5 מיכלים סמויים שלהם, שניים או שלושה מתוכם הצריכו תיקון (במשך 9 שנים), אחד מהם יותר מפעם אחת. כשהיה צורך בחלקי חילוף היה סיפור לבחור את הדגם הנכטן (ותודה ל @איציק נ.ששלח לי קטלוג)

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים בואו נמשיך כאן בנושאי משכנתא

שיפוצים ועוד תפתחו שרשור ייעודי מבחינתי סמוי 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, BloodFist כתב:

כבר ניסיתי לבדוק, לא פשוט לאנשים להיפרד מ250 אלף שקל לשבע שנים, מחר ניסיון אחרון לראות אם יש דרך לגייס את הכסף באמצעות הלוואה על חשבון הקרנות פנסיה…

אפשר לעשות הסכם הלוואה מסודרת בריבית שתשקף את עליית הערך היחסית של הנכס אצל עו"ד. בעיות אפשריות:

1. לבעלי החוב מותר לרשום משכון על הנכס ואז לא תוכל לקבל משכנתא מבנק בלי שהם יסכימו להיות בניים בתור לבנק, וזה סיכון לא קטן.

2. צריך ללכת למומחה מס/מיסוי מקרקעין כי תיתכן חשיפה של המלווים למיסוי מקרקעין.

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים, צריך את עזרתכם:

דירת 3 חדרים להשקעה בנתניה בעזרת מחיר למשתכן - מחיר קניה 1.6

שולם תשלום ראשון + שני בעזרת הון עצמי, סך הכל כרגע 320 אלף

בהתחלה תכננתי לשלם גם את התשלום השלישי בעזרת הון עצמי מה שמביא אותי ל-600 אלף מהון עצמי ואת השאר בעזרת משכנתא של כמיליון ש"ח.

אבל עשיתי חושבים - לפי מה שהשוק הולך עכשיו, הריביות הולכות לעליות כמעט בוודאות בשנה הקרובה, שוקל לקחת את המשכנתא היום כדי לקבע ריביות ולשלם את התשלום האחרון בעזרת ההון העצמי.

מועד התשלום הבא הוא עוד כ-3 חודשים.

חשוב לציין שהתכנון זה שהדירה תכסה את המשכנתא או לפחות את רובה - נגיד ונקבל ממנה 4-4.5 אלף - בינתיים מתכנן לקחת גרייס חלקי עד האכלוס (עוד כשנתיים).

מה אתם הייתם עושים?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, אליהו שבת כתב:

אוהב את גרוהה יותר.

לגרוהה יש מנגנון הדחה פניאומטי שעושה הרבה צרות.

אחרי שנתיים החלפתי ב2/2 הניאגרות את המנגנון.

הפעם אלך על מאכני של גיבריט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Abergel כתב:

שלום חברים, צריך את עזרתכם:

דירת 3 חדרים להשקעה בנתניה בעזרת מחיר למשתכן - מחיר קניה 1.6

שולם תשלום ראשון + שני בעזרת הון עצמי, סך הכל כרגע 320 אלף

בהתחלה תכננתי לשלם גם את התשלום השלישי בעזרת הון עצמי מה שמביא אותי ל-600 אלף מהון עצמי ואת השאר בעזרת משכנתא של כמיליון ש"ח.

אבל עשיתי חושבים - לפי מה שהשוק הולך עכשיו, הריביות הולכות לעליות כמעט בוודאות בשנה הקרובה, שוקל לקחת את המשכנתא היום כדי לקבע ריביות ולשלם את התשלום האחרון בעזרת ההון העצמי.

מועד התשלום הבא הוא עוד כ-3 חודשים.

חשוב לציין שהתכנון זה שהדירה תכסה את המשכנתא או לפחות את רובה - נגיד ונקבל ממנה 4-4.5 אלף - בינתיים מתכנן לקחת גרייס חלקי עד האכלוס (עוד כשנתיים).

מה אתם הייתם עושים?

תודה.

קח עכשיו משכנתא. לבנק אין בעיה שתהיה ה-10% האחרונים אם הוא רואה שיש לך את הכסף (אולי יבקש שתסגור אותו בפק"מ).

המוקש הכי גדול זה שלא תוכל לשלם כנראה הכל לקבלן בגלל שהוא ידרוש את ההצמדות למדד וזה משהו שהמשכנתא לא מכסה ולא תכסה ... וזאת יכולה להיות זליגה של עוד 5-7% למחיר בקלות על פני כמה שנים ואולי אף יותר. תבדוק. אם הקבלן מוכן לקחת את הכסף כיום, תן לו הכל מלבד ה-10-12% האחרונים.

מיליון יעלה לך 4500 רק אם תיקח ל-30 שנה משכנתא וזה פחות כדאי - ב-2/3 קל"צ ל-20 ושליש פריים ל-20 תהיה סביבות 5800 אבל אם יש לך מספיק עודפים חודשיים זאת לא זליגה קשה וסביר להניח שעוד 3-4 שנים שכ"ד כבר יתקרב לתשלום.

בכל מקרה מכיוון שאתה קרוב ל-60% תשתדל לקחת 59.9% ואז מדרגות הריבית שלך משופרות - זה הפרש של כ-40 אש"ח ויש לך כמה שנים להשיג את האקסטרה הזה.

לגבי גרייס, אפשרי, אבל ככל שאתה יכול תשלם את הריבית.

בהצלחה

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, BloodFist כתב:

אכן שה מה שהתעסקנו בו כל הסופש, הכיוון כרגע הוא לוותר, המחיר כבד מדי והמאמץ מהמשפחות יהיה גדול מדי ואנחנו לא מעוניינים לגרור את ההורים למצבים שיכולים להכניס אותם לצרות כלכליות (אבא שלי בן 61, אמא שלי מחלימה מסרטן 🙏 בת 58, שניהם שוקלים ברצינות פרישה מוקדמת בשנה-שנתיים הקרובות ולקיחת הכסף מהם, גם בהלוואה עלול לפגוע בהם ואנחנו לא מוכנים לדבר כזה).

הכיוון כנראה יהיה לקנות דירה צנועה יותר להשקעה מכל ההון העצמי שאינו מושקע בשוק ההון (סדר גודל של 300) כדי לפתוח אפיק השקעה נוסף, במקביל לשבת על ״תוכנית עסקית״ לנסות להגדיל את החיסכון החודשי בצורה אגרסיבית יותר על מנת שתוך 3-5 שנים נוכל למכור את הדירה להשקעה ולקנות דירה למגורים בגוש דן.

מקווים לתכנן את הדברים בצורה מיטבית כך שנוכל לעמוד בזה.

אנחנו יודעים שהדירה ממחיר למשתכן היא השקעה מעולה וככל הנראה לא תחזור על עצמה, אבל אנחנו מעדיפים להשלים עם זה שזה גדול עלינו ושאין צורך להתאבד בשביל משהו שיכול לפגוע לנו כך בחיים האישיים (מתכננים ילדים נוספים, אשתי רוצה לעשות תואר שני וכו׳)

עצור, קבל הצעה:

אני שם 100% מההון העצמי, אתה לוקח משכנתא. אני משלם את המשכנתא.

מוכרים ברגע כשאפשר, אתה מקבל 40% מהרווח ואני 60%. הולך?

• אהבתי 1

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, G. P. Magnus כתב:

קח עכשיו משכנתא. לבנק אין בעיה שתהיה ה-10% האחרונים אם הוא רואה שיש לך את הכסף (אולי יבקש שתסגור אותו בפק"מ).

המוקש הכי גדול זה שלא תוכל לשלם כנראה הכל לקבלן בגלל שהוא ידרוש את ההצמדות למדד וזה משהו שהמשכנתא לא מכסה ולא תכסה ... וזאת יכולה להיות זליגה של עוד 5-7% למחיר בקלות על פני כמה שנים ואולי אף יותר. תבדוק. אם הקבלן מוכן לקחת את הכסף כיום, תן לו הכל מלבד ה-10-12% האחרונים.

מיליון יעלה לך 4500 רק אם תיקח ל-30 שנה משכנתא וזה פחות כדאי - ב-2/3 קל"צ ל-20 ושליש פריים ל-20 תהיה סביבות 5800 אבל אם יש לך מספיק עודפים חודשיים זאת לא זליגה קשה וסביר להניח שעוד 3-4 שנים שכ"ד כבר יתקרב לתשלום.

בכל מקרה מכיוון שאתה קרוב ל-60% תשתדל לקחת 59.9% ואז מדרגות הריבית שלך משופרות - זה הפרש של כ-40 אש"ח ויש לך כמה שנים להשיג את האקסטרה הזה.

לגבי גרייס, אפשרי, אבל ככל שאתה יכול תשלם את הריבית.

בהצלחה

השארנו בצד כ-300 גם לבלתמים - מה שישאר יהיה מושקע באפיק אחר מנדלן

אם הקבלן היה מוכן הייתי משלם 90% כבר לפני חודשיים - לא מכיר קבלן שמסכים להקדים בימינו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Abergel כתב:

השארנו בצד כ-300 גם לבלתמים - מה שישאר יהיה מושקע באפיק אחר מנדלן

אם הקבלן היה מוכן הייתי משלם 90% כבר לפני חודשיים - לא מכיר קבלן שמסכים להקדים בימינו

יש קבלנים שמסכימים להקדים תשלומים אך עדיין תהיה צמוד למדד, יתן פתרון רק לקיבוע ריביות המשכנתא.

Mazda 3 2.0 SPIRIT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...