Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, BloodFist כתב:

הדירה נמצאת באיזור ביקוש בגוש דן - רמת גן (שםאנחנו גרים גם היום) ועולה כ2.65, אני מעריך שבשוק החופשי שווי שלדירה דומה הוא באיזור ה3.5.

אני חושב שאתה מעריך בחוסר בצורה משמעותית.

לדעתי ההנחה גדולה ממליון שקל.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, BloodFist כתב:

אומנם יש פה כמה אנשים שמכירים אותי, אבל זה עדיין פורום אנונימי ככה שאני מרגיש בנוח להתייעץ פה

התייעצות בנוגע למחיר למשתכן, זכינו בדירת שישה חדרים (האחרונהשנשארה) בעקבות ביטול. הדירה נמצאת באיזור ביקוש בגוש דן - רמת גן (שםאנחנו גרים גם היום) ועולה כ2.65, אני מעריך שבשוק החופשי שווי שלדירה דומה הוא באיזור ה3.5.

עד כאן רקע כללי לגבי הדירה, עכשיו בנושא הכלכלי (אציין שבמידה ונקנה הדירה תיועד למגורים שלנו)

זוג + 1 עם תכנון לעוד בשנתיים הקרובות.

שכר נטו של שנינו 33-34 בחודש עם צפי שיעלה, אך כמובן לא נסתמך על זה.

המסירה אמורה להיות בנובמבר 23. ההוצאות שלנו כמשפחה (הוצאות קבועות, שכר דירה, ארנונה, רכב, גן וכו׳) מסתכמותב22 אלף בחודש (לקחתי את ההוצאות הקבועות, הכפלתי ב1.1 ועיגלתי כלפי מעלה, ליצור מקדם ביטחון).

ההון העצמי שלנו במלואו כולל קרן חרום, תיק השקעות הוא 350 אלף שח לא כולל קרנות השתלמות אחת של 56 אלף (לאנזילה) ואחת של 33 אלף כן נזילה.

יש לנו משפחה תומכת שתוכל להשלים לנו להון העצמי, חלק כמתנה וחלק כהלוואה אותה נצטרך להתחיל להחזיר כאשרנתאזן כלכלית אם יתבצע מהלך כזה.

ז"א משכנתא של כ2 מיליון שקלים give or take ואני מעריך שהחזר חודשי של 10 אלף בחודש ל30 שנה (זה הכל בהערכה גסה)

אנחנו בתחושות מעורבות, מצד אחד מרגיש לנו לגמרי כמו קפיצה מעל הפופיק, אנחנו שנינו אנשים מחושבים בסהכ, דואגיםלחסוך ולהשקיע.

מצד שני זו מרגישה כמו הזדמנות לקבל קרוב למיליון ש״ח ׳במתנה׳

נשמח לקבל עוד קצת חוות דעת בנושא.

תודה

אני רק שאלה, קבלת את ההודעה ממחיר למשתכן אתמול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, BloodFist כתב:

אומנם יש פה כמה אנשים שמכירים אותי, אבל זה עדיין פורום אנונימי ככה שאני מרגיש בנוח להתייעץ פה

התייעצות בנוגע למחיר למשתכן, זכינו בדירת שישה חדרים (האחרונהשנשארה) בעקבות ביטול. הדירה נמצאת באיזור ביקוש בגוש דן - רמת גן (שםאנחנו גרים גם היום) ועולה כ2.65, אני מעריך שבשוק החופשי שווי שלדירה דומה הוא באיזור ה3.5.

עד כאן רקע כללי לגבי הדירה, עכשיו בנושא הכלכלי (אציין שבמידה ונקנה הדירה תיועד למגורים שלנו)

זוג + 1 עם תכנון לעוד בשנתיים הקרובות.

שכר נטו של שנינו 33-34 בחודש עם צפי שיעלה, אך כמובן לא נסתמך על זה.

המסירה אמורה להיות בנובמבר 23. ההוצאות שלנו כמשפחה (הוצאות קבועות, שכר דירה, ארנונה, רכב, גן וכו׳) מסתכמותב22 אלף בחודש (לקחתי את ההוצאות הקבועות, הכפלתי ב1.1 ועיגלתי כלפי מעלה, ליצור מקדם ביטחון).

ההון העצמי שלנו במלואו כולל קרן חרום, תיק השקעות הוא 350 אלף שח לא כולל קרנות השתלמות אחת של 56 אלף (לאנזילה) ואחת של 33 אלף כן נזילה.

יש לנו משפחה תומכת שתוכל להשלים לנו להון העצמי, חלק כמתנה וחלק כהלוואה אותה נצטרך להתחיל להחזיר כאשרנתאזן כלכלית אם יתבצע מהלך כזה.

ז"א משכנתא של כ2 מיליון שקלים give or take ואני מעריך שהחזר חודשי של 10 אלף בחודש ל30 שנה (זה הכל בהערכה גסה)

אנחנו בתחושות מעורבות, מצד אחד מרגיש לנו לגמרי כמו קפיצה מעל הפופיק, אנחנו שנינו אנשים מחושבים בסהכ, דואגיםלחסוך ולהשקיע.

מצד שני זו מרגישה כמו הזדמנות לקבל קרוב למיליון ש״ח ׳במתנה׳

נשמח לקבל עוד קצת חוות דעת בנושא.

תודה

כמה השכר דירה שאתה משלם היום  ? את זה צריך יהיה להוריד מההוצאות הקבועות שלכם מנגד יהיה הוצאות נוספות על ילדים.

התפלגות שכר בין בני הזוג

מה תנאי התשלום?

ארנונה של הדירה הנוכחית או של הדירה החדשה?

על פי גובה ההכנסה הבנק מאשר ללא קושי כ 13K החזר חודשי

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלשום, זו הגרלת המשך, מישהו ביטל וזו הדירה האחרונה שנשארה פנויה

Just now, ישה כתב:

כמה השכר דירה שאתה משלם היום  ? את זה צריך יהיה להוריד מההוצאות הקבועות שלכם מנגד יהיה הוצאות נוספות על ילדים.

התפלגות שכר בין בני הזוג

מה תנאי התשלום?

ארנונה של הדירה הנוכחית או של הדירה החדשה?

על פי גובה ההכנסה הבנק מאשר ללא קושי כ 13K החזר חודשי

משלמים היום 6300

אשתי מרוויחה יותר, 4:3 משהו כזה

תנאי התשלום תוך חודש וחצי צריך לשלם באיזור ה15 אחוז, אחכ כל שלושה חודשים יש פעימה

ארנונה היום 1200 לחודשיים, בחישוב זריז שם 1600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הללויה עולם קטן שלח לי ביט בפרטי

אני הייתי מאחורי המקלדת.

לעניינו תתאם מועד חתימות עם סנדרה בהקדם (עורכי הדין - רמי שבירו)  ואל תחשוב פעמיים

הפיס יותר גדול ממה שאתה חושב! שווי דירה כיום מתחיל בספרה 4

כבונוס הרווחת שהחוזה יהיה לפי חוק המדד החדש, אלוקים אוהב אותך

עריכה אחרונה על ידי אליהו שבת
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הגרלה 777? באיזה בנין וקומה? אני גם זכיתי שם ולקחתי את המקסימום שיכולתי לרכוש, נקווה שיעלה בהרבה. אכן חסכת מלא כסף על מדד תשומות הבניה

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור

שני שליש בקל"צ ל 16-17 שנה אותם מושך בהקדם 

שליש פריים ל 30 שנה אותם מושך לפי קצב התשלומים

אם יש ערבויות טובות מקדים תשלומים כדי לחסוך מדדים 

החזר כ 11.5-12K כתלות בריביות שתשיג

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, 2,561,481 שח.  יפה שנשארה לך דירה כזו. בהחלט תהיה שווה הרבה בעתיד הקרוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולם מתוקן זו אכן קפיצה מעל הפופיק, בעולם כפי שהוא היום, אין מה להתלבט, תיקח את מקסימום ההחזר החודשי שיאפשרו לכם כדי להקטין את תקופת המשכנתא ותחטוף את זה. זו כנראה העסקה הטובה ביותר שתעשו במשך כל חייכם, עסקה שתועיל למשפחתך באופן המייטבי ביותר. 

יש לכם 2 משכורות טובות ומשפחה שיכולה ומוכנה להושיט יד במקרה הצורך, כך שגם אם תיתקלו בעתיד בתקופה פחות טובה, סביר להניח שזו לא עסקה שתפיל אתכם. 

במקרה הגרוע ביותר שקשה להאמין שיקרה, תמשכו לפחות עד לסוף תקופת ההחזקה שהמכרז מחייב אתכם, תמכרו את הדירה ברווח משמעותי ותרכשו נכס צנוע יותר. 

ברכות ובהצלחה. 

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Michazzz כתב:

תתחדש, 2,561,481 שח.  יפה שנשארה לך דירה כזו. בהחלט תהיה שווה הרבה בעתיד הקרוב

לא נשארה

בוטל זכיה בימים האחרונים, שמח שהתגלגל לחבר פורום.

הלקוח שזכה במקור היה גדול עליו העסקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך גב לפחות עד שניתן למכור - אין פה בעיה בכלל. הרווח הצפוי פה הוא גדול. אני זכיתי וממשתי דירה זהה רק בקומה 16 שעלתה תוספת של 300K. מאמין שזה יימכר במחיר גבוהה והכסף אקנה משהו צנוע יותר

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, BloodFist כתב:

חבל שלא ביטלו חמישה חדרים 😅 לא הייתה התלבטות…

לא אומר לך מה לעשות, אבל אם יש משהו שהיום אני קצת מצטער עליו, זה שכשזכיתי(ביבנה), לקחתי 'רק' 6 חדרים ולא דופלקס 6 חדרים (500k יותר) 😅

ההנחה כאן היא משמעותית, מאוד משמעותית.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...