Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

אינדיקציה 

יש את הפרסומים החודשיים של בנק ישראל המבוססים על דיווחי הבנקים

בכל מקרה בזמן של תנודות ברבית מדובר בהיסטוריה

לכן המדד הוא המו"מ שלך מול הבנקים כאשר אל מול כל הצעה שהם נותנים לך אתה מעקם את האף

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ישה כתב:

אינדיקציה 

יש את הפרסומים החודשיים של בנק ישראל המבוססים על דיווחי הבנקים

בכל מקרה בזמן של תנודות ברבית מדובר בהיסטוריה

לכן המדד הוא המו"מ שלך מול הבנקים כאשר אל מול כל הצעה שהם נותנים לך אתה מעקם את האף

הבעיה של פרסומי בנק ישראל היא שהם לפי תקופת משכנתא ולא לפי אחוזי מימון. עוד יתרון בשימוש באתר הוא שככה אתה יודע בצורה טובה יותר מה גבולות הגזרה שלך כשאתה בא לקחת משכנתא מבחינת יכולת החזר. 

@Nemesis יש בפייסבוק קבוצה של מישהו שעושה ניתוחי משכנתא בחינם למי שמעלה לו הצעות רשמיות של בנקים = תסתכל שם ותוכל לראות פחות או יותר מה אנשים מקבלים בשוטף. 

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Nemesis כתב:

יש לך מושג איזו מהן? יש כל מני.

Finwiz - קבוצת המשכנתאות

מה שטוב שהוא נותן לך שירות (אתה יכול להעלות הצעות רשמיות שקיבלת לקבוצה) והוא ינתח אותן. מכיוון שהוא מתנח הרבה שמעלים לו והכל כמובן הצעות "רשמיות" אז חוק המספרים הגדולים עובד יפה והוא יודע להעריך כמה הבנק "אוהב" אותך ואולי לאן אפשר להגיע.

במקרה ההצעה האחרונה שניתח בקבוצה היא על משכנתא של 2 מיליון ל-25/30 שנה ב-55% מימון ...

שים לב של לכאורה מפרנס יחיד (רואים את זה משמאל למעלה). קל"צ על 50% מהסכום (ה-50.5 האחרים פריים)  ביקשו 4.43%. מניח של-20 שנה עם 2 משכורות ועם קל"צ יותר גבוה אפשר להוריד כמה עשיריות - כאן המידע שיש מבנק ישראל ומהאתר האחר יכולים לעזור לך לעשות קירוב/נירמול לא רע ...

מקווה שזה עוזר.

image.thumb.png.8247796a1da7c1f204f8f2b12fe14a90.png

דיסקליימר - לא ממליץ, לא מייעץ

עריכה אחרונה על ידי G. P. Magnus
תוספת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייעצות המשך:

לפני כ-10 חודשים לקחנו משכנתא בהרכב הבא:

פריים : 520,000 ש"ח (פריים 0.6%-)

קל"צ : 450,000 ש"ח (3.04%)

משתנה צמודה (כל 5): 250,000 (1.4%)

תכננו לסגור את המשתנה צמודה בסמוך למועד השינוי הקרוב (2026), כרגע בסביבת האינפלציה הנוכחית, ההצמדה על המסלול עומדת על כ-9,200 ש"ח,

בחצי שנה האחרונה, הצטברו לנו כ-100,000 ש"ח (אולי טיפה יותר) שכרגע שוכבים בעו"ש ללא מעש (חלק מיועדים בעוד שנה וחצי לאבזור הדירה, אבל עד הכניסה יחסך סכום מספק).

האם כדאי לנו לפרוע חלק מהמסלול של המשתנה צמודה (ללא הפחתת התשלום החודשי), או לחכות עוד שנה וחצי-+ ולפרוע את כל המסלול בבת אחת? 

במידה וכן, לאור עליית הריבית הממוצעת במסלול, האם אני צודק בהבנתי שאני לא אדרש לשלם הפרשי ריבית בפרעון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, motizkn כתב:

מתי 2 מליון שקל משכנתא היה ריאלי?

זה סכום מטורף למשפחה אפילו עם הכנסה הרבה מעל הממוצע.

זה מה שיש היום, ריאלי מבחינתינו מבלי להתאבד.

אבל אם ריבית הקלצ תהפוך ל- 5.5 במקום 4.5 זה יתחיל להיות בעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, ay115 כתב:

התייעצות המשך:

לפני כ-10 חודשים לקחנו משכנתא בהרכב הבא:

פריים : 520,000 ש"ח (פריים 0.6%-)

קל"צ : 450,000 ש"ח (3.04%)

משתנה צמודה (כל 5): 250,000 (1.4%)

תכננו לסגור את המשתנה צמודה בסמוך למועד השינוי הקרוב (2026), כרגע בסביבת האינפלציה הנוכחית, ההצמדה על המסלול עומדת על כ-9,200 ש"ח,

בחצי שנה האחרונה, הצטברו לנו כ-100,000 ש"ח (אולי טיפה יותר) שכרגע שוכבים בעו"ש ללא מעש (חלק מיועדים בעוד שנה וחצי לאבזור הדירה, אבל עד הכניסה יחסך סכום מספק).

האם כדאי לנו לפרוע חלק מהמסלול של המשתנה צמודה (ללא הפחתת התשלום החודשי), או לחכות עוד שנה וחצי-+ ולפרוע את כל המסלול בבת אחת? 

במידה וכן, לאור עליית הריבית הממוצעת במסלול, האם אני צודק בהבנתי שאני לא אדרש לשלם הפרשי ריבית בפרעון?

הכסף שיש לך ושוכב בבנק מפסיד ערך כל חודש בעוד שהמסלול של מ"צ רק גדל כל חודש ... לדעתי ברגע שיש לך את המינימום הדרוש לסגירת חלק ממסלול תודיע לבנק ותסגור. זה גם יתן לך תמריץ פסיכולוגי לסגור את היתרה של המ"צ עוד שנה וחצי - אתה יכול לרכוש את רוב המוצרים לבית בתשלומים.

כמובן שאז תתמקד בחיסול הפריים. 3% קל"צ שווה להשאיר במצב הנוכחי ...

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נחשבות ריביות טובות שניתן לשאוף אליהן בתקופה הזו?

מימון מקסימלי של 75%, משכנתא של כ-1400 אלף ש"ח.

הכיוון הוא לחלק כך:

2/3 בקל"צ ל-15 שנים

1/3 בפריים ל-20 שנים

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ay115 כתב:

האם כדאי לנו לפרוע חלק מהמסלול של המשתנה צמודה (ללא הפחתת התשלום החודשי),

לפרוע עכשיו

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.7.2022 בשעה 12:14, ישה כתב:

כיוון שאמרת 9200 לקצר את הקל"צ ל 23 שנה אולי עוד כיווץ של הריבית ויאללה

התמהיל העליון כמובן.

רק קטסטרופה תעסוקתית יכולה להפיל אותך.

ישה היקר,

מחר אני הולך לפתוח תיק משכנתא בלאומי לפי התמהיל הנ"ל, לא הייתי במרכז בשבוע האחרון.

משהו שסקרן אותי והדהד לי בראש בשבוע האחרון.

לאחרונה לפני כשנה - שנתיים בנק ישראל הוריד המגבלה שלא ניתן לקחת יותר משליש מסלול בפריים וכיום ניתן לקחת עד שני שליש.

הפריים כמסלול ללא קנסות נלקח היום לפי נתונים סטטיסטיים בסדר גודל ממוצע של 42% מסך המשכנתא על פי תמהילים שנעשו בחודש יוני בארץ הקודש.

למה כל הזמן חזרת והדגשת לא לקחת יותר משליש תמהיל בפריים? רק בגלל האופציה שהוא יעלה יותר ובכך ההחזר החודשי?

תודה!

עריכה אחרונה על ידי nizzan943
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגדר סיכונים ולא מחפש את הרווח הגבוה ביותר בייחוד במשכנתא שגובה ההחזר ביחס לשכר הוא גבוה 

תעלה המשכורת ותרד הריבית אפשר יהיה לתכנן אחרת

בוא אעמיד לך שאלה

דיברת שמובטחת לך עליה בשכר תוך מספר חודשים

ציינת שאינך חייב לקחת את המשכנתא היום אבל יש סיכון ראשית ההצמדה למדד תשומות הבניה שנית אפשרות של עליית הריבית.

האם תמתין?

אני לא ממליץ על המתנה.

מאידך אולי כדי לצבור קצת שומן לא מושך את הפריים או את חלקו אבל קח בחשבון את ההצמדה למדד.

איפוא כדור הבדולח שצריכים אותו?

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...