Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, BloodFist כתב:

חבל שלא ביטלו חמישה חדרים 😅 לא הייתה התלבטות…

מזל שלא נשארה חמישה חדרים אחרת היית מתפשר.
במקרים האלה תמקסם כמה שניתן ואל תחשוב פעמיים.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ישה כתב:

בקיצור

שני שליש בקל"צ ל 16-17 שנה אותם מושך בהקדם 

שליש פריים ל 30 שנה אותם מושך לפי קצב התשלומים

אם יש ערבויות טובות מקדים תשלומים כדי לחסוך מדדים 

החזר כ 11.5-12K כתלות בריביות שתשיג

נכון ולא נכון, נכון שזה התמהיל הכי טוב (אני סגרתי על קלצ 2.4!) אך כיום גם בתקופות נמוכות לא תקבל זול ללא בשר לבנק.

בתמהיל זה הן הקלצ והן הפריים לא יהיה נמוך.

אין מנוס מלהכניס איזה פיתוי צמוד מדד גבוה ובא להתמקד לפרוע מיידית, גם מהלוואה מקרן השתלמות לדוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי נראה שהבנאדם יכול לעשות החזר חודשי הרבה יותר גבוה?

לא סתם הגרלה 777. עם כזה מספר וכזה מזל... לך תמלא לוטו זה יסגור את המשכנתא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, אליהו שבת כתב:

נכון ולא נכון, נכון שזה התמהיל הכי טוב (אני סגרתי על קלצ 2.4!) אך כיום גם בתקופות נמוכות לא תקבל זול ללא בשר לבנק.

בתמהיל זה הן הקלצ והן הפריים לא יהיה נמוך.

אין מנוס מלהכניס איזה פיתוי צמוד מדד גבוה ובא להתמקד לפרוע מיידית, גם מהלוואה מקרן השתלמות לדוגמא.

בקה"ש יש לו גרושים

בהלוואה של 2000K הלוואת פיתוי צריכה להיות בסדר גודל של 300-400K 

אם המשפחה יכולה לסייע לתקופת זמן קצרה של חודש ניתן לחשוב על כך אבל הם מסייעים להשגת הון עצמי סביר אז לא נראה לי שניתן לביצוע.

• רעיון טוב! 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

הייתי מעוניין להתייעץ איתכם, על פי מסלולי המשכנתא והריביות, מה החלק במשכנתא שרצוי לנסות ולסגור קודם מבחינה ריאלית כמובן כאשר החלק של הקבועה לא צמודה  277K ופריים לא צמוד 183K, אין באפשרותי להחזיר.

לגבי המשתנה כל 5 שנים, במרץ 2025 אמור להיות שינוי ריבית (ההחזר החודשי בחלק הזה כרגע עומד על 711 שח בחודש)

במידה ויש צורך בעוד פרטים על המסלולים אשמח לספק

השאלה השניה שלי היא, האם כדאי לגעת בתוכנית חיסכון על מנת לכסות חלק מסוים במשכנתא

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשתגיע לגשר תחזור לכאן

מה גובה החיסכון ומה התשואה  עליו? האם קיים קנס אם אתה רוצה לפרוע אותו?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, ישה כתב:

כשתגיע לגשר תחזור לכאן

מה גובה החיסכון ומה התשואה  עליו? האם קיים קנס אם אתה רוצה לפרוע אותו?

גובה החיסכון הוא כ 70K כרגע אבל אין כמעט תשואה עליו. מאמין שאצליח לגרד בהמשך את הסכום הנותר.  לא קיים קנס.

אז אם הבנתי נכון רצוי לסגור קודם את המשתנה לפני שינוי הריבית? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח

כאמור בוא נסתכל מה יקרה סביב התחנה ולאן רוצים לשנות לך את הריבית

בדוק גם מה הקנס אם תיפרע היום את המשתנה

Just now, ישה כתב:

לא בהכרח

בדוק גם מה הקנס אם תיפרע היום את המשתנה כי אין טעם לשלם ריבית מחד ולקבל אפס מאידך על החיסכון שלך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ישה כתב:

לא בהכרח

בדוק גם מה הקנס אם תיפרע היום את המשתנה

האם הריבית משתנה לפי מה שהבנק רוצה או לפי ריבית כלשהי במשק?  הבנק יכול להחליט שבא לו להעלות לי או להוריד לי לפי רצונו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפוקח על ידי בנק ישראל

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.8.2022 בשעה 20:25, farkash7 כתב:

מזל שלא נשארה חמישה חדרים אחרת היית מתפשר.
במקרים האלה תמקסם כמה שניתן ואל תחשוב פעמיים.

תשמע המיקסום הזה גורם ללא מעט לחצים, לנו בפירוש אין את ההון העצמי, נקבל עזרה כלשהי מהמשפחה, אבל סביר להניח שעדיין נצטרך להוסיף עוד הלוואה כלשהי כדי להגיע להון עצמי.

אופציה נוספת שעלתה לנו בראש זה לעשות הסכם מסודר עם ההורים שלי על מנת שישימו את כל הסכום - התחייבות להחזרת הכסף לאחר חמש שנים מיום הכניסה בתוספת ריבית כלשהו (משמע או שנשיג את הכסף או שנמכור את הדירה ונקנה משהו צנוע יותר).

כמו כן עלתה האופציה לא לגור בדירה אלא להשכיר אותה.

לא ברור לי מה השווי האמיתי שלה בשוק, אני מעריך שמשכירות אפשר לקבל 9 במקרה הרע בו אתה מתפשר מאוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם להורים שלך יש את הכסף, תעשו הסכם מסודר של הלוואה עד למועד בו ניתן למכור את הדירה. תדאג שגם בת הזוג תחתום כי היום אי אפשר לדעת מה יהיה (לצערי מניסיון). אז תהיו חכמים יותר ותדעו מה לעשות וכמה כסף נשאר לכם.אל תשכח להשאיר 100-150 אלף למזגנים, מטבח, ארונות, סורגים, רשתות ועוד ועוד.

• רעיון טוב! 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Michazzz כתב:

אם להורים שלך יש את הכסף, תעשו הסכם מסודר של הלוואה עד למועד בו ניתן למכור את הדירה. תדאג שגם בת הזוג תחתום כי היום אי אפשר לדעת מה יהיה (לצערי מניסיון). אז תהיו חכמים יותר ותדעו מה לעשות וכמה כסף נשאר לכם.אל תשכח להשאיר 100-150 אלף למזגנים, מטבח, ארונות, סורגים, רשתות ועוד ועוד.

כמו שהמחירים עלו ועולים, גם 200 לא יספיק - בדק בית + בדק חשמל - 3-4; מטבח ושיש לדירה כזאת גדולה, אפילו באיקאה, לפחות 50 אלף [אצלנו בפרוייקט 5/6 חדרים רוב ההצעות שראיתי זה יותר 55-65 המטבח עוד 15-20 בשביל השיש]. מיזוג הכי בסיסי (בהנחה שאפשר מיני מרכזי+עיליים שזה כלל לא בטוח עם מסתור כביסה זעיר) - עוד 35-40 אלף. סורגים ורשתות - אפילו הכי בסיסיים עוד 15 אלף ואם רוצה הגבה של המעקה + סורגים ורשתות שקופים תוסיף. איפה ניקוי הדירה+צבע בסוף? איפה חשמלאי להוספת נקודות? כיור וברז כיור נניח כלולים ב-50 ואפשר בתיאוריה להזמין מסין. איפה תאורה? ואני בכלל לא מדבר על ארונות וריהוט אם יעבור (וכמובן יש עלות למעבר עצמו עם מובילים).

מה שלא פחות גרוע זה שאת כמעט כל הדברים האלו צריך לשלם עד ההתקנה - אין 24 תשלומים וכו' כמו שיש בריהוט וכו' אז זה כמו להביא הון עצמי.

והכי גרוע, ששבירו שומר את הדירות בפרוייקט בר"ג (וגם בקרית אונו שם זכיתי) וישכיר אותצן בעצמו - מי שחושב שימצא שוכרים ב-9,000 ש"ח לחודש עם מטבח של איקאה ומיני מרכזי רועש כשיש דירות של שבירו עם אסלות סמויות וכו' .... צפוי לאכזבה לדעתי או לפחות לקושי משמעותי להשכיר.

הדירה בטוח שווה הרבה יותר ממה שישלם עבורה ולכן נכון להתאאמץ, בטח כשיש גב של ההורים אבל נובמבר 2023 זה מעבר לפינה ... צריך להיערך ולעשות stress tests

עריכה אחרונה על ידי G. P. Magnus
טעות כתיב

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...