Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה פיקנטו מול יונדאי i10

japan4
שימו לב! השרשור הזה בן 3560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

אני מתלבטת בנושא של קניית רכב חדש: קיה פיקנטו מול יונדאי i10.

הבנתי ששתי המכוניות בסה"כ דומות במאפיינים שלהן אבל בכל זאת הייתי רוצה לשמוע חוות דעת. חשוב לי שתיהיה צריכת דלק חסכונית (עד כמה שאפשר, כי אני מתכננת לקנות אוטומט), ובנוסף הנסיעות שלי הן בעיקר מרמה"ש לת"א, ובתוך העיר אז חשוב לי שהאוטו "יסחוב" ויהיה נוח יחסית. מה מבניהם מומלץ יותר? או שיש אופציה אחרת? (שקלתי לקנות סוזוקי סוויפט, אך חדשה לא באה בחשבון בתקציב כך שזו תיהיה רק משומשת אז אני מניחה שעדיף כבר לקנות חדש לא?)

תודה רבה לכל העונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מניח ששקלת את הi10 עם המנוע הקטן ואת הפיקנטו האוטומטית? (שמגיעה רק עם מנוע 1.25)

מבחינת סחיבה אם זה המצב, אז הפיקנטו עדיפה ואין מה לחשוב יותר מדי.

אם מדובר בשני המקרים במנוע 1.25, אזי כדאי לבצע נסיעות מבחן ולהחליט מי מתאימה לך יותר, הן די דומות וחולקות הרבה במשותף.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה רכב ממש חיסכוני זה ספייס סטאר שעולה כמו הפיקנטו ויונדאי בגירסאות ה1.25 שלהם.

להספייס יש יתרונות וחיסרונות,ניקח להשוואה את היונדאי שהיא לדעתי עדיפה מהפיקנטו.

יתרונות:

תא מטען פרקטי יותר,מאחור יותר מרווח,יותר חיסכונית.

חיסרון:

מנוע רועש יותר,בכביש מפותל היונדאי תתנהג טוב יותר.

למקרה שלך אין לה כבישים מפותלים,ולכן הספייס תהיה לדעתי יותר נוחה שכן יש לה מתלים רכים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח ששקלת את הi10 עם המנוע הקטן ואת הפיקנטו האוטומטית? (שמגיעה רק עם מנוע 1.25)

מבחינת סחיבה אם זה המצב, אז הפיקנטו עדיפה ואין מה לחשוב יותר מדי.

אם מדובר בשני המקרים במנוע 1.25, אזי כדאי לבצע נסיעות מבחן ולהחליט מי מתאימה לך יותר, הן די דומות וחולקות הרבה במשותף.

הכוונה בשני המקרים למנוע 1.25...

חוץ מהאופציות האלו יש לך אולי הצעה אחרת למכונית יותר טובה אולי...? ומבחינת צריכת הדלק שתיהן צורכות אותו הדבר..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לספייס יש יתרון אחד בלבד - צריכת דלק. זהו.

בשאר הפרמטרים היא מפסידה ובגדול.

באליו בדיוק פרמטרים?

מבחינת מרווח מאחור היא עדיפה.

איבזור לכול אחד מהם יש משהו שאין לאחרת אז הם שוות.

חיסכון לספייס.

נוחות בעיר די דומה.

תא מטען פרקטי יותר.

איכות חומרים דומה.

מבחינת זריזות אמורים להיות דומים ליונדאי 7 כ"ס יותר אבל הספייס שוקלת 100 קילו פחות.

אז איך בדיוק חוץ מצריכת דלק, בשאר הפרמטרים היא מפסידה בגדול מעניין אותי לדעת.

עריכה אחרונה על ידי yulianx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מרווח מאחור היא עדיפה.

לא נכון. המושב האחורי בספייס הוא שטוח, אבל ממש לא נוח ולא יותר מרווח.

איבזור לכול אחד מהם יש משהו שאין לאחרת אז הם שוות.

מצטער, אבל רק בעל ספייס כמוכך יכול לכתוב את זה. חיישני גשם ותאורה לעומת חישוקים קלים, הגה וידית הילוכים מצופי עור, DRL ,Bluetooth ודיסקים ולא תופים מאחורה וכו'.

חיסכון לספייס.

נכון. כתבתי את זה קודם. אבל ברור שזה רק בגלל תיבה רציפה. שאלה - האם היא תהיה גם יותר אמינה מתיבה אוטומטית רגילה?

נוחות בעיר די דומה.

עם 3 בוכנות היא לא יכולה להיות יותר נוחה, במיוחד בתוך העיר.

תא מטען פרקטי יותר.

הוא ממש לא פרקטי יותר. ומבחינת גודל - אפילו יותר קטן מתא מטען של i10 החדשה.

איכות חומרים דומה.

סליחה, אתה בכלל ישבת ב- i10 החדשה? אני אתן לך רק דוגמא אחד - תסתכל על הברגים החשפים בספייס לעומת פלסטיקים שמסתירים אותם ב-i10.

אז איך בדיוק חוץ מצריכת דלק, בשאר הפרמטרים היא מפסידה בגדול מעניין אותי לדעת.

עניתי לך קודם.

אתה בדקת פעם אחד מה נמצא בספייס מתחת לטמבון אחורי? כלום!!! בפיקנטו וב- i10 יש מגן אחורי!!! עיצוב - מצטער, אבל לא קיים בספייס בכלל.

ותקרא קצת תגובות על i10 החדשה בגרמניה, אנגליה, איטליה ומדינות אחרות.

העיקר, מיצובישי ספייס סטאר מוגדרת כסופר מיני ו- i10 כמיני. פשוט בדיחה.

עריכה אחרונה על ידי MMZ1973
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1-נכון הוא שטוח ולא הכי נוח,אבל מבחינת מרווח בירכים הוא יותר מרווח, מדדתי את זה עצמי.

2-חישוקים נמכרים תמורת תוספת של 850 שקל בערך,DRL יש גם בספייס,יש לה גם חלונות מושחרים מקורים,מערכת מולטמדיה,בלוטוס,מצלמת רוורס,הגה וידית מעור זה נחמד אבל עם הזמן זה מתחיל להתקלף,לכן חוץ ממגנזיום שהוא בתוספת תשלום,איך בדיוק היונדאי יותר מאובזרת?

3-חיסכון נכון,הספייס יותר חיסכונית.

4-מה קשור 3 צילנדרים למתלים ולנוחות נסיעה בעיר? מהמשפט של "לא יכולה להיות" נסעת עליהם בכלל?

אם תיקרא ביקורות תיראה שבכול ביקורת דווקא מציינים לטובה את הנוחות בעיר,כך שזה לא רק אני אומר.

5-גם פה מדדתי ואפילו הסברתי בביקורת שלי למה,תא מטען של היונדאי אולי יותר רחב,אבל לספייס יתרון של אורך לעגלת תינוק יהיה יותר קל להכניס לספייס.

6-ישבתי? גם עשיתי עליה נסיעת מבחן ופירסמתי אותה פה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?523185-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-I10-%D7%9E%D7%95%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%AA-%D7%94%D7%A7%D7%98%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94-%D7%99%D7%A6%D7%90%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%91%D7%93%D7%95%D7%A7-%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F

שוב,הפלסטיקים עצמם כלומר הדש בורד,דיפוני הדלתות בשניהם קשים וחלולים,לכן איכות חומרים דומה.

7-אני לא צריך לקרוא ביקורות,אתה חדש פה ולא מכיר אותי,אני נוסע לסוכניות רכב ועושה עליהם נסיעות מבחן,וככה אני מכיר את הרכבים טוב.

מה זה מעניין מה יש מתחת לפגוש?

עיצוב זה עניין אישי,מה שיפה לי לא יפה לך.

אז ידידי החדש בפורום,מה תוכל לענות לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאני חדש כאן בפורום לא אומר שאני מבין פחות ממך ברכבים. ואני לא מתכוון בכלל להתווכח איתך על זה. אני לא חבר שלך, ולכן תשאיר את הביטויים כמו "ידידי" לעצמך, בסדר?

אתה קנית את הספייס סטאר - בהצלחה! באמת. אבל, זאת ממש לא סיבה להכניס אותה לנושאים שונים וגם לנושא הנוכחי, כאשר שואלים מי יותר טובה פיקנטו או i10.

"מה זה מעניין מה יש מתחת לפגוש?" כאשר מישהו יכנס לך באוטו מאחורה אתה תבין, אבל, העיקר שאתה וותיק כאן בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MMZ1973, מה זה משנה מה יש מתחת לפגוש?

תסתכל בתוצאות מבחני הריסוק, לכולן 4 כוכבים במבחני הריסוק. האם פתאום יש לזה משמעות?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו,איזה בחור רגיש,מצטער.

שים לב שנשאלה גם השאלה האם יש אופציות אחרות,ולכן הספייס הייתה התשובה,לכן זאת כן סיבה,אתה מרוב הכעס אפילו לא קראת עד הסוף מה ששאלו.

ראית פעם או שמעת מישהו ששואל בסוכנות האם יש מגן אחורי ברכב וזה מהווה שיקול עבורו? אני בחיים לא.

אכן אני וותיק פה,ותחום הרכבי המיני מאוד אהוב עלי,בגלל זה יש לי ידע טוב בו.

אבל כשאתה טועה בטיעונים שלך,באמת נשאלת השאלה אם נסעת עליהם ומה הידע שלך לגביהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לכם לראות תמונות מהאינטרנט של טויוטה קורולה למשל שהייתה ללא מגן אחורי ומה היה הגורל של הנוסעים שישבו מאחורה. עד שאנשים לא התחילו להתלונן ואז היבואן הפסיק לחסוך על זה.

מיצוביש ספייס סטאר

עיצוב, אבזור וסגנון: מגוון של צבעים ומדבקות הופך את המיצובישי הננסית למכונית חמודה למראה, אם כי העיצוב הבסיסי מרגיש פשוט ומיושן. גם תא הנוסעים נראה זול, אף כי שילוב הצבעים הבהיר מרענן מעט את האווירה.

נוחות ומרווח: למרות המימדים הזעירים, הספייס סטאר מתמקמת פחות או יותר במרכז הקטגוריה מבחינת המרווח לנוסעים. לפחות 4-5 מכוניות צפופות ממנה במבחן הזה, וגם תא המטען איננו הקטן ביותר. הנוחות בעיר לא מצטיינת, אך המתלים הרכים מסוגלים לספוג חלק מהשיבושים. מחוץ לעיר המיצובישי רוקדת, רועדת, רועשת ומפגינה חוסר נינוחות בולט.

מנוע וביצועים: 3 הצילנדרים של המנוע מייצרים לא מעט רעש, אך בתוך העיר הם גם מאפשרים קצב התקדמות לא רע. גם מחוץ לעיר זו מכונית זריזה יחסית, בעיקר בגלל המשקל העצמי הנמוך. ועדיין - הרעש הנוראי, הקופצנות וחוסר היציבות בסיבובים מוציאים את החשק לצאת מהעיר.

מקור - מבחן השוואתי של iCar.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאונה חזתית קשה כמו שיש באתר HNN שום מגן ושום פגוש לא יעזרו,אם זה היה כול כך חשוב בEURONCAP היו מורידים ציון.

עיצוב,אבזור סגנון-עיצוב זה עניין של טעם,מה שכן וגם אמרתי אכן מרגיש זול עם פלסטיק קשה וחלול כמו היונדאי.

נוחות:מחוץ לעיר בכביש מפותל רשמתי שהיונדאי תהיה טובה יותר,אבל אלו הלא הנסיעות של פותח השירשור,פה למשל כן אומרים שהיא נוחה:

http://cars.walla.co.il/?w=/4701/2664045

נוחות זה אישי ולכן לכול אחד יש נוח משהו אחר.

מנוע:בעמידה מנוע ה3 צילדרים רועד,אין מה לעשות ככה הוא בנוי,אבל בנסיעה אתה לא מרגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על תאונה חזתית. אני מדבר על תאונה מאחורה לכן מגן אחורי חשוב מאוד!!!

שני נוסעים שישבו בטויוטה קורולה מאחורה נהרגו רק בגלל שבאוטו לא היה מגן אחורי. היבואן רצה לחסוך 1500 ש"ח ועד שנת 2012 הביא ארצה דגם ללא מגן אחורי. למה? אתה ענית על זה קודם - "ראית פעם או שמעת מישהו ששואל בסוכנות האם יש מגן אחורי ברכב וזה מהווה שיקול עבורו?"

כולם כאן מומחים, אבל לא יודעים שבמבחני EURONCAP בכלל לא בודקים תאונה מאחורה. ודרך אגב, כאשר הם בדקו - המגן האחורי כן היה. היבואן של טויוטה הוא היה מקור הבעיה.

עריכה אחרונה על ידי MMZ1973
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MMZ1973, מה זה משנה מה יש מתחת לפגוש?

תסתכל בתוצאות מבחני הריסוק, לכולן 4 כוכבים במבחני הריסוק. האם פתאום יש לזה משמעות?

לפיקנטו יש חמש כוכבי בטיחות.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...