Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ההנחיות במשטרת התנועה הן לא לאכוף חלון אחורי מושחר אם מותקנות מראות בשני צידי הדלתות הקדמיות.

במבחן השנתי הנחייה זו לא תקפה היות והמכונים הם לא משטרה ואוכפים על פי הגדרות לשון החוק.

ההנחיות במשטרת התנועה אינן נוגעות לך, אלו הנחיות פנימיות לפיהן המשטרה מנחה את שוטריה

מה לאכוף וכיצד לאכוף.

גם אם נניח שהטופס שצירפת הוא אותנטי - התאריך הוא של שנת 2009, דהיינו לפני כ 7 (!) שנים, המסמך לא

מדבר על כך שמותר להכהות שמשה אחורית, הוא מדבר על כך שיש שתי תקנות שלכאורה מתנגשות, לכן הוא בוחר

לבחור להיצמד לתקנה המקלה.

יותר מזה, גם אם נניח שעדיין יש הנחיה היום לא לאכוף עבירה זו, הדבר לא אומר שמותר לצפות את החלון האחורי.

תזכור שאף אחד לא חייב לעדכן אותך אם ההנחיה תשתנה מחר או השתנתה כבר לפני 5 שנים,

כך שאם יחזרו לאכוף זאת, התירוץ של "אבל הייתה הנחיה לא לאכוף" יהיה מצחיק עד כדי מגוחך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תפחיד סתם.

עצרו אותי המון משטרות בגלל המראה המושך עיניים ותאמין לי שהחלון האחורי מאוד מאוד בולט כי הוא הכי שחור שאפשר ולא אמרו לי שום דבר עליו.

בנוסף כל מתקין לציפויים יגיד לך שזה מותר אבל לגבי טסט זה על אחריותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושריקו,

אל תעודד סתם.

כל עוד אתה לא עובד במשטרת תנועה ו/או אין לך מכר שם אתה בעצמך ניזון משמועות.

זה שלא עשו לך כלום לא אומר שום דבר.

אני נוסע כמוך כל יום בכבישים ומסתנוור מאלפי הקסנונים/דמוי הלא חוקיים שיש בכבישים, ועוברות לידיי לא פעם ניידות שלא נותנות לאף אחד על זה דוח אז מה זה הופך את זה לחוקי?!

ושלא נדבר על כל החארות(מצטער זה מה שאתם) שמתקינים אגזוזי לחץ אמתניים אלוהים יודע על מה זה מפצה אצליהם ונוסעים בישובים ב2-3 לפנות בוקר ומעירים את כל העולם. אז שוב זה חוקי?!,דווקא במקרה הזה יש חוק מאוד מסודר רק שאף אחד לא אוכף אותו והמשטרה רוצה שאתה תעשה בשבילה את העבודה(והיא רק "תקבל" את הכסף על העבודה שלך).

ובקשר ל"

כל מתקין לציפויים יגיד לך שזה מותר ", אז כל דילר סמים שיש יגיד לך אותו הדבר

:lol:.

כל עוד אף אחד לא מפקח על המכונים האלה הם גם יכולים להגיד שחוקי להשחיר לחלוטין שמשה קידמית, אז שיגידו.

עריכה אחרונה על ידי eran89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מעודד כלום.

אני פשוט אומר לך מה התקנות והתקנות מורות למשטרה לא לאכוף את החלון האחורי, עם נסיון שלי ושל אחרים ובלי נסיון , זה פשוט כתוב.

לגבי טסט , מתקין חלונות יגיד לך בעצמו שתלוי ולא תמיד עוברים, אני לא רואה מה הבעיה, טסט יש פעם בשנה ואילו שוטרים יש כל דקה לידך בכביש.

בכל מקרה, אני גם מסכים איתך שסינוורים ורעשים זה מטרד רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה שאתה כלל אינך מבין מהן תקנות ומהן הנחיות, ומכך נובעת טעותך.

התקנות לא מורות למשטרה שלא לאכוף. הדף שהועלה כאן קודם, מצביע (לכאורה) על הנחיה פנימית שלא לאכוף, בטח לא תקנה.

התקנה הרלוונטית נמצאת בתקנות התעבורה, והיא:

(ד) לא יירשם רכב ולא יחודש רשיונו של רכב שהשמשה הקדמית והאחורית והשמשות שליד המושבים הקדמיים המותקנות בו, כולן או מקצתן, צופו בחומר ציפוי, בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בכל דרך אחרת.

התקנה הזאת, להבדיל מהתקנה שצוטטה בטופס, מתייחסת ישירות לנושא של ציפוי חלונות.

בשביל לדעת איזה שינוי מותר לך לבצע ברכב בהתאם לתקנות התעבורה,

עליך לפנות למשרד הרישוי (שבתורו יפנה אותך למכון רישוי, ככל הניראה) - אנא עדכן אותנו בתשובה שתקבל מהם.

עד אז, אנא הימנע מלהמציא תקנות שאינן קיימות (או שתספק בבקשה סימוכין לתקנות אשר מורות לא לאכוף - רמז: לא קיימות

תקנות כאלו).

אילו זה היה חוקי, זה היה עובר טסט. אם זה לא חוקי, גם אם יש/הייתה הנחיה פנימית שלא לאכוף, אין זה הופך את הדבר לחוקי,

זו עדיין עבירה על החוק - הנחיות פנימיות משתנות כל הזמן משיקולים כאלו ואחרים. כפי שכבר כתבתי, אף אחד לא ייפנה אליך להודיע

לך שהעבירה אותה אתה מבצע חזרה להיאכף.

לסיכום, למקרה שזה הובן בצורה שונה, אינני רואה את העבירה הנ"ל כחמורה - עם זאת, חבל לי שחברי פורום שהגיעו לשרשור על

מנת לקבל מידע מהימן, יוטעו וכתוצאה מכך ישוכנעו לבצע עבירה מתוך מחשבה שזה חוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין דיון של החלפת דעות ורעיונות בפורום אוף טופיק לבן מתן מענה עקרוני בשאלה עניינית לגבי חוקיות התקנת אביזר כלשהו.

התשובה הפשוטה לגבי חוקיות השחרת החלונות ניתנה כאן מספר פעמים בצורה מפורשת, ברורה ושאינה משתמעת לשתי פנים.

החלפת דעות, שיתוף מידע מתוך נסיון עשיר של חברי הפורום לגבי כמה נאכף החוק, האם אפשר לעבור עליו מבלי להיענש או משאל בין החברים בפורום מי עובר על החוק ולא נענש עדיין - זה דיון מעניין אבל לא קשור ולא מערער על עצם קיום החוק.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה שאתה כלל אינך מבין מהן תקנות ומהן הנחיות, ומכך נובעת טעותך.

התקנות לא מורות למשטרה שלא לאכוף. הדף שהועלה כאן קודם, מצביע (לכאורה) על הנחיה פנימית שלא לאכוף, בטח לא תקנה.

התקנה הרלוונטית נמצאת בתקנות התעבורה, והיא:

התקנה הזאת, להבדיל מהתקנה שצוטטה בטופס, מתייחסת ישירות לנושא של ציפוי חלונות.

בשביל לדעת איזה שינוי מותר לך לבצע ברכב בהתאם לתקנות התעבורה,

עליך לפנות למשרד הרישוי (שבתורו יפנה אותך למכון רישוי, ככל הניראה) - אנא עדכן אותנו בתשובה שתקבל מהם.

עד אז, אנא הימנע מלהמציא תקנות שאינן קיימות (או שתספק בבקשה סימוכין לתקנות אשר מורות לא לאכוף - רמז: לא קיימות

תקנות כאלו).

אילו זה היה חוקי, זה היה עובר טסט. אם זה לא חוקי, גם אם יש/הייתה הנחיה פנימית שלא לאכוף, אין זה הופך את הדבר לחוקי,

זו עדיין עבירה על החוק - הנחיות פנימיות משתנות כל הזמן משיקולים כאלו ואחרים. כפי שכבר כתבתי, אף אחד לא ייפנה אליך להודיע

לך שהעבירה אותה אתה מבצע חזרה להיאכף.

לסיכום, למקרה שזה הובן בצורה שונה, אינני רואה את העבירה הנ"ל כחמורה - עם זאת, חבל לי שחברי פורום שהגיעו לשרשור על

מנת לקבל מידע מהימן, יוטעו וכתוצאה מכך ישוכנעו לבצע עבירה מתוך מחשבה שזה חוקי.

שים לב שמיד אחרי התקנה הזו בא המשפט\תקנה הזה:

4. תקנה 27 (ה') קובעת כי על אף האמור בתקנה 27 (ד') , הרי שמותר לנהוג ברכב שבו קיימת הגבלת ראות מן השמשה האחורית אם מותקנות ברכב מראות תשקיף (מראות חיצוניות מימין ומשמאל לרכב). 5. שמאחר וקיימות שתי תקנות הנוגעות לנושא,כאשר אחת מתירה הגבלת ראות מן השמשה האחורית והשנייה אוסרת על כך,הוחלט לקבל את הפרשנות המקלה ולא לבצע אכיפה לגבי הדבקת חומר ציפוי על החלון האחורי במ

אז לא בטוח שאני זה שמטעה חבר.

עכשיו מה הקטע? שכנראה המשטרה מתייחסת לתקנה הזו אך לא מכוני הרישוי. בכל זאת, יש מכוני רישוי שלא מעבירים ויש כאלו שכן. לא מבין מה רע בדבר הזה כולל בהשחרת חלונות מקדימה כל עוד אתה מגביל אחוזים.

בתור אחד שנוסע עם חלון אחורי הכי כהה , רואים מעולה ביום ובלילה פחות אבל אם יש אור אז עדיין רואים סבבה.

תתאר לעצמך כמה צל יש מאחורה ביום קיצי ואם הפילם איכותי אז גם הורדת חום.

עכשיו אם תוריד את האחוז השחרה הזה ל15 למשל או ל20 במקום ל5 תהיה לך השחרה עדינה אפקטיבית שלא פוגעת בשום שדה ראיה ונעליים ואפילו תוכל לראות מבחוץ לבפנים (אתה עדיין יכול לעשות את זה גם בהשחרה כמו שלי, 5 אחוז כי זה לא אטום כמו זבל סיני).

בקיצור... המדינה ממשיכה לחפש על שטויות, לגרום לאנשים להישרף מחום במקום להצליל את הרכב ולהינות מנסיעה נעימה לנו, לילדים, וגם למזג האוויר שלנו, פחות חום = פחות עצבים.

עריכה אחרונה על ידי אושריקו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על מה רע או טוב בזה, אני מדבר על מה חוקי ומה לא. אתה מנסה לשכנע מדוע השחרה זה טוב,

ולכן אתה בכלל לא בכיוון - לא על זה אני כותב לך, גם אם נסכים כולנו כי זה מעולה, זה עדיין לא הופך את זה לחוקי.

גם אם המשטרה אולי בחרה מסיבות כלשהן לא לאכוף את זה, גם זה לא הופך את הדבר לחוקי לביצוע.

השורה התחתונה היא שלהכהות את השמשה האחורית זה לא חוקי, בין אם זה נאכף ובין אם לא.

אל תטעה בבקשה את חברי הפורום ותגרום להם לבצע עבירה, כי אפילו אם (לטענתך) זה לא נאכף היום,

בעוד שבוע יכולים לחזור לאכוף זאת.

השלמת התקנה אותה הוספת הינה קשורה ל:

תק' (מס' 2) תשס"א-2001

(ד) לא ינהג אדם רכב שבו הוגבלה בכל אופן שהוא, למעט הגבלה זניחה, יכולתו לראות את הדרך והתנועה בה מן השמשה הקדמית של הרכב או האחורית או זו שלצד הנהג או זו שלצד הנוסע במושב הקדמי.

ולא ל:

תק' (מס' 6) תשמ"ט-1989 תק' תשנ"א-1990 תק' (מס' 15) תשס"ה-2005

(ד) לא יירשם רכב ולא יחודש רשיונו של רכב שהשמשה הקדמית והאחורית והשמשות שליד המושבים הקדמיים המותקנות בו, כולן או מקצתן, צופו בחומר ציפוי, בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בכל דרך אחרת.

שים לב גם מי מהן עדכנית יותר.

גם לתקנה זו, אגב, יש סייג, והוא:

תק' תשע"ו-2015

(ה) על אף האמור בתקנת משנה (ד), קצין בדרגת תת-אלוף שהסמיך לכך הרמטכ"ל או סגנו (להלן בתקנת משנה זו – קצין מוסמך), רשאי לאשר, באופן פרטני, הכהייתן של שמשות רכב שהוא בשימוש צבא ההגנה לישראל, לאחר ששוכנע שהדבר הכרחי למימוש צורך ביטחוני, חיוני או מבצעי המצדיק זאת, ולאחר שבחן חלופות אחרות למימוש הצורך האמור בדרכים אחרות; קצין מוסמך ייתן אישור כאמור לפי תבחינים שממין העניין אשר ייקבעו בפקודות הצבא, בין השאר, לגבי סוג הכהיית השמשות, אופן השימוש בכלי הרכב וההכשרה הנדרשת לנהיגה בו.

אתה קבעת חד משמעית כי - "אני פשוט אומר לך מה התקנות והתקנות מורות למשטרה לא לאכוף את החלון האחורי".

אז אם אתה אומר זאת, אבקש לקבל סימוכין לכך. ולא, קובץ הנחיות פנימי משנת 2009 שלא ברורה האותנטיות שלו

אינו מהווה סימוכין ל"תקנות שמורות למשטרה לא לאכוף".

כפי שכתבתי - אינך מאמין לי? תפנה לרשות הרישוי ותקבל תשובה רשמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיעלב, אבל בגלל אנשים כמוך שמחפשים שדברים כאלו לא יהיו חוקיים משרד הרישוי ה*** ממציא חוקים כאלו.

אחרת אני לא מבין למה אתה מתעקש להוכיח שזה לא חוקי, אם משטרה לא אוכפת, מה לא חוקי בזה מבחינת משטרה?תסביר לי.

ד"א, לא שאני איזה גנגסטר או עבריין חלילה, אבל ממש לא מפחיד אותי שזה לא חוקי מהסיבה הפשוטה שזה לא פוגע ומסכן אף אחד ותורם להצללת הרכב, לפרטיות, השארת חפצים למיניהם ומי שנוסע מאחורה יכול הרבה פחות להתבשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש שדברים יהיו לא חוקיים? בשום שלב לא "חיפשתי" או אפילו הבעתי דעת בעד (או נגד) האיסור על הכהיית השמשות.

אני כן בעד לרשום דברים כפי שהם ולא לפי האג'נדה האישית שלי - אתה לעומת זאת מאוד בעד הכהיית שמשות, מתוך כך אתה

רושם דברים חסרי בסיס, חצאי אמיתות וכו' - בכך אתה מטעה את חברי הפורום שקוראים את דבריך, וחבל שכך.

אני מתעקש להוכיח שזה לא חוקי כי... יש לך שלושה ניחושים (רמז: כי זה לא חוקי). אתה סבור שאני טועה? תוכיח. תפנה למשרד

הרישוי ותשאל (*5678), כפי שכתבתי כבר מספר פעמים, הם הגוף שאחראי לקבוע מה מותר ומה אסור בתחום זה.

יותר מכך, מכיוון שאתה לוקח את זה להסקת מסקנות שגויה - אספר לך שאם זה היה חוקי, הייתי מכהה את השמשה האחורית כבר מזמן.

זכור - זה שאתה בוחר לעבור על החוק זוהי בחירתך, לא אשכנע אותך על גבי דפי הפורום שלא לעשות את. עם זאת, אל תספר לאחרים שזה

חוקי ובכך תגרום להם לעבור על החוק ללא כוונה תחילה, זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכבד את דעתך, אבל אני ועוד הרבה עדיין חושבים\בטוחים שמבחינת משטרה אין שום בעיה להכהות את החלון!

אני תמיד הדגשתי שמבחינת משרד הרישוי וטסטים זה סיפור אחר.

לא מבין עדיין מה הבעיה, זאת העובדה. ההנחייה לשוטרים לא לאכוף!

ולא מעודד אף אחד לעשות דברים לא חוקיים! ותראה על מה אנחנו מתווכחים, על חלון שחור ברכב. מינימום כאילו אני מעודד לאנוס קטינות או לגנוב מזקנים.

תאמין לי כמות המכוניות שאני רואה על הכביש שמשחירים את כל החלונות, כלל הקדמיים בגוון הכי כהה שיש, הם לא צריכים את אושריקו או עוד כמוני שימליצו להם "לעבור על החוק".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לנושא השרשור - "חוקיות חלונות כהים".

התשובה לשאלה האם לפי החוק מותר להכהות את החלון האחורי הינה - אסור.

בהתחשב בכך שלמיטב ידיעתי אינך חלק מזרועות האכיפה של את"ן, לא ברורה לי קביעת הנחרצת

לגבי כך ש"ההנחיה לשוטרים היא לא לאכוף!". אני שוב חוזר וכותב, תזהר להסתמך על טפסים שלא

ברור האם הם אמיתיים או המצאה, כמו גם שהנחיה פנימית היא רק הנחיה - היא יכולה להיות רק לשבוע עד לסיום

הבירור או לתקופה יותר ארוכה. גם אם אתה סבור ובטוח שהטופס שהועלה כאן איננו זיוף, עדיין לא הייתי מסתמך על הנחיה

פנימית שפורסמה לפני 7 (!) שנים.

לא נכנסתי איתך לדיון על היתרונות והחסרונות של הכהיית החלון האחורי, זה לא נושא הדיון.

אנחנו "מתווכחים" (או דנים) בנושא 'חלון שחור באוטו' כי זה נושא הדיון, בדיון על נושא אחר נדון על הנושא האחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

m101149

אתה מפשט את זה יותר מדי, יש פה סטירה בין 2 תקנות. ואני לא מתייחס לחוזר של המשטרה, אלה על התקנה שאושריקו ציטט, שבגללה יצא החוזר של המשטרה, החוזר לא יצא מסיבה של אוקי אין לנו כח אדם בואו לא נאכוף את זה, אישית אני הולך על המחמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...