Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תסלח לי, כמה פינות יש לבורקס גבינה?

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 4032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה אני צריך לממן ישיבות של הרבנות כדי לקבוע תקן אחיד לבורקסים

זה למה -

תראה, לך זה לא מפריע אבל עובדה שיש ציבור שכן מפריע לו. הגוף הזה שנקרא "רבנות" (שאותו גם אני לא מסמפט יותר מדי) אמור לתת מענה לצרכים שלהם. חלק מכספי הציבור מגיעים גם מהציבור הספציפי הזה.

דמוקרטיה צריכה לתת מענה לכל חלקי החברה שבה. גם כשזה לא מוצא חן בעיני החלקים האחרים. באותה מידה, אדם בעל השקפה פוליטית קיצונית עלול לחשוב שהסיעות הערביות וכל המסתעף מהן, כמו למשל, דיון בכנסת הנוגע לעניינים פנים חברתיים במגזר הבדואי - הוא בזבוז משווע של כספי מדינה. מבחינתו? זרוק אותם לים. אז מה? נבטל את פועלן של הסיעות הערביות?

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מניח שכמו רבים וטובים לא קראת את הכתבה.

סכנת החיים נאמרה על כך שאנשים רגילים שבורקס גבינה בא בצורת משולש, וכשהוא לא זה גורם לבלבול אצל אנשים שאלרגיים לחלב. ההתעסקות היא לא בכשרות, אלא בבריאות של אנשים. אבל הי, אם אפשר להיות צר אופקים שונא דת, אז למה לא (נאמר על הכתב, לא עליך)?

הצחקת אותי, הילד שלי אלרגי לחלב אם אתן לו בורקס על סמך הצורה שלו אני לא ראוי להיות אבא.

שטות גמורה.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה למה -

דמוקרטיה צריכה לתת מענה לכל חלקי החברה שבה. גם כשזה לא מוצא חן בעיני החלקים האחרים. באותה מידה, אדם בעל השקפה פוליטית קיצונית עלול לחשוב שהסיעות הערביות וכל המסתעף מהן, כמו למשל, דיון בכנסת הנוגע לעניינים פנים חברתיים במגזר הבדואי - הוא בזבוז משווע של כספי מדינה. מבחינתו? זרוק אותם לים. אז מה? נבטל את פועלן של הסיעות הערביות?

אין לי בעיה עם דיונים על נושאים חברתיים תוך מגזריים שלא נוגעים אלי, הם תושבים של המדינה, יש להם נציגים בכנסת וההציגים האלה צריכים לעשות את העבודה שלהם, לייצג את המגזר שלהם, בין אם מול מגזרים אחרים ובין אם בינם לבין עצמם.

זו לא הנקודה. הנקודה היא האבסורד של הדיון הזה. צורה של בורקס. במקום שהרבנות תגיד למתלוננים "תבדקו מה אתם קונים, אתם ילדות גדולות" היא לוקחת על עצמה "לקבוע נהלים לצורה של הבורקס ביחס למילוי שלו". זה מגוחך.

תאמין לי שאם הייתה מתעסקת בזה ישראל ביתנו או חד"ש הייתי חושב שזה מגוחך לא פחות.

העובדה שזאת "הרבנות" לא משחקת כאן שום תפקיד.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה למה -

היית צודק אם הציבור הזה לא היה עושה את זה מתוך עצלנות, זה לא שיש פה באמת עניין דתי, הם פשוט עשו מזה עניין דתי וזה בדיוק ההבדל.

לפי מה שאתה אומר, יש גם ציבור גדול של חולי צליאק, למה לא מחייבים מסעדות לכתוב בתפריט מה מכיל גלוטן ומה לא?

אתה מבין שיש גבול כמה עבודה אתה מסוגל לעשות לציבור? לא ביקשו מהם הרבה, רק לשאול מה מכיל הבורקס כי להם זה חשוב אז שהם יבדקו בדיוק כמו חולה צליאק.

עכשיו כדי למצא פיתרון לאיך מבדילים בין הבורקסים, כנראה שיהיו עלויות נוספות, ומי ישלם את זה שצריך מכונה שתסגור את הבורקס בצורה אחרת?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקראתי את הכתבה אתמול הייתי בהלם.

אומנם הרבנות צריכה לבדוק ולעזור לציבור שלה (למרות שנאי נגד הממסד הזה בכללי, אבל אם כבר קיים אז לפחות שיעזור לציבור שלו) אבל לדבר על צורה של בורקס? ועוד לקבוע תקניים?

מה הלאה? תקניים לצורה של מסטיק בזוקה? או אולי להפריד נקניקיות בשריות לפרווה גם כן בצורה?

:shock::roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצחקת אותי, הילד שלי אלרגי לחלב אם אתן לו בורקס על סמך הצורה שלו אני לא ראוי להיות אבא.

שטות גמורה.

איך התמודדתם עם האלרגיה הזו בתקופת ההנקה? (אם לא מפריעה לך השאלה, סתם מעניין אותי...)

זו לא הנקודה. הנקודה היא האבסורד של הדיון הזה. צורה של בורקס. במקום שהרבנות תגיד למתלוננים "תבדקו מה אתם קונים, אתם ילדות גדולות" היא לוקחת על עצמה "לקבוע נהלים לצורה של הבורקס ביחס למילוי שלו". זה מגוחך.

זה לא אבסורד כלל. ראשית מכיוון שחלק מסויים בציבור העלה טענה שכזו, ותפקידה של הרבנות כגוף המשרת את הציבור, הוא לתת מענה לבעיותיו. לא לעשות לו חינוך מחדש ולהגיד לו ללכת לפתח מודעות אישית. איש ציבור שיקבל פנייה מחלק נכבד בציבור שהוא אמון עליו, וכתגובה יגיד "תבדקו מה אתם קונים, אתם הילדות הגדולות" עשוי ללכת הביתה כבר מחר בבוקר. שנית, לך זה נראה שטותי ואזוטרי כי ככל הנראה זה לא נוגע לך... יש אנשים שאכפת להם מהדברים האלו, ולהם - לא מתחשק להתחיל לבדוק שבעתיים לפני שהם מכניסים בורקס לפה. בל נהיה צבועים, כולנו נסמכים במידה רבה על הרגלים כאלו ואחרים - ולכולנו יהיו תלונות באם יחליטו לשמוט תחת רגלינו את אותם ההרגלים. אם מחר רשתות השיווק ישנו את שיטת סימון המחירים, כך שמעתה ואילך מחיר המוצר יסומן בצורה אחרת לחלוטין. כמובן שהם עדיין יודיעו מה המחיר - אך הצרכן יאלץ להתרגל מחדש לשיטה החדשה. אתה חושב שלא יקומו אנשים שיתלוננו על כך שהם התרגלו לשיטת סימון המחירים, וששינוייה יגרום לבלבול רב, ואף לכאוס צרכני? אתה חושב שלא תהיה וועדה בכנסת שתתיחס לטענות כאלו?

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה אומר, יש גם ציבור גדול של חולי צליאק, למה לא מחייבים מסעדות לכתוב בתפריט מה מכיל גלוטן ומה לא?

אתה מבין שיש גבול כמה עבודה אתה מסוגל לעשות לציבור?

אם לחולי הצליאק היה לובי המתפקד כקבוצת כוח פוליטית חזקה מספיק - סביר להניח שבתפריטי המסעדות היה כתוב מה מכיל גלוטן ומה לא. בנוגע לעבודה שנבחרי הציבור מסוגלים לעשות בפועל - אתה צודק, אך יש שני צדדים לכך - מצד אחד, לנבחר ציבור יש צורך לענות על גחמותיו של הציבור שבחר אותו. מצד שני, מגבלות הכוח ומראית העין. לציבור יש בעייה, והפלא ופלא - יש לו גם פתרון. הוא לא רוצה שתספר לו שהוא בכלל לא מבין את הבעייה, או שיש דרך חכמה בהרבה לפתור אותה - הוא רוצה, כמו תמיד, פתרון מהיר. את הפתרון שלו. כמו שנוח לו. גם במקרה וזה כלל לא ריאלי. גם במקרה וזה גובל באבסורד. אין קשר בין זה, לבין העובדה שנבחרי הציבור צריכים לשאוף לענות על אותו צורך, ולפתור את אותה הבעייה - או לכל הפחות, להראות כאילו הם מנסים, גם במידה ואינם יכולים לעשות זאת. לפני זמן מה הייתה מחאה חברתית. כל המדינה דרשה להוריד את מחירי הדיור לרצפה, כי "קשה לנו". כולנו יודעים שמחירי הדיור הגבוהים הם שילוב של מספר גורמים ולכן אין צעד נקודתי כזה או אחר שיכול לשנות את המצב מקצה לקצה. מעבר לכך, הורדה דרמטית של מחירי הדיור עלולה לזעזע את המשק בצורה בלתי הפיכה. זה מנע מנבחרי הציבור להבטיח ערב בחירות שיורידו את מחירי הדיור ב 40%? זה מנע מהממשלה הקודמת לקיים ישיבות ולהקים אי אלו וועדות בעניין - כשברור לכולם שלאף אחד אין רצון \ יכולת לעשות זאת במציאות הנוכחית? למישהו באותן וועדות היה ספק שרוב ניירות העמדה שנוסחו יושלכו לפח? מה לעשות, בפוליטיקה שביעות רצונו של הציבור הוא גם מימד שצריך לקחת בחשבון. אז הרבנות (או משרד הדתות, משם מסתעף העניין), חייב לנהל דיון בנושא, מכיוון שהגיעה דרישה ציבורית לכך. גם במצב בו הם יודעים שאין סיכוי סביר להצליח \ שזה עניין שכלל לא נוגע להם. אל תהיה בטוח שמחר בבוקר משהו באמת ישתנה בגלל אותו דיון בכנסת. אך הציבור רוצה, והציבור צריך לקבל, אחרת הציבור יערוף ראשים בבחירות הבאות. ככה זה בפוליטיקה :shock: הלוואי ונבחרי הציבור שלנו היו מנסים לראות את טובת העם אל מול עיניהם ולא לצבור נקודות כאילו הם מתמודדים בתכנית ריאליטי. יכל להיחסך הרבה כסף, יכלו להיחסך הרבה פאדיחות. (כשביבי מצהיר שהוא בונה שכונות ב E1 זה לא מתוך מראית עין?)

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך התמודדתם עם האלרגיה הזו בתקופת ההנקה? (אם לא מפריעה לך השאלה, סתם מעניין אותי...)

אלרגיה לחלב אם נדירה מאוד, ואיננה קשורה לאלרגיה לחלב של חיות משק. אני הייתי אלרגי מאוד לחלב בתור תינוק/ילד/נער, אבל לא הייתה שום בעיה עם חלב אם בששת החודשים הראשונים לחיי.

בסוף שנות העשרים שלי האלרגיה נרגעה קצת, ועכשיו אני אלרגי מעט.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחר רשתות השיווק ישנו את שיטת סימון המחירים, כך שמעתה ואילך מחיר המוצר יסומן בצורה אחרת לחלוטין. כמובן שהם עדיין יודיעו מה המחיר - אך הצרכן יאלץ להתרגל מחדש לשיטה החדשה. אתה חושב שלא יקומו אנשים שיתלוננו על כך שהם התרגלו לשיטת סימון המחירים, וששינוייה יגרום לבלבול רב, ואף לכאוס צרכני? אתה חושב שלא תהיה וועדה בכנסת שתתיחס לטענות כאלו?

לפי מה שהבנתי, הטענה היא לא שהיה "תקן בורקס" לפני כן ועכשיו כולם החליטו לשנות אותו, אלא שיש מאפיות שלא מכבדות את ה"תקן" הזה, או שכיבדו בעבר והיום הפסיקו. ועכשיו הרבנות אצה רצה לעזרתו של הציבור להנחיל אשכרה תקן לבורקסים.

*לגבי סימון מחירים: עד לפני שנה גרתי בארץ והייתי מורגל בשיטת סימון המחירים הקיימת. לפני שנה עברתי לגור בקנדה, כאן כל המחירים מסומנים "לפני מע"מ" ובקופה מוסיפים לך אותו (משתנה לפי פרובינציה, בין 5 ל15 אחוז). מה אני אגיד לך, התרגלתי.

ממש בקרוב אני חוזר לארץ ושוב אצטרך להתרגל לשיטת סימון המחירים, אני לא הולך להתלונן לאו"ם שיגיד לקנדים הטיפשים האלה לכלול את המע"מ במחירים המוצגים על המדפים, תאמין לי שלא רק לי זה מפריע, יש פה המון מהגרים :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלרגיה לחלב אם נדירה מאוד, ואיננה קשורה לאלרגיה לחלב של חיות משק. אני הייתי אלרגי מאוד לחלב בתור תינוק/ילד/נער, אבל לא הייתה שום בעיה עם חלב אם בששת החודשים הראשונים לחיי.

בסוף שנות העשרים שלי האלרגיה נרגעה קצת, ועכשיו אני אלרגי מעט.

כמו תמיד, כיף לקרוא ולהחכים :-):wink: הגיוני, שכן לחלב אם ולחלב של חיות משק יש הרכבים שונים. משום מה אף פעם לא עשיתי את הקישוריות הזו, והנחתי שאי סבילות \ אלרגיה לחלב תקפים לכל סוגי החלב. כנראה שהאלרגיה האקוטית היא למרכיב מסויים שאינו נמצא בחלב האם. לרוב האנשים הרגישים לחלב, בכללותם אני, יש אי סבילות ללקטוז - מעניין. אם זה לא היה קינקי, הייתי מנסה לשתות חלב אם כלשהי כדי לעשות צעד למען המדע :lol: אפשר היה לעשות ליין של גבינות חלב אם בשביל אנשים הסובלים מאלרגיות והפרעות עיכול כאלו ואחרות :wink: וברצינות, מעניין כמה לקטוז יש בחלב נאקה. או בחלב באפאלו. בבהמות קצת יותר אקצנטריות. גרמת לי לחשוב קצת...

לפי מה שהבנתי, הטענה היא לא שהיה "תקן בורקס" לפני כן ועכשיו כולם החליטו לשנות אותו, אלא שיש מאפיות שלא מכבדות את ה"תקן" הזה, או שכיבדו בעבר והיום הפסיקו. ועכשיו הרבנות אצה רצה לעזרתו של הציבור להנחיל אשכרה תקן לבורקסים.

עולה מהכתבה שככל הנראה, הבעייה הייתה כפי שציינת בחלק המודגש. יצרן מאפים, נאמר "מעדנות" (סתם לדוגמה, אין לי מושג אם היה \ יש \ אין להם קשר לסיפור), החל לייצר מאפים בצורה ששוברת את המוסכמות הצרכניות שהיו מקובלות עד כה. אפשר לבוא בטענות רק כלפי אותו ציבור מתלוננים על חוסר רצון להסתגל לשינויים ( זה יותר לא מתחשק לי לשנות הרגל ישן נושן, מאשר אין לי פה ואני לא יודע לשאול ) אבל היי - אנחנו בני אדם, וכך רובנו מתנהגים.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מצדיק את הנחלת ה"מסורת" שתאפשר זיהוי של מילוי הבורקס על פי צורתו ועל פי סוג הזרעים המקשטים אותו (סומסום, פרג וכדומה).

יש עוגות ועוגיות מסורתיות באירופה אשר שומרות על צורה אופיינית מאות שנים ואף אחד לא מנסה לשנות אותה בפרץ יצירתיות.

יש כיסונים במטבח של המזרח הרחוק אשר צורתם החיצונית מעידה על סוג המילוי.

יש תחושת הכרות וקירבה הנוצרת מזיהוי הצורה אשר מאפשרת לנו להושיט את היד אל המאכל המוכר. זה אמנם לא מבטיח לבעלי רגישות למאכלים מסוימים (פיזית או דתית) ביטחון מלא, אבל בנושא זה אני שמרן - יישמר הסדר הישן והטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שישמר הסדר, אבל לא בשם הדת ולא בשם גחמה של איזו כת כזאת או אחרת.

הם הפכו את זה לעניין דתי ואני מאמין שתעודת הכשרות מעכשיו תחייב את המפעל ליצור צורה X למילוי Y כדי לקבל את תעודת הכשרות.

אין קשר בין הצורה לבין כשרות המוצר.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר הוא לא בין צורת המוצר לכשרות... העניין הוא הקישוריות התודעתית שהציבור עושה והסבירות הגבוהה שייווצר בלבול כתוצאה משינוי המוסכמות הצרכניות. על פי הכתבה לפחות, זה מה שגרם להם לדון בנושא. לא אכפת להם אם בורקס גבינה יהיה משולש או מרובע מבחינה גיאומטרית. אכפת להם מכיוון שהציבור עושה קישוריות תודעתית מסויימת, וברגע שיחליפו את צורת המוצר, הרבה אנשים יתבלבלו. הרבנות הוא הגוף האמון על ענייני הכשרות במדינה. אותם אנשים עצלים, פנו לרבנות מתוך רצון למנוע מצב בו תיווצר סבירות גבוהה לבלבול בנושא. להגיד שהם הפכו את זה לעניין דתי זה קצת מוטה. כשרות היא עניין דתי - על כן, אין מי שירים את הדגל בנושא מלבד אותם אנשים עצלים, אך כאמור, עצלותם אינה מייצגת את המגזר הדתי \ הדת בכללותה, והסיבה שהם ביקשו לבחון את הנושא תחת משקפת הרבנות היא אינה עניין דתי כזה או אחר נגד צורה מסויימת, אלא מימד של עצלות אנושית ואהבת הנוח והמוכר על פני השונה והחדש, שיש בכוחו להשפיע בעקיפין על נושא הכשרות. במידה וקומץ טבעונים היו מוחים על כך, מכיוון שמעתה והלאה כבר לא יוכלו לאכול בחופשיות בורקס מרובע - בידיעה שייתכן ולא יהיו בו תפו"א או תרד, האם היית אומר שהם מנסים לשמור על הסדר הישן בשם זכויות בעלי החיים, ושזו גחמה של התזונה הטבעונית בעצמה? לא. אותם אנשים מנסים לשמור על הסדר הישן בשל עצלותם, ובמקרה משתייכים לקבוצת הטבעונים \ הדתיים במקרה הזה. ובדמוקרטיה, כמו בדמוקרטיה - גם להם, לבכיינים ולעצלים, יש זכות שווה. אלו כללי המשחק...

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אל תאכלו בורקס זה סתם משמין רצח ובלי ערך תזונתי.

2. אכלתי הרבה סוגי בורקס גבינה בחיים שלי ובאף אחד לא היה יחס גבינה בצק הוגן, וזה דבר מאוד מעצבן.

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאפיית "עבאדי" ברחוב כנפי נשרים בירושלים יש בורקסים עם יחס גבינה \ בצק הגון ביותר... הפעם האחרונה שאכלתי בורקס הייתה לפני יותר משלוש שנים, אך במידה והם שמרו על הרמה - כשאתה נוגס בבורקס, גבינה ניגרת ממנו כך שהסנטר שלך עלול להתלכלך :-D:wink: בכלל, אין על ירושלים בכל הנוגע לתרבות אוכל :)

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...