Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תסלח לי, כמה פינות יש לבורקס גבינה?

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 4023 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
אז אני מבין שכל עוד זה מרובע וממולא בגבינה, לא אכפת לך שהבצק מכיל שומן חזיר, כן?

זאת הצורה שקובעת את הכשרות! :loco::screwy::brickwall:

אתה יודע מה אתה מזכיר לי? אתה מזכיר לי את האידיוט הזה שכל מה שיש לי להגיד הוא שאני מצטער שצליעאק היא מחלה שלא מזכה אותו בפרס דארווין לאבולוציה יישומית!

מה שאני מנסה להגיד הוא שאם אתה חולה צליאק, אל תאכל פחמימות מחוץ לבית ואם אתה שומר כשרות, אל תכניס כלום לפה עד שאתה בודק על האריזה מה אתה מכניס לפה.

אתה יודע, במאפיות עם תעודת כשרות, איפה שאנשים שבדרך כלל שומרים על כשרות קונים, לא משתמשים בשומן חזיר.

אבל בהחלט אפשר לבלבל להם את הגבינה עם התפו"א.

אם אתה לא רואה את ההבדל בין זה לבין הכתבה שהבאת הויכוח הזה חסר טעם :|

אני לא מבין מאיפה הסקת שאני טוען שהצורה קובעת את הכשרות...

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הויכוח הזה חסר טעם :|

דיון!

לא ויכוח.

צא קצת מהישראליות והבן שאני מנהלים דיון, לא ויכוח!

ולעניין, הדיון הזה בדבר "חוקיות של בורקס משולש ממולא בתפ"א" הוא בהחלט מלא טעם, בטח ובטח אם הפירה והבצק עלים על בסיס חמאה (מה שמייתר לחלוטין את סוגיית בפרווה המשוקץ).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ויכוח הוא דיון שמעורבות בו דעות מנוגדות.

תאמין לי, מהישראליות יצאתי עוד מלפני שאתה נכנסת אליה :-)

על הטעם אני חייב להסכים.

על השאר לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקנתי לך

תעשה לי טובה. כשאתה יודע מה המילוי לפי הצורה אתה לא בודק.... כי זה מובן לך מאליו.

כשאתה "יודע" דברים, אז דברים מתחילים להשתבש.

"אולי כן, אולי לא, מה שבטוח שאולי וגם זה מוטל בספק" מכיר?

אם נפסיק "לסמוך" על דברים שאמורים להיות מובנים מאליהם, ונבדוק טיפה (כאילו בחייאת רבאק, לבדוק מה כתוב על המדף של הפאקינג בורקס, לא לצעוד 40 שנה במדבר. אפילו להתקשר לשום מקום לא צריך) לא היינו צריכים לבזבז כספי משלמי מיסים על שטויות כמו שמתוארות בכתבה.

יכלו לתת לי את הכסף והייתי פותר להם את הסוגייה יופי. "תבדקו, אל תסמכו על צורה של בורקס"

וואו, כמה שאני כותב את זה (להסתמך על צורה של בורקס) יותר פעמים ככה זה נשמע לי יותר ויותר אבסורד.

"אבל מה...? הייתי בטוח... :roll: " תרבות מטומטמת.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם זה היה חדש אז אתה צודק. אבל מה, אנשים רגילים לזה כל החיים שלהם ופתאום החליטו לשנות. זה מבלבל, מה לעשות?

פעם אחת לא בדקת ונדפקת, בפעם הבאה תבדוק. אבל למה מראש לשנות את זה? זה נתן להם משהו? זה שיפר את הטעם? יש לזה מטרה?

אם נפסיק לסמוך על דברים מובנים מאליהם זה רק יקשה ויסבך לנו את החיים.

זה שצריך לבזבז כספי ציבור בשביל לפתור "בעיה" כזאת זה אכן טמטום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך, כל חיי כשקניתי בורקסים קראתי מה כתוב עליהם. אז לי זה לא חדש.

ואם לקחתי ביס מבורקס משולש אז ציפיתי שתהייה שם גבינה, אבל עשיתי את זה בעיקר כי לא באמת אכפת לי, אני לא סובל מאלרגיות ולא שומר כשרות, אז גם אם היה בפנים תרד או תפו"א או קריפטונייט, לא הייתי רץ לרבנות להתלונן ש"רימו אותי והטעו אותי וחטאתי בגלל מישהו אחר" אולי הייתי קצת מופתע אבל לא יותר מזה. אם היה אכפת לי ולו במעט מה יש בתוך הבורקס הייתי מטריח את עצמי לבדוק.

אני ורק אני אחראי על מה שנכנס לי לפה, לא הרבנות ולא המאפייה.

מה שאני לא מבין זה שאנשים מתלוננים ומוכנים שיבזבזו כספי ציבור על אשכרה "לקבוע נהלים לצורתם של בורקסים ביחס למילוי שלהם". יותר אבסורד מזה?

אחרי זה לא מבינים לאן הולך הכסף שלנו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז יש לך מעבדת רעלים בבית במידה ותאלץ לשתות מהברז?

אני מסכים שיש מקרים מסויימים שצריך לבדוק לפני שאוכלים אבל כל הזמן על כל דבר?!

כשאתה אוכל אצל הורים אתה בודק להם את רמת הקוליפורמים באוכל או שאתה סומך עליהם שהם לא לקחו את האוכל מפח זבל ברחוב?

תראה, לך זה לא מפריע אבל עובדה שיש ציבור שכן מפריע לו. הגוף הזה שנקרא "רבנות" (שאותו גם אני לא מסמפט יותר מדי) אמור לתת מענה לצרכים שלהם. חלק מכספי הציבור מגיעים גם מהציבור הספציפי הזה.

אישית היה מפריע לי יותר העובדה שקניתי משהו שלא רציתי כי הצורה הטעתה אותי מאשר העניין הדתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מעבדת רעלים, ואני גם לא בודק כוליפורמים באוכל של אמא, מה שכן יש זה תווית על הבורקסים. זה הכל.

ואם אין? אז כן, אני מסכים שמיותר לחלוטין לגשת ולשאול מישהו שעובד שם ופשוט להסתמך על מנהג עתיק יומין (לא, אני לא מסכים, לך תשאל! יא עצלן! :lol: )

מעולם לא אמרתי לבדוק לפני שאוכלים, גם אמרתי שאני לא בודק (בגלל זה גם אמרתי שאני אופתע אם אני אנגוס בבורקס משולש ואגלה תפו"א בפנים), פשוט כי זה לרוב (אם אני לוקח בורקס מחבר למשל) לא כלכך מעניין אותי.

מה שכן אמרתי זה שאם אני משלם על משהו, קונה משהו, אז כן, אני אבדוק שמה שאני קונה זה מה שאני צריך. פשוט מאוד. על אחת כמה וכמה אם אני אלרגי או שומר כשרות.

של מי האחריות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האחריות תמיד תהיה על הקונה (אלא אם כן המוכר מתחייב על משהו וזה כתוב) אבל כשאתה מכניס כזה שינוי שהוא משמעותי לחלק מהאוכלוסיה צריך להביא את זה לידיעתם שכן הם יכולים להיפגע מזה. אנחנו מדברים על שינוי של מצב שהיה קיים הרבה זמן. אנשים התרגלו לצורות האלה. אם אתה יודע שיש סיכוי שתטעה כמה אנשים עם זה אז למה לא למנוע את זה?

בוא נשאל שאלה אחרת, חנות שמוכרת אוכל בידיעה שזה פג תוקף, בא איזה אחד וקונה בלי להסתכל על תאריך התפוגה.

אכל וישב יום שלם בשרותים. האשמה היא רק שלו? לדעתי לא. נכון, האחריות לבדוק היא שלו, אבל זה מקובל והגיוני לחשוב שבחנות ימכרו אוכל שראוי למאכל אדם, ומנקודת ההנחה הזאת הוא יצא כשהוא קנה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שנפלתי עם חצי קילו בורקס פיצה במקום גבינה בולגרית, גם אני בעד תקן אחיד לבורקסים.

במקרה שלי לא היה שילוט, המוכרת היתה מפחידה מדי וגם עניין הכשרות לא היה רלוונטי כי זה קרה במפגש מזרע.

אז סוף סוף הרבנות בעד האזרח הקטן - יהיו הסיבות אשר יהיו, אני חייב לפרגן.

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אני צריך לממן ישיבות של הרבנות כדי לקבוע תקן אחיד לבורקסים (אתה מבין כמה מגוחך זה נשמע?) כי "לא היה שילוט" ו"המוכרת הייתה מפחידה מידיי"??? מה אתה, בן 4?? אין שילוט, תשאל. מדהים כל ה"אכלו לי שתו לי" הזה.

תסלח לי, אבל באמת שמה שכתבת ראוי שייכתב ע"י ילד בן 8 שהתבייש לשאול את המוכרת ואמא פעם אמרה לו שמשולש זה גבינה. זאת טעות (מה זה "נפלתי"??) שאין לבן אדם בוגר שום הצדקה לעשות.

האחריות תמיד תהיה על הקונה (אלא אם כן המוכר מתחייב על משהו וזה כתוב) אבל כשאתה מכניס כזה שינוי שהוא משמעותי מה משמעותי?! מה?!?! צורה של פאקינג בורקס!!!לחלק מהאוכלוסיה צריך להביא את זה לידיעתם שכן הם יכולים להיפגע מזה. אנחנו מדברים על שינוי של מצב שהיה קיים הרבה זמן. אנשים התרגלו לצורות האלה. אם אתה יודע שיש סיכוי שתטעה כמה אנשים עם זה אז למה לא למנוע את זה?

בוא נשאל שאלה אחרת, חנות שמוכרת אוכל בידיעה שזה פג תוקף, בא איזה אחד וקונה בלי להסתכל על תאריך התפוגה.

אכל וישב יום שלם בשרותים. האשמה היא רק שלו? לדעתי לא. נכון, האחריות לבדוק היא שלו, אבל זה מקובל והגיוני לחשוב שבחנות ימכרו אוכל שראוי למאכל אדם, ומנקודת ההנחה הזאת הוא יצא כשהוא קנה את זה.

ידידי היקר, תסכים איתי שיש הבדל בין מילוי של בורקס לבין למכור אוכל פג תוקף.

אבל, אם אתה שומר כשרות ואתה מחפש נאמר קרואסונים (אם כבר במאפים עסקינן) אז אתה תבדוק אם הם כשרים פרווה או חלבי, כי אתה רוצה להגיש אותם לחברים שלך אחרי ארוחה בשרית עם התה או הקפה (בלי חלב). במקרה כזה, אם "הסתמכת" על זה שקרואסון שקדים (בכוונה אני נותן שקדים ולא משהו שיותר מוטל בספק כמו שוקולד או חמאה) הוא "בדרך כלל פרווה" ואז אתה מגיע הבייתה ומגלה שהקרואסונים שלך הם בעצם חלביים כי בבצק התשמשו בחמאה, אין לך על מי להלין אלא על עצמך.

שום אני אחזור ואומר, זריקת האחריות הזאת (זה לא אני אשם שלא בדקתי, הם אשמים כי הם החליפו את ה[אני לא מאמין שאני כותב את זה שוב] צורה של הפאקינג בורקס!!) מדהימה אותי כל פעם מחדש. אחרי זה לא מבינים לאן הולך כל הכסף :roll:

*אין הכתוב בא במטרה להעליב שום חלק באוכלוסיה (שתלוי יותר או פחות בצורה של הבורקס שלו). נראה לי פשוט אבסורד כל הקטע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שנפלתי עם חצי קילו בורקס פיצה במקום גבינה בולגרית, גם אני בעד תקן אחיד לבורקסים.

במקרה שלי לא היה שילוט, המוכרת היתה מפחידה מדי וגם עניין הכשרות לא היה רלוונטי כי זה קרה במפגש מזרע.

אז סוף סוף הרבנות בעד האזרח הקטן - יהיו הסיבות אשר יהיו, אני חייב לפרגן.

1. אני לא מבין איך אפשר ליפול עם בורקס פיצה, אם אין בו צבע אדום של רוטב, זה לא בורקס פיצה. לא צריך להיות גאון.

2. אם קנית מבלי לדעת מה אתה קונה כי פחדת מהמוכרת, בעיה שלך נטו.

לפי הכתבה, ברבנות טוענים שהחברות שמייצרות את הבורקס גרמו לאותו יהודי צדיק לחטא כי הם לא ידעו שהבורקס מרובע מלא בגבינה או משהו בסגנון.

אם הוא שומר כשרות, מתפקידו לבדוק מה יש בבורקס! מה הם רוצים שעל כל בורקס יכתבו עם הסומסום "חלבי" "בשרי" "פרווה"?

למה המפעל צריך לעשות את העבודה הזאת? מי שזה חשוב לו שיבדוק, זה מופיע על האריזה ואם יש לו חשש אז חותכים את הבורקס ורואים מה יש שם ואם עדיין זה לא נראה ברור לא אוכלים.

מה יעשו שמחר יוציאו בורקס תפוחי אדמה כשהבצע חלבי? למי תעזור הצורה?

חבורת פרזיטים עצלנים שמסרבים לבדוק מה הם אוכלים ומפילים את זה על היצרן.

כשהישראלי המצוי הולך לקנות רכב, הוא יודע טוב מאוד לבדוק אם יש לו חלון שמש והגה מצופה עור כי זה חשוב לו, אבל באוכל זה לא חשוב כי אפשר להפיל את זה על היצרן.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...