Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

כן, כדי להפעיל מטוס, תותחנים, מסק"ר בעזה צריך אישור של הדרג המדיני. 

לא הגיע לדרג המדיני? אתה לא קולט שביבי תיאר לפני מספר שנים מילה במילה מה חמאס התכוון? הוא לא עשה עם זה כלום, לא אפשר לחסל ולרדוף את המחבלים, כל השאר זה קשקוש אחד מוחלט, זה לחזור לטמטום שאתה ואחרים חוזרים עליו ברוח ה-6 באוקטובר. לא מסוגלים להחליף דיסקט,  באזור שלנו אם אתה לא התקפי, יום אחד תחטוף ואתה יכול להאשים את כל העולם ואחותו אבל מי שאשם זה קובעי המדיניות והם בלבד. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4853

• SlowRide

4693

• פינדר

3724

• m3x7r3m3

2926

לפני 14 שעות, Supertigre כתב:

לחיות במגננה במקום להיות תמיד התקפי מול האיוב. 

אי אפשר לבנות רק על להיות התקפי כל הזמן. אני מבין מאיפה זה בא, זה המשך ישיר של הדוקטרינה הבנגוריונית "ההגנה הכי טובה היא התקפה". אבל אנחנו כבר בשנת 2024 וזה לא עובד כשיש לך יישובים צמודי גדר כשבסיסי האוייב במרחק שתי דקות נסיעת היילקס. חייב צבא יבשה מתפקד ומקצועי וחייב מערך הגנתי סביר. ומה שהיה שם לחלוטין בלתי סביר. אלמלא חיות האדם ההן התעכבו לצורך שעות של טבח ושואה בישובי העוטף, הם היו יכולים לכבוש תוך שעה קלה חצי תריסר בסיסים קריטיים בצפון הנגב ולבתר את המדינה לשניים, ואז עם מי ומה בדיוק היינו תוקפים? אי אפשר להזניח את ההגנה על מדינה זעירה כשלנו. זה מתכון לאסון.

אולי כדאי לשם שינוי ללמוד מאחרים, נניח הקוריאנים? הם,אגב, הפיקו לקחים מהר מאוד.

https://www.koreaherald.com/view.php?ud=20231011000578

לפני 4 שעות, פינדר כתב:

ששם לדעתי את הכתבה בפרופורציה שונה

ולי אין טוויטר אז אני לא יכול לראות במה מדובר. מה הם אומרים שם? בכל אופן, הנקודה היא להבין איך הראש של האנשים האלה עובד. מה שעוד מרענן בכתבה הזו, סוף סוף עיתונאי שפשוט מדבר עם אנשים ומביא את הדברים כלשונם, בלי פרשנויות, תעמולה וזיבולי שכל.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, קורן בן אשר כתב:

אי אפשר להזניח את ההגנה על מדינה זעירה כשלנו. זה מתכון לאסון.

מסכים, אך גם לזה צריך אישור של הדרג המדיני, צריך עוד אלפי חיילים סדירים קרביים, צריך תקציבים, צריך לחוקק חוקים ולא להאשים את בית המשפט... פשוט צריך דרג מדיני שבא לעבוד ולא לקבל משכורת, לחמוד את הקופה הציבורית או לעשות הכל רק כדי לשרוד בתפקיד. כל זה השישי באוקטובר ולצערי ככל שביבי מושך את הזמן הסיכוי שהיה לשינוי משמעותי הולך ונעלם כי טבע האדם הוא לחזור למוכר, לשגרה וכאשר החרב כבר לא על הצוואר, חוזרים להרגלים הישנים.

זו הבעיה שלי עם האשמה גורפת נגד הדרג הצבאי. זה לא שלא היו טעויות, זה לא שאין מה לתקן ולשפר, אך זו הייתה טעות שרק המתינה להזדמנות לאור זה שמישהו קשר להם את הידיים והרגליים, לא רק בהתקפה אלא גם בהגנה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, BoazB11 כתב:

מה הכוונה?

זה היה שמו של הפרויקט שנועד להקיף את הרצועה במצלמות, עמדות רואה-יורה וכלי רכב רובוטיים כדי לצמצם למינימום את הנוכחות הפיזית של חיילים שם. בהמשך שונה שמו ל"גבול חכם וקטלני".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פינדר תודה.

לא קונה את זה. ברור שיש פער בין השאיפות ליכולות שלהם בפועל. הנקודה היא להבין מה עבר להם בראש. הפער הזה הוא חלק מהעניין. אגב, ככל שזה יישמע מוזר, הכתבה הזו מפיחה בי מעט תקווה, כי רואים שיש שם אנשים שהם אולי לא חובבי ציון גדולים, אבל מבינים שאין להם שום סיכוי.

שלומי אלדר עיתונאי ותיק, דובר ערבית, מסתובב בשטחים ובעבר בעזה 30 שנה, עם מקורות וחברים וקולגות שם. הוא גם לוקח את הדברים שלהם עם קצת מלח כמתבקש, וזה נרמז מספר פעמים לאורך הכתבה. עם כל הכבוד, מה הרקורד של נבו שפיגל בתחום?

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Supertigre כתב:

כן, כדי להפעיל מטוס, תותחנים, מסק"ר בעזה צריך אישור של הדרג המדיני

זה פשוט לא נכון, אתה סתם ממשיך להראות שאין לך מושג. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לדברים האלה מידרג. אני זוכר מהתקופה שלי בצבא שאפילו מפקד מוצב - שזה מ"מ, או לכל היותר מ"פ, יכול לקבל סיוע ארטילרי ראשוני לפני שהגזרה מתעוררת.

אבל ברור שלכל ירי מעבר לקווי האוייב יש משמעות גדולה, לכן יש היגיון בדירוג הסמכות לתגובה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, קורן בן אשר כתב:

אי אפשר לבנות רק על להיות התקפי כל הזמן. אני מבין מאיפה זה בא, זה המשך ישיר של הדוקטרינה הבנגוריונית "ההגנה הכי טובה היא התקפה". אבל אנחנו כבר בשנת 2024 וזה לא עובד כשיש לך יישובים צמודי גדר כשבסיסי האוייב במרחק שתי דקות נסיעת היילקס.

פה בדיוק הבעיה.

למה אתה מאפשר הקמת בסיסים כאלה, למה אתה מאפשר קיום אתרי ייצור רקטות ולמה אתה לא תוקף מחסני ומשגרי רקטות מיד כשאתה יודע עליהם?

לפני 59 דקות, sperial כתב:

אני זוכר מהתקופה שלי בצבא שאפילו מפקד מוצב - שזה מ"מ, או לכל היותר מ"פ, יכול לקבל סיוע ארטילרי ראשוני לפני שהגזרה מתעוררת

אני הייתי זה שממנו מבקשים. אין לך מושג איזה אישורים זה היה עובר עד שקיבלנו אישור להפעיל את הסוללות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ישבתי כצופה בחמ"ל לל הגדוד שהיה יורה. עברו הרבה שנים מאז ואני לא זוכר שמדובר במשהו מסובך, אבל זו היתה לבנון, כך שכל המערכת היתה דרוכה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

למה אתה מאפשר הקמת בסיסים כאלה, למה אתה מאפשר קיום אתרי ייצור רקטות ולמה אתה לא תוקף מחסני ומשגרי רקטות מיד כשאתה יודע עליהם?

כול סבב פעם בשנה וחצי שנתיים היו מספרים לנו שנתנו להם בראש.

כול פעם.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם מכולת קירור היא עסק הרבה יותר יקר ממכולה רגילה.

חוץ מזה, אני מניח (לא טרחתי לבדוק) שעבור הברזילאי 30 ש"ח הם יותר מ-100 ש"ח בשבילך.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

מן הסתם מכולת קירור היא עסק הרבה יותר יקר ממכולה רגילה.

חוץ מזה, אני מניח (לא טרחתי לבדוק) שעבור הברזילאי 30 ש"ח הם יותר מ-100 ש"ח בשבילך.

זה לשרשור היבואנים של CX לדעתי, לא לפה?

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

כול סבב פעם בשנה וחצי שנתיים היו מספרים לנו שנתנו להם בראש.

כול פעם.

זהו שמחכים לסבב ומוכרים לנו סיפורים.

כשסוחר סמים מביא מכולה של קוקאין לא מחכים שיתחיל למכור כדי להשמיד את הסם.

לפני שעתיים, sperial כתב:

אני ישבתי כצופה בחמ"ל לל הגדוד שהיה יורה. עברו הרבה שנים מאז ואני לא זוכר שמדובר במשהו מסובך, אבל זו היתה לבנון, כך שכל המערכת היתה דרוכה.

אני זה שהיה מוריד לכם מטרת סוללה עם פק"ל התחמושת ונתן אחרי זה את האש 

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...