Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

מה אני רוצה שיעשו החיילים?

שינסו לעצור אותו?

שלפחות יגידו לו משהו?

שיראו מופתעים?

בתור אחד ששירת בצבא, בחובה, קבע ומילואים, כל הסיפורים של שוברים שתיקה, היו לי קשים לעיכול.

ניסיתי לשכנע את עצמי שהם משקרים או לפחות מגזימים.

אבל מקרה כזה, שבמקרה נחשף כי היה מי שיצלם, מערער אותי. מייאש אותי.

והסלחנות שעולה פה מהתגובות, גם לא תורמת...

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4903

• SlowRide

4771

• פינדר

3788

• m3x7r3m3

2926

יעצרו אותו כשהוא מה? אף אחד לא יודע מה הוא יעשה לפני שהוא יורה. שוב - הוא עצור והוא ייענש. זה לא עניין של סלחנות.

דבר נוסף - המקרה הזה לא נחשף במקרה כי בצלם לא נמצאים בהוט-ספוטס במקרה. צריך להיות מאד נאיבי בכדי לחשוב שהיה שם צלם במקרה בזמן הפיגוע. עם זאת, במקרה הספציפי הזה טוב שזה נחשף וטוב שהוא ייענש. מצד שני, טוב גם שהחלאה מת. מחבל מת, חייל רע ייענש, בסופו של דבר זה מה יש.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך, איך בשם אמונה פוליטית אתם מצדיקים הוצאה להורג שכזו?

בושה.

ומה בכלל קשור אם הצלם שם בכוונה או בטעות? איך הוא בכלל קשור?

הצלם שידר בטלהקינזיס לחייל להוציא להורג?

מזעזע ומביש!!!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בשם אמונה פוליטית אתה לא רואה שאף אחד פה לא מצדיק? אם אתה רואה הצדקה, תצטט.

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רוצה שיעשו אותם חיילים? אף אחד לא יטפל בפצוע כל עוד אין ודאות שהוא לא נושא מטען. לאחר שהוא נורה, מה אתה רוצה שיעשו? יש להם זירה לנהל. ברגע שהמחבל מנוטרל, שלומו אינו בסדר העדיפויות. זה לא עניין פוליטי, זה עניין של זירת פיגוע.

רומן, אני מצפה שיקום לפחות צדיק אחד בסדום שיגיד לו שהוא דפוק.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא שעצרו את החייל רק בגלל הסרטון הזה.

למה להניח מראש שכל החיילים שם בסדר עם מה שהוא עשה? בסך הכל אחרי הירי יש כמה שניות של סרט שלא רואים אף אחד, רק את המחבל. מה רציתם שיעשו? יקפצו עליו וירביצו לו?

זה לא פחות גרוע מלהצדיק את המעשה בגלל אמונה פוליטית, דבר שאף אחד כאן לא עשה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים היו אמורים לקפוץ לשמיים מהירי.

אולי זה עוד מחבל? אולי זה צלף?

אף אחד שם לא נזיז שערה מסיבה אחת, הירי היה צפוי ומתוכנן.

זה הנוהל.

הסרטון לא מראה משהוא נדיר אלא נוהל יום יומי.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה תקרא שוב דברים שנרשמו, ותצטט את אותם האנשים ש"הצדיקו משהו בשם אמונה פוליטית". זה אמור להיות די קל כי היו ממש מעט תגובות מאז שפינדר העלה את הנושא.

מדהים איך המוח הפורומיסטי עובד, הרי גם אתה וגם פינדר נכחתם בדיונים אחרים ואמורים לדעת שה"אמונות הפוליטיות" של חלק מהאנשים איתם אתם מתדיינים שייכות לאותה קטגוריה (בערך) שלכם, ועדיין ברגע שעושים צ'אלנג'ים לביקורת במקום לדבר על הביקורת עצמה אתם מבצעים איזו השלכה לא קשורה לכלום. טיעון איש קש סטנדרטי, ההתייחסות אליו זה בגדר בזבוז הקשות מקלדת..

פינדר, אם היה עולה סרטון של דאעשניקים מוודאים הריגה במישהו שתקף אותם שניה לפני כן, לא הייתי מצקצק ולא בטיח. גם כשראיתי את הלינץ' שעשו בגופה של המחבל היהודי ההוא באוטובוס לא ציקצקתי וכו' (כמובן שלא תמכתי), הטבע האנושי די פשוט: מישהו שתוקף אותך או את חבריך מעורר בך תגובות קשות וחייתיות שמעיבות על ההגיון הקר.

ההשוואה בין זה לבין תקיפה מישהו שאתה שונא לא כי הוא ניסה לרצוח אותך שניה לפני כן, אלא בגלל שיש לו אמונות דתיות/פוליטיות שונות ממך, היא האבסורד. כנראה רובנו נרצה לפוצץ במכות בנאדם שדפק לנו לום בראש, אבל (אני רוצה להאמין ש)רובנו לא נרצה לפוצץ במכות בנאדם שמאמין באלוהים אחר. למרות שבפורום הספציפי הזה ומה שהולך בדיונים על רכבים מסוימים אולי אני טועה, לך תדע :x

אז כמו שכבר ציינתי - אותו חייל ממש לא בסדר, אין כאן ספק בכלל. אני לא תומך בו ולא תומך בוידוא הריגה של מישהו שמנוטרל על הקרקע. עם זאת אני יודע להפריד בין מקרה כזה לבין הרג של מישהו שלא עשה דבר, ושוב - אין כאן עניין של הצדקה, אלא עניין של הבנת הסיטואציה.

אני רוצה להאמין שאם אני הייתי בנעליים של החייל לא הייתי יורה במחבל, כי הייתי זוכר שאין לבצע וידוא הריגה שכן איני שופט ויש סיבות טובות לכך (שלטון חוק, פגיעה בחפים מפשע, וכו' וכו'). עם זאת, כשאני באמת מעמיד פנים שאני עומד באיזה מחסום ורואה איך בנאדם דוקר את החבר הכי טוב שלי, אז כן... זה לא קל.

בכ"א השימוש שלך ב"צבא המוסרי ביותר בעולם" בציניות, כי יש וידאו של חייל צה"ל שמבצע וידוא הריגה במחבל - חייל שכבר הספיק להיות מושעה ובטוח יעמוד לדין ואף ישב בכלא, הוא בדיוק אבל *בדיוק* אותו דבר כמו האנשים שאתה בטח לא אוהד שמדברים על הפיגוע בבריסל ומסבירים שכל המוסלמים באירופה הם טרוריסטים בפוטנציה. לוקחים מקרה קצה, משליכים אותו על הכלל, ומעמידים פנים שזה בסדר כי זה מקדם איזו אג'נדה שבדיוק מתיישבת עם הדעות שלנו.

same shit, different agenda

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור,

אתה משתמש במושג וידוא הריגה.

למיטב זכרוני, המשמעות של הביטוי נכנסה לשימוש עבור מקרים שבהם חושבים שהאויב מת, ורק צריך לוודא שהוא מת, כי אין זמן או משאבים לטפל בו. במהלך ההסתערות למשל. רוצים לוודא שהוא מת, כדי שלא יפתיע אותנו.

במקרה הזה, הוא בוודאות חי. והוא כבר לא מהווה סכנה. זה לא וידוא הריגה, אלא הוצאה להורג.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו אומרים אותו דבר בניסוח שונה, אני זורם על ההגדרה שלך לגמרי. אתה מוזמן להחליף את כל ה'וידוא הריגה' שלי ב'הוצאה להורג'.

(אגב, וידוא הריגה, כי אפשר לטעון שהחייל מוודא הריגה ע"מ למנוע תקיפה כזו או אחרת של מחבל, חגורות נפץ וכו' - אבל הוצאה להורג תופסת בדיוק על אותו משקל, ואני לא מצדיק אף אחת מהן ואמרתי את זה בערך בכל אחת מההודעות שלי)

כמה חבל שמכל הדברים שאמרתי אתה מתייחס רק לזה, אבל יאללה שיהיה בכיף.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין וידוא הריגה להוצאה להורג? (אין)

מאיפה לכם, לכולכם, המידע שהיו בטוחים שהמחבל בחיים? (אין)

מאיפה לכם, לכולכם, המידע שהחיילים האחרים לא הגיבו כפי שאתם (לא ברור באיזו זכות) מצפים מהם? (אין)

אבל העיקר להגיד שאני מצדיק את זה בשל מניעים פוליטיים, כשאני דווקא לא מצדיק את החייל. זאת אג'נדה. אני עדיין מחכה לציטוט.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים שרי ממשלת ישראל עושים לנו נזקים בזירה הבין לאומית. קודם כץ, עכשיו אקוניס.

ככה זה כשראש הממשלה מפרק את משרד החוץ ומקיף עצמו בחבורה של אנשים שלא מסוגלים לחשוב מעבר לקצה אפם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה הנוהל.

למה שיקפצו לשמים, הרי הם ראו מי יורה.

עניין של שניות, אולי לא באמת האמינו שהוא הולך לירות בו?

אולי הם לא עשו כלום באותו רגע כי הם היו בשוק?

רואים מישהו ניגש אליו בדיוק לפני שהמצלמה מתמקדת על המחבל.

כל אחד מדמיין מה שמתחשק לו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין וידוא הריגה להוצאה להורג? (אין)

מאיפה לכם, לכולכם, המידע שהיו בטוחים שהמחבל בחיים? (אין)

את ההבדל בין וידוא הריגה (שגם הוא מושג בעייתי) לבין הוצאה להורג הסברתי.

הם ידעו שהוא בחיים, כי שומעים שם מישהו אומר "הוא חי הכלב" וגם רואים שהוא מזיז את הראש.

אור,

אין לי כח להתווכח איתך על הגדרות וסמנטיקה.

אותי הוידאו הזה זעזע. זה הכל.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...