Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 49 דקות, יבגניפ כתב:

המשיכה לערים של בני אדם היא די אבסולוטית. אפשר כמובן להתווכח איפה עובר הגבול וכו'. אבל זה שם. יש גם הסברים היסטורים וסוציולוגים למה.

לגיטימי לגמרי. חלילה לא מבקר אותך על ההעדפות שלך. אני כמובן קיצוני לצד השני. אני נכנס לדכאון בכל פעם שאני מתרחק ממרכז ת"א ביותר מ3-4 ק"מ.

וכנ"ל לפרברים. אתה רואה הכל דרך פריזמה מאד צרה ולא מוכן לקבל שלא כולם רוצים מה שאתה רוצה. לגבי הקיצון לצד השני, אפשר לבנות תילי תילים של הסברים אנטרופולוגיים על זה :)

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4913

• SlowRide

4785

• פינדר

3812

• m3x7r3m3

2926

לפני 30 דקות, DareDevil כתב:

מענק יובל ממה שאני יודע זה מענק שמקבלים אחרי 25 שנה במערכת או שיותר סביר להניח שאני לא כל כך מבין בזה..

אז אתה לא מכיר את המונח.

לפחות אצל "דור א'" "מענק היובל" - אאל"ט 60% משכר יסוד חודשי ברוטו - משולם פעם בשנה אחרי 30 שנות וותק אצל אותו מעסיק (30 השנים כוללות שירות צבאי). אני לא יודע מה קובעים הסכמי שכר יותר מאוחרים. הנה ההסכם של המורים

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, RK כתב:

וכנ"ל לפרברים. אתה רואה הכל דרך פריזמה מאד צרה ולא מוכן לקבל שלא כולם רוצים מה שאתה רוצה. לגבי הקיצון לצד השני, אפשר לבנות תילי תילים של הסברים אנטרופולוגיים על זה :)

אפשר הכל :) 

אני לא מתווכח עם בן אדם שאומר "בשבילי עיר גדולה זה חרא". אני מתווכח עם "עיר גדולה זה חרא".

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DubelBoom כתב:

לבוחרים של ביבי וחבריו זה לא מפריע, לבוחרים של לפיד וחבריו - כן.

אם גוש לא ביבי יטרפדו את המטרו (לא שצריך אותם, לביבי יש 64 אצבעות והוא בקלות יתקפל על עבודות בשבת וכולם יצביעו בעד כולל מירי "לא נאשר מטרו עד שלא תהיה רכבת לאילת" רגב), הרבה מהמצביעים שלהם יהיו מאוכזבים והם ירגישו את זה

וזה (חלק מ)ההבדל בין חבורה קנאית וכמעט דתית של ביביסטים שיהללו אותו גם כשהוא שורף את המדינה, ואנשים ביקורתיים שמבינים שטובתם המדינה קודמת לפוליטיקה קטנה. 

וזה למה הראשונים יותר אפקטיביים, ממש כמו שהחרדים אפקטיביים, קנאות ותמיכה ללא סייגים וביקורת זו דרך מצוינת לשלוט. הבעיה שאתה צריך איכשהו לייצר בוטים, וזה קשה ככל שהאוכלוסייה פחות הומוגנית ונבערת. החרדים מבצעים זאת דרך קנאות דתית ושבטית, ביבי הבין שלפרוט על מיתרי החרדה הקיומית זו ה-דרך והוא עושה חיל בתחום. פתאום קופצים אנשים שעד לפני שתי דקות היו בסדר עם אופוזיציה שמחרבנת להם על הראש כי "זה התפקיד" (לא) או כל תירוץ אחר - וטוענים שאופוזיציה אמורה לשים את טובת האזרחים לפניה (נכון). 

ואני מסכים, אין סיכוי שלפיד יחרבן למצביעים שלו על הראש כי אין דבר כזה "לפידיסטים" והוא ישלם על התנהגות כזו, ביביסטים יש רק לביבס.

• אהבתי 4

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, David32 כתב:

תוציא את ארהב מחוץ למשוואה. איפה זה קורה ב 80 שנה האחרונות (ולא מאז הקורונה)?

אירופה למשל

https://en.wikipedia.org/wiki/White_flight

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DareDevil כתב:

מענק יובל ממה שאני יודע זה מענק שמקבלים אחרי 25 שנה במערכת או שיותר סביר להניח שאני לא כל כך מבין בזה..

אחרי ותק של 25 שנה אבל כל שנה.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתברר ש-30 שנה, אבל כולל שירות צבאי, כך שמעשית זה 27-28. קודם הבאתי קישור.

25 שנה זה השעון המסורתי בכמה מקומות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, vadim6385 כתב:

זה בעיקר צפון אמריקה.

לגבי אירופה - שום דבר ממה שתיארת.

ולא, מעבר משכונה לשכונה זה לא "בריחה מהעיר לכפר"

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את זה וניהיה לי שחור בעיניים. מעמית סגל:

ציטוט

ההצהרות הכלליות של שר המשפטים יריב לוין נפרטות עכשיו למהלכים מפורטים, שנועדו לשנות את פניו ואת סמכויותיו של בית המשפט העליון. 

* הוועדה לבחירת שופטים תוגדל מתשעה ל-11 חברים. 3 שרים, אחד יותר מהיום, 2 ח״כים מהקואליציה, אחד מהאופוזיציה. 3 שופטים, ונציגי לשכת עורכי הדין יוצאו, ובמקומם יבואו 2 נציגי ציבור שתמנה הממשלה.

* תבוטל ההצבעה בכנסת מאחורי הפרגוד לבחירת הנציגים, שהייתה מקור בלתי נדלה להפתעות שסייעו לאופוזיציה: מעתה, ראשי ועדות הכנסת והחוקה מהקואליציה ו-ועדת ביקורת המדינה מהאופוזיציה יכהנו אוטומטית בוועדה. 

והנה המתמטיקה: כדי למנות שופטי עליון צריך 7 חברים וזה בדיוק מספר החברים שיהיה בשליטתה האוטומטית של הממשלה: חמישה פוליטיקאים ושני נציגי ציבור. 

המשמעות: הממשלה הזו וכל ממשלה שתבוא יוכלו למנות כל שופט שירצו. הוטו של השופטים הלך, גם אם ישתפו פעולה עם האופוזיציה. שמחה רוטמן מסביר שהאיזון בעליון יושג בגלל חילופי השלטון בישראל. בניגוד למצב היום שבו לשופטים יש תמיד וטו אבל לימין לא תמיד.

* הרוב שיידרש לפסילת חוקים יעמוד על 12 מ-15 שופטים, והרוב להתגברות ש 61 חברי כנסת.

ההתרשמות היא שהמרחב הקואליציוני לפשרות מצומצם מאוד בגלל עמדתם של חברי כנסת כרוטמן ואמסלם. לא במקרה, כנראה, לא דיווחו לוין וחיות על פגישה טובה.

ברגע/בד בבד עם זה יתחיל תהליך מיידי של הכנעת התקשורת החופשית בישראל - בדומה למה שמתרחש כעת במזרח אירופה (בפולין, בהונגריה וכ״ו).

אישית, עצוב לי מאוד כי אהבתי את העובדה שמדינת ישראל היא דמוקרטיה ליברלית (יחסית). אבל נראה שהתפוררות הדמוקרטיות באופן כללי והדמוגרפיה בישראל היא רכבת בכיוון אחד. 

• אהבתי 1
  • מבאס 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שחור בעיניים.  הימין מכניס שופטים שלו לעליון? לאן הגענו?! הרי שופטי עליון יכולים להיות רק שמאל, בלי זה אין דמוקרטיה!

• רעיון גרוע 5
  • רעיון טוב! 2

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Coro כתב:

אכן שחור בעיניים.  הימין מכניס שופטים שלו לעליון? לאן הגענו?! הרי שופטי עליון יכולים להיות רק שמאל, בלי זה אין דמוקרטיה!

אין קשר לימין או שמאל. הבעיה היא נתינת כוח מוחלט למנשלה (כל ממשלה) למנות שופטים כראות עיניה.

בשביל מה ועדה אן אין לה שום משקל?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך משעשע אותי שאתה חושב שהמפלגה האינטרסנטית שמניעה את המהלכים האלו היא "ימין".

שום דבר שהיא עושה פה הוא לא ימין, ואם ניקח את ההגדרה היבשה של מה זה ימין ומה זה שמאל- היא למעשה עושה לא מעט דברים די שמאלניים בשם ריכוז כוח ורצון לשלוט בהכל בצורה ישירה.

לא איכפת לי אם השופטים שיכנסו הם ימין או שמאל. גיוון וריבוי דעות זה טוב.

כן איכפת לי שהם מעל לכל ספק, יהיו חותמת גומי לאנשים הספציפיים שיושבים כרגע על הכיסא. (האמת, מפריע לי ששופטים יהיו חותמת גומי באופן כללי, זה מייתר את התפקיד שלהם).

וזה בדיוק הכיוון אליו אנחנו צועדים.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Coro כתב:

הבעיה היא לא עם שופטים ימניים בעליון. הבעיה היא שאין יותר רשות שופטת עצמאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...