Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

טלפון סמסונג (A53) מדינמיקה/אחריות של דינמיקה זהה למכשיר של סאני או שיש הבדל?

אני יודע שהם גם נחשבים אחד מהיבואנים הרשמיים, השאלה אם בכל זאת יש שוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מסיט את הדיון מה-A53, אבל חשבתי לשתף בכמה תובנות מעניינות ולשמוע מה דעת חכמי הפורום המלומדים בכל הקשור לסמארטפונים;

בשלושת החודשים האחרונים אני עם S21+5G.
המסך נהדר, יש אנדרואיד אוטו, המכשיר באמת טיל - חוץ מהסוללה.

למרות נתוני "ENDURANCE" מעולים ב GSMARENA, ה P20 Pro שלי מדורג שם ממש נמוך יותר - אבל בפועל ה S21+ לא מצליח לגרד בכלל את זמן הסוללה שיש ל P20 Pro .

עכשיו, לפי נתוני ה Endurance של GsmArena, ה S21+ הוא בעל יכולת Video playback של כמעט 19 שעות, Web Browsing של כמעט 14 שעות וזמן דיבור של 31 שעות.

לעומתו, ה P20 Pro יכול להציג וידאו רק 13:15 שעות, גלישה 14:30 שעות וזמן דיבור כמעט 21 שעות.

עד כאן - נתוני GSMARENA.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ונעבור ל-Toms Guide, שם המבחן הוא מאוד פשוט:
נותנים לטלפון לרוץ על Video דרך גלישה ב LTE עם תאורת מסך בעוצמה זהה לבדיקות בטלפונים האחרים.
אצלו, ה P20 Pro הוא אחד הטלפונים הכי טובים בזמן סוללה.

בעוד הממוצע *הכללי* עומד על 10 שעות בלבד (!!!), ה P20 Pro מגרד את ה 14:30 שעות !
ה S21+ עם זמן של בקושי 10 שעות (אם נדייק: 9:43 במצב רגיל או 9:53 במצב מסך עם קצב רענון 60 הרץ).
מדובר בהפרש עצום של מעל 40% בזמן חיי הסוללה\טלפון !!!

הנתונים אצל Toms Guide מאוד מתחברים לי למציאות עם ה S21+ וגם עם ה P20 Pro.

השאלה היא:
ל S21+ הוחלף מסך וסוללה אצל "סאני" בעקבות פגם בסוללה שדפק את המסך.

קשה לי להאמין ששמו סוללה לא מתאימה או לא טובה, כי בפועל זה מתחבר לי היטב עם זמן העבודה שמוצג בבדיקה של TOMS GUIDE וגם בפועל.

למי מכם שיש S21 פלוס, האם אצלכם זמן הסוללה הוא שווה ערך לאיזור ה 10 שעות עם שימוש בטלפון ? (נגיד 12 שעות בלחץ).

למען הסר ספק, את ה P20 Pro הייתי טוחן כל היום (!!!) גלישה, WAZE, מוזיקה ב BT.... והוא היה נכנס לטעינה - בלילה ! רק פעם אחת. לא טענתי אותו באוטו אף פעם (!!!)  ולא באמצע היום בכלל.

עם ה S21+ אני לא יכול לעבור את היום עד בלילה בלי להכניס אותו לטעינה בשעות אחה"צ.
הייתי חוזר בשמחה ל P20 Pro למרות שהמסך שלו כבר נצרב מרוב שימוש ב WAZE,  אבל הבעיה היא עם אנדרואיד אוטו.

כל מידע יתקבל בברכה :-) 

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אני זקוק לסמארטפון לתקופה של כשלושה חודשים (חופש בין עבודות).

חשבתי להזמין איזה מכשיר סיני ב500 שח, אבל אין לי שום הבנה בתחום.

אין הרבה דרישות בגדול, רק שיחזיק מעמד.

המלצות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקש ממישהו שישאיל לך מכשיר לתקופה. 

לכולנו יש מכשירים תקינים זרוקים בבית. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, איציק נ. כתב:

סליחה שאני מסיט את הדיון מה-A53, אבל חשבתי לשתף בכמה תובנות מעניינות ולשמוע מה דעת חכמי הפורום המלומדים בכל הקשור לסמארטפונים;

בשלושת החודשים האחרונים אני עם S21+5G.
המסך נהדר, יש אנדרואיד אוטו, המכשיר באמת טיל - חוץ מהסוללה.

למרות נתוני "ENDURANCE" מעולים ב GSMARENA, ה P20 Pro שלי מדורג שם ממש נמוך יותר - אבל בפועל ה S21+ לא מצליח לגרד בכלל את זמן הסוללה שיש ל P20 Pro .

עכשיו, לפי נתוני ה Endurance של GsmArena, ה S21+ הוא בעל יכולת Video playback של כמעט 19 שעות, Web Browsing של כמעט 14 שעות וזמן דיבור של 31 שעות.

לעומתו, ה P20 Pro יכול להציג וידאו רק 13:15 שעות, גלישה 14:30 שעות וזמן דיבור כמעט 21 שעות.

עד כאן - נתוני GSMARENA.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ונעבור ל-Toms Guide, שם המבחן הוא מאוד פשוט:
נותנים לטלפון לרוץ על Video דרך גלישה ב LTE עם תאורת מסך בעוצמה זהה לבדיקות בטלפונים האחרים.
אצלו, ה P20 Pro הוא אחד הטלפונים הכי טובים בזמן סוללה.

בעוד הממוצע *הכללי* עומד על 10 שעות בלבד (!!!), ה P20 Pro מגרד את ה 14:30 שעות !
ה S21+ עם זמן של בקושי 10 שעות (אם נדייק: 9:43 במצב רגיל או 9:53 במצב מסך עם קצב רענון 60 הרץ).
מדובר בהפרש עצום של מעל 40% בזמן חיי הסוללה\טלפון !!!

הנתונים אצל Toms Guide מאוד מתחברים לי למציאות עם ה S21+ וגם עם ה P20 Pro.

השאלה היא:

קשה לי להאמין ששמו סוללה לא מתאימה או לא טובה, כי בפועל זה מתחבר לי היטב עם זמן העבודה שמוצג בבדיקה של TOMS GUIDE וגם בפועל.

למי מכם שיש S21 פלוס, האם אצלכם זמן הסוללה הוא שווה ערך לאיזור ה 10 שעות עם שימוש בטלפון ? (נגיד 12 שעות בלחץ).

למען הסר ספק, את ה P20 Pro הייתי טוחן כל היום (!!!) גלישה, WAZE, מוזיקה ב BT.... והוא היה נכנס לטעינה - בלילה ! רק פעם אחת. לא טענתי אותו באוטו אף פעם (!!!)  ולא באמצע היום בכלל.

עם ה S21+ אני לא יכול לעבור את היום עד בלילה בלי להכניס אותו לטעינה בשעות אחה"צ.
הייתי חוזר בשמחה ל P20 Pro למרות שהמסך שלו כבר נצרב מרוב שימוש ב WAZE,  אבל הבעיה היא עם אנדרואיד אוטו.

כל מידע יתקבל בברכה :-) 

איציק

המבחן של GSMARENA בקשר לוידאו פלייבק מבוצע כך:

our video playback test we measure how long it takes for a device to run its fully charged battery down to 10%, while looping a standard-definition H.264 video. We stop at 10%

since most devices shut their video players at this point or lower their brightness substantially. All radios on the device are switched off (Airplane mode)

זה שונה מאוד מלתת למכשיר לרוץ עם יו טיוב/נטפליקס וקליטה סלולרית. וכניראה שזה גם מדויק וריאלי יותר לרוב האנשים. 

אבל המבחן של TOMS GUIDE הוא לא השוואתי ויכול להיות הרבה דברים מוזרים שם. 

כי לא רוצה לשפוט על ה-P20 PRO שלך, כי אולי הוואוואי עושים ניסים עם הבטריה, אבל ע"פ אותו מבחן, הגלקסי S9+ השיג תוצאה טובה יותר  מאשר ה-S22+. תוצאה טובה יותר ב-10% ,וכול זה עם מעבד 10nm (לעומת 5nm ) ועם סוללה 3500 (לעומת 4800). אלו נתונים לא הגיוניים. 

אפילו האייפון 13 פרו מקס, שהדבר הזה פשוט עם סוללה לא נגמרת, מקבל ציון פחות טוב מה -P20 פרו. 

בקיצור מה שאני בא להגיד שכניראה היה עדכון בצורת הבדיקה של האתר הזה מ-2018 לעומת 2021-22. 

אני חושב שיש משהו לא תקין אצלך במכשיר, או שיש משהו שטוחן סוללה ברמה לא הגיונית(למשל מסך שקבוע על בהירות מקסימלית אוטומטית שבמקרה של הגלקסי 21 יכולה להיות מאוד גבוהה) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, davemustaine87 כתב:

אני חושב שיש משהו לא תקין אצלך במכשיר, או שיש משהו שטוחן סוללה ברמה לא הגיונית(למשל מסך שקבוע על בהירות מקסימלית אוטומטית שבמקרה של הגלקסי 21 יכולה להיות מאוד גבוהה) 

קראתי את המפרטים של הבדיקות. מה אני יגיד לך, ב GsmArena הם רחוקים מלהיות במצב הטבעי של בדיקה בחיי היום יום. מי נכנס ל AIRPLANE MODE וצופה בוידאו ?

המצב בפועל הוא שה S21+ מחזיק פחות זמן מה-P20Pro, דבר שאצל Tomsguide הוא ברור כשמש, וב GSMARENA הוא הפוך לחלוטין (אבל בפועל לא מתקיים).

בנוגע לבהירות המסך, אני ער למצב ומשתדל להוריד אותה הכי נמוך שאפשר, אפילו הגבלתי את המכשיר ל LTE בלבד כי ברוב המקומות טוענים שזה מקטין את צריכת החשמל של המכשיר, לפחות בתקופה ש 5G הוא עוד חדש והכיסוי לוקה בחסר.

לא מכיר את ה S9+ כי יש לנו S9 רגיל בבית - וגם לו יש קשר חם מאוד עם המטען.

לפני 4 דקות, davemustaine87 כתב:

זה שונה מאוד מלתת למכשיר לרוץ עם יו טיוב/נטפליקס וקליטה סלולרית. וכניראה שזה גם מדויק וריאלי יותר לרוב האנשים. 

רגע, אתה בעצם אומר שלתת למכשיר לרוץ על AIRPLANE MODE זה יותר מדוייק וריאלי מלתת למכשיר לרוץ על יוטיוב\נטפליקס\WAZE עם קליטה סלולארית ?! נראה לי שהתבלבלת.

אגב, בשני המקרים מדובר ב-2 סימים פעילים.

אם יש לך הצעות לבדיקות לביצוע אני יותר מאשמח לדעת, עם כי אני לא רואה שום נתון חריג בצריכת החשמל של אפליקציות וכאלה.

עוד הבדל בולט שאני רואה בעין בין המכשירים: ה S21+ לאחר טעינה מצביע על זמן עבודה משוער של 14-15 שעות, וה P20Pro נותן לך מעל 22 שעות. אומנם מדובר בהערכה שהמערכת בונה לעצמה על סמך שימוש, אבל ניתן לראות באופן ברור את ההבדלים (גם בפועל).

אם למישהו יש S21+, אשמח אם ישתף מניסיונו.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, איציק נ. כתב:

רגע, אתה בעצם אומר שלתת למכשיר לרוץ על AIRPLANE MODE זה יותר מדוייק וריאלי מלתת למכשיר לרוץ על יוטיוב\נטפליקס\WAZE עם קליטה סלולארית ?! נראה לי שהתבלבלת.

אכן התלבלתי, כמובן שהמבחן של TOMS GUIDE יותר ריאלי. 

לפני 30 דקות, איציק נ. כתב:

אם יש לך הצעות לבדיקות לביצוע אני יותר מאשמח לדעת, עם כי אני לא רואה שום נתון חריג בצריכת החשמל של אפליקציות וכאלה.

באנדרואיד יש אפליקציות שמראות את בריאות הסוללה? יכול להיות שהסוללה דפוקה מראש. אולי אמרו לך שהחליפו את הסוללה אבל בפועל פשוט החזירו את אותה סוללה. 

לפני 33 דקות, איציק נ. כתב:

אגב, בשני המקרים מדובר ב-2 סימים פעילים.

ב-2 המכשירים יש סימים נפרדים ? האם הם מאותה רשת? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, davemustaine87 כתב:

ב-2 המכשירים יש סימים נפרדים ? האם הם מאותה רשת? 

כן. מאותה רשת. כמו שהיה ב P20Pro.

אני לא ביקשתי שיחליפו סוללה ב S21+. המכשיר הגיע למעבדה במסגרת אחריות כי המסך נהיה שחור ולא הציג כלום. במקביל הטלפון היה חם כאשר התקלה התרחשה (הטלפון יצא מטעינת לילה).

לאחר יומיים קיבלנו אותו חזרה ואמרו לנו שהחליפו מסך וגם סוללה, "כי זה בא ביחד".

בגוגל מצאתי *מלא* מקרים זהים לזה - בכל רחבי העולם.

השערה שלי: ככל הנראה הסוללה התחממה והתנפחה (קצר פנימי), מה שגרם לנזק למסך, לכן החליפו את שניהם.

הערה: התעסקתי עם 2 המכשירים מהבוקר ומצאתי שהברירת מחדל ב S21+ היא שהויברציה עובדת כמעט בכל מצב. כרגע ביטלתי אותה (גם במקלדת, גם בהתראות נכנסות ובכל יתר המקומות) ואמשיך לעקוב בהמשך. ב P20Pro הטלפון היה מציע שבמצב אופטימלי כדאי לכבות GPS, Always on display וכמובן Brightness על אוטומט ו Vibration על OFF גם עבור הצילצולים וגם עבור ה-טאצ'.
כרגע זה בדיוק המצב גם ב S21+.

בכל מקרה אם יש מישהו שיש לו דגם זהה - נשמח אם ישתף אותנו.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קצת מוזרה, מקווה שמישהו ידע. 

בעבודה יש לי מצבים שאני נמצא במקום עם קליטה על הפנים וללא WIFI זמין, והברירת מחדל של הסמארטפון הייתה להיות בדור רביעי עם פס אחד, והמהירות האינטרנט עלובה. אז מה הייתי עושה? מעביר בהגדרות לדור שלישי. מקבל קליטה מלאה ומהירות הרבה יותר טובה. 

עכשיו עברתי לאייפון 12 מיני, ומה אני מגלה? שאי אפשר לעבור לדור 3. הבחירה היא או דור 5 או דור 4. 

מקריאה בגוגל, בארה"ב, יש אנשים שסובלים מהעניין הזה גם כן ויש אפשרות לפנות לספק הסלולרי שישלח הגדרות שכן פותחות את עניין הדור השלישי. 

האם בארץ זה יתאפשר? האם יש כאן בעלי אייפונים 12 או 13 מכול סוג שיכולים לבדוק האם אצלם יש אפשרות לבחור להשתמש רק ב-3G? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.4.2022 בשעה 20:51, איציק נ. כתב:

השאלה היא:

תוריד אפליקציה בשם CPU-Z מהחנות של גוגל (זו אפליקציה חינמית שמציגה מידע חומרתי על המכשיר). כנס ללשונית battery ותראה מה מופיע שם ב- capacity וב- health. תוודא שזה תואם את נתוני היצרן ואין שום דבר חשוד. אם הוחלף מסך הייתי גם בודק על הדרך רזולוציה, קצב רענון וכו שתואם למסך המקורי של המכשיר.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, davemustaine87 כתב:

שאלה קצת מוזרה, מקווה שמישהו ידע. 

בעבודה יש לי מצבים שאני נמצא במקום עם קליטה על הפנים וללא WIFI זמין, והברירת מחדל של הסמארטפון הייתה להיות בדור רביעי עם פס אחד, והמהירות האינטרנט עלובה. אז מה הייתי עושה? מעביר בהגדרות לדור שלישי. מקבל קליטה מלאה ומהירות הרבה יותר טובה. 

עכשיו עברתי לאייפון 12 מיני, ומה אני מגלה? שאי אפשר לעבור לדור 3. הבחירה היא או דור 5 או דור 4. 

מקריאה בגוגל, בארה"ב, יש אנשים שסובלים מהעניין הזה גם כן ויש אפשרות לפנות לספק הסלולרי שישלח הגדרות שכן פותחות את עניין הדור השלישי. 

האם בארץ זה יתאפשר? האם יש כאן בעלי אייפונים 12 או 13 מכול סוג שיכולים לבדוק האם אצלם יש אפשרות לבחור להשתמש רק ב-3G? 

אצלי בעבודה הקליטה היא בעייתית.

האייפון מדלג בין קו אחד ב-4G ל-3/4 ב-3G.

לפי ההגדרות, אין אפשרות להשתמש רק ב-3G.

settings

cellular

cellular data options

voice & data

5g on/5g auto/4g

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, motek כתב:

תוריד אפליקציה בשם CPU-Z מהחנות של גוגל (זו אפליקציה חינמית שמציגה מידע חומרתי על המכשיר). כנס ללשונית battery ותראה מה מופיע שם ב- capacity וב- health. תוודא שזה תואם את נתוני היצרן ואין שום דבר חשוד. אם הוחלף מסך הייתי גם בודק על הדרך רזולוציה, קצב רענון וכו שתואם למסך המקורי של המכשיר.

הרזולוציה של המסך תואמת את המקור, 1080 על 2400.
בסוללה רשום: Health:Good.

התקנתי את Accubattery לכמה ימים והסרתי, לא מצאתי שם משהו מועיל. אפשר להחזיר אם צריך.

בימים אלו קצת קשה לי לראות אם הסרת פונקציית הויברציה לחלוטין מסייעת למצב, כי אנחנו בתוך חג ולא בימי עבודה רגילים -  עם כי (אומר ממש ממש בזהירות) נראה שזה תורם במשהו. 
עברתי גם על כמה סירטונים ממש מוצלחים ביוטיוב שמראים כמה פיצ'רים נחמדים וטיפים על חיסכון בסוללה. חלקם מאוד קיצוניים (לא לטעמי) וחלקם דווקא נתנו טיפים חשובים\חביבים.

בגדול זה מסתכם כרגע ב: ביטול 5G (הגבלה ל 4G-LTE), ביטול Alwyas on display והגבלה שלו (מגע במסך מדליקה אותו לכמה שניות), ביטול רטט וביטול חיישן טביעת אצבע כאשר המסך כבוי לחלוטין.

אחרי החג שנחזור לשגרה יהיה יותר קל לזהות אם יש שינוי לטובה או לא.
כרגע השארתי את קצב הריענון דינאמי (לא 60HZ קבוע) מאחר ובדגם ה PLUS זה נמצא אחד ה"שיפורים" הזניחים ביותר לחסכון בסוללה (לפי Toms Guide, רק 12 דקות... וכמו שהוא אומר: 

the smallest difference we saw by far)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...