Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

opel insignia vs for mondeo turbo

omer22394
שימו לב! השרשור הזה בן 4834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ל- רוני sronis - התכוונתי גם לנהיגה עצמה ולא רק לנוחות הישיבה. שני הדברים נוחים. אני מודה שלא השוותי לסיטרואן C5 אבל את הסיטרואן בכלל לא הכנסתי לשיקולים לי כך שזה לא רלוונטי. לי אישית יש ניסיון גרוע עם 2 סיטרואנים בעבר, ואני לא מעוניין להכנס לסרט הזה שוב גם אם נוחות הנהיגה טוב.

מצטער, אני לא מבין מה קשורה הבחירה בין C5 למונדיאו לבין מה שכתבתי. אני לא המלצתי על זה או זה, רק אמרתי שבמובן הספציפי הזה של נוחות נסיעה, המונדיאו המתוחה היא לא מהמצטיינות בקטגוריה. לא רק ה-C5 טובה ממנה אלא גם משפחתיות גדולות אחרות. ואם לא נהגת מאז 1983 ברכב נוח מזה, אז כנראה שלא נהגת ברכב נוח מאז 1983... (כמו שאמא שלי חשבה שהסוויפט שלה חזקה, עד שעשיתי לה סיבוב על מרצדס AMG...)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לרוני,

אתה אולי באמת כתב רכב ומבין המון, אבל גם אולי קצת צעיר.

אתה זה שהבאת נקודה ספציפית לגבי נוחות נהיגה. אמנם לא לקחתי את אמא שלי לסיבוב על AMG מרצדס, ובאמת אולי מונדיאו היא לא מרצדס, אבל בשיקולי קניית רכב לא מסתכלים על נקודה ספציפית אלא על מכלול שיקולים.

אני חושב שיחסית לרכב מנהלים עד 250K, הרכב הוא בחירה מעולה, כולל נוחות הנהיגה בה ובמכלול השיקולים בקניית רכב, אני חושב שגם אתה ככתב רכב יודע שה- C5 בכלל לא מובילה באותו מכלול שיקולים, גם אם היא נוחה לנהיגה.

וחוץ מזה, פותח השרשור בכלל ביקש מידע לגבי המונדיאו והאינסיניה, אז איך C5, מרצדס והסוויפט של אמא שלך יכולים בכלל לתרום לאותו בחור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של חפירה.

אם אתה מתלבט בין השתיים, פשוט קח יום חופש וסע לשתי הסוכוניות ותבדוק בעצמך גם את הפנים של הרכב,וגם קח נסיעת מבחן.

לגבי האינסיניה, ה- 5 דלתו מעט יותר יקרה, אבל בעיני יותר יפה.

לגבי המונדיאו, המחיר זהה בין ה- 4 ל-5 דלתות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוני,

אתה זה שהבאת נקודה ספציפית לגבי נוחות נהיגה. אמנם לא לקחתי את אמא שלי לסיבוב על AMG מרצדס, ובאמת אולי מונדיאו היא לא מרצדס, אבל בשיקולי קניית רכב לא מסתכלים על נקודה ספציפית אלא על מכלול שיקולים.

אני חושב שיחסית לרכב מנהלים עד 250K, הרכב הוא בחירה מעולה, כולל נוחות הנהיגה בה ובמכלול השיקולים בקניית רכב, אני חושב שגם אתה ככתב רכב יודע שה- C5 בכלל לא מובילה באותו מכלול שיקולים, גם אם היא נוחה לנהיגה.

וחוץ מזה, פותח השרשור בכלל ביקש מידע לגבי המונדיאו והאינסיניה, אז איך C5, מרצדס והסוויפט של אמא שלך יכולים בכלל לתרום לאותו בחור?

אתה שוב מתעקש לסובב דברים, ואני לא ממש מבין למה. שים לב להודעה הראשונה שלי. היא התייחסה באופן ישיר (גם אם בקצרה מאוד) לבחירה בין האינסיגניה למונדיאו. ציינתי שהמונדיאו עדיפה משמעותית במרבית המאפיינים, ושיש לה חסרון אחד שעשוי להיות בעל משמעות ביחס לקבוצה.

מכאן, אתה לקחת את זה לכיוון הפוך לגמרי. התעקשת שהיא כן נוחה (והדוגמא עם ה-AMG והסוויפט נבעה רק מהרצון להסביר לך למה אתה טועה) וצירפת את דעתך על ה-C5 (מבלי שאני הכנסתי אותה בכלל לשיקולים).

נקודה נוספת: תאמין לי שלי אתה ממש לא צריך להסביר שבחירת רכב נובעת מאוסף של שיקולים, ויותר מזה - גם לדעתי המונדיאו המתוחה היא בחירה מעולה מבחינה אבסולוטית. בנוגע ל-C5. ממליץ לך לנסוע עליה ואח"כ לקבוע כל כך בנחרצות - היא בהחלט כן עשויה להתאים למישהו שהפוקוס של מערכת השיקולים שלו מעט שונה.

והגיל שלי (כבר מעל 30, תודה) לא קשור בגרוש.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה, צודק,

הגיל באמת לא קשור.

סתם, כשהבאת את הדוגמא על אמא שלך, זה שידר כאילו שילד לוקח את אמא שלו לסיבוב על מכונית יקרה שבכלל לא שלו, אבל זה רק הרושם שנוצר אצלי וזה בטח לא נכון ואתה כנראה באמת בעלים של מרצדס AMG.

ושוב, לגבי נוחות הנסיעה, מכיוון שאני נוהג במונדיאו כבר שבוע, אני חושב שלפחות בזה יש לי יותר ניסיון ממך. האוטו נוח בכל קנה מידה שהוא וההגדרה שקבעת על נוחות בינונית ומטה, לא תואמת את מה שאני מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

orimal, תוכל לספר קצת על צריכת הדלק של המונדיאו החדשה?

sronis, ראיתי שכתבת שהמונדיאו החדשה לא נוחה במיוחד ביחס למתחרות (הכוונה היא למתלים, שיכוך מהמורות), אז רציתי לדעת איזה מכוניות נוחות יותר באותה הקטגוריה חוץ מה-C5.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה, צודק,

הגיל באמת לא קשור.

סתם, כשהבאת את הדוגמא על אמא שלך, זה שידר כאילו שילד לוקח את אמא שלו לסיבוב על מכונית יקרה שבכלל לא שלו, אבל זה רק הרושם שנוצר אצלי וזה בטח לא נכון ואתה כנראה באמת בעלים של מרצדס AMG.

ושוב, לגבי נוחות הנסיעה, מכיוון שאני נוהג במונדיאו כבר שבוע, אני חושב שלפחות בזה יש לי יותר ניסיון ממך. האוטו נוח בכל קנה מידה שהוא וההגדרה שקבעת על נוחות בינונית ומטה, לא תואמת את מה שאני מכיר.

ואו, אתה עקשן.

כמו שכבר הזכרת, אני כתב רכב. כתוצאה יש לי לעיתים גישה לנהיגה במכוניות שאינן בבעלותי. זה מין קטע כזה. :-P

וכן, לקחתי את אמא לסיבוב, בשביל הקטע. לא כל יום נוהגים בישראל על כמעט 500 כ"ס...

ובאשר לנוחות, אתה יכול לנסוע גם שנתיים על מונדיאו ולחשוב שהיא שטיח מעופף, אבל כפי שניסיתי להבהיר כבר באנלוגיה עם המרצדס, זה לא אומר שהיא אכן כך. רוצה משהו יותר עממי?

נכניס שוב את אמא שלי לתמונה - היא נהגה במשך שנים על טויוטה יאריס וחשבה שהיא כליל השלמות. עם המעבר לסוויפט (מי ישמע, כן?) היא הבינה שהיא לא מבינה כלום...

ניסיון הוא לא רק משך נהיגה ברכב, אלא גם ניסיון נהיגה במכוניות אחרות. בניגוד אליך, כנראה, אני נהגתי על עשרות מכוניות מסדר הגודל הזה, והניסיון הזה מאפשר לי להיות מודע טוב יותר להבדלים.

orimal, תוכל לספר קצת על צריכת הדלק של המונדיאו החדשה?

sronis, ראיתי שכתבת שהמונדיאו החדשה לא נוחה במיוחד ביחס למתחרות (הכוונה היא למתלים, שיכוך מהמורות), אז רציתי לדעת איזה מכוניות נוחות יותר באותה הקטגוריה חוץ מה-C5.

תודה.

למשל מאזדה 6, סובארו B4. שים לב רק שמדובר על אלמנט אחד במכלול, ובמקרה זה במשהו שאינו פוגע בחבילה הכללית, שהיא שתי רמות מעל שתי אלו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי צריכת הדלק: בינתיים אני איתה רק שבוע. מהמדידה של מחשב הדרך, הממוצע עירוני-בינעירוני עד כה (כ- 600 ק"מ) זה בין 12-12.5 ק"מ לליטר אבל אני מנסה למדוד גם פיזית לא רק לפי המחשב, רק שעוד אין לי נתונים. כשיהיו לי יותר נתונים אשלח.

לגבי המסך מקדימה: האם אתה מתכוון למערכת מולטימדיה עם GPS? אם כן אז הסטנדרט לא מגיע עם זה. אני חושב שהתוספת היא משהו סביב 8.5K. אם אתה רוצה לראות בדיוק עם מה זה מגיע תכנס לאתר של פורד בארץ. יש שם כמה תפריטים של המסכים הקיימים. המסך באותו הזה הוא של סוני דור 2, CD (לא CD6).

המסך איתה זה מגיע הוא מסך אלקטרוני עם תאורה אדמדמה. מהפנל שולטים בכל המרכיבים: טלפון, CD, AUX, רדיו...

השליטה בכל אותם מרכיבים היא גם מההגה.

לגבי הטלפון, יש בנוסף חיוג קולי מידית המאותתים אבל יש צורך בהקלטה של השמות והמספרים השכיחים.

זה קצת מסורבל אם יש לך מאות שמות להקליט. אני הקלטתי 6-7 מספרים שכיחים.

לרוני: לגבי סוברו, אני מודה שלא נסעתי אבל כן נהגתי במזדה 6 ובאקורד . במזדה 6 ממש לא נהנתי. באקורד דווקא כן אך לא יותר מהמונדיאו. בנוסף המושב באקורד היה מעט פחות נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה, כששאלת על המסך מקדימה, האם התכוונת ללוח המכוונים?

אם כן אז התשובה חיובית. זה נראה כמו בפרוספקט.

לוח המכוונים היא מסך דיגיטלי צבעוני בו יש את כל המפרטים והתצוגות באופן דיגיטלי. אפילו מד הדלק הוא דיגיטלי.

השעונים היחידים שאינם דיגיטלים הם שעון הסל"ד ומד המהירות.

בלוח זה יש פירוט לגבי הדברים הבאים:

טמפרטורה חיצונית

בקרת שיוט

בקרת מהירות

אורות, אורות ערפל קדמיים ואחוריים, חגורות בטיחות, ושאר נורות אזהרה כמקובל, הילוכים...

מידע על הטלפון ומספר טלפון מזוהה

מידע על המוסיקה שמתנגנת - רדיו (ערוץ, רשת), CD, USB וכו'

מידע על הגדרות שונות (פחות בשימוש ביומיום כי בד"כ מדובר בהגדרות שקובעים פעם אחת וזהו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוני,

ולמה הC5 לא מובילה?

היא הכי נוחה מכולם, היא יפה מאוד(לדעתי הכי יפה), מאובזרת מאוד, עם המנוע החדש גם חזקה(לא כמו המונדיאו אבל בהחלט מספק)

כיום היא חבילה נהדרת לטעמי, ובאיזור יולי יגיע גם רמת אבזור עם חיישני לחץ אוויר פנסי קסנון עוקבי פנייה מושבים חשמליים עם כוונון נפרד לחלק העליון ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה הC5 לא מובילה?

היא הכי נוחה מכולם, היא יפה מאוד(לדעתי הכי יפה), מאובזרת מאוד, עם המנוע החדש גם חזקה(לא כמו המונדיאו אבל בהחלט מספק)

כיום היא חבילה נהדרת לטעמי, ובאיזור יולי יגיע גם רמת אבזור עם חיישני לחץ אוויר פנסי קסנון עוקבי פנייה מושבים חשמליים עם כוונון נפרד לחלק העליון ועוד.

יכול להיות שאתה צודק לגבי ה- C5.

אני אישית לא הכללתי אותה בשלוש האפשרויות שלי. אולי זה בגלל שהיה לי ניסיון גרוע בעבר עם 2 סיטרואן כך שיש לי קצת סטיגמות שקשה לי להשתחרר מהן שנובעות מכך שכשהסיטרואן חדש, הכל יופי אבל כעבור תקופה, הן מזדקנות מהר ואוהבות טיפולים.

אני מודע לכך שאולי זה בכלל לא נכון ויתכן שזו רק הרגשה שלי אבל יש כ"כ הרבה אופציות אחרות והמונדיאו נראתה לי יותר.

בכל אופן, אני בטוח שבקרוב תהיה סקירה-השוואה של מכוניות המנהלים וגם ל- C5 יהיה מקום של כבוד בסקירה כזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...