Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שקיעה בחול - איך יוצאים מזה?

Leonid
שימו לב! השרשור הזה בן 7276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נגיד ויש מקום שאני מעוניין לעבור בו... מקום חולי (חול קשה, אין אפשרות לפנותו)

אני מעוניין לעבור שם... הבעיה היא שיש מעין גבעת חול קטנה... (שוב פעם, חול קשה... אין אפשרות להשטיח שם את האזור).... הבעיה היא מרווח גחון, בכל פעם שאני מנסה לעבור הגחון נשכב על הגבעה ואזי קדמיים/אחוריים באויר (בדר"כ באלכסון) ואז אני תקוע...

הרכב שלי הוא בעל הנעה קדמית שכאשר יש זיהוי של איבוד אחיזה בקדמיים יש העברה לאחוריים... אין נעילות דיפרנציאלים בכלל... ככה שההעברה אחורה במרבית הזמן לא ממש תורמת הרבה...

איך אני יכול לעבור שם? יש למישהו רעיון? בכל פעם אני מנסה פתרונות כמו בניית גבעות קטנות לגלגלים ע"י שימוש בבלטות וכל מיני חפצים קשיחים שאני משיג באזור... אבל נמאס לי לשחק בלגו בכל פעם שאני עובר שם.. ולצערי אני צריך לעבור שם...

יש למישהו רעיון אחר שאני עדיין לא חשבתי עליו?

רמי

תשים קרשים גדולים על הגבעה ותעלה בזהירות :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נגיד ויש מקום שאני מעוניין לעבור בו... מקום חולי (חול קשה, אין אפשרות לפנותו)

אני מעוניין לעבור שם... הבעיה היא שיש מעין גבעת חול קטנה... (שוב פעם, חול קשה... אין אפשרות להשטיח שם את האזור).... הבעיה היא מרווח גחון, בכל פעם שאני מנסה לעבור הגחון נשכב על הגבעה ואזי קדמיים/אחוריים באויר (בדר"כ באלכסון) ואז אני תקוע...

הרכב שלי הוא בעל הנעה קדמית שכאשר יש זיהוי של איבוד אחיזה בקדמיים יש העברה לאחוריים... אין נעילות דיפרנציאלים בכלל... ככה שההעברה אחורה במרבית הזמן לא ממש תורמת הרבה...

איך אני יכול לעבור שם? יש למישהו רעיון? בכל פעם אני מנסה פתרונות כמו בניית גבעות קטנות לגלגלים ע"י שימוש בבלטות וכל מיני חפצים קשיחים שאני משיג באזור... אבל נמאס לי לשחק בלגו בכל פעם שאני עובר שם.. ולצערי אני צריך לעבור שם...

יש למישהו רעיון אחר שאני עדיין לא חשבתי עליו?

רמי

הפתרון הטריוויאלי הוא כמובן להגיע מהר וכך לקפוץ את הפסגה ולא להתיישב עם הגחון.

חסרונות:

* אם אין לך שדה ראיה טוב כדי לראות מה קורה מאחורי הגבעה - לא לעשות את זה.

* אני לא מבין שום דבר בנהיגת שטח, קח את העצה בעירבון מוגבל ועל אחריותך.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז בגלל שאני גר בבת ים וכבר יצא לי לחלץ כמה רכבים שנתקעו באותם חולות מדוברים בכל פעם שאני יוצא לריצה בחוף אני שומע יללות מנוע וישר רץ לחלץ את התקוע התורן), וגם מהנסיון בצבא,האפשרויות הטובות ביותר:

1.עוד לפני שאתה מתחיל לשחק עם הגז,תיצור קוליס (קוליס זה השבילים שהמכוניות משאירות בשטח),פשוט תעבור עם איזה קרש לפני הגלגלים ותפנה כמה שיותר חול,על מנת שתיהיה אחיזה גבוהה יותר לצמיג.

אגב,90% שאחרי יצירת הקוליס הרכב יצא.

2.קרש לפני הגלגל,תן מעט גז,ואם יש איתך עוד מישהו,בזמן שאתה נותן גז שהוא יידחף את הקרש מתחת לגלגל,אחרת פשוט תגמור את הצמיג ולא תעלה על הקרש.

3.הורדת אויר

כמובן שכל התהליכים האלה רלוונטים ממש בתחילת השקיעה,אל תתחכם יותר מדי,כי ברגע שהתיישבת על הגחון אי לך מה לעשות,אלא להמתינה לחילוץ ע"י רכב אחר\גרר.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פירפור בחול יכול להזיק לברקסים?

לא בגלל שאני רוצה להתחיל לפרפר בחול, אלה בגלל שקרה לי פעם ששקעתי בחול וקראתי לחברים שלי שיעזרו לי לדחוף את האוטו ואני בנתיים נתתי גז... לא עשינו את זה הכי בחוכמה אז הם פשוט דחפו את האוטו ואני שיחקתי עם הגז לפי איך שהאוטו זז... בכל מקרה עף הרבה חול וכשכבר יצאתי מהחול ראיתי שמנורת הABS דלוקה, נסעתי טיפה ואחרי כחצי דקה היא התחבתה...

מה גרם לה להדלק? חול שנכנס לאנשהו? או סתם בגלל שהגלגלים התפרפרו על המקום והאוטו לא זז?

Scooby WRX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי זה קרה..פעם..

מה שאני עשיתי זה העברתי לניוטראל ופשוט עם חברים שלי דחפתי את האוטו..

זה שהייתי ממשיך ללחות על הגז היה רק גורם להמשך היתחפרות ..

אבל בטח הייתי דיי רחוק משטח נסעיה נורמלי..

אנחנו היינו קרובים לשטח שהאוט לא מיתחפר בו..

CLUB ITALIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה...

כולכם (או לפחות רובכם) עניתם לי על מקרה שבו הרכב מתחפר בחול... לא על זה דיברתי..

דיברתי על מקרה שבו יש גבעה קטנה ואז בניסיון לעוברה יש תקיעה עקב התיישבות הרכב על גחונו...

הקרשים זה פיתרון לא רע, אבל יש סיכוי שישברו... אז אני מתלבט... מה גם שאין בסביבה קרשים... יש למישהו פיתרון אחר?

ד"א... לבוא מהר זה בכלל לא מומלץ... לא הייתי רוצה להשאיר על הגבעה הזאת חלק מצנרת הפליטה ועוד על מיני חלקים חופשיים מתחתית הרכב...

אגב, עדיף לבוא אל הגבעה הזאת בזווית ישרה יחסית או שמא בזווית צידית ככל האפשר? (כי שמתי לב שרכב בדיוק כמו שלי הצליח לעבור שם, פשוט ראיתי אותו בצד השני ולאחר מכן בצד שלי... אז אם הוא עבר... (רק חבל שלא ראיתי איך עבר שם... )

אגב, וגם היום ראיתי שם קנגו צבאית שעוברת בלי שום בעיה?! איך זה יכול להיות? לי יש רכב שהוא בטוח טיפה יותר גבוה, לא?! (הונדה CR-V מול רנו קנגו :) ) רק חבל שהייתי רחוק בשביל לראות איך הוא עבר את זה... אבל רק הצלחתי לראותו מגיע, עולה מצד אחד ויורד מהצד השני (כולה גבעה של כמה סנטימטרים)

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שצריך לקחת זוית ולא לעלות ישר ,קשה להגיד בלי לראות את המקום .אם אתה עובר שם הרבה פשוט תנסה בכמה דרכים.אולי תבוא עם משהו שיכוון אותך מבחוץ.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בעסה שלא קראתי את הדיון הזה...

אתמול נסעתי עם חבר לת"א. עכשיו הגענו לאיזה חוף עם חניון ענק מחול, הלכנו שחינו קצת, ואחר כך שרציתי להזיז את האוטו לקצה השני של החניון (כדי שיהיה קרוב יותר למקום בחוף בו ישבנו) אז התחלתי לשקוע שם. כמובן שאני ממש חסר ניסיון במקרים כאלה, שילבתי רברס וניסיתי לצאת, אבל זה רק גרם לאוטו להתחפר יותר... (וכנראה ששרפתי את הקלאץ) לאחר שעה בערך שאני וחבר שלי חופרים מסביב לגלגלים ולחזית, עבר בחור שהציע לנו להרים את האוטו עם ג'ק ולהשים מתחת לגלגל משהו. הרמנו את האוטו, שמנו איזה בלוק ביטון שהיה במקום מתחת לגלגל ולאחר שתי ניסיונות יצאנו החוצה.

טוב, מטעויות רק לומדים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...