Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

306 XSI לעומת ?

פומפה
שימו לב! השרשור הזה בן 5379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם למישהוא יש נסיון אישי עם 156 ו XSI כך שממש יכול להשוות בינהן?

כן, לי, וכבר השוויתי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פומפה, פשוט עשה סיבוב על הקליאו.

סיבוב טוב עם מישהו שמכיר את הרכב ויודע לנצל אותו.

עושה פלאים לדעתו של אדם :)

פשוט תעשה סיבוב על 306 עם נהג שיודע לנצל את הרכב. נסעתי בוולקן שהייתה לי כשאלי אבוחצירא נהג, היה מדהים. פשוט לא להאמין למה הרכב מסוגל. ואני חשבתי שאני נהגתי בה חזק.

ה-306 לא פחות טובה מהקליאו (למעט הכח-מנוע). ולא דיברנו על נוחות נסיעה עדיפה, מושבים עדיפים (אבל בהפרש ממש זניח - התמיכה מעולה בשניהם, אחרי נסיעה של 3 שעות בלי הפסקה הגב התחתון התחיל להציק בקליאו. בוולקן נסעתי אשקלון-ראש הנקרה רצוף - תענוג!), וכמובן - תנוחת נסיעה עדיפה והגה עדיף. (לא מבחינת תקשורת - אלא מבחינת עובי, גודל, צורה, וזוית לא כמו בקנגו :)). יש לציין שהקליאו הרבה(!) יותר חסכונית מה-306, אבל הטיפולים ב-306 הרבה יותר זולים. (בוולקן טיימינג ומשאבת מים כולל עבודה - 1000 שקל).

דעתי - לא לשדרג.קשה למצוא קליאו שמורה למכירה (יש שמורות, אבל לא רוצים למכור). למעט בטיחות (306 קיבלה 2 כוכבים לעומת 4 בקליאו) וכח-מנוע - אין הרבה יתרונות. אולי תשקול שיפור מנוע. יש לי חבר שהייתה לו XSI דור שני שנסעה פצצה. (מנוע אטמוספרי משופר). כל מפגש הופתענו. הרכב נסע בנמוכות כמו קליאו, בגבוהות יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

טוב,

רק רציתי לספר שבשעה טובה הצטרפה למשפחתנו קליאו ספורט דור שני שנת 2002.

שמורה יפה וכחולה.

עד כה החוייה שונה מ ה 306 המאד מאד מאד אהובה שלי אבל הקליאו מראה ניצני כיף מגניבים.

תודה על היעוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

רק רציתי לספר שבשעה טובה הצטרפה למשפחתנו קליאו ספורט דור שני שנת 2002.

שמורה יפה וכחולה.

עד כה החוייה שונה מ ה 306 המאד מאד מאד אהובה שלי אבל הקליאו מראה ניצני כיף מגניבים.

תודה על היעוץ.

מזל טוב, אני חושב שעשית בחירה נכונה.

הרבה אנשים שידרגו עצמם משלדת 306\ZX ספורטיבית לקליאו ולא התחרטו.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב!

גם אני עשיתי את אותו שדרוג. (מוולקן לקליאו).

האם ב-2002 דור שני בקרת יציבות מתנתקת?

נ.ב

תצטרף למועדון רנו. אחלה חבר'ה ;-) (תמיכה נפשית בבוא היום על חשבון הבית :lol:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

האמת שאין לי מושג אם היא מתנתקת עדיין (אבדוק).

אני עדיין מופתע מה "טירוף" המגניב הזה כשמגיעים ל 4000 סל"ד.

הרכב מרגיש ממש כיפי ואפילו יש לי מקום לראש בלי להטות אותו לכיוון הסאנרוף (שאין) :-).

אני צריך קצת לנקות ולסדר פינות קטנות בימים הקרובים.

דרך אגב, מה זה מועדון רנו?

כתבתי כמה שאלות בפורום הטכני אני מניח שלחלק יש סיכוי שאתם תדעו את התשובות,

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=279070

זה הלינק למקרה ו...

תודה,

נתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה אנשים שידרגו עצמם משלדת 306\ZX ספורטיבית לקליאו ולא התחרטו.

מבחינת שלדה זהו שנמוך. זה שדרוג מבחינת ביצועים (כוח, בלמים).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שדרוג מבחינת אוטו כמכלול.

גם החוויה הספורטיבית מלהיבה הרבה יותר הודות לכח ולבלימה, אפילו אם השלדה פחות מתגמלת.

כשאני משווה שתי מכוניות שהיו לי (וולקן מול קליאו), אני משווה גם את מצב בהן אפשר למצוא כל אחת מהן ומה לעשות, השנים לא עושות טוב לצרפתיות ספורטיביות. עם כל הכבוד ליכולות הוולקן כחדשה, הרי שכ-15 שנים על כבישי ישראל פוגעים משהו בחוויה.

הקליאו חדשה, חדישה, בטוחה והדוקה יותר...גם בגלל הנתונים הטבעיים (מנוע, בלמים, בטיחות) וגם בגלל צעירותה.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון,

אבל אני מוצא לעיתים את שלדת הקליאו מבדרת לפעמים לא פחות, במיוחד ב-MK1 חוסר האיזון גורם לה להיות מופרעת במובן החיובי.

מבחינת יכולת השליטה המושלמת אין אף אחת כמו ה-306.

DS 7 CROSSBACK 2019

OPEL ASTRA BERLINA 2014

RENAULT SPORT CLIO 203 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין אין לי מספיק שעות קליאו עדיין אבל ביינתים:

ה 306 יודעת לעשות קסם כלשהוא , לא ברור איך אבל אתה מרגיש חלק מהרכב כאילו שהגלגלים הם קצות האצבעות שלך, מנוע מאד גמיש ונעים גם בסתם נסיעה, ספורט אלגנט - אהבה גדולה.

אבל הקליאו מאד חזקה ויש בה פרצי פראות\טרוף שכרגע קצת משאירים אותי בשוק לרגע ואז מורחים לי חיוך גדול על הפנים. תגובת הבלמים מדהימה והיא פשוט "מופרעת" מגניבה.

אני אוהב את שתיהן ויהיה לי מאד קשה להיפרד מה 306 שלי - זה היה רכב החלומות שלי כנער והוא הרבה הרבה הרבה יותר טוב ממה שציפיתי (ביחוד הדור השני שאני מוצא כטוב ונעים יותר מהראשון), כל נסיעה בו מעלה חיוך ומדהימה מחדש. לקח לי יותר מחצי שנה למצא אקסמלר שמור כזה וזה היה שווה כל רגע. אני עדיין מאמין שאם בוחנים שיקלול של כיף, חדווה ונוחות נסיעה ונהיגה נטו היא מביסה כמעט כל חדשה באותה קטגוריה - במצבה הנכחי!

אם היה דגם ממשיך או חזק יותר - כמו 306GTI למשל במודל גבוה יותר הייתי קונה ללא ספק.

כרגע ה קליאו מגלה סימני כיף מדליקים מסוג קצת אחר ואני חייב להודות שיש משהוא ממכר בכח הזה ובצליל המנוע למרות כל ההצהרות שלי שאני לא צריך יותר כח. היום נהגתי ושורה תחתונה כל כך כל כך נהנתי.....

גם אותה לקח הרבה זמן למצא אני מקווה שיהיה כיף - זה נראה מבטיח מאד, עוד צריך ללמוד אותה.

בקיצור כמו בהרבה תחומים בחיים, אין תשובה חד משמעית ולמזלנו שתיהן מעולות כך שיש יותר ממה להינות ולגוון.

נתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות,, בעידן המודרני לא קמה מכונית הנאה קדמית עם שילוב של הגה ושילדה כמו ה 306.

כן, היא לא מזדקנת טוב, כן, זה חרא של מנוע, כן זה אמינות מסריחה... אבל את התחושה שיש לך באמצע הסיבוב, התחושה הזו כאילו השילדה מותחת את האיברים שלה ואתה מרגיש בדיוק את המתיחה ומה עובר עליה, את זה אין להרבה מכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב שלא להסכים עם שלומי.

היא מזדקנת מצויין אם מטפלים ושומרים.

המנוע גמיש נמרץ אמין ומצויין (שלי הוא ה 16 שסתומים של דור שני).

אמינות מעולה!!!, שלוש שנים ופרט לטיפולי שמנים וברקסים היתה "תקלה" אחת של ווינקר שנפתרה ב 60 ש"ח ושעה עבודה (בעזרת חברי הפורום היקרים).

חלפים זולים וזמינים -ניגשים לג'אן, נותנים מספר רכב והופ יש לך חלק מקורי ואמין ביד.

טיפולים פשוטים.

זאת לא ה 306 הראשונה שלי וכנרהאה הפיג'ו\ סיטרואן ה שביעית או שמינית במשפחה - אני קניין הרכב. אם שומרים הרכב הוא יכול להיות מדהים.

ואכן השילדה מדהימה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

האמת שאין לי מושג אם היא מתנתקת עדיין (אבדוק).

אני עדיין מופתע מה "טירוף" המגניב הזה כשמגיעים ל 4000 סל"ד.

הרכב מרגיש ממש כיפי ואפילו יש לי מקום לראש בלי להטות אותו לכיוון הסאנרוף (שאין) :-).

אני צריך קצת לנקות ולסדר פינות קטנות בימים הקרובים.

דרך אגב, מה זה מועדון רנו?

http://www.psi.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=34

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספורט אלגנט - אהבה גדולה.

ה-306 וה-ZX הן ספורט, בלי האלגנט. (מה אלגנטי בגרר ובשמן מטפטף? :))

מתוך המילון המוטורי השלם:

ספורט-אלגנט (ת'): רכבים שיודעים לנסוע בעיקר בקו ישר (גם בסיבובים :lol:). ע"ע ... (תשלימו לבד. אין לי כח לריב.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...