Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש בג'יפ אזרחי, ע"י צה"ל

יבין
שימו לב! השרשור הזה בן 5615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נאמר לי היום שרכבים שבעליהם זכאים לתו נכה לא יכולים להיות מגוייסים לצה"ל, גם לא בשעת חירום.

ידוע למישהו על משהו שכזה ?

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מגייסים לא רק טנדרים וג'יפים אלא גם מלגזות.

לפני כ 6 שנים המטומטמים רצו שאביא אליהם את הניירות של המלגזה שלנו וירדו מזה רק אחרי שהבהרתי להם שאם לא משלמים לי יום מילואים ונסיעות הם יצטרכו להסתפק בפקס או שישפטו את המלגזה על שלא התייצבה הם ירדו מזה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם יכולים גם לגייס רכב של מישהו עם פרופיל נפשי? זאת אומרת, אם מישהו יצא על קב"ן מהצבא וצה"ל לא יכול לגעת בו בשום צורה, עדיין הוא חייב לגייס את הרכב שלו, או הוא גם סובל מפרופיל נפשי?

שאלה מגוחכת, אבל מעניינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדאג, אני בטוח שיש להם כסת"ח לעניין הזה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נכון וכך גם היה במלחה האחרונה,גייסו לעת הצורך רכבים מסחריים משנתון 99 ומעלה.
וואלה? באוגוסט גייסו רכבים? אשמח אם תספר קצת יותר פרטים.

נאמר לי היום שרכבים שבעליהם זכאים לתו נכה לא יכולים להיות מגוייסים לצה"ל, גם לא בשעת חירום. ידוע למישהו על משהו שכזה?
שאלה מעניינת. כעקרון כל עוד אין לך אישור מצה"ל שלא יגייסו את הרכב שלך הוא כן יגוייס. אם הרכב שלך נחוץ לתפקודך היומיומי ישנה אפשרות לקבל אישור כזה.

הם יכולים גם לגייס רכב של מישהו עם פרופיל נפשי? זאת אומרת, אם מישהו יצא על קב"ן מהצבא וצה"ל לא יכול לגעת בו בשום צורה, עדיין הוא חייב לגייס את הרכב שלו, או הוא גם סובל מפרופיל נפשי? שאלה מגוחכת, אבל מעניינת.
לא קשור. צה"ל צריך את הרכב ולא אותך. דרך אגב בשעת חירום אם גם בעל הרכב צריך להתגייס אז קודם מגייסים את הרכב שלו ורק אח"כ מגייסים אותו.

No one trains for second place

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
הם יכולים גם לגייס רכב של מישהו עם פרופיל נפשי? זאת אומרת, אם מישהו יצא על קב"ן מהצבא וצה"ל לא יכול לגעת בו בשום צורה, עדיין הוא חייב לגייס את הרכב שלו, או הוא גם סובל מפרופיל נפשי?

שאלה מגוחכת, אבל מעניינת.

הצבא לרוב לא מגייס רכבים קב"ניסטים,כי אז צריך להביא מכונאים עם הכשרה פסיכולוגית מיוחדת שיוכלו לשכנע את האוטו לעשות את העבודה שלו כמו שצריך,כי הוא בכלל עצבני על המשאית של המפקד ולכן רוצה לדפוק עריקות לפירוקיה....

ואגב, במלחמה האחרונה גוייסו לא מעט רכבים פרטיים מחברות ההשכרה על מנת לשמש כרכבי מנהלה (יש לא מעט תמונות חרוטות בראש של כל מיני סיוויקים באמצע השטח שמישהו כתב עליהן באבק "סרספייה פלוגה ג'" וכו'.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכן להתנדב להיות הראשון שיגייסו את הפרטית שלו,רק מה אני מקווה שלא יחזירו אותה בחתיכה אחת אלא בצ'ק ע"ס מחירון הרכב. =)

Fiat Tipo Media 1.4Ei 1994

Citroen Xsara 2001 1900 Diesel

Opel Corsa 2000 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נאמר לי היום שרכבים שבעליהם זכאים לתו נכה לא יכולים להיות מגוייסים לצה"ל, גם לא בשעת חירום.

ידוע למישהו על משהו שכזה ?

במידה ורכב הנכה מוגדר כרכב רפואי לא ניתן לגייסו.

מדובר על נכי רגלים שהרכב הוא תחליף הרגלים שלהם וכד' וזה מניסיון.

כמו כן לא ניתן לגייס רכב נכה שבו מיתקונים מיוחדים לנהיגה.

מה גם שקיימת בעיה חוקית עם רכב נכה, רכב כזה מוגבל בנהיגה לנכה או לבן משפחה מדרגה ראשונה מה שאומר שכל אדם אחר שינהג בו לו יהיה מבוטח ובמידה ויפגע באדם אחר (הולך רגל) לא יהיה ביטוח בר תוקף. גם ענבל חברת הביטוח הממשלתית שמבטחת את הצבא מסרבת לבטח רכבי נכים בזמן גיוס.

לכן הצבא נמנע מגיוס רכבי נכים.

שברולט קאמרו 76, שברולט מליבו שוול הארדטופ 68.

שברולט בלייזר שנת 91, מפלצת שטח.

וואגוניר שנת 76 בהליכי בניה.

אלפא 164.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נסכם את זה בצורה מסודרת

בשעת חירום, עם אישורים של הדרגים המתאימים, הצבא יכול לעשות מה שבא לו.

הכל כלל הכל !

הוא יכול לגייס רכבים, לספח שטחים\מבנים, לגייס חיות מחמד מה שבא לו איך שבא לו כמה שבא לו

רק צריך אישור מתאים וזהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שהוא לא יכול לעשות זה לגייס פטורי שירות :D

יש אנשים שמוציאים ממך את המיטב, אנשים נפלאים ונדירים. אני קוראת לו אהובי - אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואי נגיד שאם הצבא יגיע ליום שבו הוא יצטרך לגייס פטורי שירות או גיוס מאסיבי של רכבים - המצב יהיה לא בריא...

בתור אחראי שרשרת חיול של רכבים בפקע"ר (לשם זורקים את הזקנים:shock:)

הברדק שקורה שם עם כל גיוס רכבים מביא אותי כל פעם מחדש למחשבה מה יקרה במצב חירום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכסות החקיקתית לענין גיוס רכוש אזרחי הוא "תקנות הבטחון לשעת חרום - 1945" שמקורן בתקופת המנדט הבריטי.

עפ"י התקנות לשעת חרום שעדיין תקפות כיום, לשר הבטחון הזכות לגייס כל אמצעי שיכול לסייע למאמץ המלחמתי וזה אומר הכל, אפילו מברשת שיניים. זה ברמת העקרון.

בפרקטיקה יש רשימה של דברים שנוהגים לגייס: משאיות לסוגיהן, צמ"ה, מטוסי נוסעים ומטען ועוד לפי צרכי מערכת הבטחון.

בשנים האחרונות יש ירידה בכמות ומספר סוגי הרכבים בניגוד לתקופת מלחמת 6 הימים למשל (מערכון "המכונית המגוייסת"...).

רכבי שטח חשדים יכולים להיות ברי גיוס וידוע אף על כאלה שהותקנו בהם התקנים לנשיאת אנטנות קשר...

אלפא-סוד 1.3 1978, חיפושית 1200 1963, Citroen DS 20 1973. מתנדב ביחידה הארצית לפינוי צירים - יחפ"צ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...