Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השחלת כבלי אינטרנט בבית

amisha
שימו לב! השרשור הזה בן 3943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום !!

לאחותי בביתה יש אינטרנט אלחוטי והיא רצתה לשים את הראוטר בממ"ד , :shock: ,ישר קפצתי וצעקתי לא ! .

אז הוטלה עליי המשימה להשחיל כבלי רשת ולארגן הכול בביתה ( יחד עם בעלה ) . אני אצטרך להשחיל 3 נקודות או אפילו 4 .

למישהו יש עצות ?

אני שוקל לקנות תוף של כבל 5E , כמה ראשים , שקעים מתאימים לקיר (על הטיח או תחתו)

ועל הדרך אשמח לשאול ממישהו או יש לו לוחץ כבלים ! ( תודה! )

הבנתי שוזלין לא מתאים אלא סבון כלים עושה יותר טוב .

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

להשחלות יש חומר יעודי, מעין ג'ל על בסיס מים.

אבל גם סבון כלים טוב.

אם נקודת ה WIFI שבממ"ד היא הבעייתית, שקול שימוש בכרטיס רשת אלחוטי חיצוני למחשב שבממ"ד.

וכל שאר המחשבים בבית יתחברו עם הוויפי הרגיל.

לא מזמן קניתי מתאם כרטיס רשת אלחוטי כזה, והופתעתי לטובה.

קולט במרתף מהראוטר שבקומה למעלה, עם עוצמה די גבוהה. על האריזה שלו כתוב שיכול לעבור דרך 3 קירות עם קליטה מלאה.

זה המוצר: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=784807

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חס וחלילה וזלין, הוא לא מתייבש ויספח אליו אבק ולכלוך עד לסתימת הצינור עם השנים (מלבד העובדה שיהיה לך קשה להחזיק ולמשוך את הכבל).

סבון נוזלי או סבון כלים יעשו את העבודה. ג'ל ייעודי מתייבש יותר מהר ומשאיר פחות גי'פה.

נועץ קרונה יהיה טוב אם אתה עושה שקעים בקיר, אם אתה שם כבלים ללא שקע (רצוי שלא) אתה צריך לוחץ RJ-45 או 8P. לא ממליץ לעבוד ללא כלי ייעודי (אפשר עם מברג דק בשעת דחק). לא פעם זה הורס את השיניים של הקרונה.

אם תספר מאיפה אתה, אולי יימצא הצדיק שישאיל לך כלי (רק אל תבקש מרזמל, ברגע שהוא שומע את שילוב המילים: כלי, וזלין, להשחיל - הוא ישר מאבד את שלוותו).

אגב, אט'רנט (Ethernet), לא אינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק , אתרנט ...

אני נייד באזור ראשון , פ"ת וחולון .

הבעייה היא לא רק הממ"ד , אלא אני פשוט דוגל במיזעור הקרינה ששורצת בבית :) אז אם אני משחיל כבר את הממ"ד אשחיל את כול הבית ואז את הראוטר אני אעביר לנק' מעט יותר מרכזית בבית .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה משחיל בתעלות חיצוניות על גבי הטיח - לא יהיו בעיות.

אבל אני מניח שהתעלות הן צנרת פנימית וזה בניין מגורים רגיל ולא משרד.

ולכן, וגם לאביב, אני אומר מנסיון - עד שאתה לא מתחיל להשחיל - אינך יודע מה מצב הצנרת וכמה קל או קשה זה יהייה. תמיד יכולות להיות בעיות בפרוצדורה כזו. קח בחשבון שכבלים מהסוג שאתה רוצה להשתמש בהם, פחות גמישים מכבלי טלפון סטנדרטיים (הפלסטיקים הלבנים). יכול להיות שתצטרך להשתמש בסטאלבאנד ויכול להיות שלא תהייה ברירה (אם תתעקש על ביצוע העבודה) ותצטרך למשוך בעזרת כבלים קיימים שכבר מושחלים בצנרת.

בהצלחה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לעניין הטותו עניין - אני דאגתי לתשתית בעת שיפוץ הדירה, אבל באחד משקעי ה-RJ45 (של GEWIS S)השתחרר תיל אחד ממקומו. איך אני יכול להחזירו למקומו בלי כלי ייעודי?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באילו תעלות אתה מתכוון להשחיל את הכבלים ומה מצבן?

לא זוכר את הקוטר , אבל נראה שמצבן לא רע כלל , אפילו יש חוט משיכה מוכן .

אם אתה משחיל בתעלות חיצוניות על גבי הטיח - לא יהיו בעיות.

אבל אני מניח שהתעלות הן צנרת פנימית וזה בניין מגורים רגיל ולא משרד.

ולכן, וגם לאביב, אני אומר מנסיון - עד שאתה לא מתחיל להשחיל - אינך יודע מה מצב הצנרת וכמה קל או קשה זה יהייה. תמיד יכולות להיות בעיות בפרוצדורה כזו. קח בחשבון שכבלים מהסוג שאתה רוצה להשתמש בהם, פחות גמישים מכבלי טלפון סטנדרטיים (הפלסטיקים הלבנים). יכול להיות שתצטרך להשתמש בסטאלבאנד ויכול להיות שלא תהייה ברירה (אם תתעקש על ביצוע העבודה) ותצטרך למשוך בעזרת כבלים קיימים שכבר מושחלים בצנרת.

בהצלחה.

התעלות מתחת לטיח , סטאלבנד כבר בהיכון ...

ייתכן ושאני אמשוך עם הכבלים הקיימים ואשחיל כבל אחר במקום .

נתקדם , מישהו יודע איפה אפשר לקנות תוף ,קונקטורים ושקעים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חוטי משיכה זה טוב. תתחיל איתם.

תשקיע קצת יותר זמן בקשירה טובה של חוט המשיכה לכבל, לפני ההשחלה. "תעדן" את הקצה עם איזוליר באנד ( מעט והיטב).

סבון כלים כחומר סיכוך, והכי חשוב - עוד מישהו (רצוי גבר) לעזרה. אחד מושך ושני דוחף ( בתיאום, ואני לא צוחק).

הכי חשוב - בזהירות וסבלנות. בעבודה כזו, אין בעסה גדולה מזה שהחיבור בצינור השתחרר....

אם אתה באיזור המרכז, יש חנות בגבעתיים, בפינת רחוב כצנלסון - בן גוריון, ששמה הוא שמסי. תמצא שם הכל. אל תקנה תוף שלם (לדעתי זה סתם יקר) אלא תעריך מטראז' עם ספייר ראוי.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה צינורות (מריכף), לא תעלות.

איזה חוט משיכה יש? ניילון או חוט ברזל? כמה זמן החוט שוכב בצינור?

אם ניילון ישן, קשור חוט חדש לישן ומשוך אותו פנימה לפני שאתה מתחיל למשוך כבל פנימה (או סטלבנד), שלא ייקרע לך.

לגבי קניית חומרים - בשטוקהולם נורא יקר, אבל במנילה די זול, השאלה מה יותר קרוב לך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניילון , סדר גודל של 10 שנים הוא שכב שם , אז אני אוסיף גם לרשימה חוט ניילון .

למישהו יש ניסיון על CAT5E ורשת 1G ? קראתי שיותר קשה להשחיל cat6 וגם הוא יקר יותר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשימוש ביתי אין צורך ביותר מ CAT5E לדעתי.

תוסיף לרשימת הכלים את החמוד הזה (או דומה), שיחסוך לך הרבה עצבים וזמון:

http://www.ebay.com/itm/New-RJ45-RJ11-Mini-Cat5-LAN-Network-Cable-Tester-9-LED-/140572585110?pt=AU_Cameras_Photographic_Accessories&hash=item20bac76c96

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...