Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכבים הסינים משתלטים ובעולם חוששים. כתבה מ-12.

לב טוב

פוסטים מומלצים

נושא אבטחת המידע ברכבים סיניים עלה לכותרות כבר בעבר ונזנח מסיבה כלשהי (כנראה כלכלית).

שכן שלי, בכיר בצהל במערך הסייבר בחיל מודיעין קיבל סינית כרכב חליפי עם הוראה ברורה לא לדבר בטלפון ברכב, לא לדבר על עבודה. 

חבר עובד אלביט סיפר שמדי פעם העוזרת האישית בתוך הbyd שלו מתערבת לו בשיחה שהוא עושה עם אשתו, ברור לו לחלוטין שהרכב מקשיב לכל מה שנאמר בתוך האוטו, ברור לו גם שהרכב עוקב אחרי המיקום שלו בכל רגע נתון…

בגדול החשש לא אמור להטריד אדם מן השורה אבל כשזה נוגע לחברות בטחוניות זה כבר מטריד, ועוד יותר מטריד שהרי הבעלות על כל אחת ואחת מהחברות האלו היא של הממשל הסיני עצמו באחוזים נכבדים משווי החברה.

כלומר האם יתכן והמידע הנאסף מגיע גם למשטר ולכוחות המודיעין הסיניים ? בהחלט יש מצב שכן…

אולי מתישהו נתעורר כשנגלה שהרכבים שידרו תמונות וידאו או סטילס מתוך בסיסים צבאיים ומתקנים בטחוניים, שידרו מיקום כך שהסינים מכירים עכשיו את כל השבילים בשטחי האש ומתקני האימון ובתוך הבסיסים הצבאיים (תאכלס הלווינים שלהם כבר צילמו הכול) ואולי נגלה גם שמילות מפתח בתוך האוטו מפעילות מנגנון הקלטה ואיסוף נתונים ואז באמת יום אחד נתחרט על זה…

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.5.2024 בשעה 10:11, אלעדיקו כתב:

הבעיה האמיתית היא שאנחנו בישראל, קונים רכבים סיניים במחיר של רכבים מערביים.

כל עוד יצרניות אחרו. מתעדפות את השוק האירופאי בגלל ממוצע מזהמים, נמשיך לסבול מהתופעה הזאת.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.5.2024 בשעה 10:07, Roycohen1979 כתב:

נושא אבטחת המידע ברכבים סיניים עלה לכותרות כבר בעבר ונזנח מסיבה כלשהי (כנראה כלכלית).

שכן שלי, בכיר בצהל במערך הסייבר בחיל מודיעין קיבל סינית כרכב חליפי עם הוראה ברורה לא לדבר בטלפון ברכב, לא לדבר על עבודה. 

חבר עובד אלביט סיפר שמדי פעם העוזרת האישית בתוך הbyd שלו מתערבת לו בשיחה שהוא עושה עם אשתו, ברור לו לחלוטין שהרכב מקשיב לכל מה שנאמר בתוך האוטו, ברור לו גם שהרכב עוקב אחרי המיקום שלו בכל רגע נתון…

בגדול החשש לא אמור להטריד אדם מן השורה אבל כשזה נוגע לחברות בטחוניות זה כבר מטריד, ועוד יותר מטריד שהרי הבעלות על כל אחת ואחת מהחברות האלו היא של הממשל הסיני עצמו באחוזים נכבדים משווי החברה.

כלומר האם יתכן והמידע הנאסף מגיע גם למשטר ולכוחות המודיעין הסיניים ? בהחלט יש מצב שכן…

אולי מתישהו נתעורר כשנגלה שהרכבים שידרו תמונות וידאו או סטילס מתוך בסיסים צבאיים ומתקנים בטחוניים, שידרו מיקום כך שהסינים מכירים עכשיו את כל השבילים בשטחי האש ומתקני האימון ובתוך הבסיסים הצבאיים (תאכלס הלווינים שלהם כבר צילמו הכול) ואולי נגלה גם שמילות מפתח בתוך האוטו מפעילות מנגנון הקלטה ואיסוף נתונים ואז באמת יום אחד נתחרט על זה…

אני לא שולל שום דבר ממה שאתה אומר,

רק אומר שגם האמריקאים או "המערביים" נפלו ונתפסו לא פעם אחת בתרגילי ציתות והאזנות סתר. אם המודיעין הישראלי וגופי מודיעין עולמי אחרים מסתמכים על ציוד צד ג' - למה שאזרח פשוט לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאלעדיקו כתב בהתחלה, הכל היה הרבה יותר מובן לי אם הרכבים הסינים היו נמכרים בחצי ממחירם הנוכחי, אז ההתנפלות עליהם הייתה עושה לי הרבה יותר הגיון.

אולי הגזמתי עם חצי, אבל לפחות 30%, משהו שיסדר לי בראש להמר עם יצרן לא מוכר.

אפילו יצרנים טובים, עם ייצוג נוראי, יעשו את כל החוויה ללא נעימה, כך שאפילו אם הרכב "טוב" בחו"ל, לא הייתי רץ לרכוש לפני שראיתי מערך תמיכה שהוכיח את עצמו במשך שנים בארץ.

אבל זה אני, כל אחד שיעשה מה שטוב לו כל עוד הוא לא פוגע באחר.

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע אותך? 

אנשים בשביל לחסוך 200 שקל קונים מכשיר ריגול סיני עם מסך 6.7 אינץ, אז בשביל לחסוך כמה אלפים טובים לא יקנו מכשיר ריגול עם 4 גלגלים? בטח שיקנו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא חזק במחירי השוק,

אבל במעט המחירים בהם נתקלתי, בטוח שיש באותו הסכום אופציות יפניות/קוריאניות/אירופאיות/אמריקאיות בעלות שם ומוניטין, בהן ההימור הוא פחות רולטה.

• אהבתי 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, לב טוב כתב:

יש הבדל בין אם חבר מאזין לך (לא יפה, אבל...) למישהו עם אינטרס הפוך משלך. 

האינטרס של האמריקאים והסינים זהה.

כל אחד שואף להגדיל אזור השפעה ורווח כלכלי.

אם פלוני מקבל את הגישה האמריקאית, אין סיבה שלא יקבל את הסיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...