Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מושך ימינה לאחר החלפת 4 צמיגים

omricn

פוסטים מומלצים

הוחלפו 4 צמיגים ל Pirelli P7 חדשים. בנסיעה מורגשת משיכה ימינה בעזיבת ההגה, מורגש יותר בנסיעה בכביש מהיר באופן טבעי. חוזר בקרוב אל הצמיגייה, מה לדעתכם הסיבה?

* לחץ אויר בצמיגים שווה ומדוייק במילוי על צמיגים קרים הבוקר.

לפני החלפת הצמיגים הרכב היה תמיד נוסע ישר לגמרי ללא סטיה של מילימטר.

עריכה אחרונה על ידי omricn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטיות קלות בייצור הצמיגים יכול לגרום למכלול ארבעת הצמיגים כפי שהותקן למשוך לכיוון מסויים.

ראה הודעתי כאן לגבי הפתרון הסביר (בתמצית-איזון גלגלים עם בדיקת כוחות כביש).

אפשר גם לבצע רוטציה אקראית כלשהי בין הצמיגים ולקוות לטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את זה כשהחלפתי צמיגים לרביעית פאלקן חדשה לפני כמה שנים חזרתי לפנצריה הוא בדק שוב איזון ועשה הצלבה בין הצמיגים וזה הסתדר.

• רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שהוצלבו צמיגים קדמיים והרכב עכשיו מושך שמאלה.. חוזר אל הצמיגאי ביום ראשון בבוקר.

ממה שאני מבין במצב כזה בדרך כלל מעבירים את הצמיג ה"בעייתי" לסרן אחורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה הבעיה אצלך, אבל אצלי הם היו מותקנים למשך חודש שבזמן הזה טיילתי בעיקר בין פנצ'ריות, איזונים (רגילים ודינמיים) ואצל כל מיני מומחים למיניהם.

לבסוף לאחר כחודש ו 1000 ק"מ של רעידות התייאשתי. פירקתי אותם והחלפתי ל PS4 אז הכל בא על מקומות בשלום.

אגב, בזמנו באיזון הרביעי או משהו כזה זיהו שיש משקל דחוס באחד הצמיגים בהפרש של אם אני זוכר נכון 9 ק"ג בסיבוב מהשאר אבל כבר לא הייתה לי סבלנות לניסויים. הזמן והשקט הנפשי שלי היו שווים את ההחלפה בכל אופן.

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, omricn כתב:

ממה שאני מבין במצב כזה בדרך כלל מעבירים את הצמיג ה"בעייתי" לסרן אחורי?

הייתי מצפה שיעבירו אותו לפח.

או יותר ברצינות לספק הצמיגים, לצורך הזדכות / החלפה / בדיקת מהנדס.

פירלי P7 זה לא איזה צמיג חסר שם, יש להם מוניטין לשמור עליו.

נשמח להתעדכן בתוצאות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Muzic4Ever כתב:

לא יודע מה הבעיה אצלך, אבל אצלי הם היו מותקנים למשך חודש שבזמן הזה טיילתי בעיקר בין פנצ'ריות, איזונים (רגילים ודינמיים) ואצל כל מיני מומחים למיניהם.

לבסוף לאחר כחודש ו 1000 ק"מ של רעידות התייאשתי. פירקתי אותם והחלפתי ל PS4 אז הכל בא על מקומות בשלום.

אגב, בזמנו באיזון הרביעי או משהו כזה זיהו שיש משקל דחוס באחד הצמיגים בהפרש של אם אני זוכר נכון 9 ק"ג בסיבוב מהשאר אבל כבר לא הייתה לי סבלנות לניסויים. הזמן והשקט הנפשי שלי היו שווים את ההחלפה בכל אופן.

מקווה שזה ייפתר עקב העובדה שדי ברור שהבעיה בצמיג הספציפי שהיה קדמי ימני ועכשיו קדמי שמאלי.. אם העברתו אחורה לא תעזור אתעקש שיחליפו אותו.

להחליף על חשבוני שוב רביעיה לא בא בחשבון, הוצאתי מעל 2000 ש''ח על הצמיגים האלו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומלץ להעביר אחורה, אפילו שנדמה לך שהבעיה נפתרה.

כביכול, אם העברת אחורה והרכב נוסע מאוזן, פתרת את כל הבעיות, כן?

אבל אם חס וחלילה תקלע למצב חירום ותלחץ בחוזקה על הברקסים, חוסר האיזון עלול לגרום שהרכב יבלום ויסתובב לצד (שמאלה או ימינה- תלוי במיקום הצמיג הלא-תקין). או חמור מכך - הרכב יזוז בפתאומיות לצד אחד, ואתה עלול לאבד שליטה על הרכב.

כפי שכתבו - במצב הזה צריך לבצע איזון לצמיג (ולבדוק אם כולם מאוזנים, אם לא בוצע).

לא עוזר - צמיג דפוק. יש אחריות - בקש שיחליפו אותו בצמיג אחר. אל תסכים לנסוע ככה.

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי ntd
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ntd כתב:

חוסר האיזון עלול לגרום שהרכב יבלום ויסתובב לצד (שמאלה או ימינה- תלוי במיקום הצמיג הלא-תקין). או חמור מכך - הרכב יזוז בפתאומיות לצד אחד, ואתה עלול לאבד שליטה על הרכב

בקרת החלקה מודרנית לא תהיה מסוגלת להתמודד עם זה?

ובכל מקרה לכל צמיג יהיה runout כלשהו, השאלה אם בגבולות המותר או לא. וכאמור, מכונת איזון שמודדת גם כוחות כביש תמליץ על המיקום העדיף עבור כל צמיג כדי לנטרל את הכוחות האלו עד כמה שניתן.

לפני 18 דקות, פאר האורה כתב:

מכירים מישהו שקיבל תעודת אחריות כשרכש צמיגים?

כן. מקבלים. לעיתים כחלק מהחשבונית עצמה.

אבל להשתמש באחריות הזו, די קשה. במקרה הזה, כשמדובר אולי בפגם ייצור שמשפיע על משיכת הצמיג, אולי יוכל להתממש במידת הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי טוב בתעודת האחריות הזו היא תיקון עד 4 פנצ'רים בשנה הראשונה. השנה ניצלתי 3 תיקונים (שניים ברכב אחד ועוד אחד ברכב השני). 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מימשתי לפני הרבה שנים אחריות על זוג או רביעיית דרעק סיני, נדמה לי מותג די נפוץ בזמנו, אולי radar.

הרכב משך ימינה כמו מטורף.

היה מותקן על יפנית ישנה ושמורה.

הצמיגאי בדק, ראה שהצמיג נראה כמו ביצה, החליף לי בדרעק סיני אחר במקום, בעיקר כי לא היה לו במלאי מהדגם שלי.

זאת היתה הפעם האחרונה שהתקנתי סיני.

זה והעברת צמיגים קדימה אחורה בכל טיפול הוכיחו את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

תיקון עד 4 פנצ'רים בשנה הראשונה. השנה ניצלתי 3 תיקונים

אני בטוח שגרמת לכמה לקרוא עכשיו את תעודת האחריות. אם הייתה לי אחת הייתי קורא רק בכדי לראות במו עיניי. חינם אין כסף ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...