Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג רכב מהונדה סיוויק 2013 למשפחתית עד 85000 שח

colauti 9

פוסטים מומלצים

מתלבט מאוד.. הרכב נוסע מצויין אבל לאחר 6 שנים ו 90000 קמ משותפים מדגדג להשתדרג.

אופציות: הונדה סיויק סדאן 1.6 2018-20 (שמעתי על יותר מתתקלה אחת בגיר הרציף,חושש מעט.

מאזדה 3 ספיריט/ פרימיום- ביטוח מקיף לא זול ( איך הרכב מכאנית ? )

יונדאי אלנטרה- לא וודע עליו הרבה חוץ ממנוע 1.6 וגיר 6 הילוכים פלנטרי...

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היחיד שיתן אמינות כמו הונדה, איכות, וביצועים - מאזדה 3 מנוע 2.0: חזק, מהנה, אמין בטירוף (כפוף לתחזוקה הולמת) ומאובזר יחסית בשנתונים 18 ו 19 (לרבות מערכות בטיחות).

אך יש גם חסרונות..

מרווח מאחור - קצת יותר טוב מהסיוויק..

נוחות - חישוקי 18 עושים את שלהם בגזרת ברעש והקופצנות..

ביטוח יקר, חביב הגנבים.

בהצלחה!

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, LEGACY 1.8 כתב:

הרכב היחיד שיתן אמינות כמו הונדה, איכות, וביצועים - מאזדה 3 מנוע 2.0: חזק, מהנה, אמין בטירוף (כפוף לתחזוקה הולמת) ומאובזר יחסית בשנתונים 18 ו 19 (לרבות מערכות בטיחות).

אך יש גם חסרונות..

מרווח מאחור - קצת יותר טוב מהסיוויק..

נוחות - חישוקי 18 עושים את שלהם בגזרת ברעש והקופצנות..

ביטוח יקר, חביב הגנבים.

בהצלחה!

מה לגבי הגיר הרציף של ההונדה מ 2018 ומעלה -שואל בחשש כי חבר עבר תקלה יקרה ולא נעימה וניצל בנס בגלל אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל בזה שאני שונא גיר רציף - ולא רק בגלל האמינות.. היבבה שהוא מייצר ביחד עם צורת העבודה האלסטית גורמות לי להקיא.. בגללו הפסקתי לקנות סובארו.

בגדול הגיר הזה פחות אמין מגיר פלנטרי שמגיע מבית טוב, ולא חי טוב עם נהיגה נמרצת.

מציע לך לעשות נסיעת מבחן שלא תתאכזב.

לקח לי שנה וחצי למצוא B4 שמורה, מכרתי אותה אחרי שלושה חודשים בגלל פעולת הגיר.. ועוד מדובר באחד הרציפים הכי טובים בשוק מבחינת צורת עבודה..

• רעיון טוב! 1

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, colauti 9 כתב:

אופציות: הונדה סיויק סדאן 1.6 2018-20 (שמעתי על יותר מתתקלה אחת בגיר הרציף,חושש מעט.

למה דווקא סדאן? אם הסיבה היא רתיעה מטורבו אז סבבה. אני מניח שה 1.6 אמין יותר.

אני התקדמתי דור אחד בהונדה. מסיוויק 2012 ל 2020. האצ'בק להאצ'בק.

שתיהן ידניות אז אין לי תובנות לגבי הרציף (מעבר לכך שבביקורות בעיתונות בד"כ התייחסו לרציף בסיוויק כיחסית מוצלח לז'אנר. הביקורות שקראתי וראיתי היו לגבי ההאצ'בק. אני מניח שאותה התיבה. אבל זה לא בהכרח המצב)

אני מאוד מרוצה מהחדשה ואולי שווה לך לשקול אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההונדה שיש לך בפרופיל נורא יפה, גם נתונים מרשימים

אין לך באמת סיבה אמיתית להחליף אותך מעבר לזה שמדגדג לך

לא תמצא אמינות כזאת חבר, תשאר איתה היא נראת מטופלת

אל תהיה כמו ההוא שיצא עם נטלי פורטמן הדוגמנית, ובגד בה עם דוגמנית אחרת 😗

עריכה אחרונה על ידי CiUiK
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, CiUiK כתב:

ההונדה שיש לך בפרופיל נורא יפה, גם נתונים מרשימים

אין לך באמת סיבה אמיתית להחליף אותך מעבר לזה שמדגדג לך

לא תמצא אמינות כזאת חבר, תשאר איתה היא נראת מטופלת

אל תהיה כמו ההוא שיצא עם נטלי פורטמן הדוגמנית, ובגד בה עם דוגמנית אחרת 😗

הרכב נקנה עם 72000 קמ בפסח 2018 והיום עומד על 162,000 ק"מ , מרגיש שמיציתי וגם עד ההחלפה,אעבור איתו לפחות עוד אלפייה אם לא 5... 

לפני 3 שעות, razi_pazi כתב:

למה דווקא סדאן? אם הסיבה היא רתיעה מטורבו אז סבבה. אני מניח שה 1.6 אמין יותר.

אני התקדמתי דור אחד בהונדה. מסיוויק 2012 ל 2020. האצ'בק להאצ'בק.

שתיהן ידניות אז אין לי תובנות לגבי הרציף (מעבר לכך שבביקורות בעיתונות בד"כ התייחסו לרציף בסיוויק כיחסית מוצלח לז'אנר. הביקורות שקראתי וראיתי היו לגבי ההאצ'בק. אני מניח שאותה התיבה. אבל זה לא בהכרח המצב)

אני מאוד מרוצה מהחדשה ואולי שווה לך לשקול אותה

דגמי סדאן מ 2018 הגיעו רק עם מנוע 1.6 ו 125 כ"ס - מהמנוע אני מודאג הרבה פחות- הגיר מדאיג הרבה יותר לנוכח תקלה יקרה עובדתית שארעה לחבר ולולא אחריות שהיתה לו מחברת הליסינג היה צריך להוריד יותר ממכנסיו כדי לשלם את עלות התיקון שהגיעה לכמעט עשירייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהחל מ 2018 הסדאן הגיע עם 1.6 אטמוספרי וההאצ'בק עם טורבו.

לכן כתבתי את מה שכתבתי בהודעה קודמת.

אני מניח שאכן מדובר במנוע אמין ומוכח.

לגבי הגיר אני לא יודע. לא שמעתי כאן על תקלות רציניות אבל מה שקרה לחבר שלך זו סיבה טובה מבחינתך להתרחק.

אני מבין את הרצון להחליף. וזה כיוון טוב אם אתה רוצה להחליף ויש סיבות להחליף.

אבל בהסתכלות כלכלית נטו רכב ישן ואמין זה הפתרון התחבורתי הכי זול. ויש לך כזה ביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיוויק סדאן 1.6 מהדור האחרון הגיעה ללא אבזור בטיחות אקטיבי שדווקא היה קיים ביתר הגרסאות והייתה נחותה מהמתחרות שלה בתחום הזה.

אלנטרה בחירה לא רעה, רוב הרכבים יוצאי ליסינג/השכרה והמחירים בהתאם. יש לה אבזור בטיחות אקטיבי כולל בקרת שיוט אדפטיבית. היא פשוטה מכנית והאמינות טובה.

אם אתה נוסע הרבה וצריכת דלק היא שיקול אז אולי שווה להתאמץ קצת ולרכוש משפחתית היברידית.

קורולה תהיה חסכונית והיא ידועה כאמינה. האפשרות להרחיב אחריות גם אמורה להעניק לך שקט נפשי.

יונדאי איוניק גם בחירה טובה, שימושית יותר מהקורולה וקצת יותר שקטה בזכות גיר רובוטי לעומת רציף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.2.2024 בשעה 01:23, Mike808 כתב:

סיוויק סדאן 1.6 מהדור האחרון הגיעה ללא אבזור בטיחות אקטיבי שדווקא היה קיים ביתר הגרסאות והייתה נחותה מהמתחרות שלה בתחום הזה.

אלנטרה בחירה לא רעה, רוב הרכבים יוצאי ליסינג/השכרה והמחירים בהתאם. יש לה אבזור בטיחות אקטיבי כולל בקרת שיוט אדפטיבית. היא פשוטה מכנית והאמינות טובה.

אם אתה נוסע הרבה וצריכת דלק היא שיקול אז אולי שווה להתאמץ קצת ולרכוש משפחתית היברידית.

קורולה תהיה חסכונית והיא ידועה כאמינה. האפשרות להרחיב אחריות גם אמורה להעניק לך שקט נפשי.

יונדאי איוניק גם בחירה טובה, שימושית יותר מהקורולה וקצת יותר שקטה בזכות גיר רובוטי לעומת רציף.

נוסע 17,000 ק"מ לערך בשנה ,מעדיף לא להתקרב בתקציב שלי להיברידי גם בגלל עניין הסוללה ובטח ובטח לא לגיר רובוטי כפול מצמדים ועוד במיוחד ששרוב הרכבים יוצאי ציי רכב ובטח לא נהגו ממש בעדינות עליהם. מעדיף רכב יותר מהנה- הספיריט קורצת לי מאוד (אם הרכב שיש בטרייד מוביל לא היה בצבע בורדו הייתי רוכש) ואם לא יצא,אחפש אלנמטרה פרטית בכלמוביל (אני זקוק לטרייד אין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ ומעדכן,שהתחדשתי ביפהפיה האפורה שבתמונה- מאזדה 3 ספיריט האצ'בק בציר 4/2018 (שהחליפה את היפהפיה האפורה המזדקנת 11/13)-בוצע טרייד אין זריז באוטו דיל סניף בני ברק

קיבלתי את הרכב יד 2 מליסינג 0 ק"מ עם 70,848 ק"מ על השעון וזקוק למס' דברים (רצוי באיזור המרכז- ר"ג/ת"א/בני ברק- עדיפות ל 2 האחרונים):

1.פנצ'ריה להחלפת 4 צמיגים- נראה שכולם יבשים עם סדקים ויש טסט ב 10/4.

2. מוסך מתמחה ברכב לביצוע בהקדם טיפול משולב 75/90 - אין הסטורית טיפולים, הרכב תיכף בן 6 ולא ברור לי מה צריך להחליף,דלוקה מנורת טיפול בלוח השעונים ומעדיף לבצע בהקדם.

כמובן,שפחות הייתי מעדיף מורשה יבואן אבל בטוח,שיש מספיק מוסכים טובים ברדיוס שלי ואשמח להמלצה על אחד כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברוק! אתה תהנה מהרכב. כל מה שיש בהונדה + הנאה מנהיגה.

לגבי הטיפול אין הרבה. 4 פלגים מקוריים בלבד (מחליפים כל 90 אלף א 7 שנים).

שמן קסטרול A5, מסנן שמן, מסנן אוויר ומסנן ליחידת המזגן.

בהמשך תלמד את הרכב ותדע מה מצבם של כל אחד מהחלקים ה "בעייתיים": משולשים, תושבות בולמים, ומותחן הידראולי אשר מתעייף ועושה רעש וצלצולים.

אני פה לכל שאלה.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, LEGACY 1.8 כתב:

מברוק! אתה תהנה מהרכב. כל מה שיש בהונדה + הנאה מנהיגה.

לגבי הטיפול אין הרבה. 4 פלגים מקוריים בלבד (מחליפים כל 90 אלף א 7 שנים).

שמן קסטרול A5, מסנן שמן, מסנן אוויר ומסנן ליחידת המזגן.

בהמשך תלמד את הרכב ותדע מה מצבם של כל אחד מהחלקים ה "בעייתיים": משולשים, תושבות בולמים, ומותחן הידראולי אשר מתעייף ועושה רעש וצלצולים.

אני פה לכל שאלה.

הרכב בן  6 אוטוטו ,כדאי להחליף מצתים עכשיו או שזה מעט מוקדם גם בגלל הפז"מ וגם בגלל הק"מ וניתן לדחות לטיפול הבא ? (תכל'ס הצמיגים היבשים מפריעים לי בהרבה מהמצתים). על איזה מותחן מדובר ,של רצועת אביזרים ? .. אבקש שיבדקו.. 

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. תחליף.

אני החלפתי כשהרכב היה בן 7 ונסע כ 40 אלף.. המצתים היו עייפים. רק קנית את הרכב, אז תחליך לפני הזמן ותהנה מביצועים משופרים. תחליף גם צמיגים.. זה לא סותר.

צירפתי תמונה של המותחן. השמן נפרץ מתוך הבוכנה ומשחיר אותה.. זו עדות שסופו מתקרב.

20240227_121447.jpg

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, colauti 9 כתב:

מקפיץ ומעדכן,שהתחדשתי ביפהפיה האפורה שבתמונה- מאזדה 3 ספיריט האצ'בק בציר 4/2018 (שהחליפה את היפהפיה האפורה המזדקנת 11/13)-בוצע טרייד אין זריז באוטו דיל סניף בני ברק

קיבלתי את הרכב יד 2 מליסינג 0 ק"מ עם 70,848 ק"מ על השעון וזקוק למס' דברים (רצוי באיזור המרכז- ר"ג/ת"א/בני ברק- עדיפות ל 2 האחרונים):

1.פנצ'ריה להחלפת 4 צמיגים- נראה שכולם יבשים עם סדקים ויש טסט ב 10/4.

2. מוסך מתמחה ברכב לביצוע בהקדם טיפול משולב 75/90 - אין הסטורית טיפולים, הרכב תיכף בן 6 ולא ברור לי מה צריך להחליף,דלוקה מנורת טיפול בלוח השעונים ומעדיף לבצע בהקדם.

כמובן,שפחות הייתי מעדיף מורשה יבואן אבל בטוח,שיש מספיק מוסכים טובים ברדיוס שלי ואשמח להמלצה על אחד כזה.

ממליץ על צמיגי חנניה ברח וסרמן ביפו. מול המשטרה.

או על צמיגי שואף בתיאומים בזבוטינסקי בר"ג.

מקצועיים והגונים. אבל גם אצלם יחסוך לך כסף ואולי גם זמן להתקשר מראש לברר מחיר ומלאי

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...