Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן איכותי או החלפת שמן פעמיים

אלכס 1
מעבר לפיתרון נפתר ע"י vladclar,

פוסטים מומלצים

המחירים של שמנים באותו תקן בדרך כלל די דומים.

אם שמן בחברה היקרה עולה 200 שקל, אז בחברה הזולה זה יעלה 150 שקל באותו תקן.

ההפרשים נוצרים בגלל עלויות פרסום, ולא בגלל שזה שמן הרבה יותר טוב.

בסופו של דבר אותו שמן עם אותו תקן.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, לא לגמרי מסכים עם האמירה הזאת.

כן, בוודאי יש אלמנטים נוספים לתמחור השמן, ובהחלט יתכן ששמנים זולים יותר שעונים על אותם התקנים יעשו את העבודה היטב (ובאותה מידה, שמנים יקרים יותר שיעשו את העבודה קצת פחות טוב. שוב, בדומה לתחום הצמיגים). זה כאמור קצת יותר מורכב, וגם ההשפעה של רכיבי שמן כזה או אחר יכולה לתרום בנושא אחד ולהפחית באחר. 

אפשר לקפוץ לאזור ה-5 דקות, ששם הוא מסביר טיפה על התוספים בשמנים שבחן לאורך הטורניר, וגם לקראת הסוף בסיכום הכללי.

אבל כן, ההבדלים למראית עין קטנים מאוד במבחן התוצאה. לאורך חיי מנוע ברכב עם זאת, אני מניח שזה יהיה קצת יותר משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vladclar כתב:

אין תקן מיוחד של טויוטה כמו שרושמים לגבי רכבי רנו/ פיג'ו/ VAG.

יש שמן מקורי טויוטה באותו תקן API SN, אבל זה יוצא מעל 200₪ ל 5 ליטר שצריך לקנות.

https://www.justmotor.co.il/product/שמן-מנוע-5w30-טויוטה-מקורי-00279-1qt5w-6s

https://www.justmotor.co.il/product/שמן-מנוע-מקורי-טויוטה-toyota-5w30-sn-4l-0

בדרך כלל A5/B5 יתאים לטויוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Tom_22 כתב:

מצטער, לא לגמרי מסכים עם האמירה הזאת.

כן, בוודאי יש אלמנטים נוספים לתמחור השמן, ובהחלט יתכן ששמנים זולים יותר שעונים על אותם התקנים יעשו את העבודה היטב (ובאותה מידה, שמנים יקרים יותר שיעשו את העבודה קצת פחות טוב. שוב, בדומה לתחום הצמיגים). זה כאמור קצת יותר מורכב, וגם ההשפעה של רכיבי שמן כזה או אחר יכולה לתרום בנושא אחד ולהפחית באחר. 

אפשר לקפוץ לאזור ה-5 דקות, ששם הוא מסביר טיפה על התוספים בשמנים שבחן לאורך הטורניר, וגם לקראת הסוף בסיכום הכללי.

אבל כן, ההבדלים למראית עין קטנים מאוד במבחן התוצאה. לאורך חיי מנוע ברכב עם זאת, אני מניח שזה יהיה קצת יותר משמעותי.

זה אחד הסרטונים הזויים שראיתי. אוי ואבוי אם אתה עושה את בחירת השמן לפי זה.

הנושא לא ״קצת״ יותר מורכב, הוא מאוד מורכב, ולכן אני נותן למעבדות תקנים לעשות עבורי את הסדר.

מה שכן צריך להכיר שהתוספים האלה ״נאכלים״ תוך כדי עבודה של המנוע בהדרגה, לקראת 15 אלף ק״מ על אותו שמן לא נשאר מהם זכר.

גם אם שמן אחד קצת יותר טוב מהשני, זה לא בר השוואה לנסיעה עם שמן שלא עומד בתקן אחרי בערך 7-8 אלף ק״מ.

וזה עדיין לא אומר שנסיעה עם אותו שמן 15 אלף יגרום לנזק או בלאי לא סביר במנוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שאני לא נסמך בלעדית (או בכלל לצורך הענין) על הסרטון הזה.

ועדין אשמח לדעת מה לדעתך הזוי בו.

מי דיבר על שימוש בשמן שלא עומד בתקן?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Tom_22 כתב:

בוודאי שאני לא נסמך בלעדית (או בכלל לצורך הענין) על הסרטון הזה.

ועדין אשמח לדעת מה לדעתך הזוי בו.

מי דיבר על שימוש בשמן שלא עומד בתקן?!

רובנו משתמשים בשמן שלא עומד בתקן, כי אחרי 7-8 ק״מ השמן כבר לא עומד בתקן.

זה מתייחס לנושא הדיון, האם להחליף פעמיים או להשתמש בשמן ״איכותי״.

לגבי הסרטון, הוא משווה תפוחים לתפוזים - מה יותר טוב, המכנה המשותף היחד ביניהם 5w-30 סינתטי. 

לוקח מספר שמנים לא ברור איזה תקן, בהגדרה יהיו שונים אחד מהשני, ומציג שיש בהם כמות שונה של תוספים (ואלה...).

אז מעביר כמה טסטים שבעצמו אומר שהם לא משקפים את מה שקורה במנוע.

ודובדבן שבקצפת - הוא בודק את הצמיגות שגם ככה יודעה מראש.

מסקנה מתוך הוידאו, שאי אפשר להסיק שום דבר.

פסאודו סיינס קלאסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותה"ש התייחס להחלפה כפולה במרווח זמן קצר מאוד (שבועיים לדבריו) בהקשר של "ניקוי המערכת" אחרי מצב לא ידוע שלה לאור טיפול מאוחר וצבע השמן. לא לגבי החלפה כל 5000 ק"מ במקום 10,000 ק"מ.

לגבי הסרטון הספציפי, הוא מראה כל שמן בנפרד באילו תקנים הם עומדים. אאל"ט כולם עונים על SN ו/או SN Plus, וכן GF-5.

שאר השמנים שהוא מתייחס אליהם בסוף הסרטון, הוא ביצע סרטונים נפרדים.

וגם זה בדיוק חלק מהענין - בשמנים באותם תקנים יחסי התוספים יכולים ויהיו שונים, וזה טוב לדעת ולהתייחס בהתאם. גם מבחינת הצמיגות וליתר דיוק צמיגות קינמטית יש הבדלים, גם בתוך המותר של הצמיגות הספציפית 5W30.

אז לא יודע אם הייתי מגדיר את זה כהזוי, אבל אולי לא מייצג לגמרי.

ואתה בינתיים טוען טענות מבלי להביא מקור אמין עליהן.

אגב בסרטון של ערוץ אחר שצירפתי קודם, שם הוא שלח דגימות של השמן במרווחים שונים לאחר שימוש ברכבו, דווקא האמצע הציג את התוצאה העדיפה, אם כי לא ברורה לי ההשפעה של אי החלפת המסנן לפני אותה בדיקה ספציפית או משתנים אחרים שאולי השפיעו.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Alf3 כתב:

רובנו משתמשים בשמן שלא עומד בתקן, כי אחרי 7-8 ק״מ השמן כבר לא עומד בתקן.

למה לא? אם היצרן מצהיר על אורך חיים 20K ק"מ, זה מחייב אותו לעמוד באותם תקנים במשך כל חיי השמן. לא ראיתי שמצויין באיזשהו מקום שהתחייבות לתקנים היא רק עבור שמן טרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, Boltik כתב:

למה לא? אם היצרן מצהיר על אורך חיים 20K ק"מ, זה מחייב אותו לעמוד באותם תקנים במשך כל חיי השמן. לא ראיתי שמצויין באיזשהו מקום שהתחייבות לתקנים היא רק עבור שמן טרי.

אולי, אם המנוע שלך במצב מושלם, אוויר ודלק הכי נקי שיש, ואתה נוסע במהירות האופטימלית עם סל״ד נמוך, מה שגורם לרכב לעשות 20 אלף ק״מ במינימום שעות מנוע.

בפועל ברוב הרכבים זה לא המקרה, מדינת ישראל ברובה היא פקק אחד גדול, דלק טוב, אוויר מזוהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, om2 כתב:

לך תוכיח שזה נגרם בגלל השמן.

די ברור שכתב האחריות הזה מסוייג מאוד ושיווקי בעיקרו.

זה לא אומר שהשמן עצמו לא עומד בתנאים הנדרשים (סרטון שמסביר קצת על ה-R&D שלו, כולל התייחסות לקראת הסוף לגבי בדיקות שהוא עדין עונה על התקן לאורך חייו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Tom_22 כתב:

פותה"ש התייחס להחלפה כפולה במרווח זמן קצר מאוד (שבועיים לדבריו) בהקשר של "ניקוי המערכת" אחרי מצב לא ידוע שלה לאור טיפול מאוחר וצבע השמן. לא לגבי החלפה כל 5000 ק"מ במקום 10,000 ק"מ.

לגבי הסרטון הספציפי, הוא מראה כל שמן בנפרד באילו תקנים הם עומדים. אאל"ט כולם עונים על SN ו/או SN Plus, וכן GF-5.

שאר השמנים שהוא מתייחס אליהם בסוף הסרטון, הוא ביצע סרטונים נפרדים.

וגם זה בדיוק חלק מהענין - בשמנים באותם תקנים יחסי התוספים יכולים ויהיו שונים, וזה טוב לדעת ולהתייחס בהתאם. גם מבחינת הצמיגות וליתר דיוק צמיגות קינמטית יש הבדלים, גם בתוך המותר של הצמיגות הספציפית 5W30.

אז לא יודע אם הייתי מגדיר את זה כהזוי, אבל אולי לא מייצג לגמרי.

ואתה בינתיים טוען טענות מבלי להביא מקור אמין עליהן.

אגב בסרטון של ערוץ אחר שצירפתי קודם, שם הוא שלח דגימות של השמן במרווחים שונים לאחר שימוש ברכבו, דווקא האמצע הציג את התוצאה העדיפה, אם כי לא ברורה לי ההשפעה של אי החלפת המסנן לפני אותה בדיקה ספציפית או משתנים אחרים שאולי השפיעו.

כמו שכתבתי גם בהודעה הקודמת, ההשוואה צריכה להיות בתקן המחמיר ביותר.

לא חוכמה לקחת את התקן הגנרי, והפג תוקף בסגנון GF-5 ולהשוות לפיו את השמנים.

הבחור מראה על אותו גרף שמן של Red line מפוצץ בתוספים מככב,

ובתחתית שמן של Mobil 1 עם ממש מעט תוספים.

רק מה הוא שכח לציין, אלה שמנים מקטגוריות שונות A3 ו A5.

פלוס השמן של מוביל מצהיר בתקנים יותר חדישים ומחמירים.

ואם היתה לי הונדה חדשה שדורשת את התקן, היתי קונה את המוביל 1 כי יש לו אישור תקן מהונדה וגם השמן מעודכן לפי כל הסטנדרטים החדישים ביותר.

ולא היתי קונים שמן של רדליין מפוצץ בתוספים שלא לצורך, שיהרוס לי את ממיר הקטליטי לפני הזמן, ויגביר את צריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...