Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך מסרב לטפל ברכב שלי עם חלפים שהבאתי בעצמי

Broadgibon
שימו לב! השרשור הזה בן 671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 43 דקות, Boltik כתב:

למיטב ידיעתי, בגופי מערכת בריאות אפילו קיים ביטוח שמכסה, בין היתר, הוצאות תביעות רשלנות רפואית, אז מוסכניקים ממש לא היחידים שצריכים לחשוש מתביעות.

קוראים לזה "ביטוח אחריות מקצועית" וזה נדרש (לא בחוק, אבל באופן מעשי) בהרבה מאוד מקצועות.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי מה מבחינת בית המשפט. אני לא חי בבית משפט, אני חי בעולם. אם חו"ח תקרה תאונה ובית המשפט יכריע לטובת המוסך אחרי שנים של סחבת, התאונה עדיין קרתה. 

בוא נהיה פחות דרמטיים, בלי תאונה. הבאת משאבת מים מעטיפות קרמבו ממוחזרות שקנית בעליאקספרס ביום הרווקים הסיני ב4 שקל. המוסך מרכיב לך בעל כורחו. אחרי שבוע המנוע מתחמם ואתה גורר את הרכב למוסך, שמודיע שהלך המנוע כי המשאבה שהבאת התפרקה. אבל אתה לא פראייר, הבאת משאבה ב4 שקל ועכשיו אתה לא תשלם 20 אלף על מנוע. אתה טוען שהוא לא הרכיב את המשאבה נכון ולא ניקז אויר (כי קראת בפורום וראית סרטוני יוטיוב של כריספיקס). תלך איתו לבית משפט, תבזבזו זמן וכסף, בינתיים אין לך רכב, ובסוף יכריעו לטובת המוסך. אבל המוסך בכלל לא רצה את כל הסאגה המטומטמת הזו. במדינה מתוקנת הוא פשוט יכל לסרב להצעת העבודה. אבל הוא לא, וזאת בעיה.

חיכיתי המון זמן לתגובה הזו.

זאת בדיוק הנקודה.

יש כאן כמה חכמולוגים שפשוט להם להקליד "לא מעניין אותי ולא אכפת לי מהמוסך..." וכמה הוא הוא צריך להרוויח.

אז המוסך מעניין אותו מעבר לרמת השירות שלו, מעניין אותו עוד יותר השורה החתונה של הרווח ורמת הכדאיות.

אם החוק יפגע בכל דרך או צורה ברווח, לא תהיה ברירה והמחיר לשעת העבודה יעלה עוד יותר.

ולא ניתן כמו שרשמו כאן קודם, שאם לקוח מביא חלקים שעת העבודה תהיה X ולקוח אחר שרוכש את החלקים דרך המוסך מחיר העבודה יהיה Y, זה אסור, אבל מה כן מותר? לעלות לכולם את המחירון שיהיה רשום במפורש "מחיר שעת עבודה:"XXX".

מי ירוויח? אף אחד, הלקוחות הקבועים שרוכשים דרך המוסך יסבלו, כי המחיר שהם היו רגילים לשלם עלה בהרבה, והלקוחות שמביאים איתם את החלקים ישלמו על עבודה יקרה.

אז אלה שלא מעניין אותם עכשיו, יעניין אותם אחר כך שישאלו למה שעת עבודה במוסך יקרה ועכשיו עוד יותר.

נכון שהחוק מחייב את המוסך לקבל את החלקים מהלקוח ולהתקינם ברכב, כל זאת בתנאי שהחלק מתאים לרכב, כאן אנחנו שוב נכנסים לתחום אפור, כמו שהעלו קודם בתגובות, מה אם על גבי האריזה של הרפידות לצורך העניין רשום שהחלק מתאים לפי מק"ט ולפי דגם הרכב, בכל זאת לאחר פירוק לא מתאים? אהה הלקוח יעצור את המכונאי ויגיד לו תחכה כמה ימים אני מבקש מאיביי לעשות RETURN ITEM.

המוסך ידרוש תשלום עבור העבודה החלקית שביצע למרות שהחלק החדש לא הורכב אלא רק הישן פורק והורכב בחזרה.

אבל הלקוח לא יסכים, ויאללה בלאגן.

דעתי היא משום שהחוק אינו כ"כ ברור ואין תקדים משפטי כלשהו בתביעה עדיף להיות קודם כל חכם ולא הצודק.

אם הבאתם חלקים למוסך תבררו בדיוק ותשאלו מה קורה לגבי אחריות וכו, בטוח שמצד המוסך יהיה יותר מה לומר בנושא מאשר מצד הלקוח שיאמר לו "אתה חייב להרכיב", מצד המוסך ככל הנראה תשמעו "אין בעיה אבל אני מציין בחשבונית שהאחריות על הלקוח שסיפק את החלקים".

בשוק קיימים המון חלקים מזוייפים, לא אומר שהמוסכים לא סובלים מזה, אבל אם נפלתם על מזוייף שסופק ע"י המוסך "הצדק" עם הלקוח. אם הלקוח סיפק חלק שנראה מקורי או חליפי תואם ויתברר שהוא מזייף אחרי נזק הלקוח יהיה בבעיה.

כל אחד ישקול מה לעשות, חוק זה חוק נכון, לא מחייב שהחוק בא לטובת הלקוח, לעיתים חוקים כאלה טובים דווקא לצד השני.

לפי החוק המוסך מחוייב לספק 3 חודשי אחריות על עבודה והחלפים, בא חוק נוסף יכול להקל על המוסך עם עניין אחריות על חלפים, שיפתח פתח גם להתנערות מאחריות על עבודה " כשל שנוצר כתוצאה מלק מאיכות ירודה" עכשיו אפשר לבלות בבתי המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 28 דקות, Boltik כתב:

משרד התעבורה.
חוקי להזמין, אבל יש תנאים לייבא, גם ייבוא אישי.

אתה חי בבית המשפט ולא בעולם האמיתי.

מישהו מזמין חלק מאתר אינטרנט. אחרי שבועיים מקבל הודעה מהדואר לאסוף את החלק. אותו חלק אחרי שבוע משבית לו את הרכב בנזק של עשרות אלפים. 

מי אשם? כנראה שהוא. על מי הוא מתלונן? כמובן על המוסך. 

בית משפט זה לא הפיתרון לבעיות כאלה, לפני זה צריך קומון סנס והגינות בסיסית לעמוד מאחורי ההחלטות שלך. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@SlowRide
סביר לגמרי שהיבואן יהיה אחראי לנזק, גם אם הלקוח הוא היבואן.
נניח שהמוסך רכש חלק מספק, הרכיב אותו ברכב של הלקוח ונגרם נזק כתוצאה מפגם בייצור. האם המוסך יקבל את כל האחריות עליו, אני מניח שלא, הוא יגלגל את האחריות על הספק, ובצדק.

לפני 12 דקות, SlowRide כתב:

אתה חי בבית המשפט ולא בעולם האמיתי.

אתה ו @RK חייבים לעשות תאום. אחד אומר שאני חי בבית מישפט, השני אומר שאין לי מושג מה קורה בבתי משפט 😁

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Nemesis כתב:

מה? למה שיהיה אסור לתת הנחה ממחיר שעתון ללקוח שרוכש חלקים במוסך? 

אין לי תשובה מדוייקת לתת לך, צריך לבדוק לעומק.

תחשוב שלקוח מגיע למוסך ומבקש הצעת מחיר כתובה להחלפת רפידות, לוקח הצעה וחוזר יום למחר עם רפידות ומבקש מהמוסך להרכיב ויש לו כבר הצעת מחיר מאתמול על עבודה.

עכשיו יתכן שזה חוקי לא לתת הנחה ולשנות את המחיר ויתכן ולא (לדעתי אסור לשנות), כי שוב זה פתח לתביעה בגין הטעייה צרכנית, אפליה או לך תדע מה עוד תובע יכול לדרוש.

לדעתי מה שבסופו של דבר יקרה אבל יקח לזה זמן מה, המוסכים יעלו את מחירי העבודה כדי לפצות את ההפסד ממכירת חלפים, והנגזרת רווח שלהם תהיה אך ורק ממחיר העבודה, אבל זה תהליך קצת ארוך עד שהחוק הזה יתבשל טוב, יהיו תקדימים ו/או הבהרות.

ואם החוק הזה יחול גם על כל העסקים אז יהיה מעניין להביא מהבית עוף קפוא ולגשת למסעדה שרק תבשל ותגיש לי אותו, או כדוגמת מרק10 לקחת את השתלים שקניתי ולגשת לרופא שיניים.

אז כולם ירוויחו רק מחיוב על עבודה, וזה יגרום להם למכור את הסחורה שלהם במחיר עלות בלבד כי הרווח מתבסס רק מעבודה.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ba323f כתב:

יש כאן כמה חכמולוגים שפשוט להם להקליד "לא מעניין אותי ולא אכפת לי מהמוסך..." וכמה הוא הוא צריך להרוויח.

תגיד לי שאתה עושה קניות בסופר אתה שואל את עצמך מה שולי הרווח של הסופר? 

או שאתה בודק איפה נמצא סל הקניות המשתלם ביותר?

שאתה מביא פופקורן לקולנוע מהבית כי הם מפציצים מחירים אז גם אתה דואג להם?

מי שצריך לדאוג לרווחיות בית העסק הוא בעל העסק ולא לקוחותיו.

כמו שבעל העסק לא מספר לי כמה הוא מרוויח, ככה זה גם לא עניין שלי.

אתה הוא החכמולוג שחושב שאני צריך להתחשב בהוצאות או ברווחיות המוסך.

אם החוק מתיר להביא חלקים זה מה שיהיה ותאמין לי זה לא מה מה שיסגור מוסכים.

אם המוסך מעלה את תעריף העבודה שלו בגלל שאני מביא חלקים, שיתן הצעת מחיר ואני אגיד אם זה מתאים לי.

היקף התופעה של הבאת חלקים מבחוץ אינה רחבה וזה לא מה שישפיע על אחוזי הרווחיות של המוסכים.

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי רוב רובם של האנשים מכניסים את הרכב לטיפול או תיקון ואין להם מושג או שלא מעניין אותם

מקטיים חלפים מדע הרכב וכו'

הם רק רוצים שינוע מנקודה א' ל ב' ולדעת שהרכב מתוחזק

לכן לא חושב שיש כאן השפעה גדולה של החוק על ריווחיות המוסכים

אני מניח שמוסך שמביאים לו חלפים יודע איך לפצות על ההפסד מאי מכירת חלפים במחיר שעת עבודה או דרכים אחרות.

ברמה האישית הייתי מביא למוסך חלפים "פשוטים" כמו פילטר שמן או פילטר אויר שמתאימים ע"פ מקט"ים והייתי מוכן לשלם אקסטרה על שעת עבודה ולדעת מה מותקן לי ברכב.

מצד שני בטיפול כמו טיימינג למשל הייתי נותן למוסך לספק הכל(מקורי) כי טעות או אף כשל מכל סיבה שהיא יכול להיות קטסטרופלי והייתי מעדיף שהמוסך יהיה אחראי מא' עד ת'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, roy007 כתב:

שאתה מביא פופקורן לקולנוע מהבית כי הם מפציצים מחירים אז גם אתה דואג להם?

אתה אשכרה עושה את זה?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, RK כתב:

אתה אשכרה עושה את זה?

ממש לא

רק נתתי דוגמא.

חלקים למוסך אני אישית מביא בלמים כי מקורי וחליפי עולה יקר יותר מסט של brembo שאני קונה.

ושמן שאני אוהב לשים קסטרול שבמוסך אין.

שאר החלקים אם צריך אני לוקח מהמוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגתם אותי

לא צוחק אתמול כל הלילה חלמתי שאני במוסך, ושמו לי חלקים גרועים ברכב, צמיגים סינים, שמן תורכי...

בסוף הייתי צריך לנסוע למורשה שיתקנו מה שעשו לי, ושם היו מה זה נחמדים, שזה בכלל חשוד.

נ.ב

רק כי הזכירו פופקורן בקולנוע, בנורווגיה שגרתי, בפקל שנסענו לקולנוע, עברנו בסופר לקנות את כל האוכל והשתיה לסרט. כי המזנונים סופר יקרים.

• מצחיק 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 שעות, Boltik כתב:

נניח שהמוסך רכש חלק מספק, הרכיב אותו ברכב של הלקוח ונגרם נזק כתוצאה מפגם בייצור. האם המוסך יקבל את כל האחריות עליו, אני מניח שלא, הוא יגלגל את האחריות על הספק, ובצדק

אם היה יכול לסרב לעבודה מראש לא היה צריך לגלגל את כל הגילגולים האלה ולהתעסק במי אשם. 

לפני 13 שעות, Boltik כתב:

אתה ו @RK חייבים לעשות תאום. אחד אומר שאני חי בבית מישפט, השני אומר שאין לי מושג מה קורה בבתי משפט

לא רואה בזה סתירה. 

הרבה אנשים חיים בביטחון מלא בבתי משפט ואין להם מושג מה קורה שם. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

אם היה יכול לסרב לעבודה מראש לא היה צריך לגלגל את כל הגילגולים האלה ולהתעסק במי אשם. 

כמו שאמרתי כבר ל-RK, מוסכניק חשוף לתביעות וזה חלק מהעבודה, בין אם הוא מספק את החלפים ובין אם הלקוח מספק את החלפים.
אם קרה כשל, הלקוח בכל מקרה קודם כל יפנה למוסך ויאשים את המוסך.
דרך הכי בטוחה זה לא לגעת ברכבים ולא להכניס אותם לשטח המוסך...בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל הוא רוצה להוריד למינימום את מספר התביעות הפוטנציאליות.

כשהחלקים מגיעים מהספקים שלו שהוא עובד איתם הסיכון שלו מבחינתו הרבה יותר נמוך.

להגיד לו אל תעבוד בכלל מראה כמה החשיבה שלך עקומה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...