Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך מסרב לטפל ברכב שלי עם חלפים שהבאתי בעצמי

Broadgibon
שימו לב! השרשור הזה בן 671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 29 דקות, vladclar כתב:

מוסך שינפנף לקוחות , יפסיד אותם.  ויש תחרות על הלקוחות. מי שחכם,  יתמחר את החלפים שלו בצורה כזאת שהפערים במחיר מול חנויות חלפים לא יהיו קיצוניים , עד כדי כך שבעלי רכבים יבזבזו זמן , כוחות בחיפוש חלפים והבאתם למוסך. והמוסך עדיין יהנה מרווח, גם על החלפים . החוק משחרר את הלקוחות מהבלעדיות של המוסכים ואת המוסכים מהתפיסה של "בעלי רכבים בידיים שלנו". ולכן הוא לא מיותר.

ובעל הבית של המוסך אם יהיה נחמד יקח לו רק 30K שכירות כי הוא שוכר טוב ולא 60K שכירות.
והעירייה אם תהיה נחמדה לא תעלה לו את הארנונה הגם ככה גבוהה ב15% השנה.
וכו'...

היו לא מעט פעמים שהדהימו אותי התנהלות של מוסכים ותמחור, אבל לרצות לנהל להם את העסק? שינהלו לעצמם את העסק ויחיו עם התוצאות.

• אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוצר כאן מצב חדש למוסכים בנושא החלפים. כוחות השוק יסדרו את המצב.

הרבה לפני שהחוק נכנס לתוקף, הגעתי לאחד המוסכים המומלצים כאן בפורום עם סט צלחות ורפידות קדימה+ אחורה.

הם עשו פרצופים, אבל בגלל שהייתי לקוח ותיק במוסך הזה, הסכימו לקבל את העובדה. שילמתי 50₪ "דמי חליצה" לכל זוג  ( ידעתי מה המחיר הרגיל של עבודת החלפת בלמים).

היו מנפנפים אותי? מוסך אחר היה עושה את העבודה.

גם למוסך מורשה יבואן טויוטה הגעתי עם הבלמים שלי. לא היו שום ויכוחים, אפילו לא הרימו גבה. אז יכול להיות שהגזירה לא כזאת נוראית שאי אפשר לעמוד בה, אולי אפילו פחות נוראית מאשר חוקי זנות וסמים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ואם היית מביא למוסך רפידות מזויפות שקנית בשקל תשעים בעליאקספרס והם מחוייבים להרכיב, אחרי ההתקנה נכנסת בעץ כי הן התפרקו בבלימת חירום, המוסך צריך לקחת אחריות על החיסכון שלך?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ואם...

ביקשו לראות קבלה מחנות חלפים בארץ.

ברגע שהמוסך רושם בקבלה "סופק ע"י הלקוח", אין שום אחריות של המוסך

והבאתי בלמים לא בגלל החסכון במחיר אלא איכותיים יותר.

עריכה אחרונה על ידי vladclar
  • אהבתי 2

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, vladclar כתב:

אם ואם...

בהצלחה עם הטיעון הזה בבית המשפט. זה לא משפט קסם, ומי שירצה לתבוע יתבע, יגרור את המוסך זמן רב בבית המשפט, וכמו בכל הליך משפטי, עוד עלול לזכות. זה סיכון בלתי סביר לחלוטין.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה יותר שמן של פז, לא רוצה להחליף בלמים כל 30 אלף קילומטרים, רוצה חלפים איכותיים במחיר שפוי. 

אפשר לבנות הר של תירוצים כדי לא לקבל אותי, אבל עכשיו זה בניגוד לחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, vladclar כתב:

אם ואם...

לא מדובר עליך אלא על מי שמנצל את החוק כדי לחסוך כמה גרושים. מביא חלק זול, נגרם נזק יקר לרכב והוא ינסה להאשים את המוסך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

לא מדובר עליך אלא על מי שמנצל את החוק כדי לחסוך כמה גרושים. מביא חלק זול, נגרם נזק יקר לרכב והוא ינסה להאשים את המוסך. 

רגע, למכור שמן פז שעומד בתקן זה בסדר, אבל כאשר לקוח מביא חלק זול שעומד בתקן זה לא בסדר? או שאנחנו מאמינים בתקנים או שלא....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה עניין של אחריות, לא תקנים.

אם המוסך הרכיב חלק מחורבן שהוא הביא, אחריות שלו. אם המוסך הרכיב חלק מחורבן שאתה הבאת, אתה תגלגל את האחריות עליו והוא יצטרך להוכיח שאין לו אחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2022 בשעה 19:22, RK כתב:

כי זה טבע האדם. כשבנאדם מוכנס בכוח לסיטואציה מסויימת הוא לא יתנהל באותו אופן כמו שהוא מתנהל בסיטואציה אליה הוא נכנס ברצון. או שהוא יעבוד במינימום מאמץ הכרחי, כמו שאומרים ברוסית "на отъебись", או שהוא ממש יחפף. אני לא הייתי רוצה את זה ברכב שלי. מה שאתה בעצם שואל למה עדיף לבוא בטוב מאשר ברע. עד השרשור הזה הנחתי שהתשובה די ברורה, מסתבר שלא כ"כ. אני לא מבין מה ההגיון לעבוד עם מי שלא רוצה לעבוד איתי, אבל הנה, בולטיק פה, למשל, כנראה נולד בלה מאנצ'ה ונושא בדגל בשביל כל מדוכאי המוסכים. כנראה הוא לא לבד, הוא לא היחיד ברוח הזאת לפחות בשרשור הזה, עד כמה שהוא מהווה אינדיקציה לכלל. 

אז צריך לשאול למה המדינה בכלל ראתה לנכון לחוקק את זה? מה הכשל בשוק שהמוסכים לא מספיק תחרותיים ומשפרים את אופן המכירה שיהיה שקוף יותר, שהמבחר יהיה גדול יותר בין ברקס או שמן פרימיום לבסיסי אולי פז סגרו איתם משהו? למה לא מציעים חברות שונות במחירים שיהיו נמוכים בעקבות תחרות?

אני לא מזמן רציתי מחסן למרפסת וראיתי שכמעט הכל כתר. קשה לי להאמין שזה במקרה.

ולגבי ההשוואות שנעשו למסעדות לדעתי בכלל לא ההשוואה הרלבנטית. הרבה יותר הגיוני להשוות לאינסטלטור שמביאים לו ברז שיתקין, או ספר שמביאים לו משחת צבע לשיער. להם בטח יש סטנדרטי ורצון למכור במחיר הכי גבוה שאפשר. צבע לשיער לא עשיתי, אבל היום אפשר לקנות בעליאקפסרס ברז באותה איכות של כל חברה בישראל בשליש מחיר.

אם התחרות הייתה כמו שצריך להיות, ויכול להיות שהמדינה עשתה פה צעד נמהר ולא טיפלה בבעיה יסודית יותר, אז הייתי מסכים, כי אלה שלא רוצים לקחת ממך חלקים היית פונה לאחרים ואז הייתה למשל נישה של מוסכים שאומרים אנחנו יודעים להתקין כל סוג וכו'... אבל כנראה שיש בעיה והתחרות השתבשה איפשהו בדרך 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

זה עניין של אחריות, לא תקנים.

אם המוסך הרכיב חלק מחורבן שהוא הביא, אחריות שלו. אם המוסך הרכיב חלק מחורבן שאתה הבאת, אתה תגלגל את האחריות עליו והוא יצטרך להוכיח שאין לו אחות. 

אתה מנסה למשוך את הדיון לצד. בוא נתרכז בתקנים ואז נדבר על אחריות.
על מנת לייבא חלק לרכב חייבים  שהחלק יעמוד בתקן לפי הגדרות של משרד התחבורה.
אני אשאל שוב - אנחנו סומכים על התקן הזה או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Boltik כתב:

אתה זה שמושך את הדיון ומנסה באמצאות פואנטה שולית להוכיח את צדקתך. תקנים זה נחמד, אבל הם קיימים גם לצמיגים סיניים. שאלת האחריות חשובה הרבה יותר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שואל האם אני סומך על התקן? לא, בפירוש לא, למקרה שזה לא היה מובן. יש מספיק חלקים בעלי איכות ירודה (סיניים בעיקר, אך לא רק), צמיגים ורפידות כדוגמא בטיחותית בולטת, שאינם ראויים להרכבה במכוניות שיושביהן רוצים להתנייד בבטחון ומיובאים לארץ כדין ועם תקן. אם תתנה הרכבת חלקים שתביא בעמידה בתקן בלבד, אתה בפירוש מכפיף מכונאים רבים (לפחות אלה שאני מכיר) שאינם מוכנים לעבוד עם חלקים כאלה להרכיבם ולשאת באחריות לכל כשל שיבוא, ואלה אינם נדירים.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, Boltik כתב:

לא. התקן של משרד התחבורה מתיר למכור חלפים באיכות גרועה מאד. לא חסרות דוגמאות בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...